Brachypelma smithi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Ysoph
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Novembra 2012, 10:47
Bydlisko: Bratislava
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Ysoph » 9. Novembra 2012, 13:28

To mas pravdu ze zaklad je aby pavuk nebol dehydrovany ale (ak sa mylim tak ma kludne oprav) zvysena vlhkost v case zvliekania moze len a len pomoct tym ze pomaha zmakcovat exoskelet, najma u nie 100% fit jedincov to moze spravit rozdiel. V prirode je pavuk odkazany na stastie a podmienky v okoli ale ked sa mu da pomoct, preco nie. Aj tu na fore aj inde sa nazory skusenych chovatelov roznia, niektori pre ten isty druh pavuka pouzivaju napajacky niektori nie, niekto nerosi vobec a niekto cast.. Mne sa zda ako dobry kompromis orosit teplou vodou hore spominanu 1/3 teraria okolo napajacky, ved ked pavukovi hormony povedia ze je cas, vhodne miesto si najde sam.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Jacob » 9. Novembra 2012, 14:14

Ysoph napísal:To mas pravdu ze zaklad je aby pavuk nebol dehydrovany ale (ak sa mylim tak ma kludne oprav) zvysena vlhkost v case zvliekania moze len a len pomoct tym ze pomaha zmakcovat exoskelet, najma u nie 100% fit jedincov to moze spravit rozdiel. V prirode je pavuk odkazany na stastie a podmienky v okoli ale ked sa mu da pomoct, preco nie. Aj tu na fore aj inde sa nazory skusenych chovatelov roznia, niektori pre ten isty druh pavuka pouzivaju napajacky niektori nie, niekto nerosi vobec a niekto cast.. Mne sa zda ako dobry kompromis orosit teplou vodou hore spominanu 1/3 teraria okolo napajacky, ved ked pavukovi hormony povedia ze je cas, vhodne miesto si najde sam.

tak tak, brachypelmy su nenaročne pavuky....stači im napajačka s vodou aby mohli zahnať smäd, sem tam porosiť okolo napajačky a su v pohode....ja mam pri svojich total sucho, akurat maju vlhko okolo misky s vodou...no aj tak sa zdržuju mimo nej....najradšej sa vystavuju na korkovej kôre alebo čihaju spod nej :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Novembra 2012, 14:42

ak sa má kde napiť, to stačí....radšej suhšie prostredie, než vlhkejšie ;) ..berme to tak, že má byť vlhké ovzdušie, nie substrát :-D ... ovzdušie zvlhčíš aj tým, že sa Ti bude vyparovať voda z napájačky, ktorá sa vyparuje neustále ;-) pri príliš veľkej vlhkosti sa tvoria plesne atď.... teraz sa niečo o tom učíme na bioklimatológii :-P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Ysoph
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Novembra 2012, 10:47
Bydlisko: Bratislava
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Ysoph » 9. Novembra 2012, 15:02

Mno to mas pravdu, asi som mal ten moj lignocel prepiect spolu s kokosom. Neva, vopchal som do gilotinkovych dveri zarazku na podporu vetrania, za par dni tam bude mat male Mexiko :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Novembra 2012, 16:44

Ysoph napísal:zvysena vlhkost v case zvliekania moze len a len pomoct tym ze pomaha zmakcovat exoskelet, najma u nie 100% fit jedincov to moze spravit rozdiel.
blbost chitin z ktoreho je tvoreny exoskelet pavukov je hydroodpudivy...jedina vec ktora ma vplyv na zvliekane je vysychanie exuvialnej tekutiny ktora ked vyshne velmi rychlo pavuk sa tzv "zasekne" vo zvlecke
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Ysoph
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Novembra 2012, 10:47
Bydlisko: Bratislava
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Ysoph » 9. Novembra 2012, 17:04

Neviem, niekde som tuto info nasiel :)

Kazdopadne napr pri pakobylkach alebo modlivkach je dostatocna vzdusna vlhkost podmienka uspesneho vzleku.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Novembra 2012, 18:26

Ysoph napísal:dostatocna vzdusna vlhkost podmienka uspesneho vzleku.
vzdušnú vlhkosť by som skôr dosahoval vyparovaním vody z napájačky, než namočením substrátu...a podmienky by som udržiaval stále rovnaké...a nie močiť substrát v dobo zvliekania...preda len..pri podmienkach, akých žije, sa musí aj zvliecť :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Ysoph
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Novembra 2012, 10:47
Bydlisko: Bratislava
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Ysoph » 9. Novembra 2012, 19:06

To som pisal o pakobylkach a modlivkach Blondi, nie pavukoch. Napriklad naposledy som mal Hymenopus Coronatus ktore pochadzaju z Malajzie, denne rosenie je pre ne nutnostou.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Novembra 2012, 21:16

Ysoph napísal:To som pisal o pakobylkach a modlivkach Blondi, nie pavukoch. Napriklad naposledy som mal Hymenopus Coronatus ktore pochadzaju z Malajzie, denne rosenie je pre ne nutnostou.
a ja som povedal, že podmienky, pri akýc h je jedinec chovaný, musia stačiť aj na zvlek....a rosenie nemusí byť také časté..len si treba nájsť spôsob, ako udržať dobrú vlhkosť :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Mája 2013, 22:38

Obrázok
Obrázok
PI - prolateral inferior keel
PS - prolateral superior keel
A - apical keel

Nazvoslovie podla Bertani, 2000.

Obrázok
dvojity tibialny vyrastok

Obrázok
spermateka


Tisto
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25. Februára 2014, 21:27
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Tisto » 26. Februára 2014, 07:07

Zdravím. Som nováčik, niečo som si pozeral na internete ale nedopracoval som sa k vyriešeniu môjho problému. Asi pred 4-mi dňami som si kúpil B. smithi. Problém je v tom že ešte nežrala, dávam jej necelú polku svrčka. Kamoš mi poradil že mám jej to skúsiť položiť na kúsok mokrej vaty. Aj tak nič, nžrala, len ako keby sa hrá s potravou, premiestni ju a to je tak všetko. ďakujem za radu.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Februára 2014, 14:21

1.rada: vyhod vatu!
2.rada: precitaj si stranku a prelistuj forum!
inak smithiny niesu velky pazravci ... ale to citanim zistis sam :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Tisto
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25. Februára 2014, 21:27
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Tisto » 28. Februára 2014, 12:32

Ďakujem za radu, vatu som vyhodil...dávam mu stále tak polku ale stále nežral. Viem že niesu pažravci ale chcem aby rástol :) A bojím sa aby nezdochol samozrejme :)

D.J.spiders
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 8. Septembra 2013, 23:32
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa D.J.spiders » 28. Februára 2014, 17:11

..už ti to Zoomb3e napísal, tak to skúsim aj ja, nedonútiš ju nijako aby si zobrala, ked bude chcieť tak si zoberie!!! nechaj ju v klude a vyskúšaj o týžden o dva.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Februára 2014, 22:46

nevyrušuj pavúka stále nejakým cvrčkom, nemusíš dosiahnúť nakŕmenie pavúka, ale to, že skrz určité stresovanie si nezoberie nikdy. Ak má pavúk abdomen väčší ako hlavohruď, žrať nemusí (ak sa Ti dá, šupni sem fotku). Ešte by som sa opýtal jednu vec -> akú máš pri pavúkovi teplotu???
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Wiching » 7. Augusta 2014, 19:49

Zdravim

Pred par dnami sa mi B. smithi samec zvliekol a dostal sa do štadia "adult". Teda uvidel som pritomnost bulbusu a tibialnych hakov.
otazky:
1) mam mu vobec davat zrat teraz ci nebude prijimat ziadnu potravu ?
2) ked dosiahol adulta - nebude uz mat asi pred sebou extra dlhy zivot ... ci ?

dik :)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Jacob » 7. Augusta 2014, 20:19

Wiching napísal:Zdravim

Pred par dnami sa mi B. smithi samec zvliekol a dostal sa do štadia "adult". Teda uvidel som pritomnost bulbusu a tibialnych hakov.
otazky:
1) mam mu vobec davat zrat teraz ci nebude prijimat ziadnu potravu ?
2) ked dosiahol adulta - nebude uz mat asi pred sebou extra dlhy zivot ... ci ?

dik :)
Krmit mozes, on sa rozhodne ci si zoberie........adult samce Brachypelma sa dozivaju myslim po adult zv. rok a viac, zalezi od jedinca no.....ak nemas adult samicu ponukni ho niekomu na parenie alebo zamen za niejake kusky ;-)


Napísať odpoveď