Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa ophiel » 17. Marca 2013, 16:55

pekne, pekne, držím palce :wink: ja mám v pláne tiež vyskúšat spol. chov ale kvôli financiam asi "len" H.incei alebo P.formosa
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa jony » 17. Marca 2013, 19:29

ophiel napísal:pekne, pekne, držím palce :wink: ja mám v pláne tiež vyskúšat spol. chov ale kvôli financiam asi "len" H.incei alebo P.formosa
dík, nechal som ich v kope 5 kúskov a dúfam že ich aj toľko ostane..... :twisted: .....vždy ma fascinovalo keď som na burze videl u zahraničných chovateľov viac kúskov spolu v jednej krabičke a to boli aj také subadultné jedince.... :shock:

Subfusca6
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22. Augusta 2012, 12:18
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Subfusca6 » 17. Marca 2013, 19:33

M.balfouri 4.zvl. :) Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa ophiel » 17. Marca 2013, 20:09

jony napísal:
ophiel napísal:pekne, pekne, držím palce :wink: ja mám v pláne tiež vyskúšat spol. chov ale kvôli financiam asi "len" H.incei alebo P.formosa
dík, nechal som ich v kope 5 kúskov a dúfam že ich aj toľko ostane..... :twisted: .....vždy ma fascinovalo keď som na burze videl u zahraničných chovateľov viac kúskov spolu v jednej krabičke a to boli aj také subadultné jedince.... :shock:
hej videl som zopár fotiek a videí zo spoločného chovu a nemá to chybu (určite daj neskôr foto som zvedavý 8) ), inak pred nedávnom som tvrdil že M.balfouri ma neoslovil ale teraz z odstupom času beriem späť a určite si jeden alebo dva kúsky zadovážim :D
no PAIN
no GAIN

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa kurec » 26. Marca 2013, 20:53

Mě skupinový chov nevyšel, po prvním svlíkání zůstali 3... Držím palce.

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa jony » 27. Marca 2013, 18:14

kurec napísal:Mě skupinový chov nevyšel, po prvním svlíkání zůstali 3... Držím palce.
koľko kúskov si mal pokope a v akom veľkom priestore...dík

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa kurec » 27. Marca 2013, 19:28

Jsem to psal trošku popitý, upřesním, měl jsem 5ks v 1-2sv v malé salátovce ( 250 ml ), jak zůstali 3 tak jsem je potom rozdělil každýho zvlášť.

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa jony » 27. Marca 2013, 20:22

:D dík za info vyskúšam ich nechať spolu , no keď sa začnú okusovať tak ich podelím.... :) nerád by som zbytočne prišiel o tak nádherných pavúčikov

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Apríla 2013, 20:15

Obrázok
Monocentropus balfouri - spermateka

Obrázok
"plumose hairs" - na trochanter a na casti femuru pedipalpy

Obrázok
"plumose hairs" - na coxa I

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 2. Júna 2013, 15:23

Obrázok
le čo som pustil samca do boxu samice, začal hľadať samicu...do cca 3-4 minút bola samica von z úkrytu....za pár sekúnd už samec nasadil t.háky a zasunul bulbus...bulby striedal asi 3 minúty (pri poslednom odchove samec striedal bulby cez 10 minút). Po celom akte samec odišiel preč a samica zaliezla do úkrytu :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Júna 2013, 14:55

Obrázok
Samička sa zvliekla 8.9.2012 do 10-tého zvleku – v tele mala cca 3,5cm. Od kamaráta som mal podobne veľkého samca, a tak som skúsil párenie. 9-tého októbra som pustil samca ku samici a ten začal asi po troch minútach „bubnovať“. Hneď nato samica vyliezla z úkrytu a samcovi odklopkávala. Zhruba minútu a pol si klopkali, keď samec začal podliezať samicu a následne zasunul bulbus do pohlavného otvoru samice. Pri tomto akte samec striedal bulbusy – raz páril jedným, raz druhým a takto to striedal viac ako 10 minút. Kedže samica nejavila žiadne známky agresivity a z viacerých zdrojov som mal informáciu, že sa dajú chovať v skupinkách, tak som samca nechal pri samici asi týždeň a pol. Počas tohto obdobia som spozoroval, že sa samec pri samici prečerpáva a viackrát došlo aj k páreniu. Po týždni a pol som samca odobral a ten šiel páriť ďalšie samice (tam už veľa nepochodil..).

Obrázok
5.januára 2013 som sa vrátil po sviatkoch s5 do Prahy a o dva dni som našiel kokón o priemere cca 1cm – kedže pri odchode z bytu (20.12.’12) žiaden kokón nemala a 7.1.2013 som ho tam už videl tak ho mohla urobiť niekedy od 20.12’12 do 7.1.’13....do tabuľky som si ale poznačil deň, kedy som ho našiel. (za kvalitu fotky sa ospravedlňujem, bolo to fotené mobilom cez box)

Obrázok
Pri preventívnej prehliadke 30.1. som si všimol, že kokón je menší a v okolí vchodu do nory samice pobehujú malé larvy. Odobral som ich do krabičky s mierne vlhkou vreckovkou a začal inkubovať...dokopy bolo 26 mláďat v L1, L2 a L3. Pre komplikované inkubovanie mláďat na vreckovke odporúčam nechať mláďatá pri samici aspoň do prvého/druhého zvleku (ja to tak už budem robiť).
(Žiaľ, nenapadlo mi odfotiť drobce ešte pri samici :-( )

Obrázok
*Pri samici mám cca 25-26°C s nočným poklesom na asi 18-22°C. Po napárení a počas doby, keď mala samica kokón, som samici zvýšil teplotu na cca 28-30°C cez deň (8:00-20:00) s nočným poklesom na 22°C. Vzdušnú vlhkosť neviem uviesť v %, kedže nepoužívam vlhkomery, ale samica mala (a má) stále vodu v miske (na opačnej strane, než bol umiestnený výhrev) a mierne vlhký substrát v okolí kokónu a hlavne na tej strane,kde je výhrev (viď fotka)...daná teplota zabezpečovala odparovanie sa vody zo substrátu a tým bola zabezpečovaná potrebná vzdušná vlhkosť (logika :D )

Obrázok
nič moc kvalita, ale aspoň niečo....
Na prvých dvoch obrázkoch je samica v 11-tom zvleku (zvlek po kokóne)a na treťom obrázku je samica pri samcovi (nie je to ten istý samec, od ktorého je, tu popísaný, odchov). Ako si môžte na týchto obrázkoch všimnúť, samica tohto druhu je pohlavne zrelá dosť skoro (v 2010 som si ju kupoval ako 4zvlekového drobca) a nie je žiaden problém, ak je samec väčší ako samica.

PS: samica je zase napárená. Som zvedavý, koľko bude mláďat tentokrát (teda ak sa podarí odchov )
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Marca 2018, 08:33

Tento druh sa celkom dobre rozmnozuje, nedavno som sa rozpraval so znamym, ktory jednym samcom naparil 6 svojich samic a vsetky dali uspesne kokon. Je vhodne nechat mladata so samicou par zvlekov pokope.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Júna 2020, 19:59

Obrázok

Zaujimava situacia nastala u mojho znameho, ked sa jeho pavuk zamotal do pavucin az tak nemotorne, ze si nebezbecne obnazil petiolus a nevedel sa z danej slucky vymotat. Na jeho vyslobodenie bolo treba pavuciemu "Houdinimu" pomoct noznickami :) .

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Monocentropus balfouri Pocock, 1897

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 21. Augusta 2020, 08:58

Obrázok

povodne som si myslel, ze samicka je este len subadult no nakolko som sa dostal ku samcekovi, tak som ho skusil pripustit...a hele...nemozem tvrdit ze by sa do parenia samicke nejak extra chcelo ale nakonies sarmu neodolala :) ... mozno z toho i nieco bude
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď