Brachypelma emilia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Marca 2008, 20:01

Konečne sa môžem pripojiť do tohto topicu aj ja :) Podľa mňa najkrajšia Brachypelma zo svojho rodu. Najkrajšia, ale aj najpomalšie rastúca...neváhal som a preto mi chov spestrila táto 11zv. samička. Vitaj doma :)
Obrázok
nádherná kombinácia oranžovej a čiernej :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Marca 2008, 14:40

5 cm v tele s končatinami pekných 9 cm...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 30. Marca 2008, 15:30

Duskis napísal:
Razor napísal:Konečne sa môžem pripojiť do tohto topicu aj ja :) Podľa mňa najkrajšia Brachypelma zo svojho rodu. Najkrajšia, ale aj najpomalšie rastúca...neváhal som a preto mi chov spestrila táto 11zv. samička. Vitaj doma :)
Obrázok
nádherná kombinácia oranžovej a čiernej :)
11.zv to je asi kolko cm v tele pri tomto druhu??
u brachypeliem ked kupujes je lepsie zistit si velkost tela lebo zvleky casto nesedia alebo su dost male v tom ktorom zvleku.
Obrázok

Duskis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 14:19
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od užívateľa Duskis » 30. Marca 2008, 17:56

Kolko moze mat cm v tele 7.zv samica?? a v kolkom zvleku je asi 4 cm samica???

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 30. Marca 2008, 18:34

ja mam 6-7 zvlek a ma asi 4.2 cm v tele 6 cm s nohami

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 30. Marca 2008, 18:43

Pato napísal:ja mam 6-7 zvlek a ma asi 4.2 cm v tele 6 cm s nohami
hmm.to by mala tak 1cm kazdu nohu prednu a zadnu ked ratam 6-4 to je 2 a na kadu tjest..1 cm..v 6tom 7 mom zvleku 1000 percent nema 4 cm v tele. :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 30. Marca 2008, 21:42

tak som ju kupil ... nemozem povedat ze isto je to 6-7 zvlek :P dam foto a sa uvidi... je poriadne vypasena :D zadne nohy jej ani nevytrcaju za abdomen :P v predu trochu :P

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 30. Marca 2008, 22:05

A tu je moja B.emilia :) po zvleku...

Obrázok
Naposledy upravil/-a asa_thor v 1. Apríla 2008, 10:42, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 13. Apríla 2008, 22:47


Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 19. Apríla 2008, 17:16

A tu je moja cuketka mala :)
Obrázok

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 22. Septembra 2008, 20:16

Obrázok
Obrázok

no pomaly sa naucim fotit..za take 2 roky tie fotky uz aj budu dako vyzerat :)

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 5. Októbra 2008, 18:16

ja mám pri tomto druhu šťastie iba na samce...asi si zaobstarám niečo určené lebo mi chýba v moje zbierke samíc Brachypeliem....strašný kluďas je to a zvlekmi ju niekedy predbehne aj rosea...no čo už ....aspoň s nimi nieje až tak zaplavený trh

adrogans
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15. Septembra 2008, 13:31

Príspevok od užívateľa adrogans » 6. Októbra 2008, 12:56

No moja je sice dlhu dobu flegmatik, niekedy ani na dotyk nereaguje, ale potom sa zrazu napaprci a reaguje hodne nervozne. Zacne pobehovat a bud vykopava chlpky alebo skace po vsetkom co sa okolo nej hybe :) .
Takze je dost nevyspytatelna. Mala aj svojho partnera, ale ten mi zdochol tesne pred adultnym zvlekom. Nemam sajnu preco :cry: .
A ten bol uplne iny - fakt kludas. Je mi za nim smutno :( .
Inac samicka stale caka na noveho partnera, tak ak mate niekto adulta samca, hlasim sa!!!!
Naposledy upravil/-a adrogans v 6. Októbra 2008, 20:30, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 2. Marca 2009, 18:35

