Nhandu chromatus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Holica

Príspevok od užívateľa geemon » 2. Júla 2007, 10:17

No dobre dovod by mohol byt aj v tom, ze to holica uz malo asi 5-7 dni... neva
Preco je ale nhandu ch taky plachy nebyval az tak utiahnuty. od toho 1. zvleku co je uz u mna sa stale len skryva nebude chory????

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Holica

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Júla 2007, 13:29

geemon napísal:No dobre dovod by mohol byt aj v tom, ze to holica uz malo asi 5-7 dni... neva
Preco je ale nhandu ch taky plachy nebyval az tak utiahnuty. od toho 1. zvleku co je uz u mna sa stale len skryva nebude chory????
chorý? urcite nie, nhandu zije do toho 7-8 zv. v nore ktorú si sám vyhrabáva, ked je v nore a vobec nevychádza bude sa zvliekať,
a nhnadu chromatus je starym názvom lasiodora cristata :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:
Re: pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 2. Júla 2007, 18:22

terno napísal:Naopak niektore druhy nezeru holicataz vobec ani ked su uz dospele. Napr. Paraphysa scrofa....
Neviem či mi to vieš potvrdiť alebo vyvratiť, ale mne napríklad absolútne odmieta holíčatá aj červy Chromatopelma cyaneopubescens. Kedže mam iba jednu samicu neviem ci to mozem tvrdiť vseobecne.
Ale co sa tyka tohto mojho konkretneho jedinca, este nikdy neprijal inu potravu ako cvrcky a aj to len urcitej velkosti v porovnani s nou.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Júla 2007, 18:49

bebekexxx napísal:
terno napísal:Naopak niektore druhy nezeru holicataz vobec ani ked su uz dospele. Napr. Paraphysa scrofa....
Neviem či mi to vieš potvrdiť alebo vyvratiť, ale mne napríklad absolútne odmieta holíčatá aj červy Chromatopelma cyaneopubescens. Kedže mam iba jednu samicu neviem ci to mozem tvrdiť vseobecne.
Ale co sa tyka tohto mojho konkretneho jedinca, este nikdy neprijal inu potravu ako cvrcky a aj to len urcitej velkosti v porovnani s nou.
presne musim suhlasit s bebem nie vsetky pavúky zožerú holíča, daj irminii ani ju nehne si zobrat holica, pretoze sa s holicatom ani nestretne, davat jej taku potravu s cim sa nestretne je podla mna nezmysel. Po videách co som videl mozem povedat ze chromatus zozere mys, ale taky cyriocosmus elegans, ani ho nehne, alebo Aphonopelma bicoloratum ci iné druhy. Neviem co mate vsetci s tymi holicatami....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:
Re: pazravy nhandu

Príspevok od užívateľa terno » 3. Júla 2007, 09:51

bebekexxx napísal: Neviem či mi to vieš potvrdiť alebo vyvratiť, ale mne napríklad absolútne odmieta holíčatá aj červy Chromatopelma cyaneopubescens. Kedže mam iba jednu samicu neviem ci to mozem tvrdiť vseobecne.
Ale co sa tyka tohto mojho konkretneho jedinca, este nikdy neprijal inu potravu ako cvrcky a aj to len urcitej velkosti v porovnani s nou.
mne chromatopelma prima holicat bez vetsich problemov. Problem s krmenim holicatami mam pri druhoch: p.scrofa /ako som uz spominal/ a zastupcovia rodu Euathlus /vulppinus, truculentus/. Dost casto mi holata odmietaju aj c.fasciatum. Inak s nimi vetsie problemy nemam. Mesacne skrmim bez vetsich problemov 200-250 holicat.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:
Re: ****

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 11. Júla 2007, 13:36

geemon napísal:dnes mi skoro strhol terarko s grammostolou... tak vyletel z izby... **** zabil by som ho... ako sa to tie volaju???

"zadováš si murinusa, alebo calceatu a nech daju smrtelny bozk kocurovy Very Happy"
vyriešil by si to tak že terárka by si dal do skrine a na to presklenne dvierka, tam by kocúr rýchlo skončil. Keď vravíte o mačkách tak, hoci to sem moc nepatrí, ale vystihuje to dosť dobre celú vec:

Ženy majú rady mačky.
Muži sa v prítomnosti žien tvária, že majú tiež radi mačky, ale keď sa ženy nedívajú, muži do mačiek kopú.

takže buď mu nejako zamedz prístup do izby alebo to dvojité sklo, lebo ak ti niečo prekotí a ujde tak môžu nastať aj väčšie problémy ako jeden skapaný kocúr.

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa geemon » 12. Júla 2007, 00:14

Prelozil som Grammostolu na svoj pracovny stol a nejak si to debil kocur nevsimol a zatial je od neho pokoj.
do ziadnej skrinky s dvojitym sklom ho dat nemozem bo nemam a potom aj to vetranie by mohlo byt horsie,.

CVABO>
a to mi chces povedat ze Grammostola je az taka jedovata ze by mohla zabit aj cloveka???? ale zrava to je.. pred tyzdnom spackal potkanie holica a teraz v pohode 4 mensich cvrckov... ja normale zasnem..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Júla 2007, 10:58

Rod Grammostola vôbec nepatrí medzi toxicky významné pavúky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 12. Júla 2007, 11:00

nie tak ak opisal Razor .... urcite nie je nejak toxicky vyznamna ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 18. Júla 2007, 22:01

...moja samicka je dost agresivna a mam dost velky problem jej vymienat aj vodu v terarku, alebo ho cistit. Ako nahle tam strcim ruku tak je v strehu a dost casto sa za nou rozbehne a tak isto skace aj po kvapkach vody. Dost casto ju musim zahanat do kuta aby som mal moznost vyhoviet jej poziadavkam :) Asi taky mesiac pred zvliekanim je az prilis krotka. Zvlastne je ze som jej prvy krat dal male mysie mlada asi tak 10 dni po zvleku a uz ked to vyzeralo slubne tak sa nanho vybodla a len strnulo cakala. Nechal som jej ho tam celu noc, no iba sa to viackrat zopakovalo a nic. Nakoniec som ho dal 6zv. Rufilate, ze co sa bude diat a ostal som velmi prekvapeny ako si snim poradila :D
Naposledy upravil/-a SeBra v 20. Júla 2007, 04:16, upravené celkom 1 krát.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Júla 2007, 23:35

moja samicka je placha , na vyrusenie reaguje utekom, neutoci ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 20. Júla 2007, 03:42

..myslim ze je to dost naladovy pavuk. Aspon ten moj :?

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Júla 2007, 08:09

mal som samca a ten bol agresor ... takze plachost je relativna ...

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 20. Júla 2007, 09:53

ja este neviem ci je moj 3-4 zvlekovy Chromatus agresivny lebo ho skoro nie je vidiet. cez den je zahrabany a v noci chodi trochu pospacirovat po krabicke

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 20. Júla 2007, 19:54

..moja samica sa zo zaciatku javila dost placha, no postupom casu bola stale nervoznejsia a agresivnejsia...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Júla 2007, 22:38

to rastie zvlelkom ja mam od 6-9zv ale agresivitu este nebadam ....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Júla 2007, 23:04

aj moje sú ako baránkovia, myslím si, že agresivita narastá starnutím pavúka a vyššími zvlekmi samozrejme. Taký 10 zv. už by mohol dokázať zázraky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Júla 2007, 23:23

moju su teraz v malych skatuliach tak to je mozno aj preto ... :oops:

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 1. Augusta 2007, 13:19

Ja mám momentálne dva kusy a tie sú ešte kludné.Ale už som predtým mal a viem že časom z nich budú divoši.Iba chcem podotknúť že predtým bol Nhandu Chromatus označovaný ako Laiodora Cristata alebo tiež Vitalius Critatus.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 14:20

N. chromatus, asi sme naňho už zabudli tak vám ho osviežim fotkou, aj ked nie moc kvalitnou, ale tak dá sa to pozrieť. 6 zv. chromatus.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 30. Septembra 2007, 22:21

6.-8. zvlek, ťažko povedať presne, dáko mi ušli záznamy...
Obrázok
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 3. Októbra 2007, 18:29

mam taky probelm, mam nhandu 2zv. a chovam ho vo filmovke do 2/3 naplnenej substratom, ten maly lapaj si tam vybudoval norovy system kde sa stale skryva, odkedy ho mam som ho este ani nevidel na povrchu, problem je, ze vzdy ked mu dam nejaku potravu krpec si ju stiahne k sebe do obyvacky..bojim sa ci sa mu tam zo zvyskov neurobi plesen, - mam mu pribytok zakazdym rozkopat alebo co? :?:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Októbra 2007, 19:44

nie nechaj ho tak a nic mu nerozkopavaj, pavuk si poupratuje vo svojom pribytku dosledne a zvysky potravy budes nachadzat na povrchu substratu.

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 4. Októbra 2007, 13:29

praveze som este nespozoroval ze by nieco vyniesol na povrch a to som sa detailne na to pozrel :) ja len preto som sa pytal ze ci mu to nezacne plesniviet alebo co aby to neuskodilo pavukovi .. je normalne ze som ho videl naposledy pred 2 a pol tyzdnami ked som ho stahoval do filmovky?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Októbra 2007, 14:01

frcatko napísal:praveze som este nespozoroval ze by nieco vyniesol na povrch a to som sa detailne na to pozrel :) ja len preto som sa pytal ze ci mu to nezacne plesniviet alebo co aby to neuskodilo pavukovi .. je normalne ze som ho videl naposledy pred 2 a pol tyzdnami ked som ho stahoval do filmovky?
niekdy je zvysok potravy taky maly a "zladeny" s povrchom substratu, ze ho nemusis vidiet, spravne si napisal ak tam nieco ostane tak sa ti to moze objavit ako plesen. Len to lokalne osetris odstranenim plesniveho miesta a malo by to byt v poriadku. Ak mas strach tak mu to raz za mesiac vzdy komplet vymienaj a filmovku poriadne vyumyvaj. To, ze si ho nevidel taku dobu je v pohode, nechaj ho tam a hlavne mu daj pokoj. Ak prijima predlozenu potravu nie je sa coho obavat. Dlhsia pauza ked nebude zrat, moze byt zapricinena zvlekom a podobne.


Napísať odpoveď