Megaphobema robustum

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 12. Augusta 2007, 12:44

no oni stresuju .. ale s prijimanim potravy som nemal problem .. v 2-3zv. som mal jednu v podobnom stave .. daj ju niekde kde bude mat klud a otvaraj ju co najmenej .... a cakaj ....

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 23. Decembra 2007, 19:18

Megaphobema robustum :) ............po zvleku
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 26. Decembra 2007, 23:10

Hi

Hi

Megaphobema robustum


Obrázok

Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 27. Decembra 2007, 09:09

nepotrebujete niekto adult samca??????
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 1. Februára 2008, 10:37

z davnejsieho odchovu som si nechal 2 ks samcov tohto druhu. Mam doma aj adult samice, preto som jedneho samca krmil podstatne viac ako druheho aby mi nedospely naraz. V decembri mi dospel prvy samec v 9 zvl. Samice sa mi zvliekli priblizne v rovnakom case, takze som sa potesil ako si to dobre "nacasovali". Pred par dnami som kontroloval druheho samca a zistil som ze sa bude coskoro zvliekat. Cakal som ze sa zvlecie neskor aby som nemal doma zbytocne dvoch adult samcov, ale co uz. O dva dni sa zvliekol ale na moje velke prekvapenie v 9 zvleku este nebol dospely. Pre istotu som skontroloval zvlecku ale skutocne sa jedna o samca. S niecim podobnym som sa stretol napr. aj u niektorych psalmopousoch. To sveci o tom ze sa neda presne urcit ktory druh v ktorom zvleku dospeje i ked sa jedna o jedince z toho isteho kokonu. Ci sa pod tuto skutocnost podpisal fakt ze druhy samec bol menej krmeny ako prvy, neviem.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 25. Septembra 2008, 22:34

je jej velkost porovnatelna s T.blondi ?

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Septembra 2008, 07:14

skor s niektorymi druhmi rodu pamphobeteus
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 5. Októbra 2008, 18:05

moja samica by mala byť v 9. zvleku o čom však nie som presvedčený lebo som ju kupoval vraj v 7. tak neviem či to nebol len obchodný ťah aby sa predala drahšie....je porovnateľne veľká ako geniculata v nejako 11. zvleku

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 22. Októbra 2008, 23:00

Moja je velmi plachá..niekedy sa mi zdá že ked už nemá kam utiecť tak nohy da ksebe a nehybe sa aj ked donej stuchnem (ako keby hrala mrtvu)...a potom pochvilke sa rozuteka preč..je to velmi zaujimave a nikde inde som sa stakýmto spravanim nestretol

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 23. Októbra 2008, 08:36

moja je tiez momentalne velmi apaticka, ale pripada mi farbami akoby mala ist do zvleku tak dufam ze bude vsetko ok...

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 12. Septembra 2009, 14:07

ako je to z tou maximalonou teplotou?v popise sa pise že maximalne 25 stupňou,ja mam v izbe v lete aj 28,teraz mam 26,5,podla teplomera.skodila by jej takáto teplota?na jar som mal menej a v zime bude tiež,len by som chcel vedieť či jej letné mesiace neuškodia,pripadne neuhynie.odkedy mam geniculatku hladam ešte jedného pavúka,zatial som rozmyslal nad grammostolami ihirengi,actaeon(ešte som ich nevidel v ponuke)a pampbeteusmi,a teraz som narazil na tuto krasku. :D ,len jedno z kriterii je to aby som bol schopny vytvorit jej vhodne podmienky

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Septembra 2009, 16:07

no problem bude sa ti rychlejsie zvliekat
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Septembra 2009, 16:23

Z0oMb3E napísal:no problem bude sa ti rychlejsie zvliekat
tak jednoznacne by som to netvrdil .... :wink:

megaphobemi ziju vyssie ako rosejky ... a rosejky maju 28 na maxime ...,

Skus si nieco ceknut, potom napis co si zistil :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Septembra 2009, 17:09

tak tu su nejake info s oblasti kde by sa mala M robustum vyskytovat
http://www.gaisma.com/en/location/tena.html
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 12. Septembra 2009, 17:41

sak to nieže sa mi uvari,jej nasypem lad okolo terarka heh.ale ako som cital jej chov je naročnejši,ajked nie ako avicularie,ale predsa teplota,vlhkost,vetranie.**** ale ked je taka pekna.co použivate na zniženie teploty?môžen ju dať nižšie k zemi?geniculatu mam vo výške 1,7metra na poličke.asi by som sa rozhodol pre iny druh.teraz mam ešte čas,aspon rok si dam pauzu a "učim"sa na geniculate.ale ešte jednu chcem.uvidim

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Septembra 2009, 17:43

ja len zasnem ake druhy si vyberas, podla mna robis hlupost ... vyber je aj bez megaphobemi dost pestry a su tam aj nenarocne druhy.

Na tvojom mieste by som pockal pokial nazbieras dostatok skusenosti a chovatelskych grifov. Inak asi prerobis ....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 12. Septembra 2009, 17:46

hehe,ja najprv že pači sa mi,isiel som na popis druhov,všetko ok okrem teploty.tak sa spytam na fore, ale ako to čitam tak si fakt asi vyberem niečo čo prežije moju starostlivosť :D .

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 12. Septembra 2009, 18:53

Ako hovorí Adi, vybrať si Megaphobemu robustu ako pavúka pre relatívneho začiatočníka je velká odvaha ale k nej treba pripočítať aj vysokú mieru zodpovednosti. Ja osobne som mal na tento druh zálusk, neskôr aj na M. mesomelas ale po zhodnotení si svojej situácie, skúseností a prečítaní pár zahraničných i domácich fór som z toho tiež radšej upustil, nakoľko také podmienky ako Megaphobema ( a zvlášť mesomelas) potrebuje jej ešte nebudem schopný zabezpečiť - u mňa je tiež najvačším problémom vysoká teplota.
Ber to aj z toho hľadiska, že pokiaľ pavúk nežije vo svojom aspon z 80% typicky napodobenom prostredí, je to preňho skôr utrpenie ako život. Je kopec iných menej náročných druhov, ktoré ti vzhľadovo (B. boehmei, A. bicoloratum etc.) alebo veľkostne (Lasiodora spp., Phormictopus spp. etc.) môžu nahradiť tento druh pavúka. Skús nad tým porozmýšľať.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 12. Septembra 2009, 19:58

ja jsem si robustu koupil, v nejteplejsich dnech mi teplota u pavouku nepresahne 25stupnu protoze mam opravdu chladny byt. Ale priznejme si ze 24stupnu taky neni pro mnoho druhu uplne ta nejidealnejsi teplota ale pavouci pri te teplote stejne prosperujou a pohodove rostou. nerekl bych ze jestli ma pavouk misto 27stupnu jen 24 ze je to pro nej utrpeni, jen proste roste pomaleji atd, atd. Jinak souhlasim ze prilis vysoka teplota je pro pavouka stejne nebezpecna jako prilis nizka.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 13. Septembra 2009, 00:40

Mal som na mysli práve ten opačný prípad, teda horské druhy vystaviť vyššej teplote než je pre ne znesiteľná.
Prirodzený habitat M. mesomelas (odvolávam sa na tento druh pretože mám o ňom naštudované viac ako o robuste) činí teplotu v rozmedzí od cca 16 do 20 stupnov Celzia. Neviem si predstaviť ako by som niečo také choval pri bežnej teplote cca 26-28 stupnov - myslím že takéto rozmedzie by bolo viac na škodu ako na prospech chovanca, jednak z hľadiska prirodzeného biotopu (pavúk sa pred nadmerným teplom schová v nore) a jednak z hladiska potencionálnej schopnosti mnozenia tohto druhu (aj beztak je obrovský problém urobiť odchov pri odporúčanej teplote).
Ale pochopili sme sa :-)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 13. Septembra 2009, 22:15

Mno ja som mal robustu pri izbovej teplote 20 az 22 stupnov ...viac mam iba v lete a vpoho sa jej darilo tak ako aj aviculariam brachypelma a vsetkym moznym druhom co som mal....nemal som este druh u ktoreho by som si vsimol problemy s teplotou.....jedine ako to tu bolo spominane pomalši or rychlejši rast... :) co sa tyka teploty skor su nachylnejšie škorpiky ....im treba vyššiu teplotu a vlkosť :D

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 11. Júla 2010, 14:16

M. robustum samica 12-ty zv.

Obrázok


onedlho by mal doraziť samec tak vyskúšam slečnu či už má chuť na sex... :D

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 11. Júla 2010, 20:30

Pekny druh,ale najvacsi stresak akeho som zazil, kde sa na nu hrabe B.boehmei :?

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 11. Júla 2010, 20:33

moja je taký bojko vždy buď zaleze do úkrytu alebo sa skrčí v rohu tera...

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od užívateľa jony » 20. Júla 2010, 17:44

no tak samec dorazil...podľa info by ešte nemal byť prečerpaný...aké máte skúsenosti prečerpá sa aj v šalátovke alebo ho budem musieť premiestniť do tera nech má väčší kľud a priestor... Ď.


Napísať odpoveď