Psalmopoeus irminia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 6. Novembra 2007, 14:27

PiXeL: pekne :wink: aky je to zvlek ? Ja mam 8 zvlekovu samicu akurat vcera som jej zrobil terarko 8)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Novembra 2007, 15:30

myslim si ze 5 zvlek, ale mam aj odrastenejsie kusky ...

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 6. Novembra 2007, 19:50

PiXel: no pekne si toho cvrčka nafotil :?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 18. Novembra 2007, 14:57

PiXeL napísal:myslim si ze 5 zvlek, ale mam aj odrastenejsie kusky ...
čauko, no pixel toto 5zv. určite nebude, lebo 5zv. irminie ešte nemajú dobre vyfarbené plamienky na tarzuse a metatarzuse, skôr by som povedal, že to bude už taký 7zv. jedinec. Intenzívna agresivita sa začína prejavovať už v 6zv. možno aj skôr, nemôžem porovnať svojích jedincov zo všetkými irminiami.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Novembra 2007, 16:30

Razor napísal:
PiXeL napísal:myslim si ze 5 zvlek, ale mam aj odrastenejsie kusky ...
čauko, no pixel toto 5zv. určite nebude, lebo 5zv. irminie ešte nemajú dobre vyfarbené plamienky na tarzuse a metatarzuse, skôr by som povedal, že to bude už taký 7zv. jedinec. Intenzívna agresivita sa začína prejavovať už v 6zv. možno aj skôr, nemôžem porovnať svojích jedincov zo všetkými irminiami.
mam ho od 1 zvleku tak ze sa nemozem mylit, podla mojej evidencie je v 5 zvleku. Niektore jedince su uz aj v 6 zvleku.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Novembra 2007, 16:31

prikladam aj moju fotku irminie ktora je najstrarsia aku mam :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 19. Novembra 2007, 14:19

mam takovy dotaz, predem se omlouvam za jeho obsah ale svleky se pocitaji jak? protoze sem si na burze
nedavno koupil irminku 4.sv. a pak sem u nejakeho jineho chovatele videl 5.sv irminku ale byla minimalne
dvakrat vetsi nez tam moje ktera se nedavno svlikla do 5.sv.. je to mozne nebo se chovatel zmylil?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Novembra 2007, 18:24

>raDex< napísal:mam takovy dotaz, predem se omlouvam za jeho obsah ale svleky se pocitaji jak? protoze sem si na burze
nedavno koupil irminku 4.sv. a pak sem u nejakeho jineho chovatele videl 5.sv irminku ale byla minimalne
dvakrat vetsi nez tam moje ktera se nedavno svlikla do 5.sv.. je to mozne nebo se chovatel zmylil?
čauko, no na 100% si nikdy nemôžeš byť istý, ale ! u irmini existujú určité zmeny, ktoré sa prejavujú v tom ktorom zv. Napr. ked máš už 4zv. mala by mať už sčernaný karapax a na nohách (metatarzusy) by mali byť ešte béžové. Ináč neviem, podla toho od koho i kúpil irminiu. Ked má kamarát 2x väčšiu irminiu tak bud máš zle určeného pavúka ty, alebo on, presne sa to nedá, vieš.


Pixel ja som nikdy na burze nevidel, že by predávali 1zv. irminie, ked tak sa predávajú od 2zv. Ako ktorý druh hej, ale stromáky väčšinou od 2zv. A tvrdím, že ten pavúk má viac ako 5zv za sebou. lebo ako som písal vyššie 5zv. nemá ešte vyfarbené plamienky. Mám viac irmínií a každej sa objavili plamienky od 6zv. Každý jedinec to má rovnako, nemôže byť výnimka. Ja ich mám od 2zv. Jediného 1zv pavúka čo mám je Phormictopus, také väčšie pavúky zoženieš aj v 1zv. však vieššš....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 19. Novembra 2007, 20:26

Razor napísal:

Pixel ja som nikdy na burze nevidel, že by predávali 1zv. irminie, ked tak sa predávajú od 2zv. Ako ktorý druh hej, ale stromáky väčšinou od 2zv. A tvrdím, že ten pavúk má viac ako 5zv za sebou. lebo ako som písal vyššie 5zv. nemá ešte vyfarbené plamienky. Mám viac irmínií a každej sa objavili plamienky od 6zv. Každý jedinec to má rovnako, nemôže byť výnimka. Ja ich mám od 2zv. Jediného 1zv pavúka čo mám je Phormictopus, také väčšie pavúky zoženieš aj v 1zv. však vieššš....
kde je napisane ze kupujem pavuky na burzach ? Ani jedneho nemam z burz. Mam ho od 1 zvleku to viem na isto a kupoval som pavuky uz aj ako nimfa. Mam to aj nafotene tak nechapem ako o mojich kupach tolko vies... Aj ja mam Irminiek dost , myslim ze 6-7 kusov a nie su rovnako velke :) Tak asi okolo toho nieco viem aj ja ...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 20. Novembra 2007, 20:24

Razor napísal: Pixel ja som nikdy na burze nevidel, že by predávali 1zv. irminie, ked tak sa predávajú od 2zv. Ako ktorý druh hej, ale stromáky väčšinou od 2zv.
WTF ??



Mozu byt kludne dva pavuky v rovnakom zvleku rovnakeho druhu a jeden moze byt 2x taky ako druhy. Nie je to nic nezvycajne.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 20. Novembra 2007, 22:25

nechcem sa do toho miesat, ale zalezi aj na tom aky velky bol kokon resp. kolko jedincov v nom bolo. Mam dve poecky a jedna je o jeden zvlek mensia a pritom je vacsia ako druha ktora pochadza od inej samice a ten rozdiel je naozaj vidiet.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 21. Novembra 2007, 08:39

Razor napísal:[
Pixel ja som nikdy na burze nevidel, že by predávali 1zv. irminie, ked tak sa predávajú od 2zv. Ako ktorý druh hej, ale stromáky väčšinou od 2zv.
skutocne by ma zaujimalo kde si vycital zasa tuto vec.......

k tym velkostiam... zalezi to aj od toho od koho pavuky kupujes....

Priklad: Mal som odchov s jednym chovatelom (teda presnejsie s !obchodnikom!). Po uspesnom odchove som mu odovzdal pol kokona (na ktorom sme sa dohodli) cerstvo zvlecenych 1zvl. pavukov. O to vetsie bolo moje prekvapenie ked som sa rano docital na ifaune ze ich ma v ponuke ako dvojzvlekove. Upozornil som ho na tuto skutocnost, ze pavuky sa mu urcite za jednu noc nestihli zvliect, ale bohuzial neuspel som. Ved predca vetsi pavuk - lepsia cena - vetsia moznost ze ho predam :) S podobnymi praktikami sa stretavam denne. V cechach sa kupia pavuky v 1 zvleku a kym sa privezu na Slovensko tak su zahadne v 2-3 zvleku. Takze ked vidim podobne temy v torych sa chovatelia hadaju v ktorom zvleku maju svojho pavuka tak sa len pousmejem......
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 21. Novembra 2007, 10:07

zaujimalo by ma, ci sa da pohlavie irminie urcit podla pohlavneho dimorfizmu aj v skorsich zvlekoch ako v dospelostnom :?:

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 21. Novembra 2007, 10:31

ja mam irminii viacero kusov a povedal by som ze nie. Subadult samec vyzera ako normalne vyfarbena samica a az po zvleku sa jeho sfarbenie radikalne zmeni.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Novembra 2007, 10:26

terno napísal:Priklad: Mal som odchov s jednym chovatelom (teda presnejsie s !obchodnikom!). Po uspesnom odchove som mu odovzdal pol kokona (na ktorom sme sa dohodli) cerstvo zvlecenych 1zvl. pavukov. O to vetsie bolo moje prekvapenie ked som sa rano docital na ifaune ze ich ma v ponuke ako dvojzvlekove. Upozornil som ho na tuto skutocnost, ze pavuky sa mu urcite za jednu noc nestihli zvliect, ale bohuzial neuspel som. Ved predca vetsi pavuk - lepsia cena - vetsia moznost ze ho predam :) S podobnymi praktikami sa stretavam denne. V cechach sa kupia pavuky v 1 zvleku a kym sa privezu na Slovensko tak su zahadne v 2-3 zvleku. Takze ked vidim podobne temy v torych sa chovatelia hadaju v ktorom zvleku maju svojho pavuka tak sa len pousmejem......
Vidim, ze nie som sam, kto si vsima zahadne rychlo sa zvliekajuce mladata v niektorych oblastiach Slovenska .
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Novembra 2007, 10:28

frcatko napísal:zaujimalo by ma, ci sa da pohlavie irminie urcit podla pohlavneho dimorfizmu aj v skorsich zvlekoch ako v dospelostnom :?:
Ak mas na mysli rozne sfarbenie, tak nie.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Decembra 2007, 21:45

a takto utekal pri vyruseni ....

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 2. Decembra 2007, 23:03

trochu sexu: :wink:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 3. Decembra 2007, 15:08

pekny sex bebe. :) kdy budou mlade?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Decembra 2007, 15:18

no je to fotka zo soboty takze si este pockame :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 3. Decembra 2007, 16:46

Chudak .... ten samcek je taky nenapadny oproti samicke.

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 3. Decembra 2007, 20:53

Pekná foto :wink: Ja mám 8 zvlekovú samičku a trošku si ešte počkám kým bude adult :cry: Plánujem ju dať spáriť :D

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 4. Decembra 2007, 18:28

ja mám asi dva týždne dospelého samca a idem skúsiť akurát odpáriť tú moju "kazičku kokonov" ..... ak stoho zase nebude nič tak nebudem smutný lebo naňho čakajú v mojom okolý ešte min. tri samice ku ktorým pojde za pol kokonu ... len mi tak napadlo ,že keby mi ho zožrala tak by som bol asi fakt "rád" :lol:

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 20. Decembra 2007, 12:14

čaute
Dnes (20.12) sa mi zvliekla P.irminia na 9 zvlek .čakal som pomaly na zvlek 3 mesiace.Fotku pavuka ešte nemám ale zvlečky áno :wink: :arrow:
:shock:
Obrázok
:shock:
Obrázok
8)

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:
irminia:-)

Príspevok od užívateľa sexisexo » 20. Decembra 2007, 20:39

Ahojky ludkovia . .. chcem sa opytat irminia by si mala spravit nejake pavucinove hniezdo ... ale moja si nejak neraci spravit nic uz ju mam asi mesiac v terarku ale este nepustila ani centimeter pavuciny lan sa zachyti o sklo a a nejak sa jej nechce nic ani nechce cvrcka.. :) .myslel som ze sa bude zvliekat ale nejak sa jej nechce... posielam aj fotku ze ci to nahodou neni terarkom ze si nema kde spravit hniezdo , newem presne v akoj je zvleku ale nejaky 8 by to mal byt ma v tele nejakych 5,5 cm :wink: priblizne mozno aj viac nemeral som...a rosim aspon dvakrat tyzdenne niekedy viac ... povedzte mi prosim ci mam nejak zmenit terarko alebo ju mam nechat tak alebo newem prosiiim napiste svoj nazor vopred dakujem :D tu je fotka terarkaObrázok


Napísať odpoveď