Acanthoscurria geniculata

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Apríla 2009, 10:08

mame tu na to samostatny topic - Fotky vasich terarii ..... tak hladat ... hladat ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 15. Apríla 2009, 22:05

kolikátej že už to je samec ... :lol:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Apríla 2009, 21:35

Obrázok


Obrazok je z TTS fora.

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 10. Mája 2009, 17:22

Ahojte práve som si priniesol domov svoju peknú geniculatu,vela som onej prečítal aj toto fórum som celé prelúskal,je to 9 zvlek,zoznamuje sa z prostredím zatial presla po teráriu asi len 10 centy v pred pokial narazila na stenu,kolko jej asi bude trvať kím sa "rozpozerá" a udomácni?Terárko ma zariadene úkryt, napájacku a kedy by som jej mal hodit niečo na privítanie?nechcem aby bola v strese z nového prostredia a ešte aj z potravy aj ked je dravá.inač zatial mi skor pripadá že sa boji ako keby mala byt agresívna,diki moc za odpoved. :)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 10. Mája 2009, 17:23

Ahojte práve som si priniesol domov svoju peknú geniculatu,vela som onej prečítal aj toto fórum som celé prelúskal,je to 9 zvlek,zoznamuje sa z prostredím zatial presla po teráriu asi len 10 centy v pred pokial narazila na stenu,kolko jej asi bude trvať kím sa "rozpozerá" a udomácni?Terárko ma zariadene úkryt, napájacku a kedy by som jej mal hodit niečo na privítanie?nechcem aby bola v strese z nového prostredia a ešte aj z potravy aj ked je dravá.inač zatial mi skor pripadá že sa boji ako keby mala byt agresívna,diki moc za odpoved. :)

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 10. Mája 2009, 18:46

este si jej tam mal dat napis velecome....... no pokial si tam nespravi pavuciny....
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 10. Mája 2009, 22:32

moja si pavucinu robi len pred zvlekom a ked zerie.. inak nie..

kludne jej tam hod nieco jest... aspon si pozries lov... stres mat z toho nebude... iba radost :)
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 11. Mája 2009, 15:32

no to dufam,zatial je placha som cakal že bude striehnut na každy pohyb a jedine co spravila je že ked som drgol do terarka(nechtiac) tak usla,ako nevadi mi že nieje agresivna,ale prakvapkalo ma to.ale je ešte "mala"tak asi to bude tym.neviem čo z toho lovu ma stres ona alebo ja hehe

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 11. Mája 2009, 17:46

no pavuk ma zabijacky instinkt tak pochybujem ze by sa bal lovit......
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

tyracek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7. Apríla 2009, 23:06
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tyracek » 11. Mája 2009, 18:54

no ja mam geniculatku v 4 zvleku a uz v 3 zvleku hned zautocila na cerva az som sa cudoval ze sa vobec neboji

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 11. Mája 2009, 19:38

no ved zajtra pojdem nato,myslim že sa ma boji ako velkeho živočicha ale akonahle sa jej tam začne daco hmirit tak potom skoci,už sa neviem dockať :D.zniesla by aj holica? je to tak 8-9 zvlek cca

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 11. Mája 2009, 21:59

ano spapala by aj holiča :wink:

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 12. Mája 2009, 17:00

no tak neviem,hodil som jej holiča ktore je mensie ako ona a zdrhla,na sklo.jedine som mohol spraviť chybu že to bolo cez den ma to vplyv? lebo najprv nereagovala a ked som to podstrcil bližsie knej tak zdrhla.zvliekala sa naposledy cca pred tyždnom aj 2 dnami ešte u predosleho chovatela.počkam den a potom ho vyberem zamrazim a strcim niekedy neskor,nechcem aby tam skapalo a rozsirilo nejaku pliagu.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 12. Mája 2009, 17:26

to holiča ti nezožrala lebo je to ešte pre ňu priskoro po zvleku.....pokejne si mohol počkať 2-3 týždne kym jej kutikula poriadne stvrdne

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Mája 2009, 17:45

kutikula je stvrdnuta .... aj chelicery :-)

Ide skor o to, ze to je stres z noveho prostredia a prilisna horlivost chovatela.

Tak ako sa chovatel tesi a casto kuka, tuka, pozoruje a vyrusuje je mozne prirovnat ku malemu babetku. Ved kazdy ho chce pochovat :-)

Zbytocna horlivost. Daj pavukovy pokoj. Tienne miesto bez svetla. Ukryt ... a ak je hladny, zajtra tam budu iba zbytky holatka. Hlavne pokoj, pokoj pavucikovy a chovatelovy v dusi :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 12. Mája 2009, 17:48

vyše týždna je kratko? som myslel že je už stvrdnuta,je možno trocha pravda že som netrpezlivy lebo ešte nejedla a kym sa nenaje tak asi aj budem,to je ale moj problem nie jej :D .chvilu ho tam ešte necham a potom sa nato načas vykaslem

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 18. Mája 2009, 14:50

Tak a už som spokojný.to holíča som dal zmrazit a včera večer som jej ho samozrejme už rozmrazeného dal,kim som siel spat tak nic a myslel som si že ho dnes iba vyberiem,ale rano pozeram a už ho mala vo svojich cheliceriach,teraz poobede neviem co presne robi lebo je otočená zadkom ale vyzerá že si fakt pochutnáva,chcel som jej narosit ale kim nedokonci večeru tak ju nebudem rusiť. :D hah paráda

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 21. Júna 2009, 17:29

7zv.:
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 28. Júna 2009, 21:06

práve sa mi zvlieka do asi 10. zvleku fakt som to nečakal že to bude práve teraz. som ostal dosť zaskočený keď som ju videl na chrbáte ale som velmi rád že sa zvlieka:) držte place nech sa zvlečie dobre :)
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 28. Júna 2009, 21:14

držim palec,ja budem mať tu istu starosť,kočka už stmavla a už len čakam kedy sa "vykoti",aby som pravdu povedal chcem to mať už zasebou.tiež to bude tak 9-10 zvlek

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 4. Júla 2009, 10:10

tak a je to. holka sa zvliekla dneska vnoci,rano o pol 7mej sa prevrátila na nohy a je z nej kusisko "ženskej"fakt už na prvý pohlad sa strasne zväčšila. má všetky nohy a ani zvlečka sa jej nezachytila o obdomen,tak dúfam že už len pekne stvrdne a bude to super. :D

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 1. Septembra 2009, 16:29

ahoj...nechcel som zbytocne spamovat a neviem kde sa mam obratit s pomocou tak pisem sem...mam totiz taky problem ze kamarat ma geniculatu a po zvleceni na miestach kde ma byt biela je skoro uplne ruzova pomaly az cervena miestami...je to normalne? :shock: vobec neviem ci to vadi alebo nie a ci mam tomu davat nejaky zvlastny vyznam alebo si to nemam vsimat :?
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Septembra 2009, 16:58

arda napísal:ahoj...nechcel som zbytocne spamovat a neviem kde sa mam obratit s pomocou tak pisem sem...mam totiz taky problem ze kamarat ma geniculatu a po zvleceni na miestach kde ma byt biela je skoro uplne ruzova pomaly az cervena miestami...je to normalne? :shock: vobec neviem ci to vadi alebo nie a ci mam tomu davat nejaky zvlastny vyznam alebo si to nemam vsimat :?
je to urcite geniculata ? :lol:

Posli fotto ..., bez toho to asi nepojde.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
arda
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 22. Septembra 2008, 09:49
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa arda » 1. Septembra 2009, 19:09

adi napísal:
arda napísal:ahoj...nechcel som zbytocne spamovat a neviem kde sa mam obratit s pomocou tak pisem sem...mam totiz taky problem ze kamarat ma geniculatu a po zvleceni na miestach kde ma byt biela je skoro uplne ruzova pomaly az cervena miestami...je to normalne? :shock: vobec neviem ci to vadi alebo nie a ci mam tomu davat nejaky zvlastny vyznam alebo si to nemam vsimat :?
je to urcite geniculata ? :lol:

Posli fotto ..., bez toho to asi nepojde.
urcite mame ju od rehora a je asi v osmom zvleku ako tu bielu tam stale vidno aj ked nie tak ako by malo ved skusim urobit fotku a poslem
Zatial :) ...Grammostola rosea, Poecilotheria regalis, Poecilotheria ornata, Poecilotheria striata, Poecilotheria subfusca, Nhandu chromatus, Heteroscodra maculata, Acanthoscurria geniculata, Stromatopelma calceatum, Cyriocosmus perezmilesi2x, Brachypelma smithi, Psalmopoeus irminia, Psalmopoeus cambridgei, Pterinochilus murinus RCF ,,usambara", Ceratogyrus darlingi, Xenesthis immanis

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 2. Septembra 2009, 00:14

no ja ti neviem,v popise na lasiodore sa piše že pruhy môžu byť ružové,ale červene?ja vam chalani a baby zas neviem čo sa stalo z mojou geniculatkou...9 zvlek a lieta po terarku jak sumacher,teda normalne chôdzou,je mi jasne že hlada vzduch lebo vždy skonči pri skulinkach,ale doteraz to nerobila.je pravda že som jej narosil viac ako doteraz,lenže substratu sa nevyhyba,len vylezie tam,potom oproti,potom zas dokriža.ved tak aj spadla sikula


Napísať odpoveď