Psalmopoeus irminia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 30. Augusta 2006, 23:40

samca už mám 8) ... ale je len v piatom zvleku tak toho použijem až za nejaký čas....hádam to načasujem s jeho dospelostným zvlekom na dalšie párenie :wink: ........čo poviete koľko mu to môže trvať pri dobrých podmienkach.....asi ho budem musieť brzdiť, že :?:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 31. Augusta 2006, 07:37

no za 1-1,5-2 roky moze byt dospely ... ale to zalezi o toho ako bude papat a hlavne od teploty ....

robbie131313
skúsený chovateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27. Augusta 2006, 19:25
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa robbie131313 » 31. Augusta 2006, 11:41

brzdit? no zalezi to od toho v ktorom zvleku mas samicu a ci su pribuzny (z jedneho kokonu napriklad), ak je to "rodina" vobec sa ti neoplati brzdit samca, irminie su pomerne benznym druhom a teda samca zozenies aj nepribuzneho

Robbie

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 31. Augusta 2006, 13:02

ééé :x ....... :shock: však si si nečítal moje predchádzajúce príspevky v tejto téme????samica ju už adult a idem ju páriť v najbližšom čase stoho je jasné,že asi s jedného kokonu nebudú....toho samca chcem brzdiť alebo urýchliť preto aby ju mohol páriť až keď sa znova zvlečie 8)

robbie131313
skúsený chovateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27. Augusta 2006, 19:25
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa robbie131313 » 31. Augusta 2006, 16:57

nein necital, naco stracat cas, mimochodom brzdenie ma vyznam len vtedy ak to vies ozaj nacasovat co sa tak lahko nepodari

Robbie

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 24. Septembra 2006, 12:30

Mam 2 zv a 4 zv. Su to moji oblubenci :) Tak ako tu uz bolo spominane aj moje si robia nory a lignocelkotry vyhrabu pouziju na stavbu rurkoviteho tunela smerom hore. zv si este hniezdo velmi nerobi este si prehliada nove ubytovanie :) zato 4 zv si spravila riadne s dvomi otovrmi jedno na vrchu kde ukaldam aj potravu a jedno dole unikovy vychod :) Ratam ze 4 zv by sa mi uz mala coskoro zvliekat tak uz len terpezlivo cakam :)

mirror
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23. Februára 2006, 15:40
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mirror » 1. Októbra 2006, 20:24

Mam 2 kusky obe v 6 zvleku jedna urcena samica maju naozaj pekne hniezda a pri kazdom uteku ked ich krmim alebo striekam vodu vybehnu a skacu ako zbesnene :D jedna mi vysla na rameno a skocila asi s metrovej vysky na koberec a ledva som ju chytil a uz sa mi aj stalo ze mi jedna usla asi po hodine a pol hladania som ju nasiel v prilbe na bicykel zabyvanu :lol:
Naozaj nadherne pavuky.... 8)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 2. Októbra 2006, 07:31

co sa tyka skakania tak ti mozem zodpovedne povedat ze v 6. zvleku este skakat budu. Mne irminia vybehla pri otvoreni skatulky na ruku a ked som sa postavil tak prisla na koniec prsta a cca z 150cm vysky skocila s malym odrazom na podlahu a utekala kamsi prec...takze by som sa moc na to nespoliehal.

truhlik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14. Februára 2006, 19:43
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa truhlik » 2. Októbra 2006, 16:44

no ja si myslim, ze cim vacsie, tym viac skacu...

Lukas P.
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Apríla 2006, 21:54
Bydlisko: Pezinok, Slovensko

Príspevok od užívateľa Lukas P. » 5. Októbra 2006, 22:05

ako velke terarka pouzivate na psalmopoeusy ? - je vyska 30 cm moc mala ? - tym myslim teda terarko napr 20x20x30 alebo 20x30x30

dik

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 5. Októbra 2006, 22:50

20x20x30 je v pohode.podľa mňa znesie aj trochu menšie resp. nišie...ja osobne mám irminku v tejto veľkosti tera....možno somnou nebude niekto súhlasiť ale ja by som povedal že je to psalmopoeusom jedno lebo si aj tak stavajú hniezda skor v dolnej polovici tera.....

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Októbra 2006, 07:07

aj ja si myslim ze by im to stacilo , teda ja mam este prckov , ale cambrdgea mam v tera 20*10 a vyska 30 ... tera mi ostalo po gekonoch ....

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 13. Októbra 2006, 12:50

bebekexxx napísal:co sa tyka skakania tak ti mozem zodpovedne povedat ze v 6. zvleku este skakat budu. Mne irminia vybehla pri otvoreni skatulky na ruku a ked som sa postavil tak prisla na koniec prsta a cca z 150cm vysky skocila s malym odrazom na podlahu a utekala kamsi prec...takze by som sa moc na to nespoliehal.

jasne skacu a je to parada....mne takto skocil adult samec p.irminia asi tak 1.2 metra s terarka na mna a so mna na stenu... :lol:
a samozrejme skacu aj mlade ... uz sa mi stalo ze 1.2.zvlekovky mi skocili s flakona... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 22. Októbra 2006, 16:14

spiderman a nebol to ten samec čo si mi poslal :D lebo umňa si dal kolečko po stole a nakoniec skočil na stoličku....tam som ho už ale chitil do krabice.......páril som s ním moju adult samicu asi dve hodiny po tom ako mi prišiel.....prebehlo to všetko ako z učebnice.... samica sním mala veľkú trpezlivosť

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 19:05

dosp. samec sa velmi odlisuje od irminii ... ale je to krasny pavuk , uz som si par zadovazil ....

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 22. Februára 2007, 15:58

ok...tak ten moj odchov vyzerá zatial slubne.... 1.x som samicu páril 19.10.2006 a tento týždeň 19.02.2007 mi spravila kokon.....tj.po 4mesiacoch....kokon je nepravideľný približne 3x2,5x2cm veľký a ako keby trochu splasnutý ale taký je už od prvého dňa.....samica ho stráži a nanáša v celicerách.....presúva sa sním po hniezde podľa toho kde navlhčím.....preto preň bude doležitá pravdepodobne vlhkosť....koli tomu vlhčím každé dva-tri dni.....v izbe mám okolo 24st. a viac....maloby to stačiť nie?

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Februára 2007, 23:27

jj myslim si ze je to v poho , ked ma klud tak by sa nemalo nic stat , a planujes jej kokon nechat alebo ho ides odobrat ?

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 23. Marca 2007, 16:15

Hi

Podla mna pre chovatela je beypecnejsie ked kokon odobere predcasne...
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa caresheet » 14. Mája 2007, 19:35

Tak práve som pred pár minútami videl prvýkrát ako sa pavúky "vyprázdňujú" :D Viem, neznie to príjemne ani zaujímavo, ale ručím vám, že opak je pravdou. Je to fakt paráda :wink: striekne to kozmickou rýchlosťou také, ako biele vajíčka s priehľadnou tekutinou :) Aby som bol pri téme tak práve vyprazdnená irminia je naozaj krásny pavúk.Sú to jedne z mojich najobľúbenejších. Skvelo príjimajú potravu, rýchlo rastú a korisť im v chelicerách zomiera do pár sekúnd.Takáto rýchla účinnosť jedu sa mi zdá až čudná, kedže chovám aj toxicky významne druhy.Obidva jedince mám v 5zv. Meral som zatiaľ len jedného a má 3,5cm v tele a 7cm v nohách.Druhý je o niečo menší podľa zvlečky

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Mája 2007, 20:00

dnes som si bol pre 2 krásne 2 zvlekové irminie, pekné zviera skutocne, a tiež v nich badať, menšiu inteligenciu, fakt pekné, uvidim ako sa im bude dariť :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 22. Mája 2007, 06:05

Razor napísal:a tiež v nich badať, menšiu inteligenciu
? co tym myslis? :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Mája 2007, 17:13

Ehm, myslím tým, že psalmopoeusy sú dosť inteligentné pavúky na rozdiel napr. od smithiho. Mozem potvrdit. ze pri prekladaní sa mu takpovediac nechcelo vyliezt z filmovky, ja ked som ho odtial chcel dostat postrkávaním, a nic ako som ho vybral pomaly sa vrátil.Toto urobil aj 5x za sebou, uz som nemal trpezlivost, a co mi stváral na ruke nie a nie do noveho prostredia ! Napr. taku geniculatu prelozim raz-dva, ale irminia, :roll: .A vobec irminia ta neuhryzne hned najprv to dá najavo ! ako kazdy pavuk, ale caka podla mna dlhsie ako napr. poecilotheria....
Ak mi neverís never, ja si svoj nazor drzim, a myslim ze je to pravda !
irminie maju urcitu inteligenciu tzv. elegant, inteligent spiders
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Mája 2007, 12:10

Ak mi neverís never, ja si svoj nazor drzim, a myslim ze je to pravda !
:D

to je sice vsetko pekne ale tvoje "dokazy", ktore si sem napisal su len kopa nepodlozenych domnienok. Tvrdit, ze P. irminia a B. smithi maju rozdielnu inteligenciu je usmevne, pavuky mozu mat napr: rozdielnu povahu atd. Nehnevaj sa ale hodnotit inteligenciu pavukov na zaklade toho ako rychlo ich dostanes do filmovky? Nie je to skor o tvojej sikovnosti?

To, ze prelozis A. geniculatu raz dva je pekne a mozes byt len rad ... smekam :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Mája 2007, 15:47

asa_thor napísal:velmi pekny pavucik, mam dva falatky v 3.zvleku.......tie moje teda velmi kludne nesu, stale by dakde utekali :D
Moje absolútne kludné, mam ich uz vo vacsich nadobach mam 2 zvlekové 2, ale su pekne velmi, aktívne v noci, ako všetky pavuciky
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Júla 2007, 23:22

mam viacej kusov a viacej samic ale iba jednu adultnu a o tej mozem kludne povedat ze je to najvacsi agresov v chove :D mozho preto ze je este panna :P ale samca uz ma len je v NR :D ...


Napísať odpoveď