Acanthoscurria geniculata

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Januára 2010, 20:21

Habitus napísal:mam dva kusy geniculatiek oba v 7. zvleku jedna ma v tele cca 2cm a druha asi len okolo 1 cm su na 100% 7. zvlekove pretoze su z jedneho kokonu krmene rovnako zijuce v rovnakych podmienkach
mozu byt medzi dvoma surodencami az take markantne velkostne rozdiely?
Rozdiely mozu byt, pokial sa chovaju v roznych podmienkach, ale kedze ich mas v rovnakych (pocitam ze pri izbovej teplote) ak ich krmis narovnako nemal by byt problem, pokial 1 krmis viac ako druheho tam je to otazne..., 1 cm sa mi zda privelky rozdiel (skus byt presnejsi). Pomohlo by mi keby sem vlozis fotky, a pokusim sa ti povedat v ktorom zv. sú. Cca 2cm: skus byt presnejsi a poskytni presne udaje oboch jedincov v tele a v nohach...
Robim projekt na viac ako 100 ks geniculat, tak ti presne mozem povedat v ktorom zv. mas tie svoje, mam vela zaznamov z roznych teplot pri ktorych su chovane pavuky. Pre geniculaty predstavuje prelomovy zv. adultneho sfarbenia zo 6 zv. do 7 zv (viac neprezradim, zatial...). Tvoje pavuky musia mat sfarbenie adultov, kedze tvrdis ze su 100% 7zv.

Takto od brucha by som aj ja tazko trafial v ktorom ich mas zv. Ale tie 2 cm by pre 7zv. mohli byt OK. Od teploty vela zalezi....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 29. Januára 2010, 21:43

I cca stejně krmení jedinci z jednoho kokonu mohou mezi sebou mít několikacentimetrové rozdíly. Měl sem aji desetisvlekové jedince co ještě neměli dospělé zbarvení protože jsem je málo krmil atd,prostě záleží na mooc faktorech a nelze to exaktně zpracovat s tam malým vzorkem jako je 100ks :cry:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Januára 2010, 10:27

Dovolim si povedat, ze pavuky isto neboli krmene rovnako :-) Na 100% ... uz len ked vezmeme do uvahy rozdiely v krmnom hmyze ... . Jeden cervik je mensi, iny vacsi ... atd atd. Jeden pavuk zje viac, druhy menej ...,

Rozdiel tam urcite moze byt.


PS: Razor ... ako 100ks je fakt malo ...,

A Druha vec .., najdem ti na fore aspon 5 prispevkov kde odsudzujes urcovanie zvleku podla velkosti a sfarbenia - na fotke ?
A zrazu tu ides robit to, co si sa uz xyz krat vyjadril proti.
Je pekne, ze sa snazis ... ale zas to neprehanaj. :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Januára 2010, 11:58

Jedna vec je robit projekt, druha vec je tu pisat, ze 100 je malo... tak je ale isto viac ako 2 kusy.

Adi: vtedy som bol blb som pisal hocico, Teraz mam viac skusenosti a viem co pisem...(skus robit projekt pri 500 kusoch - zblaznis sa, kazdemu take iste mnozsto potravy, v ten isty cas....) pise sa lahko tazsie sa uz robi

Nery: ty si skuseny chovatel, viem ze je 108 malo, ale na bakalarku to staci :) a pri takom mnozste lahsie urcit aj rozne odchylky a podobne prkotiny...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Januára 2010, 12:15

Razor napísal:Jedna vec je robit projekt, druha vec je tu pisat, ze 100 je malo... tak je ale isto viac ako 2 kusy.

Adi: vtedy som bol blb som pisal hocico, Teraz mam viac skusenosti a viem co pisem...(skus robit projekt pri 500 kusoch - zblaznis sa, kazdemu take iste mnozsto potravy, v ten isty cas....) pise sa lahko tazsie sa uz robi

Nery: ty si skuseny chovatel, viem ze je 108 malo, ale na bakalarku to staci :) a pri takom mnozste lahsie urcit aj rozne odchylky a podobne prkotiny...
Pekne, ze si sa priznal :D A nemusis mi hovorit, co je to krmit 500ks malych drobcov, dost doverne to poznam. Isto, mas pravdu, geniculat nemam tolko ... :lol:

Ano , na bakalarku to urcite staci, a pri 100ks sa ti isto lepsie robi precentualna statistika, ale na seriozny "pavuckarsky" vyskum to urcite nie je. To by si potreboval viacej generacii, teda viac nepribuznych skupin zlozenych z minimalne 100ks a viac ..., Lebo ide predsa o genetiku. A z jednej linie sa tazko da utvorit seriozny zaver. Nebude to nikdy objektivne. Taktiez musis brat do uvahy to, ze NIKDY nedokazes zabezpecit ROVNAKE podmienky v KAZDEJ krabicke ... Uz ani pri 2 krabickach.... Lebo nikdy nebudes mat rovnaku teplotu, kazdemu das menej, viac vody ked rosis ... vsetko zo vsetkym suvisi ... A to sa este asi nebavime o genetickej vybave a predispozicii konkretnych jdnincov. A kedze v kokone ich byva aj ( velaa .. :P ) Tak by si potreboval sledovat vyvoj celeho kokonu aby si dokazal vytvorit aky taky zaver. Lebo co ak tych 100 ks je len neaka cast, kt. ma zhodou okolnosti rovnaku predispoziciu. Na to treba laboratorne podmienky a sakra vela casu. Ale to ty isto vsetko vies
:wink:

Neber to tak, ze spochybnujem tvoj "vyskum" .... ale snazim sa dat veci na pravu mieru, lebo to sa neda tak jednoznacne povedat. A vzdy musi byt predsa niekto kto bude veci spochybnovat a vyvracat, inak by sa vyskum nikde nebybal .... :idea: Tak nech sa ti dari ... ze pozdravujem geniculatky ..., Potom nieco napis , ze k comu si dospel. Som velmi zvedavy. Taktiez pozdravujem M.S. 8)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 30. Januára 2010, 14:49

mě by teda mnohem víc zajímal seriozní výzkum dlouhověkosti v závislosti na rychlosti růstu...relativně rychle by se to dalo udělat třebas s inceikama...já sem ale lajdák a než by dospěli,půku bych jich prodal :lol:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 11. Februára 2010, 17:51

zdravim....mam problem s mojou 10 zvlekovou samičkou.....neveim či je to normalne ale sem tam si sklada pod seba nohy bud jednu stranu alebo druhu...robi to už par dni no nakoniec ich ma vystrete.....teplotu ma zväčšša od tych 26 až 30 stupňov s nočnym poklesom na tych 20-22 stupňov, vlkosť 70-80% ..... je malatna, bruško ma už vykrmene do zvleku, zvliekala sa pred 2 mesiacmi....čim to môže byť? že si tak sem tam sklada nohy pod seba? žeby si ich len tak naťahovala alebo ako? dik za odpovede

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Februára 2010, 19:41

necisti si ich? pavuky to bezne robia
a ak je malatna tak ide opat do zvleku
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 11. Februára 2010, 21:34

prave to že si ich nečisti, ale len tak sklada pod seba ako po zvleku ked si naťahuje klby, tak preto je to pre mňa zaujimave a preto sa aj pytam prečo to tak asi robi....tiež mam dojem z toho že ide opäť od zvleku (už som pri nej odpozoroval že vždy pred zvlekom je malatna a otiera si bruško o podklad a veľa pije)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 11. Februára 2010, 23:46

10 zvleková samica ktorá sa zvliekla pred 2 mesiacmi má ísť opäť do zvleku - impossible.

Ako dlho ju chováš? Veľakrát totižto začínajúci chovatelia sa znepokojujú nad vecami, ktoré sú úplne bežné len z toho dôvodu že to ešte niekdy predtým nevideli a pripadá im to čudne.

Z čoho usudzuješ že je malátna?

Môj názor - nič sa nedeje, pavúky (napr moj N. chromatus) to bežne robia - buď sa týmto čistia alebo si proste naťahujú kĺby, alebo niečo podobne.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Gergej
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 15. Marca 2009, 15:25
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gergej » 12. Februára 2010, 08:10

Mne toto bežne robila Lasiodora parahybana, sprvu som mal tiež obavy, ale časom, keď som to vídal častejšie, som pochopil že si naťahuje kĺby........... :D
Hey hou, let´s go!!!

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 12. Februára 2010, 12:08

tak pavuky chovam už ničo cez rok, mal som už rôzne druhy ale tak take niečo sa mi po prvy krat spozoroval iba pri A. geniculate.....zvyčajne to robia pavuky po zvleku že sa tak naťahuju ale 2 mesiace po zvleku mi ešte take niečo ani jeden chovanec nerobil............tohto chovanca mam od 6 zvleku, teraz je v 10 a ma 5,5 cm v tele


z čoho usudzujem že je malatna? - asi z toho že je už vykrmena do zvleku, a stale pred zvlekom taka býva, malatna, šucha si zadoček o podklad a veľa pije tak asi tak....ale zadoček jej ešte nečernie tak uvidim či ide fakt do zvelku

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 14. Februára 2010, 21:27

moja geniculatka to robí tiež, ja to skor pripisujem oddychovaniu,zadný pár nôh má v normálnej polohe aby držala stabilitu a väčšinou druhý a tretí pár si akoby skladala pod seba, zachvilu ich však pekne vytiahne,asi ked ma vidi tak spozornie. a tiež v tomto zvleku je absolútne kludná pohybuje sa málo,ale nemám obavy žerie ako najatá a ked treba tak vie aj pekne pobehnúť,ja by som bol kludný.btw.tiež je v 10tom zvleku
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 21. Apríla 2010, 09:48

Zdravim v blizskej dobe by som si rad zaobstaral toho krasneho pavuka a takto zvacsil moj chov zatial iba s jednou B emilia :lol: .
Mam vsak otazku-to ze je jedovatejsi ako Brachypelmi a asi aj agresivnesi a pre zacinajuceho chavatella nevhodnejsi pavuk viem no rad by som vedel ako je to s rychlostou, aky je rychli a potom ake velke terarium pre dospeleho jedinca bude stacit DxVxS 30-20-30 alebo radsej 40-20-40.
Dikes

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 21. Apríla 2010, 13:34

pby napísal:Zdravim v blizskej dobe by som si rad zaobstaral toho krasneho pavuka a takto zvacsil moj chov zatial iba s jednou B emilia :lol: .
Mam vsak otazku-to ze je jedovatejsi ako Brachypelmi a asi aj agresivnesi a pre zacinajuceho chavatella nevhodnejsi pavuk viem no rad by som vedel ako je to s rychlostou, aky je rychli a potom ake velke terarium pre dospeleho jedinca bude stacit DxVxS 30-20-30 alebo radsej 40-20-40.
Dikes
z 0 na 100 za 4s ako porsche naco riesis taketo veci? ked nebudes zbrkly ty tak nebude zbrkly ani pavuk (neber doslova) s kazdym pavukom sa da.
co sa tiak tera tak v pohode mu staci podstava 30x30 ale dospela sa nestrati ani pri 40x40.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 21. Apríla 2010, 13:47

Tu rychlost riesim len preto ze napr B. emilia co mam je sice rychla ked lovi ale ked chodi lentak tak uplne pomalicky a to je aj jeden dovod preco je pre zacinajucich chovatelov lebo ked som zacimal a studoval ktoreho na zaciatok tam kazdy upozornoval ze na zaciatok nie rychleho pavuka. To len tak na margo veci. Hned co dam spravit terarko hladam niekoho kto ma samicu okolo 4-6. zv :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 21. Apríla 2010, 13:58

6. zvlekova geniculata ma v tele 1.5cm a ta sa v tera strati
ked sa len tak prechadza po tera ide presne takou istou rychlostou ako tvoja emilia, tak isto ako p.murinus, ch. huahiny ci hociaky iny pavuk ked sa neciti byt ohrozeny
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa metalkohol » 21. Apríla 2010, 17:31

suhlasím z názorom že pokial si ty kludný a rešpektuješ "súkromie" pavúčika tak sa nemáš čoho báť.ja mám moju už rok a jedine čo jej vadilo bolo ked som jej rosil,pri vylakani sa vie rýchlo premiestniť,inač žiadne šprinty alebo náznak agresivity.rosim vždy tam kde sa nenechádza,a pekne si spolu nažívame :D
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 17:57

zdravim do mojej zbierky pribudla jedn amal geniculata je v2zv a chcel bi som poradit co jej je najlepsie davat zrat ci mucne (jasne ze postrihane :D)ci postrihanych cvrcov bo mini som nezohnal a kolko jej mam vlhcit subtrat bo ja som sa docital ze maju radsej tak vlhkejsie ale zraza sa mi na stenach voda (mam hu vo filmovke) dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 18:56

ak sa ti zraza voda porob viacej dier a udrzuj vlhkejsi substrat nie mokry
a cim krmit to mas jedno nastrihany cerv ci brusko cvrcka
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:14

Z0oMb3E napísal:ak sa ti zraza voda porob viacej dier a udrzuj vlhkejsi substrat nie mokry
a cim krmit to mas jedno nastrihany cerv ci brusko cvrcka
no ved vlhkesi to znamena ze mu mamdat len zo dve tri kvapky na jednu stranu filmovky a dost ?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 19:24

ano :idea:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:32

Z0oMb3E napísal:ano :idea:
aha takv poho dikes za radu a pocujpri takom malom no 2zv bi som mal zistit ze sa ide zvliekaz nie ?myslim tym ze scerne a ake priblizne intervalysu medzi zvlekmi u takychto malych prckoch viem ze sa to neda urcit ale priblizne iba

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 19:40

nezistis ked raz budes chciet porosit najdes vo filmovke nejak viacej noh 2zvlekova geniculata scernie asi den-dva pred zvlekom a zvlecie sa za hodinu.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 28. Apríla 2010, 19:43

Puks napísal:neviem ako vy, ale ja by som chcel byt pohryzeny - chcem proste vediet ake to je :lol: ale nijak samozrejme svojich milacikov neprovokujem k utoku, aj tak sa mi to urcite raz stane, kedze som rozhodnuty pavuky chovat az do smrti. potom ked sa to stane, mozno budem lutovat, ze som tieto riadky napisal. :lol: inac geniculatu mam aj ja, zatial 6 zvlek, ale uz teraz je nadherna a velmi pazrava
suhlasim s tvojim nazorom ze bi som to chcel vyskusat akoaj ne veci ale bohvie ake to je mozno to potom olutujeme:D


Napísať odpoveď