Pterinochilus murinus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2009, 11:30

adi napísal:nemyslim si , ze je to vhodne. Ona bude asi lozit, na zaciatku urcite a mozes o nu prist, lebo ked ti spadne z takej vysky si nasjskor ublizi ...,
:D Nesuhlasim s tebou, choval som tak 3 ks. a nic sa nestalo. Lozit hore ? Pavuk si spravi hniezdo a potom uz je sanca na zranenie minimalna. A ako aj ty vies ma koncatiny prisposobene na lezenie tak preco by spadol ? Sanca zranenia je minimalna. Kym si pavuk spravi poriadne hniezdo trosku to trva.... Pad moze nastat pri nahlom vyruseni, alebo najskor ked sa pavuk zlakne s zbrklo zacne utekat ci branit. Bude to skor chovatelova chyba ked si ublizi, nie pavukova.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Septembra 2009, 11:36

Takto som dosiel o geniculatu a aj dalsie 2 ....,

A moj murinus nezapriada niako brutalne. Ma svoj ukryt a zvysok tera nie je vobec zapradene. Je to indivdualne. Takze to nie je uplna blbost. :-)

Ale urcite sa zhodneme ze Pterinochillus spp. nepatri ku stromakom :-) Ak aj bude liezt hore tak urcite nie koly tomu, ze ma take geny :lol: Skor zo zvedavosti a bude sa snazit si vytvorit svoje byvanie v co najvacom pristore ( ak ma zakladnu malu, pojde samozrejme hore ... logika )
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2009, 11:44

foto terarii s Pterinochilusmi. fotene pred 2 rokmi. terarka pre stromaky, v takychto mam Tapinaucheniusy, Avicularie atd.
P. murinus RCF
Obrázok

P. murinus TCF
Obrázok

po 3 mesiacoch:
Obrázok

interier terarii: umele rastliny, lignocel, drevo: vrba. (vyvarena vo vode)

A ako to vyzera Teraz ? Terarko pre zemne druhy. (dovod, vacsi priestor)
Obrázok

Vlhcim 1 za tyzden, Pterinochilusy neznasaju vlhke prostredie. A do buducna ? ak by som si mal vybrat ci chovat viac druhov tak nie. Skor su lepsie Ceratogyrusy, preco ? to kazdy zisti aj sam. Tolko z mojej strany dufam ze som pomohol.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2009, 11:55

adi napísal:Takto som dosiel o geniculatu a aj dalsie 2 ....,

A moj murinus nezapriada niako brutalne. Ma svoj ukryt a zvysok tera nie je vobec zapradene. Je to indivdualne. Takze to nie je uplna blbost. :-)

Ale urcite sa zhodneme ze Pterinochillus spp. nepatri ku stromakom :-) Ak aj bude liezt hore tak urcite nie koly tomu, ze ma take geny :lol: Skor zo zvedavosti a bude sa snazit si vytvorit svoje byvanie v co najvacom pristore ( ak ma zakladnu malu, pojde samozrejme hore ... logika )

Lenze Pterinochilus a Acanthoscurria uplne iny kontinent, uplne iny biotop uplne ina stavba tela. To nemozes porovnavat. Geniculata moze mat taky velky abdomen ako je pol Pterinochilusa tak sa necuduj ked spadne ako to dopadne. Pterinochilusy maju inu stavbu tela, pisal som vyssie, maju omnoho blizsie k stromakom ako v k zemnym pavukom. Zrejme to ma koli tomu aby sa vedel bezproblemov pohybovat v hniezde. Tak ako stromaky, a kedze maju dobre lezecke schopnosti, nemalo by sa stat ze pri pade si ublizi. Pterinochilusy taky obrovsky abdomen ako niektore zemne pavuky ani nedokazu mat. Dalo by sa o tom vela pisat, svoj nazor som napisal. Kazdopadne nech si kazdy chova tak ako sam uvazi za vhodne. My tu davame len rady.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 16. Septembra 2009, 16:16

Prečo sú lepšie ceratogyrusy???????
Hey hou, let´s go!!!

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 16. Septembra 2009, 19:01

to sa neda povedat, ze su lepsie.Proste niektorym chovatelom viac sadnu, popripade sa im viac pacia vzhladovo. Ja ich takisto preferujem a prerinochillusi naopak nemam ziadne...

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 16. Septembra 2009, 21:26

z ceratogyrosů mám bechuanicus,darlingi
z pterinochilusu mám chordatus , lugardi , murinus , murinus rcf

a taky preferuju ceratogyruse , ikdyž je mám kratší dobu , tak podle mě nejsou tak zbrklý jako pterinochilusové ;)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 16. Septembra 2009, 22:24

nieje bechuanicus rovny darlingi? ako to je s novym zatriedenim? ci sa bechuanicus uznal?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 22. Novembra 2009, 20:06

ako premiestnujete 2-3zv murinusi? Ja mam doma 1-2zv a je to riadna svina :twisted: zatial som filmovku otvoril asi menej nez 10 krat.
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa simon » 22. Novembra 2009, 21:00

Ked ich mas zatial len vo filmovke tak je to este v pohode...otvorenu filmovku das celu do novej krabicky a pockas kým vylezie...a ked vylezie tak filmoku opatrne vytiahnes ale pozor aby sa nezlakol a neusiel spat do filmovky alebo nebodaj este z krabicky...ja som premiestnoval 10 zvlekove murinusy no a to bol este len zazitok... :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 23. Novembra 2009, 07:07

:-D tak to mas fajne
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Novembra 2009, 08:05

premiestnuje sa to tak isto ako kazdy iny pavuk. Len si treba dat vacsi pozor. Nic zlozite. Nechapem preco to tak prezivate. :roll:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 23. Novembra 2009, 11:52

ja to neprezivam, ale to kusnutie by bolo fakt dost na moju vahu :-D ale inac fajne zabija mucnaky, krasavec
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Novembra 2009, 12:52

ty sa bojis uz dvojzvlekoveho? poradim ti zbav sa ho! co budes robit pri vacsich kuskoch? sak ten drobec ti nespravi absolutne ale absolutne nic. a ak nemas 25 kilov tak sa do dakeho +/- 10 zvleku sa nemas coho obavat.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Novembra 2009, 13:49

Z0oMb3E napísal:ty sa bojis uz dvojzvlekoveho? poradim ti zbav sa ho! co budes robit pri vacsich kuskoch? sak ten drobec ti nespravi absolutne ale absolutne nic. a ak nemas 25 kilov tak sa do dakeho +/- 10 zvleku sa nemas coho obavat.

no ... dal by som si pozor na taketo presne vyjadrovanie ....

stat sa moze cokolvek alebo naopak nemusi ....


Zbavit sa ho nemusi ... Peto to zvladne :wink: .... , ale prestane sa pytat hluposti , ze Petko ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 23. Novembra 2009, 18:44

:-D , jj zvladnem nemaj strach :-), ale ten drobec je fajne naladovi :-D raz rychlo beha, inokedy sa ani nepohne
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 24. Novembra 2009, 10:43

Toto som vyriešil jednoducho..... navrhol som si vlastné terárium, pre stromové druhy, ktoré má dvoje dvierka, na jednej strane i na druhej, oproti sebe. Vždy mám jedno terárium prázdne a keď chcem premiestniť môjho murinusa usambaru, tak jednoducho si vopred pripravím prázdne terárium, prisuniem ho k teráriu s murinusom a obe otvorím.....
Z druhej strany pootvorím dvierka s teráriom s murinusom a dlhým štetcom ho vyženiem do druhého terária....tak neriskujem pohyb pavúka mimo terária a znížim tak jeho možnosť úniku.........
Po prebehnutí usambary jednoducho zatvorím nové terárium a hotovo........čakám na pletenie nových sietí a teším sa z neho!!!!

