Stromatopelma calceatum

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 4. Apríla 2008, 07:15

Aj toto je jeden z dosledkov dovozu pavukov zo zahranicia namiesto kupovania od domacich chovatelov a rozvijania chovatelskej komunity u nas. Zamyslite sa nad tym.

presne tak a potom burzy vyzeraju tak ako vyzeraju treba kupovat co sa DOCHOVA u nas na Slovensku a nebudu taketo problemi. :wink: nehovorim aby vsetci kupovali aj na silu pavuky co sa im nepacia ale ked podporujete dovozy a tahanie pavukov zo zahranicia tak to potom je dosledok toho ze pavuky nie su..ja ked som zacinal takyto vyber nebol a to bolo moc dobre...takze...ps a chovatelov je tu dost staci si len vybrat kazdy ma nieco zaujimave...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 4. Apríla 2008, 09:14

dalsou obrovskou nevyhododou dovozov je aj fakt, ze vela necestnych "pseudochovatelov", v snahe predat svoje dovozy co najlepsie, ich predava aj za cenu zavadzania kupujucich. Potom vznikaju rozne varianti - farebne mutacie napr. grammostoly, rozne sp.-cka napr. avicularie (sorry Raqua) a co je najhorsie niektory maju taku drzost ze kvoli vidine lepsich ziskou ponukaju hocijake pavuky pod nazvami inych chovatelsky pritazlivejsich druhov napr. lasiodora fracta. Na slovensko vozia potom pavuky iny "pseudochovatelia", ktory sice vlastne odchovy vobec nerobia, ale vdaka rozsiahlim ponukam predavaju nic netusiacim zaciatocnikom tieto zvierata. Ci uz nechtiac alebo umyselne k tomu sa vyjadrovat nebudem. Aky to neskor bude mat negativny dopat na chov vtackarov to asi pripominat nemusim.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Apríla 2008, 11:06

terno napísal:rozne sp.-cka napr. avicularie (sorry Raqua) a co je najhorsie niektory maju taku drzost ze kvoli vidine lepsich ziskou ponukaju hocijake pavuky pod nazvami inych chovatelsky pritazlivejsich druhov napr. lasiodora fracta.
Jake sorry, sak je to pravda ... Teda pokial si sa nesnazil naznacit, ze to ja predavam pod zlymi nazvami. :lol:
Kto kupuje odomna, blbost nedostane.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 4. Apríla 2008, 11:41

terno napísal: Na slovensko vozia potom pavuky iny "pseudochovatelia", ktory sice vlastne odchovy vobec nerobia, ale vdaka rozsiahlim ponukam predavaju nic netusiacim zaciatocnikom tieto zvierata. Ci uz nechtiac alebo umyselne k tomu sa vyjadrovat nebudem. Aky to neskor bude mat negativny dopat na chov vtackarov to asi pripominat nemusim.....
terno k tomuto som sa uz vyjadroval a nemalo to ziadny zmysel zial. :(
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 4. Apríla 2008, 12:20

ako terno pisal. clanok o fracte som napisal a precitat si ho mozete tu: http://lasiodora.sk/index.php?page=vizi ... ora_fracta

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 4. Apríla 2008, 12:25

No tak tento druh(S.calceata) som zháňal vyše pol roka a nepochodil som. Mne sa tiež strašne páči a myslím si, že pri Poecilotheriách a H.maculate by sa pekne vynímal... Ak budete niekto o niekom vedieť alebo sa niekto pokúsite o odchov (ak máte na to prostriedky a možnosti) tak sa ozvite zobral by som viacej kúskov. A mám ešte pár kamarátov, ktorí ho tiež zháňali, no je to už zabudnutý druh na ktorý každý kašle, čo je podľa mňa obrovská chyba...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Apríla 2008, 12:38

Osobne s tym co ste napisali sa vo viacerych bodoch stotoznujem.

Pisem vo vseobecnosti nie konkretne:
Zacinajuci chovatelia su obraz tych od, ktorych kupuju a obraz toho ako im kto vymyva mozgy, ze prave to je ten "naozaj" pravy druh, ze prave on je ten super odbornik a ma zdoj na tie naj super ciste pavuky.

Neviem odkial si ma teda zacinajuci chovatel uvedomit a budovat vzorne chovatelske povedomie ked mu bude posuvany jednostranny nazor.

Je to velmi jednoduche - budes drzat hubu a dostanes pavuky za dobru cenu, nabuduce nieco lacnejsie, pozicia sa ti samec a vsetko je ok. Staci sa pekne sa usmievat a mat peniaze, kyvat hlavou. Zial ked som zacinal tiez som taky bol az kym som za tie roky nespoznal, co sa mi presne servirovalo a ja som to jednostranne prijal.

Nebudme farizejsky, povedat si svoj nazor a kritizovat niekoho znamena - nemas dostatok odchov nemas respekt, nazory nas obycajnych smrtelnikov nie su respektovane, zavries si dvere pred pozicanim samca, kazdym upozornenim a verejnou kritikou si pomali zabijas klinec do tvojej chovatelskej povesti, padne prva klebeta co si za blbca a teda urcite nehovoris pravdu.

Ked sa nejde s maisteamom, plavas proti prudu. Osobne som upozornil na viacej pochybnych predajov, samozrejme nebol som nikdy reflektovany, moj nazor je samozrejme neziaduci aj ked si myslim, ze mam dobry prehlad a dianie na svetovej scene sledujem.

Odkial si ma teda (cest par vynimkam) zacinajuci chovatel uvedomit zmatok ked je mu podavani balast a on ho veselo prijme za svoj.

Moj prvy klinec do chovatelskej povesti.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Apríla 2008, 13:35

To mas samozrejme pravdu, pre zaciatocnika je tazke to zistit kto je seriozny a kto mu tlaci do hlavy blbosti, suhlas, ale na druhej strane, nie je az taky problem zistit, ci je to domaci odchov, alebo to clovek len doviezol zvonku a nic o tom nevie. Chce to trochu snahy a zistovania, ale nie je to v podstate problem. A uz to Ti moze vela napovedat.
Ale ide o to, ze niekto radsej usetri 30sk a je mu to jedno, najma nasi zacinajuci chovatelia, co su v 99% este len decka.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 4. Apríla 2008, 14:14

Raqua napísal:To mas samozrejme pravdu, pre zaciatocnika je tazke to zistit kto je seriozny a kto mu tlaci do hlavy blbosti, suhlas, ale na druhej strane, nie je az taky problem zistit, ci je to domaci odchov, alebo to clovek len doviezol zvonku a nic o tom nevie. Chce to trochu snahy a zistovania, ale nie je to v podstate problem. A uz to Ti moze vela napovedat.
Ale ide o to, ze niekto radsej usetri 30sk a je mu to jedno, najma nasi zacinajuci chovatelia, co su v 99% este len decka.
zase aby sa neplietol dovoz a dovoz...a co sa tyka aj mnozstva myslim ze kazdy chovatel tu taky co sa tomu venuje viac si doniesol daco z vonka..pre seba aj pre druhych...bavme sa teda len o zacinajucich chovateloch.. a myslim v malych mnozstvach trosku doplnit chov nezaskodi ale ako ked vidim cennik 1 az 5 ci kolko tak to je trosku dost..nemam nic proti tym co si odchovaju a pomenia..a nikto nemusi ani plakat ze na pavuky peniaze nema ja som zacinal z odchovavanim a menenim a aj vela ludi ktorych poznam a su seriozny chovatelia takto zacinali a stale su tu a venuju sa tomu dalej...a menime stale...zial od kupliara ktory to donese a ma to len pre kseft tak tazko niekto nieco vymeni...nikto nema 10000000 na to aby do pavukov vrazal a hlavne na slovensku...ps raqua zial tu nikto asi nic zistovat nebude iba na vlastnych chybach zisti ako to je..a ako pozeram stale novy a novy ludia ktory sa tomu zacinaju venovat a ten kolobeh pojde dokola...
Obrázok

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 4. Apríla 2008, 15:36

sceptic ma pravdu raqua ma pravdu a aj spiderman ma pravdu. Ja som zacinal s pavukmy uz davnejsie zaco patri velka vdaka mojmu brachovi /spidermanovi/ kt. pavukov priniesol domov. boli to uplne bezne druhy a strasne som sa im tesil, sledoval a zapisoval rast, Ako kazdy zaciatocnik som sa z kniziek docital ze je najlepsie kupit samicu kvoli dozivajucemu sa veku. tak sme sa z brachom zamerali hlavne na kupovanie samic. Zial z odstupom casu sa z kupenych samic castokrat vyklul samec co cloveka velmi nepotesi. Casom ak sme sa samice naozaj naucili kupovat ako samice sme uz vedeli, ze ak sme chceli k nim samca staci kupit neurceneho pavuka od 6.zvleku hore. su to zaciatocnicke chyby cez ktore si prejst asi kazdy. Co sa tyka predaja mojich veci tak si stojim za kazdym jednym pavukom a aj za neurcenymi farebnymi formami aj z rodu grammostola, ved vonkoncom nie je to jedini druh co sa predava ako sp. /neaka farba/ je ich viacej a zatial sa nepopisali a myslim ze je dost vystizne za to sp. doplnit vystiznu farbu /vzhlad alebo lokalitu/ pavuka ako keby sa predavali grammostoli sp. 8 nohe. gramostoli sp. dvoj zube atd. Mali priklad je napr. pred par rokmy predavany druh ako cyriocosmus sp. bolivia dnes uz medzicasom popisany druh z platnym nazvom cyriocosmus perezmilesi. Pytam sa teda. je zly chovatel niekto kto ich predaval ako sp. bolivia,... Ja osobne mylsim ze nie. A za informacie o druhoch chcem pochvalit tuto stranku a ich tvorcov co sem prinasaju aktualne informacie napriklad aj o novo popisanych druhoch. Slovenska mentalita je taka ze iba ja mam pravdu ja mam najlepsiech pavukov ja mam ja mam ja mam vsetko top. Ja si to o sebe nemyslim a ak sa stane v mojom predaji neaka chyba tak velmi rad a rychlo na nu upozornim a odskodnim. P.S.1. Skoda ze pavuky nevedia rozpravat. :idea: P.S.2. Ospravedlnujem sa za gram. chyby. :oops: LUKAS

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Apríla 2008, 17:06

No hoši akú lavínu som tu rozpútal :) dakujem za mnoho názorov a odpovedí...hned mám úsmev na tvári ked sa tu vyjadrilo toľko ludí.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 4. Apríla 2008, 23:19

ak mozem tak sa vyjadrim aj ja ... asi nepoviem nic nove lebo myslim ze vsetko tu bolo popisane .... no ja vidim asi najvacsi problem v tom ze skoro kazdy chce vytrieskat prachy z "hlupych" zaciatocnikov ... clovek bez skusenosti s latinakmi sa len tazko dostava k pavukom .. na zaciatku je ich kvantum a neda sa to hned .... a to mnohy zneuzivaju .... a co je tiez celkom problem zaciatocnici spoznaju tych serioznych chovatelov dost neskoro ... kto si kukne nejake inzeraty a vidi ze aha ten a ten tolko a tolko taka a taka cena tak vezmem od neho ved ma kopec druhov a musi byt dobry chovatel .. a casom vsetci vedia co sa stalo ako pisali bratia Rehorovci o tych samcoch .... ja sa priznam nemam cas na urcovanie ... mnoho pavukov urcim tak ze kuknem aha uz ma bulby :lol: a nie su to len druhy ako cyriocosmus alebo holotele ale aj hercules ci nieco ine ... ja som mal stastie ze som sa spoznal s Robbiem /Robom Kulcsarom/ este z akvarie .. denne som s nim a Stevom Birkusom prevolal par hodin a niekedy pomedzi to aj s Spidermanom takze info mi slo pod kozu celkom rychlo .... nemyslim si ze som tip top chovatel v podstate som neprecital skoro ziaden clanok o pavukoch zatial som nic moc nerozmnozil ale pomozem a to niekedy ludia ktori su na vyslni zabudaju .... a to im moze uberat na dobrom mene ..... ja viem neda sa vsetko stihat ... ako pisal niekto hore je dobre mat nejakeho prcka co bude kupovat a cusat .... a bude sa tesit zo vsetkeho .... ja mam kamosov co sa na nich mozem spolahnut beru v podstate odomna ale ja som len medziclanok .... ... mam s nimi dohody typ napr. tu mas naflakonovany kokon XXX tu mas jedlo pre ne a XY% z kokonu je tvojych za to ze sa staras ... myslim ze je to ferovi pristup lebo ked nemas peniaze tak sa ti to zide ....
ja len tolko :) kus som sa rozkecal :D

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 4. Apríla 2008, 23:53

trochu scestne....ako vidim nic nepomaha...no co uz, takze ..pokracuje sa dalej.. :roll: :( ..ako fakt potom ani muk ze moj pavuk neni vyfarbeny v 7 mom zvleku ked mate doma sotva treti a mozno aj iny druh a o burzach ze vypadaju tak ako vypadaju... :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 8. Apríla 2008, 21:50

Sceptic napísal:Osobne s tym co ste napisali sa vo viacerych bodoch stotoznujem.

Pisem vo vseobecnosti nie konkretne:
Zacinajuci chovatelia su obraz tych od, ktorych kupuju a obraz toho ako im kto vymyva mozgy, ze prave to je ten "naozaj" pravy druh, ze prave on je ten super odbornik a ma zdoj na tie naj super ciste pavuky.
staci sa pozriet do sekcie phormictopus cancerides cancerides....tam je misungu az az... :evil:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 30. Mája 2008, 21:15

FeRo1251 napísal:No tak tento druh(S.calceata) som zháňal vyše pol roka a nepochodil som. Mne sa tiež strašne páči a myslím si, že pri Poecilotheriách a H.maculate by sa pekne vynímal... Ak budete niekto o niekom vedieť alebo sa niekto pokúsite o odchov (ak máte na to prostriedky a možnosti) tak sa ozvite zobral by som viacej kúskov. A mám ešte pár kamarátov, ktorí ho tiež zháňali, no je to už zabudnutý druh na ktorý každý kašle, čo je podľa mňa obrovská chyba...

Ahojte! Pred chvilou som pozeral ponuku jedneho ceskeho chovatela. Ked som zbadal ze ponuka S. calceatum napadlo ma ze niekto na fore tento druh zhanal..... :D ............takze tu je adresa : nery.wz.cz Vola sa Ladislav Nerad.........tusim mal inzerat aj na lasiodore.....
"Si vis pacem, para bellum."

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 25. Apríla 2010, 16:14

zdravim ... vcera som si kupil vo zvolene 3sv. a som si snou zazil par krusnych chvil ... vdaka mojej netrpezlivosti mi zdrhla ked som ju daval z filmovkydo novej skatulky lebo jej uz bola mala. ale zabehla si snad pol metra a potom som mal ju chitil do skatulky. nato ze ma trosku cez 1cm je dost rychla :D ... ale na C.bechaunicus nema (ten ma iba 1sv. a prekladal som ho v akvarku ale hnusak vyletel z filmovky do skatulky tam ostal sedet ale ked som ho siel zavriet vyletel z nej spravil tri koliecka v akvarku vybehol nan hore a skoro na mna skocil ale som ho tez stihol chitit do skatulky) ... aspom ze sa mi netrasu ruky a neni som moc zmetkar inak by sa mi ta moja netrpezlivost vypomstila ... a co sa mojho nazoru tyka porovnavat poecky a stromatopelmy alebo ine africke pavuky je nezmyselne pretoze co sa mojich poecilotherii tyka tak su krotke a bojazlive vzdy sa pomali a neisto schovaju... pozn. mam iba 2 poecilotherie, a jednu stromatoplmu, heteroscodru a ceratogyrusa. takze to netrvdim iba vravim co vidim :)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 26. Apríla 2010, 13:46

Milan.svk napísal:zdravim ... vcera som si kupil vo zvolene 3sv. a som si snou zazil par krusnych chvil ... vdaka mojej netrpezlivosti mi zdrhla ked som ju daval z filmovkydo novej skatulky lebo jej uz bola mala. ale zabehla si snad pol metra a potom som mal ju chitil do skatulky. nato ze ma trosku cez 1cm je dost rychla :D ... ale na C.bechaunicus nema (ten ma iba 1sv. a prekladal som ho v akvarku ale hnusak vyletel z filmovky do skatulky tam ostal sedet ale ked som ho siel zavriet vyletel z nej spravil tri koliecka v akvarku vybehol nan hore a skoro na mna skocil ale som ho tez stihol chitit do skatulky) ... aspom ze sa mi netrasu ruky a neni som moc zmetkar inak by sa mi ta moja netrpezlivost vypomstila ... a co sa mojho nazoru tyka porovnavat poecky a stromatopelmy alebo ine africke pavuky je nezmyselne pretoze co sa mojich poecilotherii tyka tak su krotke a bojazlive vzdy sa pomali a neisto schovaju... pozn. mam iba 2 poecilotherie, a jednu stromatoplmu, heteroscodru a ceratogyrusa. takze to netrvdim iba vravim co vidim :)

Mno, po tom co tady čtu , mi běhá mráz po zádech ( ne z toho co dělají sklípkani , ale co s něma provádíš ty :shock: ). Nechci si tě nějak dobírat , nebo na tebe jakkoliv náražet pozor!
S těmahle prckama je to zatím sranda, ale až trošku zrobustní a povyrostou , to tak funny nebude.

Každopádně když se na to citíš , tak hodně štěstí,hlavně bez újmy!

s pozdravem Tomáš

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 27. Apríla 2010, 13:17

hehe ono to tak nemuselo dopadnut ... a ozaj ... stacilo by pre dospeli stromatopelmu, heteroscodru alebo nejaku poecku terarko o rozmeroch /DxSxV/ 20x20x30 alebo 20x25x30?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Apríla 2010, 14:30

kludne ten prvy rozmer
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 27. Apríla 2010, 17:03

!!! aj mladata toxicky vyznamnych druhov dokazu narobit riadnu "paseku" !!!
viem o com vravim, zazil som kusanec od 6 zvl poecilothrie a poviem Vam uzil som si svoje........
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 27. Apríla 2010, 17:40

6zv je uz celkom velka. Ja mam doma 4zv a nechcel by som dostat supu od nej. Ale taky 1-2-3zv p.murinusa ked nema pavuk ani 2cm v nohach nemusi narobit az taku pliagu. Kazdopadne sa treba spravat tak aby sme nemuseli zazit uhriznutie ani od malej brachypelmy...

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 09:41

the_zako napísal:6zv je uz celkom velka. Ja mam doma 4zv a nechcel by som dostat supu od nej. Ale taky 1-2-3zv p.murinusa ked nema pavuk ani 2cm v nohach nemusi narobit az taku pliagu. Kazdopadne sa treba spravat tak aby sme nemuseli zazit uhriznutie ani od malej brachypelmy...
taky murinus este neprehryzie ani kozu
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 28. Apríla 2010, 10:55

hmm ale zase nato ze tu kozu neprehryzie by so sa radsej nespoliehal... nato ze maju te pavuciky 1cm v tele maju minimalne 2mm chelicery... a aj obycajny nejaky pavuk z luky ma 5mm a prehryzie kozu

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Apríla 2010, 16:35

maximalne tesne po dvojhodinovom moceni v bazene
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 28. Apríla 2010, 21:24

Třebas takovej 1sv hercul by měl trošku problémy s tvrdou kůží na bříšcích prstů,ale skoro kdekoli jinde na ruce až po rameno zajedou chelicery do podkoží ani si toho nevšimneš(dokud to nezačne natejkat a rudnout)...zkušenost z druhe ruky,já takový xxxxx nezkoušim :)




edit by adi ( no táák ... :roll: )
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !


Napísať odpoveď