Acanthoscurria geniculata

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 21. Októbra 2007, 17:46

Avar napísal:no kdyz si to vlakno ctu, tak zas tolik to objasnene neni :D napsal bych to asi takhle...silu jejiho jedu nepodcenovat, ale je zbytecne i precenovat...no a ohledne pokousani bych to videl asi tak, ze by me vic stvali dve centimetrove chelicery zaborene v kuzi nez ta troska toho jedu, kterou pri tom upusti :)
Olomoucký smysl pro humor :D Ale ta odpověď mě potěšila :wink:

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 22. Októbra 2007, 10:24

Nerez napísal:Patří geniculata mezi toxicky významné druhy? A jak je na tom co se týče toxicity a agresivity ve srovnání s H. lividum? Díky za odpovědi
ja som akurat tuto sobotu bol u priatela, ktory mimochodom okrem ineho chova aj par vtackarov. Ten mi rozpraval ako ho pohryzla do prsta pravej ruky geniculata priblizne v 10-11 zvlek (odhad podla toho co som videl). Podla jeho slov mal bolesti v ruke ktore trvali par hodin, potom ciastocne ustupili. Lieky neuzil ziadne pretoze sa bal ako bude liek reagovat na jed. Cely den mal pocit malatnosti. Co ma vsak zaujalo podstatne viac boli velke bolesti zaludka + hnacka (bez zvracania), ktore neprestavali ani po 30 hodinach, kedy sa konecne "odhodlal" na navstevu lekara. Po roznych testoch bol prepusteny domov s liekmi, ktorych nazov bohuzial neviem. Po ich uzivani bolesti zaludka ciastocne ustupili ale hnacky trvali viac ako tyzden. Este podotykam ze sa jedna o cloveka ktory nema ziadne zdravotne tazkosti.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 22. Októbra 2007, 10:27

No tak to je docela humus s tím kosnutím, si budu dávat majzla :wink:

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 22. Októbra 2007, 12:26

neviem ako vy, ale ja by som chcel byt pohryzeny - chcem proste vediet ake to je :lol: ale nijak samozrejme svojich milacikov neprovokujem k utoku, aj tak sa mi to urcite raz stane, kedze som rozhodnuty pavuky chovat az do smrti. potom ked sa to stane, mozno budem lutovat, ze som tieto riadky napisal. :lol: inac geniculatu mam aj ja, zatial 6 zvlek, ale uz teraz je nadherna a velmi pazrava
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Samot129
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 16:42
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Samot129 » 23. Októbra 2007, 16:18

ja mam samca asi v 10 zvl. a je dosť pokojny da sa zobrat v pohode na ruku a velmi rychlo teraz uz je tmavy do zvleku a naposledy sa zvliekal pred asi 4 mesiacmi

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 30. Októbra 2007, 09:13

Zdravím, pořídil sem si geniculatu, mládě, v rozpětí nohou je asi přes 3/4 filmovky a už má lehce vybarvený proužky na nohách. Nevím v kterém je ale svleku, tipoval bych tak 4-5. Co vy na to?

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Októbra 2007, 09:42

podla mna viacej, ked su male si krpate a ked podrastu tak do 4-5zv zacnu davat velke pozvlekove narastky ...

Samot129
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 16:42
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Samot129 » 4. Novembra 2007, 17:57

Moj je uz po 10 zvleku a ako som pozeral stare fotky tak sa od 8 zvleku sa zvacsil dvojnasobne :P som zvedavy ked bude dospely :twisted: :twisted:

Scar
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 22:25

Príspevok od užívateľa Scar » 15. Novembra 2007, 22:40

Ja mam vtackara akurat 4. den a uz dnes sa mi zvliekla.. Neviem ale je mozne ze mala iba 2 zvliekania za 3-4 mesiace?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 16. Novembra 2007, 02:59

ano je to mozne a dokonca to je celkom rychly sled zvlekov za sebou. Perioda zvliekania sa postupom casu, ako pavuk rastie, predlzuje. Odporucam ti prestudovat si toto:

http://lasiodora.sk/index.php?clanok=vt ... zvliekanie

Scar
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 22:25

Príspevok od užívateľa Scar » 17. Novembra 2007, 10:10

lenze ona je zrejme v 3 zvleku, ale to je asi jedno.. to som si prestudoval, inak ja som ju asi 2 dni dozadu pred zvlecenim prestahoval do noveho "teraria", cize ziadne pripravy ako sa pisalo nerobila.. len teraz som si vsimol ze tam bola nejaka pavucina na ktorej sa zvliekala.. Inak ked som pri pavucinach, tak ja tam ani asi okrem tejto ziadne nemam.. robia si ich vobec?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Novembra 2007, 10:20

Ahoj každý pavúk robí prípravu, to je hlúposť, tým, že si ho preložil tak si ho len vystrašil, a on už bol na zvliekanie pripravený, stačilo ked si urobil pavučinové lôžko. hodím sem pár fotiek, lebo niektorý máte fakt problém určiť, akého veľkého pavúka vlastníte.
3zv. A geniculata
Obrázok
bez farebných zmien

cca5zv. A. geniculata
Obrázok
začínajú sa prejavovať farebné zmeny.

7zv. A. geniculata
Obrázok
Pavúk má sfarbenie dospelca, už len mohutnie.
good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Scar
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 22:25

Príspevok od užívateľa Scar » 17. Novembra 2007, 11:53

jj tak mam asi nieco medzi.. asi 4 zvlek.. ale ved ja som nevedel ze sa bude zvliekat.. a ina aka vyska teraria by bola vhodna pre taketo AG? lebo vsade vravia ze sa im moze nieco stat ked lezu..

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 17. Novembra 2007, 12:47

kludne staci cca 20 cm pre dospeleho jedinca

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Novembra 2007, 13:43

by som povedal, že šírka terárka a dlžka tu hraje dôležitejšiu rolu ako výška, výška stačí aj 20cm dlžka 30x šírka 30. A máš to vybavené. ono ked pavúk capne z výšky na zem, nemusí sa mu nič stať aj ke má veľký abdomen, no ked mu tam dáš rôzne ostré predmety, môže sa pavúk poškodiť aj s malým abdomenom. Také že kamene, a ostré drevo nedávam do terárií, je však známe že pavúky ako Acanthoscurrie rady vylezú na vyvýšenejšie miesto a tam odpočívajú, napr. kokosový orech, no nie len rod Acanthoscurria, aj u Rodu Nhandu, Brachypelma, Lasiodora...atd.
Veľa šťastia. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 17. Novembra 2007, 13:56

Tak..tak. Moja Acanthoscurria 8zvlekova sa cele dni slni na konari a zlezie sneho len vtedi ked je naokoli neaka potrava 8)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Novembra 2007, 15:09

Mne sa tak rada vystavuje B.vagans ... mam na zadnej stene nalepeny kamen a cele dni tam travi :) Vlastne ona je 80% casu co ju vidim na tom kameni a optom sem tam na zemi :)

Jedneho casu mala zalubu ze vysplhala na vrch tera, cize bola dole hlavou a potom trdlo nevedela zliest na bocnu stenu naspat dole, cize vzdy padla ... lebo ked sa nedrzala vsetkymi nohami stropu, tak ju to prevazovalo .... ale uz som ju tak dlho nevidel, asi ju to bolelo a dostala rozum :)

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 22. Novembra 2007, 20:33

cau, mam jednu mrsku, uz 11.svlek.. dneska se svlikla, podival sem se na fotky spermatek v galerii a porovnal se svleckou moji geniculaty a minimalne 90 % sem si jisty ze mam samici, bohuzel nemam jak odfotit abyste mi to potvrdili a to me mrzi, ale sou tam takove dva vystupky jako na foto v galerii takze sem si jisty :)
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 2. Decembra 2007, 18:43

Vsimli ste si uz niekedy nieco podobne na svojom chovancovi po zvleku ?

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 15. Decembra 2007, 20:10

nazdar cel by som sa opytat comam dat mojej geniculatii zrat pretoze je asi v prvom zvleku a nejak nece zrat dal somjeje uplne este nejaku nnymfu alebo co to bolo cvrcka a nece to .. vopred dakujem a hkadal som ajna fore :oops:

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 15. Decembra 2007, 20:20

este dodam ze je ma v tele asi tak 6mm

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 15. Decembra 2007, 20:22

skusal si aj nastrihaneho cvrcka alebo cerva? ja to tak robim ze odstrihnem mojim malickym z cvrcka a hodim im taky mensi kusocek a oni sa s toho v pohode nacicaju :D
Naposledy upravil/-a Zdani v 15. Decembra 2007, 20:23, upravené celkom 1 krát.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 15. Decembra 2007, 20:23

to maculata:
Pravdepodobne hladuje pred zvlekom

Dodám ešte, že na fóre existuje možnosť editovať príspevky, teda ten druhý si nemusel písať, stačilo by len keby si upravil ten prvý :idea:

Užívateľov profilový obrázok
maculata
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 15. Decembra 2007, 18:52

Príspevok od užívateľa maculata » 15. Decembra 2007, 20:24

ano cvrcka ale ani si ho nevsimla jefakt welmi mala asi tak pol cm a cvrcek este mensi ale nic aj ked sa nehybe :?:

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 15. Decembra 2007, 20:26

maculata napísal:ano cvrcka ale ani si ho nevsimla jefakt welmi mala asi tak pol cm a cvrcek este mensi ale nic aj ked sa nehybe :?:
tak bude asi fakt pred zvlekom. alebo ako som pisal jej skus dat odstrihnuteho cvrcka mozno ze sa boji ziveho. ;)
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator


Napísať odpoveď