Psalmopoeus irminia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Júna 2009, 18:04

To iste sa da povedat o samiciach , ze maju silnejsi jed , lebo musia branit potomstvo a seba ... na zachovanie rodu.

Takejto skreslenej info by som neveril ani len na 10% ...

Ale urcite je to dobra tema na preskumanie ... .
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 25. Septembra 2009, 11:22

Jednu tiez chovam. Krasna, "akcna" a zrava :) Obas sa vyhrieva, inak vylieza z ukrytu iba v noci. Fascinuju ma jej lovecke schopnosti. Okamzite, rychlo a bezchybne. Radost pozorovat oproti napr. smithi (9zv) ktora niekedy dobreze nevyskoci na strop od stachu pred svrckom :D Pri prvom premiestnovani som sa dobre zapotil. Nahanacka po celej izbe. Zoskocila okamzite zo stola na zem (cca 1mt). Pri druhom to islo na moje prekvapenie hladko.

Dostal som ju v 4zv. Zatial sa mi nezvliekla, ale podla mna ma minimalne 5. Dam sem foto a mozno niekto budete vediet lepsie urcit. Uz ma aj vyfarbene "plamienky" takze podla toho co som sa tu docital by mala mat viac zv.

Pred par dnami som jej dal na test vrchnak z plastovej flase, ale stale ho vyleje/prevrati co ma dost nasiera. Zeby tym naznacovala ze jej zatial stacia tekutiny zo substratu? :)
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 27. Októbra 2009, 23:29

no moja irminka si našla dokonca už aj smetný kôš na cvrčkov .... misku s vodou.. možno mi chce tým chce naznačiť že by som mal vyniesť aj moje smeti v izbe a nielen jej odpad z misky :D
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 28. Októbra 2009, 11:57

mne robi irminka to iste . . . to je dobra sranda . . som myslel ze to je len nahoda ale tak asi to robia :)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 7. Novembra 2009, 22:23

Predvcerom sa mi zvliekla (do 6zv) a predna kracava koncatina jej zostala nejak vykrivena, ochabla, cela biela. Dnes uz ju ma sice stmavnutu, ale zostala z vrchu priesvitna a o polovicu kratsia ako jej druha. Co za tym moze byt, hrozi jej nejaka choroba, alebo len zly zvlek? vdaka...

btw zvliekal sa v noci takze neviem co sa dialo a na poskodenu koncatinu normalne dostupuje resp. pohybuje sa aspon zatial akoby ju mal zdravu.
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 8. Novembra 2009, 09:35

Spark napísal:Predvcerom sa mi zvliekla (do 6zv) a predna kracava koncatina jej zostala nejak vykrivena, ochabla, cela biela. Dnes uz ju ma sice stmavnutu, ale zostala z vrchu priesvitna a o polovicu kratsia ako jej druha. Co za tym moze byt, hrozi jej nejaka choroba, alebo len zly zvlek? vdaka...

btw zvliekal sa v noci takze neviem co sa dialo a na poskodenu koncatinu normalne dostupuje resp. pohybuje sa aspon zatial akoby ju mal zdravu.
Ahoj,

Pokud mu končetina nechybela předtím , nebo o ní nějak nepřišel ve svleku , a vypadá normálně ( pohybuje se a příjmá potavu ) tak o nic nejde , noha se mu regeneruje (snad) uplně při dalším svleku , teď je to spíše jen taková estetická vada , a to snad tolik nevadí , ne ? :-)

S pozdravem TK

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Novembra 2009, 17:28

v 8-9 zv. noha "dobehne" ostatne
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 8. Novembra 2009, 22:45

ok, dikes...hlavne ze bude casom v poriadku :)
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Tejug
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 2. Apríla 2010, 20:26
P. irminia 5zv.

Príspevok od užívateľa Tejug » 2. Apríla 2010, 22:10

Dobrý deň,
prosim o radu, asi po 2 týždňoch od posledneho zvleku sa mojej irmini technickým zadrhelon v terra zničilo hniezdo, od zvleku som ju ešte nenakŕmil a teraz potravu nepríjme koli tomu že nema hniezdo a ma strašne maly abdoem takže neviem ci si dokaze postaviť nove cely den len chodi po terra natiahol par vlakien na rozne miesta a ukriva sa medzi konarmi, chcem sa opytať co by som mal spraviť.
ďakujem za odpoveď

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Apríla 2010, 22:12

Hladny pavuk si chyti potravu aj bez hniezda.... Nesprav nic len cakaj, pavuk vie co robi
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 3. Apríla 2010, 00:31

mam P. ornatu v 2.zvleku,zatial si ziadne hniezdo nespravila, dokonca ani najmensi naznak pavucinoveho vlakna nie je nikde a potravu mi prijima uplne bez problemov dokonca sa vrha za kvapkami vody pri roseni :wink: takze sa nemusis nicoho bat,ked bude chciet tak si to hniezdo spravi...urcite pred zvlekom uz nieco bude mat
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Apríla 2010, 00:37

Pavuky ktore od svojej prirodzenosti maju stavat hniezda a v chovoch ich nestavaju. Urcite nie su v poriadku alebo maju nevhodne podmienky.

Mam na mysli - ze ma napr. zle vyvynuty snovaci aparat ( napr. mlade avicularie a ine druhy kt. v mladosti ziju v koloniach)

Alebo zle podmienky v chove - pavuk sa ma fajn, ked zapriada :-)

( napr. Mojej chromatopelme polejem a momentalne je v strese a nezapriada vooovec, ked jej vsak vyschne .... hura do prace


Tak v skratke ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 3. Apríla 2010, 08:16

hm to je asi blbost ze kvoli hniezu si nevezme potravu teda neulovi ...
napr. mal som dve irimine jedna si hniezdo zacala robit hned ako som ju dal do pohara druha az cca po tyzdni(potravu primali obe hned aj ked nemali hniezda,taktaktiez mam dne ornati a obe primali potravu bez problemov hned ako boli premistnene z mensej nadobky do pohara ( jedna si uz spravila asi po tyzdni pekne hniezdecko) :) druhej sa ako si nechce ...
tak k veci myslim si ze to tym ze nema chut do jedla.(ako som niekde cital niektore vtackare drzia dladovku aj pol roka mozno i viac...)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 3. Apríla 2010, 08:36

ja mam tento isty (ak sa to da nazvat) problem s mojimi p.pulchermi oba maju rovnake podmienky no jednemu sa tiez nejak nechce do prace ma len par vlakien portevu prima tak isto len tak kde-tu a takze ani do zvlekov sa mu velmi nechce
oproti druhemu kusu ktory maka ako fretka a zerie ako tehotny

chcem len povedat to ze vela zalezi aj od "nalady" pavuka ale neboj sa on zacne v kazdom organizme existuje pud sebazachovy
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Apríla 2010, 10:45

nalada ani "nalada" s tym nema nic spolocne.

A to, ze su rovnake nadoby polozene na rovnakom mieste pri rovnakych svetelnych podmienkach .... atd atd , neznamena, ze tam su rovnake podmienky. Si len myslis .... , nikdy nedosiahnes rovnake podmienky v 2 nadobach ... a nevravim, ked ich je este viac. Staci inak narosit ...., a mas to hned ine.



Preto nerosim :-) Sak voda sa im vyzraza.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tejug
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 2. Apríla 2010, 20:26
P. irminia 5zv.

Príspevok od užívateľa Tejug » 3. Apríla 2010, 10:49

Ďakujem za upokojenie, už si natahal par vlakien po celom terra takže dufam ze to bude ok len som bol znepokojeny a zaskoceny lebo som nevedel čo robi.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 3. Apríla 2010, 11:07

hlavne ho nerus, lebo ti to este necha tak :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 3. Apríla 2010, 11:14

tak tak vzdy ked si vsimnem ze si pavuk zacne robit hneizdo tak idem radsej prec z izby zavrem dvere necham ho v klude a ked sa vratim uz ma hneizdecko spravene alebo to robi v noci :)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 5. Apríla 2010, 12:05

Ahojte jedna z mojich irminii si spravila hneizdo pekne hrube vlakno a nema v nom vchod ani vichod. uz asi 1.5 tyzdna nezjedla svrcka len je stale v tej pavucine spravil som jej do nej aj dierku hodil cvrcka a nic cvrcok usiel a hniezdo si opravila. prostredie ma dobre rosim jej pravidelne a teplota je tiez v poho moze byt ze sa mi bude zvliekat :?:

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 5. Apríla 2010, 12:29

najdi si i jinou zábavu než furt otravovat pavouka :) až nebude vylejzat půl roku, můžeš si začít dělat starosti.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 5. Apríla 2010, 12:35

Nery napísal:najdi si i jinou zábavu než furt otravovat pavouka :) až nebude vylejzat půl roku, můžeš si začít dělat starosti.


no lenze ja mam tuto irmininku najradsej zo vsetkych co chovam keby mi zomre bolo by na pč... :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 5. Apríla 2010, 12:38

diZZy napísal:Ahojte jedna z mojich irminii si spravila hneizdo pekne hrube vlakno a nema v nom vchod ani vichod. uz asi 1.5 tyzdna nezjedla svrcka len je stale v tej pavucine spravil som jej do nej aj dierku hodil cvrcka a nic cvrcok usiel a hniezdo si opravila. prostredie ma dobre rosim jej pravidelne a teplota je tiez v poho moze byt ze sa mi bude zvliekat :?:
Myslím že vchod a východ tam určite ma len je dobre zamaskovaný a ved predsa pavúk sam vie kde v chovnej nádobe sa cíti najlepšie nemyslíš ?
Kľudne jej daj pokoj aj soms voju malu P.reduncus nevidel asi mesiac maximálne tak nohy no stále nachádzam zvyšky potravi pred vchodom :)
Tiež sa zahrabala .....

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 5. Apríla 2010, 13:07

"no stále nachádzam zvyšky potravi pred vchodom Smile"
keby to tak bolo aj u mna tak sa nestrachujem :)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 5. Apríla 2010, 15:08

diZZy napísal:"no stále nachádzam zvyšky potravi pred vchodom Smile"
keby to tak bolo aj u mna tak sa nestrachujem :)
Nič sa nedeje, buď trpezlivý, neruš ju a nestresuj. Nenič jej hniezdo. Máš typickú diagnózu chovateľa - začiatočníka, ktorý hlási každú podozrivú vec na fórum. Časom prídeš na to čo znamená čo a nebudeš zbytočne stresovať.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Tejug
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 2. Apríla 2010, 20:26
P. irminia 5zv.

Príspevok od užívateľa Tejug » 5. Apríla 2010, 22:28

Noo ta moja si už takmer dokoncila nove asi 2x väčšie hniezdo a chytila si švaba...:P uf naozaj mi odlahlo... :roll:


Napísať odpoveď