Psalmopoeus irminia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 20. Septembra 2010, 21:50

Jacob napísal:mam na ceste ku mne tohto pekneho vtačkara, mal by byť v 5 zvleku....mam v plane ho dať do valcovej nadoby s kruhovou podstavou veľkostou priemere 8 cm a vysoka 27 cm ..... do koľkeho zvleku by ste mi doporučili držať tam tohto chovanca?......ešte sa chcem spytať či mu stačia vetracie otvori z vrchu alebo mam urobiť aj na bočnej stene niejake male dierky na lepšie vetranie? dik za odpovede
Hoj, stačí to z vrchu, když ti to nebude plesnivět(moc mokro,nevybrané zbytky atp), s tímhle chovancem ale nemám problém s vlhkostí, jsou odolný. a většinou zapředou komplet vše, jak jde vidět i tady na fotkách.

Ta nádoba mu vydrží tak dva tři svleky, podle mě 8)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 24. Septembra 2010, 11:19

Premiestnil som adult samicku z max zapradeneho pohara do noveho tera doporucenych rozmerov, Zostavenie klasika - lignocel, pozadie, oprety konar, napajacka
Je tam 4 tyzden. To, ze hniezdo este neroby by som ozelel a cakal dalej, ale stale len beha cele dni po stenach, strope a denne spadne z hora aspon co som pri nej aj 20x. Aspon ze sa pretoci pri pade. Meral som vlhkost, teplotu a hodnoty su v rozmedzi doporucenych. je dva mesiace po zvleku a potravu prima normalne.

Nerozumiem tomu. Myslite si, ze nieje nieco v poriadku?
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha

Príspevok od užívateľa the_zako » 24. Septembra 2010, 11:36

Myslim ze to je v poriadku...mne to iste robi cambridgeika...akurat ze nepada.

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 24. Septembra 2010, 13:12

daj jej cas ... :)
a pokial pada na lignocel a nepada z velkej visky tak sa nemas coho bat :)
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 30. Decembra 2010, 14:52

mam problem so svojou 7 zvlekovou P. irminiou....časom sa jej na chelicerach objavili akesi biele bodky... rovno pred karapaxom z vrchnej srany na chelicerach...foto nemam ale na arachnoboards som našiel foto presne s tym isty problemom ...čo je to? no nedočital som sa tam o tom nič....prikladam link, http://www.arachnoboards.com/ab/showthr ... ost1317363 ...je to 11 foto z hora, je to tam pekne sfotene a zakružkovane...čo to môže byť :? ....zatiaľ jej to nemyzne, dufam že po zvleku to tam nebude už mať....čo vy na to?taktiež som ju už 2x premiestnil do druhej nadoby, raz s vlhkou servitkou a raz s lignocelom lebo po lignoceli a stranach chov. nadoby som mal take male pohybujuce sa cca mm chrobačiky no neviem sa ich nijak zbaviť...stale sa tam objavia

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 30. Decembra 2010, 16:09

na 100% roztoce, ked sa zvlecie rychlo vyber zvlecku kim sa nezbadaju a neprestahuju sa znova na nu,
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 30. Decembra 2010, 16:16

no nad tym som už rozmyšľal, že tu zvlečku čo najrychlejšie dať preč.....ešte aj k tym roztočom, ked sa zvlečie mam jej potom vyčistiť aj krabičku? lebo už 2x som ju sťahoval do noveho s novim substratom či len vlhkou vreckovkou no i tka mi sa tam začali tvoriť male biele potvorky....už som tu čital rôzne članky o chvostovkach atd...no vdy ked mala čisto i tak sa jej tam tie potvori spravili v okoli nej....je možne že sa tie roztoče množia z tych jej chelicier po celej doze :?: radšej som ju oddelil od ostatnych pavukov

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 30. Decembra 2010, 16:47

aky substrat pouzivas? ano vecinou su to chvostoskoky ale te nelozia na pavuka alebo isto nie vo velkom mnozstve.

- skatulku treba umyt teplou vodou a substrat prevarit a odporucam prezriet si cely chov
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 30. Decembra 2010, 16:55

použivam čisty lignocel...take niečo sa mi prihodilo prvy krat....pozeral som aj inych pavukov, mal som to aj pri geniculate, hlavne okolo napajačky, tak som to vymenil a teraz zatiaľ pohoda (klop klop) ..... škatuľku som vyumyval tiež horucou vodou a substrat som dal novy prepečeny no i tak nieajk sa to tam tvori...ale iba pri P. irminii...asi skusim znižiť vlhkosť, dufam že pomôže

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 30. Decembra 2010, 20:30

Mnohem častěji než na chvostoskoky člověk narazí na roztoče...naštěstí jen menšina jich jde po pavoucích...každopádně já osobně bych vzal čerstvě svléklého babouka a dal ho do čistého (musí se hodně opatrně bo ho zabiješ:), starou krabičku do kotle...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 30. Decembra 2010, 22:15

už som rozmyšľal aj nad touto možnosťou že ho po zvleku ihned dam do druhej krabičky ale bojim sa že ho prizabijem či zdeformujem telo....tak radšej počkam kym trocha vytvrdne :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 31. Decembra 2010, 00:14

Pokud budeš aspoň trochu opatrnej tak to bude ok, problem je spíš s novym prostředim - aby mu vyhovovalo...jak ho tam necháš byť pár minut, zas to na něj naleze...alespoň mladší stadia co sou pohyblivější...to bych v chovu nechtěl...časem se rozšíří...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Nagato
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16. Októbra 2010, 11:12
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa Nagato » 2. Februára 2011, 15:39

Zdravím, už sa to tu niekto pýtal, ale keďže na to nebola žiadna odpoveď, tak sa to pýtam teraz ja :) Od približne ktorého zvleku je samička adultná, resp. pri akej veľkosti?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 2. Februára 2011, 16:12

orientacne 10-11
prakticky ked k nej das adult samca a zacne odpovedat
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa AAA » 4. Júna 2011, 23:22

Zdravim, mam samicku P.irminia. Presny zvlek neviem, podla velkosti by uz mohla byt adult.
Dlhsie som ju nevidel, ale dnes vyliezla a vsimol som si ze pod hlavohrudou v chelicerach si nesie nejaky "kokon" ak to je teda mozne . . . najprv bol biely a vecsi teraz mam pocit ze sa zmensil a stmavol.

Mozno to bude hlupa otazka ale o co ide? Robia si nenaparene samicky plane kokony alebo je takato falosna gravidita nezvycajna?

Prikladam aj fotku sice nie moc kvalitnu ale aspon pre pradstavu.
Obrázok
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Júna 2011, 23:47

najprv bol biely a vecsi teraz mam pocit ze sa zmensil a stmavol
Tiez sa priklanam k tvojnu nazoru, ze sa jedna o plany kokon. Samice obcas aj ked nie su oplodnene kokon spravia. Samozrejme casom ako si pozoroval sa vajicka nevyvijaju lebo chyba samci element - sperma. Zvacsa samica kokon neskor sama znici alebo ho necha volne lezat a nejavi o neho zaujem.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 5. Júna 2011, 09:01

Nagato napísal:Zdravím, už sa to tu niekto pýtal, ale keďže na to nebola žiadna odpoveď, tak sa to pýtam teraz ja :) Od približne ktorého zvleku je samička adultná, resp. pri akej veľkosti?
Z0oMb3E napísal:orientacne 10-11
prakticky ked k nej das adult samca a zacne odpovedat
nad 4cm telo :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Júna 2011, 14:44

Mne sa to stáva pravidelne pri samici A. insubtilis. Tentokrát uz 3. rok vytvorila planý kokón s vajíckami priblizne v to isté obdobie, apríl-máj. Ochranuje ho cca mesiac aj nejaké drobné a potom ho znicí.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa AAA » 5. Júna 2011, 22:20

Dakujem za odpovede. Uz som sa zlakol, ze je na ceste dalsi mesiaš :mrgreen:
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa adi » 14. Júna 2011, 20:34

Tvorba planeho kokonu, znaci, ze pavuk sa ma fajn a ma vytvorene vhodne podmienky na reprodukciu. Teda minimalne tie ktore podnecuju tvorbu kokonu , teda nastartuju reflex rozmnozovania.


Svojim sposobom je to uspech pre chovatela ale na druhej strane pohroma ak mame na este adult samca a nestihli sme odparit. :)

Kokon je velky, ale samica dokaze stravit aj pavucinu, takze spotrebuje vsetky vyzivove latky ktore do tvorby kokonu vlozila. Zase to je ich klasicka a primerana reakcia, kedze pavuky su zname a velmi efektivne setrenim energiou. :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa AAA » 16. Júna 2011, 22:37

Tak to som rad ze sa ma dobre :)
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

wulpes
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 1. Augusta 2008, 07:43
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa wulpes » 26. Júla 2011, 08:35

Zdravim.

Potreboval by som radu co sa asi deje. Mam Irminiu dospelu, zije za korou, takze vzdy jej tam hodim cvrcka a potom kuknem ci ho zerie. V poslednej dobe ked beha po stene som si vsimol, ze sa jej zmensuje brusko. Nerozumiem tomu v pohode zozerie 2 cvrcky velke naraz a na druhy den jej dam znova 1-2 cvrckov velkych. Krmim ju raz do mesiaca. Mozte poradit ci jej nieco nie je. Dakujem

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa kurec » 26. Júla 2011, 17:37

wulpes napísal:Zdravim.

Potreboval by som radu co sa asi deje. Mam Irminiu dospelu, zije za korou, takze vzdy jej tam hodim cvrcka a potom kuknem ci ho zerie. V poslednej dobe ked beha po stene som si vsimol, ze sa jej zmensuje brusko. Nerozumiem tomu v pohode zozerie 2 cvrcky velke naraz a na druhy den jej dam znova 1-2 cvrckov velkych. Krmim ju raz do mesiaca. Mozte poradit ci jej nieco nie je. Dakujem
Není to náhodou dospělý samec? Co je u Vás malé? Nejlepší bude foto.

wulpes
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 1. Augusta 2008, 07:43
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa wulpes » 27. Júla 2011, 10:46

Samec to nie je. Samica uz mala dvakrat kokon. Ak vylezie ju odfotim a dam foto pred ako vyzerala a ako vyzera teraz

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Psalmopoeus irminia

Príspevok od užívateľa AAA » 28. Júla 2011, 13:55

Nie je mozne ze sa zvliekla a nenasiel si len zvlecku?
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /


Napísať odpoveď