Brachypelma smithi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Skorino
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 2. Júla 2009, 12:58
Bydlisko: Topolcany

Príspevok od užívateľa Skorino » 28. Júla 2009, 13:08

Na pavuka nerosievam, vždy len zalievam striekačkou okolo napájačky.
Tá fotka trochu skresluje je to fotene mobilom takže kvalita nič moc.
Abdomen má asi 2x väčší ako hlavohruď.
Ale tiež plánujem hodiť nejaké holíča len či ho v meste zoženiem.
ďakujem za rady
Môj minichov: B. smithi, A. geniculata

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 28. Júla 2009, 15:34

No neviem to odhadnut ,ci ta smithina má 11zv.,ale podla fotky sa mi zda ,ze ma max. 4cm v tele a podla mna je takemu prckovi davat holica zbytocne.Takze skus cvrckov ,alebo teraz v lete pre zmenu nachytaj nejakych lucnych konikov.

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:
To Razor

Príspevok od užívateľa warsong » 28. Júla 2009, 23:21

Moja smithina v 10 zvleku nechcela holíča a pokial som ju mal t.j. 12 zvl stale fičala na cvrkoch a nebol problem.....možno táto fotka skresluje ale ani mne to nepripadá na 11 zv....a odhadovať na kolký zvlek to vyzerá nebudem. Nasýtit možeš jedným holíčaťom alebo 10 cvrckami v konečnom dosledku to máš jedno :lol:

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
neobvykle spravanie

Príspevok od užívateľa paint » 2. Októbra 2009, 21:57

Neviem kam zaradit tento prispevok: moja adultna samica B.smithi sa posledne 2 tyzdne chova dost nezvycajne : casto sa premiestnuje, zostane stat a postupne zdviha chodidla v rychlom tempe /nevykopava /-mam ju od 2 zvl.,pred 10mesiacmi naparena - nic z toho nebolo / vyzera to ako keby si udupavala substrat , ale ten rychly interval zdvihania chodidiel ma prekvapuje / . Taketo spravanie som za 10 rokov chovu este nepozoroval. Uvidim ci to nebude mat nejaku suvislost s uhynom adult geniculaty.
Uz ste nieco podobne pozorovali ? :shock: :shock:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Októbra 2009, 22:30

nemoze ist o diskineticky sindrom ? Pokial nekoordinovane dviha nozky .... neviem si to podla tvojho opisu predstavit ...,

mozno dobre videjko by pomohlo.

Mozno vsak o nic nejde ... ktoho vie ..., sak uvidis .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 2. Októbra 2009, 22:40

neviem, ci to je to iste, ale u mojej parahybany som pred casom pozoroval nieco podobne, ale ona to robila s jednou nohou a vyzeralo to uplne jak keby ju tam nieco steklilo, aj ked viem, ze to asi nie je mozne, ale je to par mesiacov dozadu, tak jak to zacala robit, to aj prestala alebo som ju len pri tom uz nenacapal, este ma napadlo, ze ked ide o adult samicu, ci to nemoze byt tuzba sa parit, ci na niekoho nevyklopava...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Októbra 2009, 09:27

oskar napísal:neviem, ci to je to iste, ale u mojej parahybany som pred casom pozoroval nieco podobne, ale ona to robila s jednou nohou a vyzeralo to uplne jak keby ju tam nieco steklilo, aj ked viem, ze to asi nie je mozne, ale je to par mesiacov dozadu, tak jak to zacala robit, to aj prestala alebo som ju len pri tom uz nenacapal, este ma napadlo, ze ked ide o adult samicu, ci to nemoze byt tuzba sa parit, ci na niekoho nevyklopava...
To "steklenie" robia pavuky casto, cistia si tym koncatiny trenim o seba. Taktiež si cistia koncatiny cez chelicery, je to normalne.

Diskineticky syndrom som sporozoval u jednej samice geniculaty, zrala v pohode, aj sa zvliekala, ale robila nekoordinovane pohyby, vsade ju to hadzalo ako opitu, casto sa presuvala. Rozhodol som sa tohoto pavuka zmrazit.....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Októbra 2009, 09:38

Razor napísal:
oskar napísal:neviem, ci to je to iste, ale u mojej parahybany som pred casom pozoroval nieco podobne, ale ona to robila s jednou nohou a vyzeralo to uplne jak keby ju tam nieco steklilo, aj ked viem, ze to asi nie je mozne, ale je to par mesiacov dozadu, tak jak to zacala robit, to aj prestala alebo som ju len pri tom uz nenacapal, este ma napadlo, ze ked ide o adult samicu, ci to nemoze byt tuzba sa parit, ci na niekoho nevyklopava...
To "steklenie" robia pavuky casto, cistia si tym koncatiny trenim o seba. Taktiež si cistia koncatiny cez chelicery, je to normalne.

Diskineticky syndrom som sporozoval u jednej samice geniculaty, zrala v pohode, aj sa zvliekala, ale robila nekoordinovane pohyby, vsade ju to hadzalo ako opitu, casto sa presuvala. Rozhodol som sa tohoto pavuka zmrazit.....
nepitval si ? Bolo by zaujimave zistit pricinu ..., napr. ci mala parazity alebo to bol iny diablik, kt. to mal na svedomi ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 3. Októbra 2009, 11:03

Bohuzial sa mi zrovna pokazil digital a nechce sa mi od niekoho poziciavat :oops: . Fotodokumentacia z pitvy by bola zaujimava. S tou smithkou budem musiet pockat co sa z toho vyvinie./Tie nekoordinovane pohyby noh nie su cistenie ani vykopavanie.../

oskar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 9. Augusta 2009, 23:21
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa oskar » 3. Októbra 2009, 12:59

nie, ja som nemyslel cistenie sa, ved to by si tu nohu musela triet o nejaku dalsiu koncatinu, alebo cast tela, nie?, ona nou stala na podklade a tam s nou sklbala, jak keby jej tam tu nohu nieco drzalo a ona ju zufalo chcela odtial odtrhnut, ale nemalo jej ju tam co drzat, lebo stala na cistom lingnoceli alebo jak keby chcela nieco zadupat na tom jednom mieste, nieco podobne jak signaly pred parenim, ale teraz to robila len jednou nohou, a parit sa asi nechcela, lebo na blizku nebol ziadny samec a bola par tyzdnov pred zvlekom...

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 7. Októbra 2009, 20:40

B. smithi 9 - 10 zv. (3 tyzdne po zvleku) Fotene vecer pod UVA lampou.

Obrázok

Obrázok

Fotit sa len ucim. Zatial mi to ale moc nejde no fotak uz ma par rokov odblikane :)
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 29. Novembra 2009, 23:31

Ahojte, moja smithinka je uz skoro velka, ale stale lozi po stenach terarka. Robi to uz dost dlho. Riesila som to mensim vlhcenim, ale nepomohlo. Otrasy a stres nema mat preco. Nevedel by mi niekto poradit, cim to moze byt? Ukryt ma a do neho skoro skoro vobec nechodi... Bojim sa ze mi spadne a zrani sa. dakujem

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 29. Novembra 2009, 23:41

Máš dostatočné vetranie? Je možné že sa pavúk snaží dostať bližšie k otvorom kvoli nedostatku vzduchu. Ale pokiaľ maš tera zariadené ok, tak v tom nevidím až takú tragédiu, aj moja brachypelma v kuse lozí po celom skle a ťahá vlákna, pokiaľ nepadá a neraní sa, je to ok.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 30. Novembra 2009, 14:03

Vetranie je dostatocne, tvori ho 1/3 vrchnej steny. A ona lozi po vsetkych stenach, tak neviem ci jej chyba vzduch. Sa bojim ze sa mi zrani, uz aj padla, nema to vysoko, nic sa jej nestalo a padla na nohy. Rozmyslam ze jej do teraria dam nejaku umelu kvetinu(nie s ostrymi listami), ci jej to nepomoze, bo v ukryte uz vobec nebyva.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 30. Novembra 2009, 14:25

- nemenila si v poslednej dobe substrat?
- priliz vysoka teplota?
- priliz vysoka vzdusna vlkhost?
- ... dovodov moze byt viac

a k ukrytu velke pavuky ukryty ignoruju ak sa tam pohodlne nevmestia tak tam nepojdu a aj tak sa citia v tera v pohode. u smithin to plati aj u nizsich zvlekov
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Dany
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26. Marca 2009, 08:12
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od užívateľa Dany » 30. Novembra 2009, 14:40

nemůže to bejt spíš teplotou nižší?mě to dělaj pavouci,když svítí slunce na tera,jako by se vyhřívali,jinak nepřitápim

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 30. Novembra 2009, 16:29

Substrat bol meneny v septembri.
Teplota - vysoka nie.
Vhkost ma podla vlhkomera v norme.

Ja som jej skor vyhrievala menej, skusim teraz viac, ci to pomoze.
Vdaka

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 30. Novembra 2009, 17:48

no pokial je na fotke tvoja smithi, tak ma urcite prevlhceny substrat .Co je podla teba spravna vlhkost??

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 30. Novembra 2009, 18:30

to je stara fotka a viem, ze vtedy mala vlhko. Vlhcim jej raz za tyzden, Vacsinu substratu jej nechavam suchy. Vlhcim jej okolo 5-8 ml. To nie je vela nie? Ma uz velke terarko a vlhkomer mi ukazuje ze ma 70% vlhkost.

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 30. Novembra 2009, 18:36

Toto je najaktualnejsia foto:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 30. Novembra 2009, 18:54

krajsie teraz vyzera, ale ruka sa podla mna nezmanila od minulej foto :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 30. Novembra 2009, 18:59

Ruku som pouzila ako velkostne porovnanie :wink:
A to je aj tak fotka pred poslednym zvlekom, co teraz mala.

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 2. Decembra 2009, 15:23

Takze som zacala smithinke viac svietit. Lozi aj tak vacsinou po stenach. Ale chcem sa spytat, ci jej mozem znova navlhcit, ked jej klesne vzdusna vlhkost. Bo viem, ze sa odporuca vlhcit tak raz za tyzden. Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Decembra 2009, 15:57

ahoj ziadny organizmus nepotrebuje konstantne laboratorne podmienky. vsetko ma svoju ekologicku niku v rozmedzi od-do. kludne jej mozes simulovat aj extremne prirodne podmienky npr.: 1-2 tyzdne mokry substrat 4-5 mesiacov sucho a smithine sa nestane nic.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
mitinka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24. Januára 2008, 19:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mitinka » 12. Decembra 2009, 00:34

Ahojte, smithinke som teda zacala prisvecovat, ale nemam pocit, ze by to pomohlo. Stale lozi po stenach. Potom sa asi jeden den zdrzovala dolu, nakrmila som ju a kym zozrala potravu tak bola na zemi, dokonca vliezla do ukrytu, ale teraz je opat na stenach. Neviete mi poradit, co by mohlo zabrat? Ako mne nevadi, ze po nich lozi, ale bojim sa ze spadne, bo uz viackrat mala na male... :( Lozi po vsetkych stenach dookola, nezdrzuje sa pri vetrani. Mate nejaky napad? Dakujem


Napísať odpoveď