Poecilotheria metallica

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa falus » 18. Septembra 2014, 20:06

Riziko že samec napadne subadult samicu je minimálne

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 18. Septembra 2014, 20:11

Neviem, stále váham. Samica je mesiac po zvleku. Má cca 4,9 cm. Samec je asi o 0,5cm väčší a je adult necelé 4 mesiace. Dost pochybujem ze sa dožije ďalšieho zvleku samice :?
Asi to skúsim

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Jacob » 18. Septembra 2014, 23:58

Boďo napísal:Neviem, stále váham. Samica je mesiac po zvleku. Má cca 4,9 cm. Samec je asi o 0,5cm väčší a je adult necelé 4 mesiace. Dost pochybujem ze sa dožije ďalšieho zvleku samice :?
Asi to skúsim
Skus dat samca do vacsej plastovej krabicky, a daj ho k samici....uvidis ci si budu v noci klopkat, ak ano nie je co riesit a vypustit samca.....skor ti samca moze napadnut samica, naopak to je malo co pravdepodobne

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 19. Septembra 2014, 07:24

To bude asi najlepšia možnosť. Dikes

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 21. Septembra 2014, 09:41

Tak prvé rande nevyšlo. Samec bubnoval jak na metalovom koncerte ale samica nereagovala. Keď už bol príliš blízko urobila naň taký varovný výpad ale nesnažila sa ho zabiť. Neviem či to mohlo byť spôsobené aj dennou dobou-7.30. Skúsim to ešte dnes v noci.

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 24. Septembra 2014, 01:41

Takže už druhu noc nič z toho :( Stále ten istý scenár. Samec bubnuje ale akonáhle sa dotkne samice tá ho len odstraší a má ho na saláme. Vyzerá to tak že si budem musieť ešte 1 zvlek počkať. Zajtra dáme posledné kolo a keď sa to zopakuje tak samec bude voľný kto by mal záujem. Nech nežil nadarmo...

Lorenzo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Mája 2008, 13:01
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Lorenzo » 24. Septembra 2014, 10:36

Ještě bych vyzkoušel nechat samce u samice delší dobu bez dozoru. Před rokem jsem měl takhle jednoho samce u dvou ruzných samic měsíc. Páření jsem nepozoroval, ale letos obě udělali kokon. Stejně jsem byl úspěšný i s P.regalis. P.tigrinawesseli takhle žila se samcem 7 měsíců. Z toho ale nakonec nic nebylo. Riziko sežrání sice spoustu lidí od tohoto postupu odrazuje, ale já s tím mám u Poecek dobrou zkušenost.

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 24. Septembra 2014, 14:04

Nazdar. To že by samec poslúžil ako večera by ma až tak strašne nezasiahlo i keď... Horšie by bolo keby k újme prišla i samica. To by bola veľká škoda lebo pochybujem že v prípade napadnutia by samec len odovzdane čakal kým ho dorazí. Myslíš teda že to stojí za pokus nechať ich spolu aj keď do teraz samica neprejavila ani najmenší náznak ochoty sa páriť? Ty by si to v tomto prípade skúsil?

Lorenzo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Mája 2008, 13:01
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Lorenzo » 24. Septembra 2014, 14:19

Jestli je samice dostatečně velká a předpokládáš, že by mohla být dospělá, pak bych to zkusil. Nikdy se mi nestalo, že by samec ublížil samici. I když úmrtnost samců při páření je u mě veliká :-) Metallici patří dle mých zkušeností mezi poecky, které se dají chovat pohromadě a samci mohou být dlouhodobě se samicí. Na druhou stranu bych byl nerad, aby si díky mé radě přišel o samce.

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 24. Septembra 2014, 15:29

Ako som už písal, samec nie je až tak podstatný. Keď padne tak to bude jeho vina :lol: Ja to teda vyskúšam a potom dám vedieť.

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 26. Septembra 2014, 14:23

Prvú noc prežil ale párenie som nepostrehol (kým som bol hore) :)

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa metalkohol » 1. Októbra 2014, 20:35

Pokial ti samec reaguje, tak ho preč nedávaj určite, na subadultku by neklopal, a takisto na nu nezaútočí, skús samicu vykrmiť zmeniť jej podmienky, a skúšaj :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 1. Októbra 2014, 21:30

Od toho 26.10 sú vkuse spolu a zatiaľ si vzorne nažívajú (uvidíme do kedy :D ) Samca počujem klopkať každý večer/ráno. Samica je už slušne vykŕmená a dnes si vzal cvrka aj samec takže zatiaľ pohodička. Jedine ma kus s..e že som do teraz nevidel ani náznak ochoty od samice.

Boďo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19. Novembra 2013, 22:20
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Boďo » 13. Októbra 2014, 16:02

Párik zatiaľ stále pokope :D

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa metalkohol » 27. Novembra 2014, 20:28

Moja samička :)

Obrázok
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Johnmolnar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 5. Novembra 2018, 00:08
Poecilotheria Metallica

Príspevok od užívateľa Johnmolnar » 19. Decembra 2018, 10:00

Dobrý den prajem mam otazku na vas kupil som si P.Metallica 2cm v tele maladu samicku po tyzdni ako som ju mal sa mi zvliekla teraz je tomu 2 tyzdne aj 3 dni a zatial neprijala ziadnu potravu co by som mal podla vas robyt dakujem za odpovede je velmi chuducka drzim ju v pastovej nadobke skusal som jej dat svaba turkistanskeho aj ziveho aj zabiteho a aj cvrcka bananoveho tak isto ziveho aj zabyteho aj som ho trosku potrhal a nic pred vcerom som ju ponukol malim kuskom kuracieho mäska a vobec sa ho nedotkla s timto som sa este nestretol

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Decembra 2018, 13:44

udrzuj vlhkost, ros steny krabicky nech ma pristup ku kvapkam vody, a skusaj to obden s potrvou.
svabom ci cvrckom pred vhodenim do krabicky rozpuc pinzetou hlavu. budu sa v relativne normalne hybat takze pavuk ich v pohode zaregistruje ale ak ich aj odignoruje nezahrabu sa do substratu pripadne pavukovi neublizia :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Johnmolnar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 5. Novembra 2018, 00:08
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Johnmolnar » 21. Decembra 2018, 20:27

Z0oMb3E napísal:
20. Decembra 2018, 13:44
udrzuj vlhkost, ros steny krabicky nech ma pristup ku kvapkam vody, a skusaj to obden s potrvou.
svabom ci cvrckom pred vhodenim do krabicky rozpuc pinzetou hlavu. budu sa v relativne normalne hybat takze pavuk ich v pohode zaregistruje ale ak ich aj odignoruje nezahrabu sa do substratu pripadne pavukovi neublizia :wink:
Dakujem za odpoved rosim kazdy den mierne dokonca som jej dal do krabicky aj stupel z fase aby mala pristup k vode drzim ju v plastovej krabicke o rozmeroch D-13cm S-11cm V-6cm podlozie som pouzil raselínu cca 2,5 cm kupenu original v chvatelskich potrebach predtim som ju mal v pastovom vedierku takom stredne velkom

Užívateľov profilový obrázok
Johnmolnar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 5. Novembra 2018, 00:08
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Johnmolnar » 11. Januára 2019, 07:11

Zdravicko mam otazku moja P. Metallica je mesiac aj 2 tyzdne po zvleku a zatial nepriala ziadnu potravu nejavi o to zaujem moze a dokaze sa vtackar zvliect aj ked tak dlho neprial ziadnu potravu vlchkost jej drzim o nieco vedsiu ako mi bolo pradene a teplota je 27 celzia dakujem za odpoved.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Januára 2019, 15:35

2 tyzdne su este v norme
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Johnmolnar
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 5. Novembra 2018, 00:08
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Johnmolnar » 13. Januára 2019, 03:19

Z0oMb3E napísal:
11. Januára 2019, 15:35
2 tyzdne su este v norme
Ahoj ale moja P. Metallica je uz 6 tyzdnov po zvleku a zatial nepriala ziadnu potravu tak som chcel vediet ci sa dokaze zvliect ked 6 tyzdnov nepriala potravu dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria metallica

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 27. Januára 2019, 16:19

ako to dopadlo s tvojou bretarianskou metallicou? vzala si nieco ci zauradovala evolucia?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď