Pelinobius muticus (ex Citharischius crawshayi)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Augusta 2010, 08:43

ste pokrytci!
ked tu niekto napise ze si chytil domaceho pavuka a chce ho chovat dobre ze nedostane 30 odpovedi aby ho pustil
ked dalsi napise ze dal pavukovy jastericu dobre ze nevyskocite z koze ze aku ohavnost spravil ze prirodu treba chranit
pytam sa vas aky je rozdiel medzi nasou a africkou prirodou?

niekto vam tu hodi fotku pavuka a vy sa dobre ze neroztopite a nevynesiete cloveka na piedestal
a chlapec (prosimta tps neber to osobne) si mysli aku bezva vec spravil ked si kupil uz adulta tak isto vytrhnuteho z prirody

vypisujete a rozculujete sa v temach ako (http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php ... earthlings) a sami chovate norove pavuky na 2cm substratu odopierate im ich prirodzenu potrebu vytvorenia si nory
dovody typu "mam lepsi prehlad" "nemam dostatok miesta" "chcem pavuky vidiet" su az na smiech
a o temu dalej ten isty clovek napise (ako radu) chovaj pavuky tak ako ziju vo volnej prirode

rozhodnite sa na ktorej strane vlastne ste pretoze prebiehat z jednej do druhej tak ako sa vam hodi je ... :idea: :idea:
rozmyslajte!
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Augusta 2010, 09:10

Pozname tvoj nazor na odchyty .... bohuzial je to tak , s tym neurobis nic ..., iba ak ... sa budes snazit a ucit rozmnozovat druhy pavukov. Vsetky uspedne odchovas ... a rozdas zadara ( spocitaj si naklady na odchov, starostlivost ... ) medzi ostatnych chovatelov. Jedine tak zabranis aby sa pavuky vozili ..., Inak nie je sanca. A to plati o vsetkych zvieratach.

Tak ak s tym chces naozaj nieco urobit, zbitocne tu nemoralizuj. A rob nieco konkretne.

Myslim, ze sa vsetci zhodneme, ze odchovane zvierata maju vacsiu vahu a cenu a kvalitu a ...., ako odchytove.

Samostatna otazka a na nu dlha debata su zvierata kt. su v chovoch zle taxonomicky pourcovane .... a nasledne vznikaju krizence. Viac menej nedopatrenim. Ludia co krizili napr. poecky za cielom zisku ... uz pomaly ustupuju ( ak sa im na to prislo ... dokazatelne)

Takze mnozit, mnozit, mnozit .... a zbitocne sa nerozculovat. :) Skodi to zdraviu :wink:


PS: Odchytove zvierata sluzia v chovatelstve ako dobra genova zakladna. A chovatelia ... seriozny, sluzia na zachovanie genovej a druhovej rozmanitosti, v pripade, ze bude treba posilnit populacie v prirode.


Lebo devastacia prirody a prirodzenych biotopov nespociva len v drancovani lokalit. To je len spicka ladovca. Tak ako plati stale, ze vsetko zo vsetkym suvisi. Tak aj tu maju obrovsky vplyv klimaticke zmeny a neustale zurodnovanie pody, odlesnovanie, zastavby .... atd atd atd.

To ze niekto nachyta 50 pavukov je nic s porovnanim, ked niekto odlesni 100m2 ... kde znici ovela viac kusov a dokonca aj druhov. V istych oblastiach mozno aj druhov, co neboli este objavene, poriadne prestudovane ... ale uz asi ani nebudu.


Tak v ramci zachovania zdravia a celych zaludocnych vredov ... podme parit.


:idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

TPS
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 7. Marca 2007, 07:54

Príspevok od užívateľa TPS » 26. Augusta 2010, 10:50

sorry ale pokial dobre viem tak odchyt zvierat z prirody ako aj ich chov je na slovensku zakazany.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 26. Augusta 2010, 11:19

lenze to ma na slovensku kazdy vies kde :wink:
je kopa chranenych veci a este viac sa ich chyta
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 26. Augusta 2010, 17:59

Súhlasím zo Zombim, no kus pravdy má aj ADI..... s tým samozrejme že nemáš právo tvrdiť že s tým Zombii nič nerobí, lebo už teraz plánujeme a chováme druhy ktoré určite budeme páriť spoločne, medzi nimi aj Pelinobius.

A čo sa týka pokritcov, tak to sme tu asi všetci, bez výnimky!!!!! Inak by sme nechovali tieto krásne stvorenia medzi štyrmi stenami, nekŕmili ich a nerozplívali sa nad nimi, najkrajšie zviera na svete je slobodné zviera vo voľnej prírode a nie takéto umučené a zdeformované........... a ešte sa hráme na veľkých záchrancov :roll:

...(každopádne musím ironicky poznamenať že dnes idem kŕmiť a strašne sa na to teším..........) :wink:
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 18:13

hej importy su neni spravne pre ne lebo ked ma prirodu a potom ju strati a je uzavrety fo terarka neni to pre neho bohvie co videl som to na jasterici co som chytil mal som ju hodinu a stale sa hrabala von a ked ze som ju nechcel trapit som ju pustil


gergej o krmeni ani nehovor ja uz som bez mojich milacikov tyzden no v sobotu sa vracam z anglicka jooj sa tesim na krmenie no chromatusa a pulcjru nemozem krmit bo sa zvliekli ale postarane o nich je stara sa mi o ne babina

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 26. Augusta 2010, 18:21

Treba zobrať do uvahy aj o aky konkretny druh sa pri importe z prirody jedna,napr. pri takej B.vagans bezne hojne rozsirenej aj na uzemiiach na ktorych sa povodne nevyskytovala by som nemal ziadny moralny problem s kupou takehoto jedinca...

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 18:26

preco lebo su dokrizene s albopiloskami ze
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 26. Augusta 2010, 18:33

napr. aj preto,ze som videl dokument z pomarancovnikovej plantaze na Floride/kde bola vaganska zavlecena/kde sa jednalo o tak velku populaciu jedincov,ze si navzajom konkurovali pri hladani potravy a prirodzenym vyberom by vacsina jedincov aj tak skapala kvoly nepostatku potravy. :)
Naposledy upravil/-a paint v 26. Augusta 2010, 20:19, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 18:34

no tak ae z prirozdeneho prostredia nie
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Augusta 2010, 19:45

konkretnu vec som spravil tu ze som si importovaneho pavuka nikdy nekupil aj ked bol v ponuke moj vysnivany druh radsej som si pockal na odchov

konkretnu vec som spravil to ze sa nepozeram na veci rovnako ako uzivatelia ktori vidia krasnu samicku a hikaju
vidim aj veci za tou fotkou a napisem ich (aj ked len ako uvahu) aby som im otvoril oci

nikomu nevnucujem moj nazor ale ak som ovplyvnil aspon jedneho ktory si namiesto importovaneho adulta kupi 1zv odchov (sice strati pri nom svoju mladost) viem ze moje vety sa ujali
ale kto nieje trpezlivy nech sa do pavukov ani nepusta
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Augusta 2010, 19:46

zapojim sa ... suhlasim z adim ... importy su potrebne pre to aby sa nonstop nekrizili pribuzne pavuky za prve ... a za druhe, raz zistime, ze nejaky hajzli vypalili celu afriku a nic neostalo, a to aj preto lebo sa to do chovu nikdy nedostalo, a je jasne ze pavuky odchovane v zajati preziju vecinou vsetky natos v prirode prezije jeden dvaja zo sto.
- ale zase odchyt z mierou nie ze pridem dakam z kamionom a berem setko co mi pride pod ruku- a viem ze tak nejak sa to aj deje :( alebo nie?

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 19:58

suhlasim s tebou ked uz nejaky import tak jedine neobjaveny druh aby sa dostal do chovu . ale nie objavene a bezne odchovavajuce druhy
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 26. Augusta 2010, 20:07

nebyt odchytov tak nemate doma ani jeden kus-aj to stoji za uvahu :)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Augusta 2010, 20:11

sharky napísal:suhlasim s tebou ked uz nejaky import tak jedine neobjaveny druh aby sa dostal do chovu . ale nie objavene a bezne odchovavajuce druhy
ach ja som to myslel tak ze ked sa prinesie daky novy aj bezne chovany pavuk najme samec z prirody, tak je to spasa pre chovne skupiny co maju lidia pretoze sa zase trosku "ozivi" krv

paint - to je pravda ako hrom! :D, ja by som siel niekam do afriki kde sa striela a hente veci aby som bol pernamentne po...ty :D a hlavne aby som si zacal vazit vlastny zivot :D

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 20:19

no ked kupit nieco od importu tak iba odchov ale nie cisty import
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 26. Augusta 2010, 20:26

debility trepes, ked zoberes samca z odchytu, naparis samicu, mas a hotovo.
kupis drobca odchyt, moze mat v sebe parazity atd. a nemusis sa ich zbavit, zase..e ti to chov a dokoncil si :wink:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Augusta 2010, 20:31

aj tak je lepsie to risknut, ako stale dookola parit pribuzenstvo az kim sa ti 90% mladat ani parenia nedozije :/
- parazity mozes kupit aj u odchovaneho si myslim. alebo spolu z krmivom, nieco hodis do terarka co si nemal, mama sa rozhodne pouzit biolit.
- je toho vela co sa moze pokazit

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 26. Augusta 2010, 20:36

jj, presne, a taky samec u sikovnych chovatelov vela prezije, a obehne viac ludi = viac odchovov :twisted:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 20:44

peto ja som nepisal drobca z importu ale odchov od importu a aj tak kym su v ponukach odchovane pavuky tak nemusim importy
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 26. Augusta 2010, 20:51

odchov od importu nebude lacny predpokladam, ked vobec niekto dostane samca, spari, bude mat drobce tak cenu zvysi minimalne o 2€
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 21:39

tak ale na co zbytocne importy ked mozem kupit normalne odchovy to by musela but p metallica alebo m balfouri aby som kupil a moja zasada museli by to byt SAMICE
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 26. Augusta 2010, 21:49

:) balfourky z přírody mají mnohem větší hodnotu nežli ty z chovu a metallica z přírody? u té by se cena velmi špatně vyčísliti dala :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 26. Augusta 2010, 21:56

pre mna maju odchovy najvacsiu hodnotu ale tak este nemam ani jednu poecku ani nic toxicke a uz si robim plany na metallicu :wink:
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 26. Augusta 2010, 21:59

ked sa k tebe dostane metallica tak ja som svätý :roll:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj


Napísať odpoveď