Psalmopoeus irminia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 10. Júla 2007, 11:30

z prvého odchovu nebolo nič avšak samička ma prevapila druhým kokonom ktorý urobila pred týždňom.....choval som ju len cvrčkami avšak bruško jej narástlo ovela väčšia.....aj tak ma to však dosť prekvapilo a dúfam ,že stoho tentokrát niečo bude.... :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 10. Júla 2007, 12:33

Irminky su samozrejme rychle pawuky, pestre a pekne si upradu pawucinky. Urcite nepatria do skupinky kludnych pawukow, ale cest wnimkam... ja mam w chowe 6 kuskow a kazdy je jedinecny... mlade sa radi zahrabawaju pod substrat a naopak welke a silne kusy si radi pletu zamotky a rozne tunely. Su pomerne lahke na chow a nie su az tak chulostiwe ako Avicularie co sa tyka rosenia... asi tolko z mojho poznatku ...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 10. Júla 2007, 22:26

nemozem plne s tebou suhlasit ... i ked niektore moje irminie v 5zv su este vo flakonoch :( ... ale moja dospela samica je dost agresivna ....

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 11. Júla 2007, 00:10

oproti cambridgneiom sú o hodný kus agresívnejšie...tie sa väčšinou snažia utekať kade lakšie ale Irminka si stojí sa svojim a najprv ide do obranného postoja až potom sa pýta... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 11. Júla 2007, 13:22

Spuco napísal:oproti cambridgneiom sú o hodný kus agresívnejšie...tie sa väčšinou snažia utekať kade lakšie ale Irminka si stojí sa svojim a najprv ide do obranného postoja až potom sa pýta... :wink:
ja mám presne opačné skúsenosti. z oboch druhov mám viacero kusov a správajú sa presne naopak, irminie sú tie plachšie, čo vždy ujdú a cambridgei sú tie drzejšie

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 11. Júla 2007, 13:28

podla mna cambridgei je agresívnejší ako irminia, a je aj rýchlejší ako som sa dozvedel.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 11. Júla 2007, 21:48

PiXeL napísal:Irminky su samozrejme rychle pawuky, pestre a pekne si upradu pawucinky. Urcite nepatria do skupinky kludnych pawukow, ale cest wnimkam... ja mam w chowe 6 kuskow a kazdy je jedinecny... mlade sa radi zahrabawaju pod substrat a naopak welke a silne kusy si radi pletu zamotky a rozne tunely. Su pomerne lahke na chow a nie su az tak chulostiwe ako Avicularie co sa tyka rosenia... asi tolko z mojho poznatku ...
Tvoj poznatok je veľmi zaujímavý, ja mám zase poznatok, že takmer každý malý vtáčkar sa zahrabáva

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 13:18

a tu by bol môj Psalmopoeus. Jeden z troch mušketierov :D
Obrázok

a hladný jedinec s najobľúbenejšou potravou, ktoré irminie tak obľubujú.

Obrázok

za kvalitu sa ospravedlňujem
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 00:43

caresheet napísal:
PiXeL napísal:Irminky su samozrejme rychle pawuky, pestre a pekne si upradu pawucinky. Urcite nepatria do skupinky kludnych pawukow, ale cest wnimkam... ja mam w chowe 6 kuskow a kazdy je jedinecny... mlade sa radi zahrabawaju pod substrat a naopak welke a silne kusy si radi pletu zamotky a rozne tunely. Su pomerne lahke na chow a nie su az tak chulostiwe ako Avicularie co sa tyka rosenia... asi tolko z mojho poznatku ...
Tvoj poznatok je veľmi zaujímavý, ja mám zase poznatok, že takmer každý malý vtáčkar sa zahrabáva
sak to som tam pisal nie ??? :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Septembra 2007, 12:35

Irminia sa rada vyhrieva tak isto ako skoro všetky druhy vtáčkarov.
tu je fotka ako dôkaz, fotené pod lampou.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Októbra 2007, 18:59

HI, 6zv.
Obrázok

Jeden z mála pavúkov, ktoré sa môžu brať na ruku, ale pozor na ich rýchlosť a schopnosť skákať na dlhé vzdialenosti. Jeden prudký pohyb a pavúka máte na hlave :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 20. Októbra 2007, 19:39

Cawte .
Pridavam foto mojej 8 zvlekovej samicky 8)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Októbra 2007, 20:11

Razor napísal: Jeden z mála pavúkov, ktoré sa môžu brať na ruku, ale pozor na ich rýchlosť a schopnosť skákať na dlhé vzdialenosti. Jeden prudký pohyb a pavúka máte na hlave :D

Vziadnom pripade neradim brat P. irminiu na ruku, nepatri medzi druhy, ktore sa mozu vyslovene brat na ruku, tam nepatri ziadny vtackar. Dospele jedince byvaju agresivne, ich jed sa neradi medzi toxicky vyznamny ale druhe uhryznutie by ste si iste nezelali, pozri Bite Reports. Mal som doma nejakych 4 - 5 jedincov, kym boli male vsetko bolo v poriadku avsak agresivita casom narastala. Hodnotit vtackare v nizsich zvlekoch ako krotke a vhodne manipulacie moze byt dost ukvapujuce a ako informacia, ktoru tu citaju aj iny dost zavadzajuce.

Bola tu vytvorena tema, brat ci nebrat na ruku.
Razor napísal: Hi. Už viac krát sa to tu rozoberalo a zbytočné hádky vznikajú kôli tejto problematike, či brať alebo nebrať na ruku vtáčkara. Ja som osobne proti, a vtáčkara beriem na ruku len ak je to nutné ! Naor. pri prekladaní, alebo čistení terária. PAvúk nie je žiadna plyšová hračka s ktorou sa môžeš hrať, radšej si kúp škrečka ! Tí čo si myslia, že pavúky neberiem na ruku preto že sa ich bojím sa míli. Mám to však odskúšané a viem, že pavúk po viacerych ukážkach na ruke je už poriadne vystresovaný a môže uhryznúť či utiecť. Chcem vidieť vaše názory. Dakujem.
Predpokladam, ze ti nahodou vybehla na ruku a ti si mal zapnuty fotak. Naco potom pises vyhlasenia takehoto typu ked ich nedodrzujes. Nemozes na zaklade tvojho pavuka hodnotit a odporucat vsetky P. irminie ako vhodne pavuky, ktore mozes brat na ruku pride mi to ako absolutne nezodpovedne a s tvojim predoslim nazorov aj velmi protichodne zmyslanie.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 20. Októbra 2007, 22:08

Obrázok
razor nechcel by si na ruku moju irminiu? to ze irminia patri na ruku je snad najvacsia blbost co som tu kedy videl. Pozri sa co robi len pri otvoreni krabicky, akonahle sa k nej priblizim cimkolvek okamzite na to zautoci a uhryzne. takze asi tolko k tvojmu prispevku.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 20. Októbra 2007, 22:10

mam podobne skusenosti ako bebe ... ci ze neodporucam pavuka brat na ruky lebo ... :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Októbra 2007, 16:18

HM? :roll: Ja viem čoho je irminia schopná, a neberiem ho len tak na ruku. Chcel som si ho len obhiadnuť ako vyzerá a odfotil som ju. Určite by som si na ruku nevzal poecku či Heteroscodru, alebo niečo viac agresívne. Poznám svoje pavúky a viem čo od nich čakať.
Bebe mne sa ani raz nestalo, že by na mna vycerila niektorá z mojich 3 irminií zuby. A v čom máš tu irminiu ty Bebe, mne sa zdá že je jej to neaké malé nie? Nemá sa kde skryť. JA neviem len píšem čo vidím. Tak podla mna asi preto tá agresivita?
Akože som proti bratiu pavúkov na ruku, už sa to tu rozoberalo. Chcel som rpidať fotku pre inšpiráciu, a každý vie čo môže čakať od svojich chovancov, tak v čom je zaSE problém?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Októbra 2007, 16:22

A ešte niečo, ako vidím ty máš dospelú irminiu nie? a ja len 6 zv. tak ked sa nemýlim mladé stromové pavúky sa väšinou nebránia. Dospelú by som si určite netrúfol dať na ruku.

A ešte niečo som chcel !! To ked cvabo vyhral fotku týždna, ked mal na ruke neakúsi poecku to nebola BLBOSť ???
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Októbra 2007, 16:50

Razor napísal:A ešte niečo, ako vidím ty máš dospelú irminiu nie? a ja len 6 zv. tak ked sa nemýlim mladé stromové pavúky sa väšinou nebránia. Dospelú by som si určite netrúfol dať na ruku.

A ešte niečo som chcel !! To ked cvabo vyhral fotku týždna, ked mal na ruke neakúsi poecku to nebola BLBOSť ???
Razor ber si na ruku co len chces , ale nepis ze je to pavuk ktory sa dobre bere na ruku a podobne. Lebo ziadne pavuky sa neberu dobre na ruky. Snad len avicularie ale aj tam je riziko ze ... Ja mam 6 irminiek a maju terarium ako letisko :D a agresivita je tam stale , vyrusim ju a uz nozky hore, zubky ..chrrr a uz caka... [b]Neodporucam chovatelom bravat irminiu na ruku.[/b]

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 21. Októbra 2007, 20:55

ja som si raz na ruku vzal (inak nezvyknem bravat pavuky na ruku, je to zbytocnost) subadultneho cambridgeiho a v pohode (samozrejme som to urobil maximalne opatrne a s respektom) prezil som to ja i pavuk, inac nechce niekto dospeleho samca?? :wink: sorry za prispevok trochu mimo temy, kedze sa tu prebera irminia, ale ked uz ste zacali s tymi rukami :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Októbra 2007, 21:24

Razor napísal:
A ešte niečo som chcel !! To ked cvabo vyhral fotku týždna, ked mal na ruke neakúsi poecku to nebola BLBOSť ???
Co som s Cvabom rozpraval, tak to mu vybehla pri krmeni, (vieme ake rychle to su pavuky) a proste co spravis ked mas moznost ? Cvaknes !

Tak sa blbo nevyhovaraj.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Októbra 2007, 23:10

adi napísal:
Razor napísal:
A ešte niečo som chcel !! To ked cvabo vyhral fotku týždna, ked mal na ruke neakúsi poecku to nebola BLBOSť ???
Co som s Cvabom rozpraval, tak to mu vybehla pri krmeni, (vieme ake rychle to su pavuky) a proste co spravis ked mas moznost ? Cvaknes !

Tak sa blbo nevyhovaraj.
Ano a mal pri sebe fotak, a poecka si zatial cistila tarzusy a povedala cvabovi ze pockam nie ! :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Októbra 2007, 23:20

mozno ze Cvabo pri krmeni ma v jednej ruke cvrcka a v druhej fotak :D co ak vybehne na ruku , co ak :) , asi by sa k tomuto mal vyjadrit on / ale ako som si s nim pisal tak nema taky pristup na net ako mal :( / ci ze si na jeho vyjadrenie musite trosicku pockat ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 22. Októbra 2007, 08:45

Mno , ja som sa ho len chcel zastat , kedze niekto hovoril o niekom kt. sa nemohol branit .

A Razor , neviem ako ty , ale ja ma fotak VZDY pri sebe, proste na vedlajsej skrinke polozeny , hned vedla pavukov. Neviem ako ty , ale ak ho mas v druhej izbe tak taj by som lutoval tie niektore zabery co by si mohol urobit.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 26. Októbra 2007, 17:46

1. fotak mam vzdy polozeny na stole a nabity

2. nekrmil som ale paril

3. nezvyknem sa hrat s pavukmi a tento mi vybehol na ruku

4. je skoda ked mas take nieco na ruke a chova sa pokojne nezveznit to

5. to ze ju mam odfotenu neznamena ze som sa ju nepokusal dat do tera len to nebolo take lahke ked sa jej nechcelo

po 6. a posledne Razor ak mas nieco proti mne tak mi to napis a netahaj to na forum lebo ludi to nezaujima.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Novembra 2007, 00:38

tak sa mi podarilo nafotit ( celkom fajn ) krmenie :)

Obrázok

dufam ze sa paci ... pekne snicky


Napísať odpoveď