Nhandu chromatus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 9. Septembra 2006, 07:35

no ja osobne na tvojom mieste by som to bral v pohode ... kym ti neda znamenie ze jej to zacina vadit tak sa nic nedeje ...

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 18. Septembra 2006, 23:02

Pre istotu som si to overil a ten moj je 12 zvlek... Tak neviem,asi to bude vážne flegmoš,alebo večný puberťák.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 18. Septembra 2006, 23:06

12 zvlek je uz subadult-adult...ako kedy

Pipo

Príspevok od užívateľa Pipo » 24. Septembra 2006, 09:32

moj nhandu je 10.zvlek a v tele ma asi 4 cm...neni to nejak malo ?

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 24. Septembra 2006, 10:59

moj ma v 10. zvl. tiez 4 cm v tele.
I pwn, therefore I am.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Septembra 2006, 12:01

no mne v 12zv. dospel (samec) akby niekto xcel .... a mal okolo 5,5cm ...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 24. Septembra 2006, 12:41

Ja mam zatial len 3 a 4 zv su to este male potvory :) Cakam ze sa i uz jedna zvlecie lebo zaostava za druhym asi dva tyzdne zatial. Su dost plache nevykopavaju a vzdy sa schulia. Mal som aj 9 zv smicu no to som sa siel s nej posrat :) Ta behala hore dole ked chytila cvrka dobreze ho neopliskala o steny krabice ako uz viaceri pisali je to pavuk na ktoreho by som povedal, ze nevie co robi :) Ta mi aj dost vycesavala krmil som ju opatrne skoro nikdy som ani neotvaral uplne. :) Daroval som ju vsak kamaratovy s tazkym srdcom ale ma tak prisklal no povedz nie :) Tomu o mesiac chcipla :( Sestra mu trosku viac vyvetrala v noci izbu ked bol prec a tak si nasiel svojho milacika s nohami pod sebou :( Inak som ju kupil v PD na burze za 300 mam pocit alebo 400 uz neviem :)

pipo

Príspevok od užívateľa pipo » 25. Septembra 2006, 14:09

moja asi samiva je neuveritelne agresivna hned prvy den ked som ju kupil a daval z plastu do terarka spravila vypad....len tak ,,, v postoji bola asi 2 sek

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Septembra 2006, 13:57

chromatus je agresivny pavuk ... do 8zv. byva kludny lae potom to zacne .. puberta :D ... a kuse a seka po vsetko co pride .... a tiez rad vycesa a je fest pazravy ...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 6. Októbra 2006, 20:48

Ahoj

Tibialny hak Nhandu chromatus>
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 7. Októbra 2006, 18:18

moja skutocna samica nie "samica" potrebuje este minimalne 1 zvlek, treba sa pri kupovani na sto pro urcenych samic dohodnut s chovatelom ze si to mozete skontrolovat po dalsi zvlek ci nespravil chybu, vsetko je mozne.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Novembra 2006, 09:16

Pred 2 tyzdnami sa mi zvliekol do dospelosti samec N. chromatus - co mu trvalo 12 zvlekov a 1,5 roka. O tyzden po dospelostnom zvleku sa precerpal, bol aktivny a po terariu hladal samicu. V 10 zvleku sa dalo volnym okom, pozorovat nad epigastrálnou ryhou polkruh tmavých chĺpkov, ktoré okrem iného (zvlecka, kolmý pysk bez vyliacenia) boli neklamnym dokazom, ze sa jedna o samca.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 19:03

dost zle sa urcuju v chove som si nechal 20ks , cca 5-7zv. dobre zeru rychlo rastu ...

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 6. Marca 2007, 19:07

cawte. 31.01.07 sa mi zvliekla samica n.chromatus 11zvl a dnes 6.3 si uzavrela kokosovi orech lignocelom a pavucinou ako ked sa zvliekala predtim.Je mozne ze sa ide znova zvliekat po takej kratkej dobe?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 6. Marca 2007, 19:54

Ahoj,možné je všetko :roll: ,ale mne to robí hocikedy,takže neviem či to súvisi práve so zvliekaním....

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 8. Marca 2007, 08:32

je to mozne .. ale zalezi ako ho krmis , mne samec n. chrom isiel za 40 dni ,alebo tak nejak do dalsieho zvleku ale neviem v kt. bol , ale bol to uz vyssi zvlek asi okolo 10 ... zalezi to od teploty a od krmenia ..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Mája 2007, 17:19

Chromatus, co dodat páci sa mi celkom pekný pavúk, najviac ma dostala jeho žravosť a to že už malí krpatý 2 zvlekáci si stavajú nory, celkom mierny pavucik, zatial....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Mája 2007, 16:50

prednedávnom sa mi zvliekli oba chromatusy sú velmi aktívne a vecer hrabú a hrabú, už prehrabali celú nádobu, majú ozaj velkú splet chodieb v ktorých sa skrývajú, s prijimanim potravy nemaju problem zozeru vsetko co sa im mihne pred chelicerami. Raz vecer o 23:30 som ich oboch nacapal ako si vykracovali na vrchu chovnej nádoby. Pekny pavucik, jeden už charakteristicky naberá farbu druhý je svetlejsí.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa geemon » 1. Júla 2007, 01:38

..??? ani by som nepovedal teda co sa tyka cvrckov tak ano ale posledne po riadnej dobrovolnej hladovke som mu dal holica potkana a po mensej bitke sa na neho vykaslal.. na druhy den som kupil grammostolu (asi o polovicu mensiu) a ze co to spravi, tak som prehodil holica k nemu hned sa pustil do prace.. preco ho nhandu (na obrazku)ale nechcel???

d

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Júla 2007, 14:45

geemon napísal:..??? ani by som nepovedal teda co sa tyka cvrckov tak ano ale posledne po riadnej dobrovolnej hladovke som mu dal holica potkana a po mensej bitke sa na neho vykaslal.. na druhy den som kupil grammostolu (asi o polovicu mensiu) a ze co to spravi, tak som prehodil holica k nemu hned sa pustil do prace.. preco ho nhandu (na obrazku)ale nechcel???

d
lebo chromatusom sa nezvyknu davat holicata to si kde pocul taku blbosť? holicata sa maju predhadzovat len zdatnym vtáckarom ako lasiodora, hercules, crawshayi, geniculata, grammostoly najma väčšie druhy, ale o tom že chromatusovi dat holica :D pocujem 1x.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 1. Júla 2007, 15:19

Ja na tom ked sa dospelemu chromatusovi da holica nevidim nic nezvycajne.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:
Re: pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 1. Júla 2007, 22:07

Razor napísal:
geemon napísal:..??? ani by som nepovedal teda co sa tyka cvrckov tak ano ale posledne po riadnej dobrovolnej hladovke som mu dal holica potkana a po mensej bitke sa na neho vykaslal.. na druhy den som kupil grammostolu (asi o polovicu mensiu) a ze co to spravi, tak som prehodil holica k nemu hned sa pustil do prace.. preco ho nhandu (na obrazku)ale nechcel???

d
lebo chromatusom sa nezvyknu davat holicata to si kde pocul taku blbosť? holicata sa maju predhadzovat len zdatnym vtáckarom ako lasiodora, hercules, crawshayi, geniculata, grammostoly najma väčšie druhy, ale o tom že chromatusovi dat holica :D pocujem 1x.
mojej subadultnej samici N. chromatus, holíča náramne chutilo, keby vedela mlaskať a hladkať sa po jedle na abdomene, určite by tak spravila.
Holíčatá je možné dávať akemukolvek vtackarovi, ktory ho zvladne. Ak si videl cerstve holica, urcite vies, ze je len o asi cm vacsie a trochu zavalitejsie ako tie velke bananove cvrcky.

Ja davam pre chromatusov a akehokolkvek dost velkeho nhandu holicatam zelenu.

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa geemon » 2. Júla 2007, 02:05

Razor napísal:
geemon napísal:..??? ani by som nepovedal teda co sa tyka cvrckov tak ano ale posledne po riadnej dobrovolnej hladovke som mu dal holica potkana a po mensej bitke sa na neho vykaslal.. na druhy den som kupil grammostolu (asi o polovicu mensiu) a ze co to spravi, tak som prehodil holica k nemu hned sa pustil do prace.. preco ho nhandu (na obrazku)ale nechcel???

d
lebo chromatusom sa nezvyknu davat holicata to si kde pocul taku blbosť? holicata sa maju predhadzovat len zdatnym vtáckarom ako lasiodora, hercules, crawshayi, geniculata, grammostoly najma väčšie druhy, ale o tom že chromatusovi dat holica :D pocujem 1x.
Podľa mojich skromných vedomostí je nhandu CH. starým menom lasiodora (nespominam čo)takže zdatný by mal byť predsa.. avšak tento môj Nhadu je akýsi povedal by som až príliž plachý.. v predajni kde som ho kupoval, nemali ani poňatia koľký to bol zvlek takže neviem aký asi je starý. povedali že asi 4 mes. ???? tak ja neviem.. je tak plachý od prirodzena alebo že je mladý? ja ho mám od februara tohto roku :roll:
Naposledy upravil/-a geemon v 2. Júla 2007, 10:19, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
fw.. nhandu.

Príspevok od užívateľa geemon » 2. Júla 2007, 02:09

:x a mimochodom prečo potom grammostola, ktora je polovičnej veľkosti s holíčaťom problém nemala??? v priebehu pár - doslova pár sekúnd sa naň vrhla a našovala celý deň a noc až kým tie zbytky v tomto teple nezačali zapáchať.. bol až problém mu ten zbytok čriev odobrať... :roll:

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:
Re: pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa terno » 2. Júla 2007, 09:39

Razor napísal: lebo chromatusom sa nezvyknu davat holicata to si kde pocul taku blbosť? holicata sa maju predhadzovat len zdatnym vtáckarom ako lasiodora, hercules, crawshayi, geniculata, grammostoly najma väčšie druhy, ale o tom že chromatusovi dat holica :D pocujem 1x.
tak to si toho este vela nepocul......
....ja napr krmim cerstvymi hilicatami niektore druhy uz od 8-9zvleku a nie je s tym ziaden problem (t.blondi od 5zvl.). Pavuk ktory zvladne dospeleho cvrcka zvladne bez problemov aj 1-2dnove holica. Naopak niektore druhy nezeru holicataz vobec ani ked su uz dospele. Napr. Paraphysa scrofa....


Napísať odpoveď