Pterinochilus murinus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 18. Januára 2008, 14:21

Caute, stala sa mi mala zaujimavost. Nedavno som si kupil P.murinusa TCF 9zv. Mal uz dost velke brusko, no nedalo mi a aj tak som mu skusil hodit cvrcka. Trochu ma prekvapilo ze nanho spravil iba varovny vypad. Myslel som si ze ide do zvleku (alebo nema chut :D ) a tak som sa mu chystal toho cvrcka vybrat no P.murinus sa zrazu necakane pohol k cvrkovi a uz ho mal. Rano nebolo po cvrckovi ani stopy. Na tom nie je nic cudne, no ked som sa vratil z roboty, cakalo ma doma riadne prekvapenie!!! Moj P.murinus sa zvliekol do 10teho zvleku!!! Stretli ste sa s tym ze pavuk ktory sa pripravuje na zvlek (niekolko dni/tyzdnov) si este pred zvlekom pochutna na dospelom cvrkovi???
Kukal som ako vyjavený :shock:
Vie mi to niekto z vas nejako rozumne vysvetlit???
Este som sa s tym nikdy nestretol a co vy???
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 18. Januára 2008, 14:47

nestretol....a ešte k tomu viem ,že aké mal to bruško obrovské....by som nepovedal ,že sa doňho ešte niečo zmestí :) a to ešte deň pre zvlekom...som rád ,že si sním spokojný

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 18. Januára 2008, 14:55

Spuco napísal:nestretol....a ešte k tomu viem ,že aké mal to bruško obrovské....by som nepovedal ,že sa doňho ešte niečo zmestí :) a to ešte deň pre zvlekom...som rád ,že si sním spokojný
Je to prekrásny pavucik. Este by som si chcel zohnat RCF formu "usambaru". Nevies o niekom?
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Januára 2008, 15:03

FeRo1251 napísal:
Spuco napísal:nestretol....a ešte k tomu viem ,že aké mal to bruško obrovské....by som nepovedal ,že sa doňho ešte niečo zmestí :) a to ešte deň pre zvlekom...som rád ,že si sním spokojný
Je to prekrásny pavucik. Este by som si chcel zohnat RCF formu "usambaru". Nevies o niekom?
su to lacné pavúky, ale jed majú veľmi silný pozor s nimi pri chove !!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 18. Januára 2008, 15:05

Razor napísal:
FeRo1251 napísal:
Spuco napísal:nestretol....a ešte k tomu viem ,že aké mal to bruško obrovské....by som nepovedal ,že sa doňho ešte niečo zmestí :) a to ešte deň pre zvlekom...som rád ,že si sním spokojný
Je to prekrásny pavucik. Este by som si chcel zohnat RCF formu "usambaru". Nevies o niekom?
su to lacné pavúky, ale jed majú veľmi silný pozor s nimi pri chove !!!
Neboj, som nanajvýš opatrný. Niekedy az prehnane :wink:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 18. Januára 2008, 15:17

teraz budem mať možno malé RCFčka....ale ešte neviem kedy presne...pár si nechám a zvyšok posuniem ďalej tomu kto bude chcieť 8)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 20. Januára 2008, 21:24

Pridávam Foto P.murinus TCF 0,1: spermateka

Obrázok

Obrázok
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
wladoo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12. Januára 2008, 23:06
Bydlisko: LE / ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladoo » 21. Januára 2008, 15:26

Zdravim,

dnes sa mi zvliekol do adultu 1,0 P. murinus RCF, mam ho od 9.2.2007, kde som ho kupoval ako jednozvlekoveho jedinca. Bol velmi zravy, nemal problemy prijimat potravu. Potrava musela byt ziva, mrtvej sa ani nedotkol. Vsetky zvysky potravy zapriadal na jedno miesto svojho pavucinoveho ukrytu.

Zvliekania:
6.3.2007 - do 2zv.
30.3.2007 - do 3zv.
30.4.2007 - do 4zv.
28.5.2007 - do 5zv.
23.6.2007 - do 6zv.
29.7.2007 - do 7zv.
22.9.2007 - do 8zv.
21.1.2008 - do 9zv. - ADULT - viditelne bulbusy.

Teraz je momentalne asi hodinku po celom zvleceni uz otoceny na nohach, sice bulbusy je mozno pozorovat viditelne, zatial som si nevsimol tibialnych hakov. Uvidim po par hodinach, ci sa nahodou neobjavia.

Moj postreh pri chove tohto agresivneho vtackara bol pri zvliekaniach, ak mal pavuk pocit, ze je pren male miesto na zvliekanie, tak sa nezvliekol, bolo tomu hned na druhy den ako bol premiestneny do novej vacsej nadoby. Taktiez nema rad caste rosenie, tak raz za 2-3 tyzdne uplne staci. Pri vyruseni, alebo vyberani potravy reaguje impulzivne a hned sa stavia do obranneho postoja a castymi vypadmi si brani teritorium, ak vsak po case zisti, ze sa mu tymto sposobom nepodari narusitela odohnat, radsej sa stiahne na bezpecne miesto.

Je to velmi pekny vtackar, no pri manipulacii s nim, je nutne byt veeelmi obozretny. Neodporucal by som ho neskusenym chovatelom, hlavne pre jeho rychlost, agresivitu a jedovatost. V nezodpovednych rukach by mohol narobit vela problemov..

Chovu zdar 8)

----------------------------------

21.1.2008 18:00 - Takze teraz uz je jednoznacne mozne vidiet aj tibialne haky.

Lykantrop
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 7. Januára 2008, 10:46

Príspevok od užívateľa Lykantrop » 24. Januára 2008, 14:08

pterinochilus murinus bol moj druhy vtackar :oops: kupil som ho hlavne preto ze bol cenovo dostupny.vela som o nom nevedel.uz by som to neurobil.nie z toho dovodu ze by sa mi nepacil..naopak.mam ho velmi rad...ale asi raz dostanem vredy z toho ked s nim mam manipulovat...mam pred nim velky respekt a manipulujem s nim s najvacsou opatrnostou.dost mi vadi ze je strasne nevypocitetelny a hrozne rychly.nepripada mi vsak agresivny.je asi po 7. zvleku a pripada mi dost maly...a rastie mi pomaly... v izbe mam asi 21 stupnov a nevykurujem mu...moze to byt tym?
vcera vecer som ho premiestnil do ineho terarka a zaliezol do kvetinaca(ukrytu) ,napriadol v kvetinaci a v okoli trochu pavuciny a stale je zalezeny vnutri.uz druhy den.nereagoval ani na cvrcka tak som ho vybral (nerad nechavam potravu v terarku ked o nu pavuky nejavia zaujem)
je to v poriadku? asi je to tym stresom zo stahovania...ale bojim sa o neho

a este cosi..aj ked bude adult (ak boh da :wink: ) stale bude zit tak skryto? alebo bude odvaznejsi a bude vyliezat?

dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Januára 2008, 14:55

Pterinochilusy žijú dosť skrytym sposobom života, a nerastú pomaly aspon moje nerastú pomaly, no všetko môže byť možné, majú radi suchšie prostredie, nie nejaké premočené bažiny. Za potravou sa vydávajú až v noci a tom bud putujú (zriedkakedy), alebo číhajú pri vchode do úkrytu.
dám ti sem fotku aby si videl ako vlaste žije.
ja ich chovám v terárkach pre stromové pavúky, kedze majú a vedia perfektne liezt po stene, je im v tom lepsie ako v terákru pre zemné pavúky, tam si daj radšej Brachypelmu :wink:
Obrázok
po niekoľkých dnoch si uplne zvykne a postaví si svoje hniezdo, väčšinou ho stavajú v pravom rohu vzadu. Pôda jemne prevlhčená, netreba to prehánať, ako som povedal, neznášajú vysokú vlhkosť.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Lykantrop
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 7. Januára 2008, 10:46

Príspevok od užívateľa Lykantrop » 24. Januára 2008, 16:00

dal som jej (aspon dufam ze je ona) tam lignocel...trochu viac som ho navlhcil ale myslim ze zachvilu preschne.
teraz jej trosku kurim cerstvo kupenou cervenou ziarovkou...zatial nereaguje.za chvilu uvidim ako to na nu vplyva.musim co najsor zohnat teplomer.
dakujem za radu.velmi si to cenim
aha teraz sa trosku pomrvila ...asi bude v pohode :)

Lykantrop
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 7. Januára 2008, 10:46

Príspevok od užívateľa Lykantrop » 24. Januára 2008, 16:05

neviem ci dobre vidim ale su to vrbove konare?ja to pekne...paci sa mi to.

pred tym ako ich dam do terarka treba ich tak isto upravit ako vyschnute samorasty? co sa s nimi stane ked ich upeciem v rure? neplesniveju ti? lebo vyzeraju cerstvo...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Januára 2008, 16:13

Lykantrop napísal:neviem ci dobre vidim ale su to vrbove konare?ja to pekne...paci sa mi to.

pred tym ako ich dam do terarka treba ich tak isto upravit ako vyschnute samorasty? co sa s nimi stane ked ich upeciem v rure? neplesniveju ti? lebo vyzeraju cerstvo...
cauko jj sú , no ja som ich oblial vriacou vodou, a neplesnejú mi, teraz sú už vyschnuté, a na zaciatku boli kusok plesne, ale kedze, rosím, len dost málo, kedze nemajú radi vysoku vhlkost, tak neplesneju, je radost pozerat ako po tom splhaju. vela štastia...@...opatrnosti :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Lykantrop
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 7. Januára 2008, 10:46

Príspevok od užívateľa Lykantrop » 24. Januára 2008, 16:17

dakujem
v piatok idem do prirody pozhanat nejake doplnky.poriadne to prepecie.dufam ze mi to nebude plesniviet.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Januára 2008, 11:15

ako rástol pavúčik...
15.2. - 3.zv
8.3. - 4.zv
11.4. - 5zv.
12.5. - 6zv.
8.6. - 7zv.
11.7. - 8zv.
13.8. - 9zv.
25.1. - 10zv. je to samec :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 26. Januára 2008, 11:21

krasne pravidelne zvleky

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 6. Marca 2008, 10:37

ja som tiež oblial, nerosím skoro vôbec ale aj tak mi to plesnelo nechápačka, radšej som to vybral

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Marca 2008, 17:14

http://www.youtube.com/watch?v=HxXrHc9sflA

este stale si myslis ze je tento pavuk vhodnym pre zacinajuceho chovatela ??

http://www.youtube.com/watch?v=6Eul8sy5Ylo&NR=1

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 6. Marca 2008, 23:27

PiXeL napísal:http://www.youtube.com/watch?v=HxXrHc9sflA

este stale si myslis ze je tento pavuk vhodnym pre zacinajuceho chovatela ??

http://www.youtube.com/watch?v=6Eul8sy5Ylo&NR=1
všimol si si čo tý ľudia s tým pavúkom robili?? ja nemám pavúka na hranie!!!!!!!!!!!!!! Ja mám pavúka lebo je to úžasné stvorenie a jednoducho ma facinujú. Nemienim pavúka provokovať. Povieš mi k čomu by to bolo dobré?? Čo tým dosiahnem že budem pavúka takto dráždiť? Ty svojich tak provokuješ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Marca 2008, 01:25

slepko napísal:
PiXeL napísal:http://www.youtube.com/watch?v=HxXrHc9sflA

este stale si myslis ze je tento pavuk vhodnym pre zacinajuceho chovatela ??

http://www.youtube.com/watch?v=6Eul8sy5Ylo&NR=1
všimol si si čo tý ľudia s tým pavúkom robili?? ja nemám pavúka na hranie!!!!!!!!!!!!!! Ja mám pavúka lebo je to úžasné stvorenie a jednoducho ma facinujú. Nemienim pavúka provokovať. Povieš mi k čomu by to bolo dobré?? Čo tým dosiahnem že budem pavúka takto dráždiť? Ty svojich tak provokuješ?
nesudim podla seba teba, len pisem ze musis byt opatrny !!! Nic viacej som ti nechcel dat najavo. :idea: :idea:

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 7. Marca 2008, 10:32

viem že musím byť opatrný, viem že pavúk dokáže zabiť;), ďakujem že sa o mňa bojíte, aspoň niekto

Užívateľov profilový obrázok
slepko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 26. Januára 2008, 10:38
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa slepko » 7. Marca 2008, 10:40

no ďalšia otázka: koľko cm rašeliny a lignocelu by som mal dať do terária ak chcem môjho Tobyho mať ako norového, v popise píše že stačí 5 cm ale chcem sa poradiť s chovateľmi. Lebo sa tým už musím zaoberať lebo sa chystá na 5 zvlek a v 6-7 ho chcem premiestniť takže poradte. Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 7. Marca 2008, 11:03

slepko napísal:viem že musím byť opatrný, viem že pavúk dokáže zabiť;), ďakujem že sa o mňa bojíte, aspoň niekto

kde si našiel info o tom že môže zabiť? :shock: neprehánaš?
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 7. Marca 2008, 11:25

Prepáč ale ako ty vieš ako to môže zapôsobiť na ten ktorý organizmus a okrem iného tie bolesti a stavy niekedy nemusia byť tej hranici blízko ( ochrnutia rozklady atď. ) nehovoriac pokiaľ sa ti nedostane odbornej pomoci. Čiže to s tým zabíjaním je diskutabilné aj keď sa tvrdí, že úmrtia na jed nie sú nejako preukázané.

Rešpek a opatrnosť je zdravá a nie postoj však ma to nezabije ( teraz tým nenarážam na teba :) ).

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Marca 2008, 12:25

slepko napísal:no ďalšia otázka: koľko cm rašeliny a lignocelu by som mal dať do terária ak chcem môjho Tobyho mať ako norového, v popise píše že stačí 5 cm ale chcem sa poradiť s chovateľmi. Lebo sa tým už musím zaoberať lebo sa chystá na 5 zvlek a v 6-7 ho chcem premiestniť takže poradte. Ďakujem
Male Pterinochilusy žijú skryto a zahrabane vo svojich rúrovitých príbytkoch. Ako rastú neprestávajú sa skrývať, len to robia ináč, zapradú celé svoje okolie. Pterinochilusy + ich pavučina je nerozlučná dvojica. Aj v dospelosti ak je to možné žijú dosť skryto, na lov sa vydávajú ak sú fakt hladné a musia naplniť savý žalúdok. V iných prípadoch svojho pavúka neuvidíš najmä ked bude väčší. Väšinou ak sa nechystajú na zvlek po večeroch vyliezajú von a upevňujú svoje príbytky. Pavúk žije pri zemi alebo tesne pod ňou. Nepatrí medzi norového pavúka ! Skôr stromovo-zemný by som povedal. Telo pavúka sa podobá zemnému no má perfektne vyvinuté tarzálne papučky, čiže mu nerobí problém liezť po stromoch a iných materiáloch. Ja svoje nerváky chovám v teráriu pre stromové pavúky, a je im perfektne. Od kedy sú v teráriu agresivita je minimálna. Predsa majú už svoj vlastný prestor do ktorého zasahujem len minimálne. Vela zdaru pri chove.
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď