Theraphosa apophysis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Theraphosa apophysis

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Apríla 2007, 15:50

mam samicku v 5 zvleku, stale v obrannom postoji, utoci na vsetko co sa pohne, pekne zere, intervali zvliekania zatial kazde 3 mesiace, vykopania obrannych chlpkov bezna sucast otvarania chovnej nadoby, vydzi aj suchsie terarium vdaka mojej obcasnej dlhsej nepritomnosti (ale ked nemusite neskusajte :D ), teraz sa boji ona mna, no cochvila sa budem bat ja jej :D ....

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 15. Apríla 2007, 18:48

Dávam za pravdu. Je to riadny agresor a pri menšom vyrušení vás "poteší" spŕškou obranných chĺpkov :) Pekne príjima potravu moja je v 5zv. a dospelý cvrčok je pre ňu len dezert :) Nič iné okrem crvčkov mi nezožerie, po švábovi skočí, ale keď zistí, že to je šváb nechá ho tak :) Po zvleku krásne ružové "papuče"

Užívateľov profilový obrázok
RAE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 23. Marca 2007, 13:50

Príspevok od užívateľa RAE » 16. Apríla 2007, 12:06

tiež mám túto 6-zvlekovú krásku, ešte stále má papuče, ale nepovedal by som že je agresívna, v obrannom postoji som ju teda ešte nevidel, uvidím do kedy jej to vydrží 8)

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 26. Júna 2007, 09:49

heh..no apophysky su trochu agresivnejsie ale mozu si to dovolit sak su obrovske ja mam 4 adult samice a mam aj momentalne samca len sa mi nechcu nejako parit neviem preco asi je to obdobim...
hoci apophysisky som uz odchoval..

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 5. Júla 2007, 21:20

Hi

T. apophysis

Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Júla 2007, 23:33

v chove ich este namam ale ked budud peniazky a budu v ponuke tak si ich zadovazim :) ...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 14. Júla 2007, 21:00

Hi

Rastieme
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
RAE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 23. Marca 2007, 13:50

Príspevok od užívateľa RAE » 2. Augusta 2007, 11:36

Sa mi prave zvliekol (na 90% samec) do 7. zvleku a som prijemne prekvapeny jednak tym kolko "nabral" na velkosti a tiez, ze svojou velkostou uz predbehol aj adult jedince iných druhov. Raz Theraphosa je naozajstný "giant spider" 8)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 19. Septembra 2007, 13:11

Zacinam byt trosku nervozny .... Neviem ci sa ide zvliekat alebo uhynula, pretoze moja 3 zv. apophyska mala pre seba celel terarko, s ukrytom so vsetkym moznym ... a dneska rano ked som pozrel do terarka tak tam nebola .... len vzadu v rohu je nieco biele ... totiz ide o to ze sa to podoba na pliesen, ale ja dufam ze je to pavucina .... len nechapem ak sa ide zvliekat, preco sa zahrabava pod pavucinu .... ****, nech neumiera .... ale nechcem do toho teraz stuhat ze ci je to pavucina alebo pliesen, pretoze ak sa nahodou fakt zvlieka, tak ho nechcem rusit ....

****, dufam ze nie je mrtva ... nechapem inac preco tam zaliezla do rohu... aj keby sa chystala umriet, take divne mi to pride :( Ksakru :(

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Septembra 2007, 14:00

čauko, podla mňa rozoznať pleseň od pavučiny by si mal vedieť rozoznať, je tam veľký rozdiel, ja vidím aj cez krabičku ked je pleseň prítomná. A prečo by sa zamotávala do pavučiny??? Ved sa zvliekajú na nej nie v nej. Leda že by to bola Avicularia apophysis :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 19. Septembra 2007, 14:55

Tryri napísal:Zacinam byt trosku nervozny .... Neviem ci sa ide zvliekat alebo uhynula, pretoze moja 3 zv. apophyska mala pre seba celel terarko, s ukrytom so vsetkym moznym ... a dneska rano ked som pozrel do terarka tak tam nebola .... len vzadu v rohu je nieco biele ... totiz ide o to ze sa to podoba na pliesen, ale ja dufam ze je to pavucina .... len nechapem ak sa ide zvliekat, preco sa zahrabava pod pavucinu .... ****, nech neumiera .... ale nechcem do toho teraz stuhat ze ci je to pavucina alebo pliesen, pretoze ak sa nahodou fakt zvlieka, tak ho nechcem rusit ....

****, dufam ze nie je mrtva ... nechapem inac preco tam zaliezla do rohu... aj keby sa chystala umriet, take divne mi to pride :( Ksakru :(
počkaj deň a pozri sa na ňu ak si nie si isty ci sa zvlieka.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 19. Septembra 2007, 22:13

Jasne, ja viem ze sa zvlieka na nej, a nie pod nou, preto mi to bolo divne .... nakoniec je zahada vyriesena :D Bola to plesen (mne sa to hned zdalo ako plesen, ale ked som nikde nevidel pavuka tak som mal pochybnosti).

No, a kde bola ? Tak to neviem ani doteraz, ale viem ze tam je. Ona si urobila nejaky dalsi ukryt v ukryte, proste si tam vyhrabala jamu :D Videl som jej papucky, ked som prisiel k terarku, v sekunde zmizla a uz som ju nevidel .... zase :D ale viem ze je tam.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 19. Septembra 2007, 23:05

A v kolkom zvleku ju mas ?

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 19. Septembra 2007, 23:10

Podla predavajuceho v 3.zv ....

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 19. Septembra 2007, 23:16

Tryri napísal:Podla predavajuceho v 3.zv ....
A to ju mas v terarku ? :) To mas v akom velku ako v tretom je pekna pecka pravdepodobne ale aj tak neviem ci by som ju daval do terarka

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 20. Septembra 2007, 00:36

Videl si uz apophysku v tretom zvleku ?? Pretoze velkostou sa podoba ... hmmm, parahybane v 7 zvleku ? Terarko ma podstavu 25 x 20 a vobec sa tam ten pavucik nestraty, fakt .... apophysis v 3.zv ma asi 4-5 cm cele telo.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Novembra 2007, 12:36

Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 3. Novembra 2007, 14:50

Pozeram ze uz sa ti tie fotky zacali darit :D Pekne :D Teda ta versina bola krajsia :D Ale su pekne :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Novembra 2007, 17:14

Tryri napísal:Pozeram ze uz sa ti tie fotky zacali darit :D Pekne :D Teda ta versina bola krajsia :D Ale su pekne :D
dakujem a prikladam aj dalsiu :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 18. Novembra 2007, 19:49

Krása :) Tie fotky sa fakt zlepšujú (:

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 16. Decembra 2007, 17:06

Hi

Mam rad tioe biele papuce :D

Theraphosa apophysis

Obrázok
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 26. Januára 2008, 10:29

Chcem sa spytat kedy sa zmeni z hajzloveho pavuka na najvacsieho vtackara ? :D Robim si srandu, ale mam ju podla vsetkeho v 4. zv (neviem ci zvlek v ktorom som kupil bol ten pravy :) ) a takeho nohateho vtackara okrem poeciek som este nemal :D Proste ze kedy zacne mohutniet.

Inac sa mi dnes v noci zvliekol, mam som trosku strach, pretoze na chrbte lezala priblizne 6-7 hodin, ze ci sa jej nieco nestalo, ale nakoniec to dobre dopadlo.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Februára 2008, 23:50

SKODA ZE SI TIE PAPUCE PO CASE VYZUJU...INAC DOPORUCUJEM VIACEJ AKO T.BLONDI....TEDA SAMOZREJME MOJ OSOBNY..NAZOR..A PRECO..NO NAPR ZA PARENIE ..SAMEC MA HAKY A TO JE UZ O INOM..A HLAVNE SU TO DOBRE MATKY..NEZERU KOKONY AKO BLONDI...A NEKAPU AZ TAK PRI VELKOM STRESE.. :wink: ..ALE TO JE SKOREJ CHOVATELSKA STRANKA AKO VIZUALNA..ZASE BLONDI SA MI PACI LEN V TOM ZE MA HRUBSIE NOHY...A TO KED POROVNAM TREBARS ROVNAKY ZVLEK V DOSPELOSTI...TAKA MOHUTNEJSIA..SA MI ZDA...TEDA ZDALA UZ MAM LEN APOPH.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 19. Apríla 2008, 23:58

moja krasavica
Obrázok
diky T.Rehor

Užívateľov profilový obrázok
RAE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 23. Marca 2007, 13:50

Príspevok od užívateľa RAE » 16. Mája 2008, 15:22

Obrázok
Takto vyzerala moja samica po 8.zvleku, to som sa ešte vytešoval. Po troch dňoch čo som nebol doma som sa vrátil a bola v opačnom rohu terária, nohy pod sebou a ledva sa hýbala. Opatrne som ju premiestnil do plastovej krabice vystlanej vrstvou dobre navlhčených servítkov a modlím sa čo bude dalej. Má niekto predstavu čo sa mohlo stať? (teplota, vlhkosť substrátu ako aj voda v napájačke bola OK)


Napísať odpoveď