Brachypelma baumgarteni

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Brachypelma baumgarteni

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Augusta 2007, 14:24

chov nie je zlozity klasika ako u brachypeliem velmi sa podoba na boehmei a na bicoloratum ....

zvliekanie :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

a nakonec perlicka :) ....

Obrázok

v minulosti sa k nemu nedalo dostat no dnes to nie je az taky problem ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma baumgarteni

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Novembra 2007, 14:21

cvabo napísal:v minulosti sa k nemu nedalo dostat no dnes to nie je az taky problem ...
V CZ ho kupis 600 kc - 3 - 4zvlek. Niektory odbornici su nazoru, ze sa jedna o prirodneho hybrida medzi B. boehmei a B. smithi. Nechcem tu davat navod ale ked sa pokusali sparit B. boehmei a B. smithi mladata sa dost podobali na Brachypelma baumgarteni ale v dospelosti boli sterilne. Na zistenie ci sa jedna o skutocny druh alebo iba prirodneho hybrida treba este nejaky cas.


Priznam sa niekedy sa velmi bojim pisat sem poznatky a vyskum podobneho typu, pretoze Sk duch je velmi podnikavy a moralne zabrany niektorych uzivatelov, chovatelov su velmi nizke.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 18. Januára 2008, 21:04

mám 8 zvlekovu samicu..odkedy som ju doniesol domov až doteraz (vyše mesiaca)nezjedla ani kusok červa alebo cvrčka.skušal som živých,mrtvých,prepolených.a nič.vkuse je len zalezena za kokosovou škrupkou.Je u tohto druhu častá hladovka ? alebo to sa tak dlho pripravuje na zvlek ?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Januára 2008, 21:20

HnnbL napísal:mám 8 zvlekovu samicu..odkedy som ju doniesol domov až doteraz (vyše mesiaca)nezjedla ani kusok červa alebo cvrčka.skušal som živých,mrtvých,prepolených.a nič.vkuse je len zalezena za kokosovou škrupkou.Je u tohto druhu častá hladovka ? alebo to sa tak dlho pripravuje na zvlek ?
neviem o tom, že by Brachypelmy držali hladovky, no počul som už také že ak majú nižšiu teplotu zimujú a neprijímajú potravu, vôbec. Mne to robí smithi. A nič si z toho nerobím. Však on sa potom preberie neboj nič. Brachypelmy sú už také....lekvár štýl. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Januára 2008, 21:57

Razor napísal:Brachypelmy sú už také....lekvár štýl. :wink:
Brachypelmi dorastaju do dospelosti v rozpeti 3 rokov, takze by som to nazval stantard. Zimovanie - beriem do ohladu striedanie rocnych obdobi, ktore moze mat vplyv na zdarne robenie kokonu u niektorych druhov (B. auratum) na, ktore by mal chovatel pri pripadnom odchove mysliet.

Lekvar styl: Grammostola rosea, Paraphysa spp. a podobne rody respektivne druhy.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Januára 2008, 22:21

Sceptic napísal:
Razor napísal:Brachypelmy sú už také....lekvár štýl. :wink:
Brachypelmi dorastaju do dospelosti v rozpeti 3 rokov, takze by som to nazval stantard. Zimovanie - beriem do ohladu striedanie rocnych obdobi, ktore moze mat vplyv na zdarne robenie kokonu u niektorych druhov (B. auratum) na, ktore by mal chovatel pri pripadnom odchove mysliet.

Lekvar styl: Grammostola rosea, Paraphysa spp. a podobne rody respektivne druhy.
jj to máš pravdu, ale aj tak nepatria medzi nejaké impulzívne vtáčkare. No počul som o tom, že ked majú nižšiu teplotu tak majú spomalený metabolizmus, a neprijímajú potravu nejako dobre.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 18. Januára 2008, 23:11

ale v izve je dost velke teplo kedže je mala a kurim dost..a ked jej ta oranžogva tmavne čím dalej tým viac tak to može byť zvlekom nie ? lebo teraz to je už taka uplne nevyrazna oranžova

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 19. Januára 2008, 10:48

dnes rano bola mimo ukrytu hodil som jej prednos cvrčka ktorý bol omoc menší než ona a ona tak rýchlo zdrhla že som len kukal :(

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 24. Marca 2008, 15:40

pavuk (9zvlek) nejedol asi 4meciace.a dnes som otvoril krabičku pohýbem predním cvrčkom a nič.drgol som donho pinzetov a nič.ani sa nepohol.jako by bol celý zmeravený.jako by bol uplne stuhnutý (nazval by som ho mrtvym ale ešte uplne nieje lebo trošku sa pohýbal) ale nohy nemá podsebou ale má ich normálne.neviete mi povedať čo sa može diať ?

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 24. Marca 2008, 15:46

HnnbL napísal:pavuk (9zvlek) nejedol asi 4meciace.a dnes som otvoril krabičku pohýbem predním cvrčkom a nič.drgol som donho pinzetov a nič.ani sa nepohol.jako by bol celý zmeravený.jako by bol uplne stuhnutý (nazval by som ho mrtvym ale ešte uplne nieje lebo trošku sa pohýbal) ale nohy nemá podsebou ale má ich normálne.neviete mi povedať čo sa može diať ?
Pravdepodobne sú to jeho posledné okamihy života. Skusil by som mu ešte podať vodu - nech sa napije, no veľa šancí tomu nedávam :cry:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma baumgarteni

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Februára 2011, 21:29

Brachypelma baumgarteni, samica.
Prílohy
Brachypelma baumgarteni.jpg
(108.72 KiB) 89 stiahnutí


Napísať odpoveď