Psalmopoeus irminia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 18. Júna 2008, 21:02

pred tyzdnom sa mi zvliekla moja mala irmina.. cakal som dost dlho kym vysla napit sa a co nevidim zrazu bol v teru raz taky pavuk a NAJHORSIE je ze s peknej udajnej samicky :-( ako si ochlpatel a vznikol z "nej" ssmcek... tak som s toho troska sklamana.. ale to patri k riziku povolania... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 13. Júla 2008, 18:43

Ahojte!
Dnes sme s ExCeLom sledovali parenie tohto druhu ;-) samec prezil a cakame na jeho precerpanie pre opatovne preparenie :)
Enjoy! :arrow:
Obrázok

Obrázok

zvysne fotky su na http://picasaweb.google.com/dominik.gro ... iePIrminia

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 19. Augusta 2008, 19:12

Ahoyte mám taký problém s mojím 8 zvlekovým jedincom... nechce prímať žiadnu potravu... pôsobí na mňa tak že sa jej bojí vždy pred ňou uteče ... neviete čím to môže byť skúšala som mu dávať rôzne velké cvrčky aj male aj stredné a nič vždy ujde ... neviete prečo ?

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 19. Augusta 2008, 23:23

Emka napísal:Ahoyte mám taký problém s mojím 8 zvlekovým jedincom... nechce príma� žiadnu potravu... pôsobí na mòa tak že sa jej bojí vždy pred òou uteèe ... neviete èím to môže by� skúšala som mu dáva� rôzne velké cvrèky aj male aj stredné a niè vždy ujde ... neviete preèo ?
Jednoducho nechce zrat... a radsej sa koristi vyhne ako ju zabije resp. zje...


Daj mu troska cas a potom uvidis ako veselo bude papat cokolvek...

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 20. Augusta 2008, 12:35

Alebo je tu taka možnosť že sa ide zvliecť.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Augusta 2008, 13:32

alebo mas vysoku vlhkost alebo jej nieco vadi ....

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 27. Augusta 2008, 22:16

CAwte.. neviete mi powedať od ktorého zvleku môžem videť u samca irminie bulbusy ? či až po dospelostnom zvleku alebo skôr...asi trocha primitívna otázka :oops: ale ...

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 27. Augusta 2008, 22:21

Emka napísal:CAwte.. neviete mi powedať od ktorého zvleku môžem videť u samca irminie bulbusy ? či až po dospelostnom zvleku alebo skôr...asi trocha primitívna otázka :oops: ale ...
az po dospelostnom

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 27. Augusta 2008, 22:21

Emka napísal:CAwte.. neviete mi powedať od ktorého zvleku môžem videť u samca irminie bulbusy ? či až po dospelostnom zvleku alebo skôr...asi trocha primitívna otázka :oops: ale ...
Po dospelostnom.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 27. Augusta 2008, 22:52

:D u kazdeho druhu je to az v tedy ... aj tybialne haky ak ich ma mat...

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 5. Septembra 2008, 18:50

Túto noc som párila... tak uvidíme čo bude s toho...samček je v pohode.. vydržali spolu celú noc a aj pol dňa.. čo mi navrhujete mám ju ešte raz nehať napáriť od samca alebo ee ?

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 5. Septembra 2008, 18:57

Ahoj,ja ked som páril irminiu tak pre istotu som dvakrát páril aby bolo čo najviac oplodnených vajíčok.Moja irminiq by už mala pomaly zrobiť kokon dúfam že ho neznčí a vídu mi mladé.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 5. Septembra 2008, 21:21

inak ako dlho trvá celkovo párenie aj s "predohrou" ? proste od vloženia samca až po samotný akt..? nehám ich zas spolu.celú noc..

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 5. Septembra 2008, 22:39

to všetko zaleži natom či samica má rada oral a od roznych faktorov..skus dať lahšiu otázku :oops:

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 5. Septembra 2008, 23:19

Ahoj,

Nemam sice ziadnu skusenost s parenim pavukov, ale ja by som ho tam nechal aj cez noc... ale ako potom uvidis, ci sa budu lubit alebo nie????

Docital som sa, ze odchov nie nie problematicky. Pavucica vytvori kokon 6 az 10 tydnov po pareni, ktory vacsinou zapradie vo svojom hniezde a mlade /21 az 181, statisticky 96,5 percenta na kokon/ vypusti tak 4 az 8 tyzdnoch....

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 5. Septembra 2008, 23:21

Ahoj,

Nemam sice ziadnu skusenost s parenim pavukov, ale ja by som ho tam nechal aj cez noc... ale ako potom uvidis, ci sa budu lubit alebo nie????

Docital som sa, ze odchov nie nie problematicky. Pavucica vytvori kokon 6 az 10 tydnov po pareni, ktory vacsinou zapradie vo svojom hniezde a mlade /21 az 181, statisticky 96,5 percenta na kokon/ vypusti tak 4 az 8 tyzdnoch....

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 6. Septembra 2008, 07:36

Emka napísal:inak ako dlho trvá celkovo párenie aj s "predohrou" ? proste od vloženia samca až po samotný akt..? nehám ich zas spolu.celú noc..
u vtackarov rodu psalmopoeus byva parenie spravidla celkom rychle. Samce reaguju vetsinou hned po tom ako su vlozeny do teraria k samici. Spravidla nasledne reaguju aj samice a dochadza k samotnmu pareniu. Z vlastnej skusenosti viem ze parenie prebieha skoro uplne rovnako u vsetkych u nas chovanych psalmopoeusov - cambridgei, irminia, pulcher aj reduncus. Po pareni su samice vobec neni agresivne voci samcom (nebral by som to ako pravidlo) dokonca som uz par krat nechal samca pri samici v terariu aj viac ako tyzden. Ci v tom case doslo k dalsiemu pareniu neviem........

parenie p.cambridgei
http://theraphosidae.szm.sk/parenie_psa_cam.htm
facebook: Marek Terno
Obrázok

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 6. Septembra 2008, 11:57

no u mna to je tak.. ze dam tam samca.. samec okamzite zareaguje ale samica ho neche moc pustit k sebe... ale on sa vytrvalo snazi...ona ho tak obcas odhodi nohami dozadu... je to v pohode...? ma roztvorene cheliery a je akoby v obrannom posatveni... ale viac som nevidela...

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 6. Septembra 2008, 13:01

Emka napísal:no u mna to je tak.. ze dam tam samca.. samec okamzite zareaguje ale samica ho neche moc pustit k sebe... ale on sa vytrvalo snazi...ona ho tak obcas odhodi nohami dozadu... je to v pohode...? ma roztvorene cheliery a je akoby v obrannom posatveni... ale viac som nevidela...
Dufam, ze sa to nakoniec podari...

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 6. Septembra 2008, 18:15

Emka napísal:no u mna to je tak.. ze dam tam samca.. samec okamzite zareaguje ale samica ho neche moc pustit k sebe... ale on sa vytrvalo snazi...ona ho tak obcas odhodi nohami dozadu... je to v pohode...? ma roztvorene cheliery a je akoby v obrannom posatveni... ale viac som nevidela...
ono samotne parenie vizera velakrat dost "drsne" ale myslim si ze je to v poriadku. Ked samica zdviha predny par koncatin a roztvara chelicery tak to pri pareni nemusi znamenat hned ze chce samca zabit.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 7. Septembra 2008, 21:54

uhm... neviem či sa spárili ale ráno bola zo samca iba gulička... ked som otvorila terko samica tú "guľku " po mne hodila...je to smutné ale môže to znemenať že potrebuje živiny na tvorku vajíčok ? dosť sa jej zväčšil abdoment...

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 8. Septembra 2008, 00:37

Emka napísal:uhm... neviem èi sa spárili ale ráno bola zo samca iba gulièka... ked som otvorila terko samica tú "gu¾ku " po mne hodila...je to smutné ale môže to znemena� že potrebuje živiny na tvorku vajíèok ? dos� sa jej zväèšil abdoment...
No, skratka samica napadla samca a on nemal kam utiec, tak to zrejme asi nemohlo dopadnut inak... ale hadam si splnil svoje poslanie... uvidis o par tyzdnov, vela stastia...

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 8. Septembra 2008, 15:44

Čaute, dnes sa mi stala nepríjemná vec.Ako viete páril som irminiu.Očakával som každú chvíľu kokon no a dnes namiesto kokona som našiel zvlečku :cry: Nič mi iné neostáva len zas zháňať samca :(
foto:
Obrázok

Obrázok

PS: ked niekto vie o čerstvom samcovi tak ma skontaktujte.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 8. Septembra 2008, 17:04

fuu...... to ma mrzí... rada by som ti žičla mojho samca.. ale už je z neho len gulka..(dúfam že moja samica neurobí niečo podobné) ... dúfam že ešte dákeho zoženieš... :) :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 8. Septembra 2008, 18:07

ExCeL napísal:Čaute, dnes sa mi stala nepríjemná vec.Ako viete páril som irminiu.Očakával som každú chvíľu kokon no a dnes namiesto kokona som našiel zvlečku :cry: Nič mi iné neostáva len zas zháňať samca :(
foto:
Obrázok

Obrázok

PS: ked niekto vie o čerstvom samcovi tak ma skontaktujte.
predvcerom sa mi zviekla irminia a vyzera to ako samec... sime chlpate :D velmi som ju nevidel musim ceknut poriadne


Napísať odpoveď