Pampobetheus fortis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Pampobetheus fortis

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Marca 2006, 08:41

pekny pavuk ale tiez nie je v mojom chove .... ale videl som nazivo :D .... prosim napiste mi nieco o nom .... PS : v 8zv. je to pekne hovado :D

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 18. Marca 2006, 11:23

ja ho v chove tiez nemam, ale skoro vsetky Pamphobeteusy su velke vzrastom... tiez by ma celkom zaujimalo info o nom.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 19. Marca 2006, 07:13

no ved to , ako som pisal , videl som par kusov a su nadherne :oops: a vraj velmo dobre prijimaju potravu ..

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Mája 2007, 14:34

tento druh je zevraj velmi prekrizeny so vseliakymi "especkami" treba si dat pozor odkoho pavuky nakupujete.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Júla 2007, 23:36

nejde o prekrizenie s SP ale o to ze sa donieslo len par kusov a to vsetko sa krizilo najvzasom stale jedna linia a tie SP by to osviezili lenze tie geny sa tak degenerovali ze vela z tychto kusov sa nedozije dospelosti ...

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 25. Apríla 2010, 21:33

nejaké zaujímavejšie informácie o ňom ?

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 25. Apríla 2010, 22:02

Sturm napísal:nejaké zaujímavejšie informácie o ňom ?
V podstate Pamphobeteus ako každý iný. Nejaké základné info:

Kód: Vybrať všetko

http://giantspiders.com/Pamphobeteus_species.html
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Apríla 2010, 22:54

Ta stranka poukazuje na zasadny fakt, krizenia celeho rodu Pamphobeteus.

Co sa tyka Pamphobeteus fortis povodny opis budem mat o dufam o 2 tyzdne. Nedavam velku sancu, ze Ausserer-ova praca poskytne dostatocny kluc ku tomuto druhu. Pozriem aj ine prace a dam vediet ak na nieco narazim. Kupit si P. fortisa su zbytocne vyhodene peniaze, pretoze Vam nikto nezaruci co predava. Samotna lokalita vyskytu je dost siroko pojata a skor asi najdete policko s "kokou" ako presne Ausserer-ovho typoveho pavuka.

Kód: Vybrať všetko

Ausserer, A. 1875. Zweiter Beitrag zur Kenntniss der Arachniden-Familie der Territelariae Thorell (Mygalidae Autor). Verh. zool.-bot. Ges. Wien 25: 125-206 [p. 194].
Holotyp samice je z Kolumbii - Bogota, ulozeny v depozitoch The Natural History Museum, London. Samec tohto druhu by mal byt popisany Schmidt-om v roku 1990, pricom opis v dole uvedenom diele nazvali ako slaby, ktory ani nemusi reflektovat skutocneho samca P. fortis.

Kód: Vybrať všetko

Bertani, R., Fukushima, C.S. & P.I. da Silva, Jr. 2008. Two new species of Pamphobeteus Pocock 1901 (Araneae: Mygalomorphae: Theraphosidae) from Brazil, with a new type of stridulatory organ. Zootaxa 1826: 45-58 [p. 48, f. 1-12].


Napísať odpoveď