A čo sa týka malých jedincov, vysypať do vane, zakryť presklenným pohárom, vsunúť podneho papier a premiestniť do novej nádoby.....opatrnosti nikdy nieje dosť....
Hey hou, let´s go!!!

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 24. Novembra 2009, 17:48

je to pořád to samé , jako u každého , vyženu ho z hnízda , někam , kde mi nic nebude zavázet , vezmu krabičku , přikryju ho , a podeberu víčkem.
Stejně tak u brachypelm , ceratogyrusu , pterinochilusu , poecilotherii , haplopelm , porad to same dokola :)

Užívateľov profilový obrázok
mrawec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28. Novembra 2009, 15:19
Bydlisko: Trebišov

Príspevok od užívateľa mrawec » 28. Novembra 2009, 15:40

Aký je rozdiel (ak dajaký je...) medzi "Pterinochilus murinus" a "Pterinochilus murinus/usambara".Toho prvého mám už zopár zvlekou a kúpil som malého "usambara".THANX

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Novembra 2009, 15:47

Mame tu niekolko farebnych variacii ...

A to:

P. murinus TCF ( tipicky sfarbeny - obycajny)
P. murinus RCF "usambara" - cervena forma .... usambara je oblast vyskytu ci nieco take ....
atd.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
mrawec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28. Novembra 2009, 15:19
Bydlisko: Trebišov

Príspevok od užívateľa mrawec » 28. Novembra 2009, 15:49

adi:THANX

Jan Horčička (Horči)
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Novembra 2009, 14:20

Príspevok od užívateľa Jan Horčička (Horči) » 28. Novembra 2009, 17:00

Řekl bych, že přesněji je to pohoří u, kterého byl tento sklípkan objeven. Ale mohu se mýlit. :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Novembra 2009, 17:02

Jan Horčička (Horči) napísal:Řekl bych, že přesněji je to pohoří u, kterého byl tento sklípkan objeven. Ale mohu se mýlit. :D
... tak neako ... ale komu sa to chce vypisovat ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 28. Novembra 2009, 17:50

R. Gallon:
P. murinus TCF: typical colour form (klasická farebná forma) – Základná farba béžová. Ojedinele so zelenkavým leskom. Karapax s výraznou hviezdou na čiernom podklade. Abdomen so symetrickou kresbou, pozostávajúcou z bodiek, čiarok a fľakov.

P. murinus RCF: red colour form (červená farebná forma) – Taxonomicky dosť diskutabilný. V Nemecku predávali tohto pavúka ako P.mammilatus ale veľmi bežný a často používaný názov je aj Pterinochilus sp. Usambara. P.mammilatus je momentálne synonymom P. murinus a ako samostatný druh neexistuje. Základná farba červenooranžová s krátkymi chĺpkami. Karapax výrazný s červeno zlatou hviezdou na čiernom podklade. Abdomen so symetrickou kresbou, pozostávajúcou z bodiek, čiarok a fľakov.

P. murinus UMV: Usambara Mountains variant (Usambara horská forma) – pravdepodobne prirodzene krížená forma TFC a RFC ale sfarbenie tohto druhu je bledšie žlté.

P. murinus DCF: dark colour form (tmavá farebná forma) – Základná farba tmavošedá, čiastočne čierny. Karapax zlatožltý s tmavou hviezdou, ktorá však nie je taká výrazná ako pri forme TCF. Veľmi zriedkavý druh v chove.

Rick West:
P. murinus: Kalahari form – Názov nám napovedal, že sa jedná pavúka z púšte Kalahari. Základná farba šedočierna. Hviezda na karapaxe nie je veľmi výrazná. Abdomen so symetrickou kresbou, pozostávajúcou z bodiek, čiarok a fľakov. Taktiež raritný druh v chove.


http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... us_murinus

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Novembra 2009, 18:04

Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď