Brachypelma smithi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 13. Januára 2008, 15:55

jj B.albopilosum je teda dost zrava mne zatial zozrala vsetko co som jej hodil ...
Inac krmite svoje pavuky sarancami ?
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 13. Januára 2008, 16:03

.......no ozaj ja som uz nad tymi sarancatami tiez uvazovala, mate s tym skusenosti?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Januára 2008, 16:07

noo tažký oriešok je to, ale dá sa, vynikajúce krmivo pre stromové pavúky a tiež zemné,koníky, kobilky vedia liezť po stene to je ich veľká nevýhoda a perfektne skácu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 13. Januára 2008, 16:43

Razor napísal:noo tažký oriešok je to, ale dá sa, vynikajúce krmivo pre stromové pavúky a tiež zemné,koníky, kobilky vedia liezť po stene to je ich veľká nevýhoda a perfektne skácu.
myslík že kobylky a koníky po hladkom skle liezť určite nevedia. O skákaní niet pochýb ale to dokážu predsa aj cvrčky, z nižšieho terária vyskočia ako nič.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 13. Januára 2008, 19:04

Tak ja neviem, moja P. fasciata bez problemov chyta cvrcky aj zo steny (nie hladkeho skla, ale takej obkladanej kamenmi a strkom).

Ja som mojim uz dal niekolko sarancat, a nemal som s tym ziadne problemy. Ci je to lepsie alebo horsie, tak to neviem, mne sa s nimi lahsie manipulovalo :) Som ich chytal za tie dlhe kridla a bolo to bezproblemove :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Januára 2008, 19:17

bebekexxx napísal:
Razor napísal:noo tažký oriešok je to, ale dá sa, vynikajúce krmivo pre stromové pavúky a tiež zemné,koníky, kobilky vedia liezť po stene to je ich veľká nevýhoda a perfektne skácu.
myslík že kobylky a koníky po hladkom skle liezť určite nevedia. O skákaní niet pochýb ale to dokážu predsa aj cvrčky, z nižšieho terária vyskočia ako nič.
s časti máš pravu, koníky nie ale kobylky áno :) to sú tie ktoré majú aj kladielko sú velké zelené a majú pekné papučky ktorými vedia liezť a po skle :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 26. Januára 2008, 20:20

ahojte. ja som svojej smithinke dala saranca a v pohode si s nim poradila. niekedy mi to pripadalo, ze ho lahsie ulovi ako cvrcka, pretoze tie stale behali okolo skla.

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 17. Februára 2008, 20:59

Tak new photo mojej smithinki :P
Obrázok
A este jedna ;)
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

juroba
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 13:26

Príspevok od užívateľa juroba » 17. Februára 2008, 22:46

No ja mám B.smithi-ho a zatila zožral všetko čo som mu dal . Cvrčkom a sarančatam síce odtrhávam nohy , aby to mal lahšie , ale šváby spucuje bez problému .

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 1. Marca 2008, 09:51

cauta . . . mam prveho pavuka 4zvlekovu smithinku :)
vcera spucovala ziveho mucnaka a teraz neviem kedy jej mam skusit hodit dalsieho . . ake intervaly by mala mat madzi krmenim ked je este taka mala a vo vyvoji . . staci tak obden?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Marca 2008, 10:13


Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 1. Marca 2008, 11:25

Ja to robím tak, že pri menších jedincoch (do 8-10 zvleku) im predkladám toľko potravy za sebou (prestávka 2-3 dni), koľko dokážu skonzumovať. Potom kŕmenie preruším a počkám kým sa zvlečú.

------------------------ tomu mam chapat tak ze jej dam cerva potom hned dalsieho a ak zie tak este jedneho a potom ked uz nema zaujem pockat tri dni a zase jej dat takto par cervov postupne? ci cerv pauza 2-3 dni a potom zase? lebo priznam sa nejako som to s toho nepochopil. . .

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Marca 2008, 12:45

Zalezi od velkosti potravy - ak mas mucne cervy tak to ma 8 zvlekovy pavuk (podla velkosti) 1 kus mucneho pod jednu cheliceru ako predkrm - daj mu aj 2 - 3 kludne nie naraz ale postupne, potom nekrmis par dni a opat das nieco. Ak mas nieco velke ako zophobas alebo cvrky das jedneho dva kusky postupne a opat pockas par dni, tyzden. Vsetko treba s citom a riadit sa abdomenom, prekrmovanie skodi. Pavukovi hladovky neskodia. Ja krmin 1x za tyzden popripade 2x tyzdenne filmovkove. Dospele naparene samice castejsie a nenaparene staci holica 1 - 2x mesacne.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 1. Marca 2008, 13:48

ok . . .dakujem . . . moj ma 4.zvlekoveu a vcera ziedol cerva vecsieho jak on sam . . .a dnes sa toho co som mu hodil ani nedotkol . . ok skusim zajtra

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 1. Marca 2008, 14:40

AAA napísal:ok . . .dakujem . . . moj ma 4.zvlekoveu a vcera ziedol cerva vecsieho jak on sam . . .a dnes sa toho co som mu hodil ani nedotkol . . ok skusim zajtra
tvojmu pavukovi stači dávať 1-2krat to týždňa.Ked ti včera ziedol celeho cerva to mu už bohate stači na pár dní.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 12. Marca 2008, 08:15

Tak tu je foto mojho samca B.smithi den po zvleku :
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Marca 2008, 16:36

Tu je jeden z mojich exemplárov. Tento konkrétne v 8. zvleku. O pár dní a možno dnes čakám zvlek. Bruško výrazne sčernené....už sa začal proces uvoľňovania ekdysonu do tela pavúka...
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 15. Marca 2008, 18:16

cavte . . . moj 4.zvlekovy smithi sa zahrabal do substratu v skatulke na tej strane z ktorej na neho svieti lampa . . . bude sa zvliekat vnutry v nore? robia to ?

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 15. Marca 2008, 18:17

pred tym este 9 dni neprijmal potravu .

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 18. Marca 2008, 10:08

ak dakto nahodou ma zhanam adult alebo subadult samca.

ps..AAA....ak si ho dobre krmil a mal dobre teplo tak zhruba ak je takyto maly tak po mesiaci sa zvlieka ak ma nahodou vycesane brusko a je cierne tak ide do zvleku... :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 18. Marca 2008, 10:09

miki1571 napísal:jj B.albopilosum je teda dost zrava mne zatial zozrala vsetko co som jej hodil ...
Inac krmite svoje pavuky sarancami ?
jasne je to dobra a vyzivna strava hoci im trham zadne nohy bo tam maju take ostne... :roll:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Marca 2008, 15:05

spiderman napísal:
miki1571 napísal:jj B.albopilosum je teda dost zrava mne zatial zozrala vsetko co som jej hodil ...
Inac krmite svoje pavuky sarancami ?
jasne je to dobra a vyzivna strava hoci im trham zadne nohy bo tam maju take ostne... :roll:
sú to kutikulárne výrastky, a viac sa hodia ako potrava pre stromové pavúky, hoci zožere to aj zemny aj norovy.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 18. Marca 2008, 16:38

A neni to nahodou jedno ? Ci ako podla coho vravis ze je to pre take a take pavuky ?

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 18. Marca 2008, 17:20

Razor napísal:
spiderman napísal:
miki1571 napísal:jj B.albopilosum je teda dost zrava mne zatial zozrala vsetko co som jej hodil ...
Inac krmite svoje pavuky sarancami ?
jasne je to dobra a vyzivna strava hoci im trham zadne nohy bo tam maju take ostne... :roll:
sú to kutikulárne výrastky, a viac sa hodia ako potrava pre stromové pavúky, hoci zožere to aj zemny aj norovy.
oki super latina a nazvy koncatin a inych casti ti ide dobre a co takto nejake odchvy... :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 18. Marca 2008, 17:21

Tryri napísal:A neni to nahodou jedno ? Ci ako podla coho vravis ze je to pre take a take pavuky ?
pre stromaky je to lepsie s toho dovodu ze to beha... kdeze cerv sa zahrabe. a nestihnu ho chytit..a sarancata alebo cvrcky behaju a lepsie ich chytaju...aj ja pokial sa da stromaky krmim cvrkami alebo sarancatami a zemne cervami.
Obrázok


Napísať odpoveď