Chilobrachys brevipes

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Chilobrachys brevipes

Príspevok od užívateľa cvabo » 17. Augusta 2007, 06:56

ma ho niekto v chove ? vcera mi prisiel a tak sa chcem poinformovat ...


Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Chilobrachys brevipes

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Mája 2014, 11:22

Ako nahle vidim v Platnickovi, ze posledna zmienka a tomto pavukovi bol v roku 1900 s vagnym popisom, ktory je nadovazok len prekladom Thorell, 1897, nieco nie je v poriadku. Kto toho pavuka spravne identifikoval? Thorell zhrnul zmienku o tomto druhu do par viet. Pocock uvadza ako lokalitu vyskytu Thayarwaddy, Myanmar.
V oboch popisoch sa vsak uvadza celkove sfarbenie tela ako:
integument blackish, hairy clothing deep oliveyellow
Celkove sfarbenie cernaste s tmavo zlto-olivovym ochlpenim. Celkova velkost 27 mm, karapax 12 mm.

Prechadzal tento druh pocas ontogenzy podobnym stadiom sfarbenia, respektivne je taketo sfarbenie pritomne pred zvlekom?

f brevipes (Thorell, 1897)....................Myanmar [urn:lsid:amnh.org:spidersp:001890]
Musagetes b. Thorell, 1897a: 179 (Df).
C. b. Pocock, 1900a: 199.

Kód: Vybrať všetko

Thorell, T. (1897a). Viaggio di Leonardo Fea in Birmania e regioni vicine. LXXIII. Secondo saggio sui Ragni birmani. I. Parallelodontes. 
Pocock, R. I. (1900a). The fauna of British India, including Ceylon and Burma. Arachnida. London, pp. 1-279.

Užívateľov profilový obrázok
simon
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20. Decembra 2008, 16:47
Bydlisko: Oslany
Kontaktovať užívateľa:
Re: Chilobrachys brevipes

Príspevok od užívateľa simon » 6. Mája 2014, 20:25

Sceptic napísal:Celkove sfarbenie cernaste s tmavo zlto-olivovym ochlpenim. Celkova velkost 27 mm, karapax 12 mm.

Prechadzal tento druh pocas ontogenzy podobnym stadiom sfarbenia, respektivne je taketo sfarbenie pritomne pred zvlekom?
Mám doma dve samice. Okolo černastého sfarbenia ešte nešla ani jedna počas celého času odkedy ich mám (od 1.zv.). Neviem či už sú adult, obe sú v 10. zvleku, ale už teraz sa mi zdajú byť väčšie ako je uvedená veľkosť...

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Chilobrachys brevipes

Príspevok od užívateľa falus » 11. Júna 2014, 11:02

Adult 0.1
Obrázok


Napísať odpoveď