Acanthoscurria geniculata

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Septembra 2007, 14:45

Este doplnim zopar obrazkov ktore sa mi narychlo podarilo urobit :

Obrázok

Obrázok

Po dlzke moze mat tak 20 cm ked ma roztiahnute nohy, presne som nemal cas to merat :D

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 30. Septembra 2007, 15:46

Ja mam este mensiu samicku teda ak to je samicky :) Takze snad niekedy nabuduce

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 30. Septembra 2007, 23:50

,,,
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Októbra 2007, 00:34

ja mam samicu a dost velku .... ale neviem ci je adult ...... nepozicias samca ?? zistime ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 1. Októbra 2007, 09:00

No, a z kade si ? Lebo postou to posielat je shit .... a zase aby chudak precestoval 5 dni len na to aby si zistil ci je tvoja samica adult alebo neni ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Októbra 2007, 09:37

ja som z PO (presov) .... a busom by to slo ..... a za nejakych 30 ci 50 Sk ..... to by sa dalo ......, ved samcovy sa nic nestane .....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 1. Októbra 2007, 09:51

To bude lepsie a nebude to 5 dni cesty ale 5 hodin busom :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Októbra 2007, 10:23

tiez si myslim ....., a s5 sa da poslat kedykolvek ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 1. Októbra 2007, 12:34

To hej, a chces si ho nechat ? Pretoze teraz ho mam doma ja, ale ja ho nejako nechcem a kamos onho tiez nema zaujem, tak ti ho kludne predam.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Októbra 2007, 13:55

napisem ti SS
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Októbra 2007, 15:40

Hi A. geniculata cca 7zv.

Obrázok
V tomto štádiu sa už objavuje mierna agresivita, jedinec vždy pri vyrušení vyčesáva obranné chlpky, ked bol mladší nerobil to.

Good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 21. Októbra 2007, 14:42

Patří geniculata mezi toxicky významné druhy? A jak je na tom co se týče toxicity a agresivity ve srovnání s H. lividum? Díky za odpovědi

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Októbra 2007, 15:17

Nerez napísal:Patří geniculata mezi toxicky významné druhy? A jak je na tom co se týče toxicity a agresivity ve srovnání s H. lividum? Díky za odpovědi
nie nie je toxicky vyznamny :) a ako to mozes porovnavat , H. lividum je toxicky vyznany...

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 21. Októbra 2007, 15:23

Někde na foru sem četl že A. geniculata ma ze zemních druhů jeden z nejsilnějších jedů, osobně se mi to taky zdálo uhozený ale radši sem se chtěl zeptat abych měl jistotu :wink:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Októbra 2007, 15:42

Nerez napísal:Někde na foru sem četl že A. geniculata ma ze zemních druhů jeden z nejsilnějších jedů, osobně se mi to taky zdálo uhozený ale radši sem se chtěl zeptat abych měl jistotu :wink:
ano, ale asi na to aby to usmrtilo švaba :)

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 21. Októbra 2007, 15:43

2 Nerez: Zas tak uhozeny to neni...je to jen otazka, jak kdo deli sklipkany...pokud se budu ridit delenim na 3 skupiny (podle terarii) tak to blbost neni...pokud budu delit sklipkany na zemni ("povrchove"+norove) a stromove, tak uz to blbost je...ale vzdy ti bude nekdo argumentovat norovyma ;)

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 21. Októbra 2007, 16:02

Nerez napísal:Někde na foru sem četl že A. geniculata ma ze zemních druhů jeden z nejsilnějších jedů, osobně se mi to taky zdálo uhozený ale radši sem se chtěl zeptat abych měl jistotu :wink:
Já jsem zase četla,že acanthoscurrie jsou toxicky významné,ale geniculata je prý proto oblíbená,že je z nich nejméně toxická,asi na úrovni brachypelem.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Októbra 2007, 16:10

PiXeL napísal:
Nerez napísal:Někde na foru sem četl že A. geniculata ma ze zemních druhů jeden z nejsilnějších jedů, osobně se mi to taky zdálo uhozený ale radši sem se chtěl zeptat abych měl jistotu :wink:
ano, ale asi na to aby to usmrtilo švaba :)
HI. Pixel radšej by som nepísal, ked sa nevyznáš. Acanthoscurrie ,,všetky,, patria medzi toxicky významné pavúky, a to, že píšeš Nerezovi, že to stačí na usmrtenie švába, si na veľkom omyle, Geniculata zabije aj dospelú myš. Oproti Brachypelmám či Aphonopelmám sú Acanthoscurrie jedny z najdivokejších zemných pavúkov, a čo sa týka agresivity, ani nechci vedieť. Acanthoscurria juruenicola je dokonca taká uznávaná v Amazonii, že sa jej boja i miestny domorodci.

A k tebe Nerez. Nemožno porovnávať Americké druhy s Azijskými. H. lividum sa vôbec nedá porovnať s A. geniculatou. Mám doma oba pavúky a poviem ti H. lividum je totálny divoch ked ho vyrušíš. Acanthoscurrie sú veľké mohutné pavúky (sú výnimky napr. suina je menší druh), ale to neznamená, že ked sú z Ameriky, že nemajú toxický jed.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Októbra 2007, 16:36

edit: myslel som si ze geniculata nedisponuje tak silnym jedom ako ostatne: antillensis, brocklehursti, chacoana, juruenicola, musculosa a suina su toxicky vyznamne.
Naposledy upravil/-a PiXeL v 21. Októbra 2007, 16:42, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Októbra 2007, 16:41

PiXeL napísal:geniculata nie je urcite toxicky pavuk , ine z rodu mozu byt ale tento podla mna nepatri medzy toxicky vyznamne...
ukáž mi dôkaz, že nie je? Určite všetky druhy sú Toxicky významné, však Acanthoscurriami sa zaoberám, neexistuje, že nie je toxicky významný, to je blbosť.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 21. Októbra 2007, 16:41

2 PiXeL: to neni, ale ze zemnich (bez norovych) patri mezi nejjedovatejsi...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Októbra 2007, 16:43

Avar napísal:2 PiXeL: to neni, ale ze zemnich (bez norovych) patri mezi nejjedovatejsi...
- ok, suhlas :)

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 21. Októbra 2007, 16:57

Dík za objasnění. Měl sem v tom totiž zmatek, někde píšou to a někde zas ono :( Ale na to že je takovej agresor a poměrně toxickej tak sem ještě neslyšel o pokousání 8)

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 21. Októbra 2007, 17:01

no kdyz si to vlakno ctu, tak zas tolik to objasnene neni :D napsal bych to asi takhle...silu jejiho jedu nepodcenovat, ale je zbytecne i precenovat...no a ohledne pokousani bych to videl asi tak, ze by me vic stvali dve centimetrove chelicery zaborene v kuzi nez ta troska toho jedu, kterou pri tom upusti :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Októbra 2007, 17:01

Razor napísal:
PiXeL napísal:
Nerez napísal:Někde na foru sem četl že A. geniculata ma ze zemních druhů jeden z nejsilnějších jedů, osobně se mi to taky zdálo uhozený ale radši sem se chtěl zeptat abych měl jistotu :wink:
ano, ale asi na to aby to usmrtilo švaba :)
HI. Pixel radšej by som nepísal, ked sa nevyznáš. Acanthoscurrie ,,všetky,, patria medzi toxicky významné pavúky, a to, že píšeš Nerezovi, že to stačí na usmrtenie švába, si na veľkom omyle, Geniculata zabije aj dospelú myš. Oproti Brachypelmám či Aphonopelmám sú Acanthoscurrie jedny z najdivokejších zemných pavúkov, a čo sa týka agresivity, ani nechci vedieť. Acanthoscurria juruenicola je dokonca taká uznávaná v Amazonii, že sa jej boja i miestny domorodci.

A k tebe Nerez. Nemožno porovnávať Americké druhy s Azijskými. H. lividum sa vôbec nedá porovnať s A. geniculatou. Mám doma oba pavúky a poviem ti H. lividum je totálny divoch ked ho vyrušíš. Acanthoscurrie sú veľké mohutné pavúky (sú výnimky napr. suina je menší druh), ale to neznamená, že ked sú z Ameriky, že nemajú toxický jed.
dospelu mys zabije 70 percent vtackarov... a nemusia byt toxicky vyznamne ... Je jasne ze geniculata je velky a silny pavuk a jeho jed je urcite silnejsi ako Brachypelma a podobne. Ale urcite nie je tak toxicky aby bol nebezpecny pre cloveka. Myslim a porovnavam jed napr : Stromatopelma calceatum, to je toxicita ...


Napísať odpoveď