Chlapi s mojou emiliou 3.zv nie je niečo košér, je pravda že je pred zvlekom ale správa sa divne, vyzerá divne. Jednu cheliceru má akoby trvalo vytiahnutú, nadvihnutú, predvčerom jej odpadla jedna pedipalpa a nohy sa jej nejako divne krútia neprirodzenými smermi - zadné sú nasmerované dopredu a podobne. Ale aj napriek tomu je vitálna a lozí po celej šalatovke. Viem že mám dve možnosti - buď sa zvlečie alebo je s ňou amen, ale s takym spravanim a výzorom pred zvlekom som sa ešte nestretol - neviete čím to môže byť?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 8. Marca 2009, 02:02

No tak pavuk sa vcera zvliekol, avsak pripada mi to troska divne - chelicera ostala nezmenená - jedna je nadvihnuta a cakal som ze namiesto chybajucej pedipalpy bude regenerat, no akosi tam nic nevidim...moze byt?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Marca 2009, 10:12

patmos napísal:No tak pavuk sa vcera zvliekol, avsak pripada mi to troska divne - chelicera ostala nezmenená - jedna je nadvihnuta a cakal som ze namiesto chybajucej pedipalpy bude regenerat, no akosi tam nic nevidim...moze byt?
To bol nejaky "error" zvlek. Prave u Brachypelmy sp. som sa stretol s tym, ze namiesto regeneratu postupne dorastala len urcita cast. Nikdy to nebola plnohodnotna koncatina ale len deformovany utvar, ktory mal par cm. Pricina neznama. Predpokladam, ze vdaka selektivnemu vyberu v prirode kde preziju zvacsa len silne jedince sa v chovatelstve podobnym pripadom cudovat nemozme.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 8. Marca 2009, 10:55

Sceptic napísal:
patmos napísal:No tak pavuk sa vcera zvliekol, avsak pripada mi to troska divne - chelicera ostala nezmenená - jedna je nadvihnuta a cakal som ze namiesto chybajucej pedipalpy bude regenerat, no akosi tam nic nevidim...moze byt?
To bol nejaky "error" zvlek. Prave u Brachypelmy sp. som sa stretol s tym, ze namiesto regeneratu postupne dorastala len urcita cast. Nikdy to nebola plnohodnotna koncatina ale len deformovany utvar, ktory mal par cm. Pricina neznama. Predpokladam, ze vdaka selektivnemu vyberu v prirode kde preziju zvacsa len silne jedince sa v chovatelstve podobnym pripadom cudovat nemozme.
Je to presne ako hovoríš - vidno len maličký výrastok. Takže mám čakať umrtie alebo bude môcť aj s takýmto pahýľom fungovať nadalej?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 8. Marca 2009, 12:24

Nie nezomrie, len ten kvazi regenerat je asi nezvratny stav. Uvidime po dalsom zvleku. Skor by som predpokladal problemy s prijimanim potravy ak ma nieco s chelicerou. Urcite to za kazdu cenu nepar.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 8. Marca 2009, 13:23

Dik, to mi je jasne...
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 14. Mája 2009, 16:35

Obrázok

No tak vedúca sa nám už zvliekla a všetko sa opäť vrátilo (dúfam) do normálu - na mieste odpadnutej pedipalpy je regenerát, pekne papá, lozí. Trocha ma znepokojuje svetlejšie miesto na kraji carapaxu nad pravou chelicerou, ale däfam že to nič hrozné nie je a zmizne po ďalšom zvleku aj to.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 13. Septembra 2009, 15:02

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 5. Apríla 2010, 16:14

zdravim - chcel by som sa vas skusenych chovatelov opytat idem si kupit od jedneho chovatela B. Emilia je to samica 10 zv - dlzka tela 5cm a celkova dlzka 8-9 cm - casto sa stava ze chovatel (hlavne taky co pavuk nieje jeho odchov) nevie presn ektory zvlek ma pavuk len typ.. ja som zadal pribliznu velkost a chcem sa opatat ci to sedi ? viem ze je to individualne moze ma 10 zv a moze byt vascia aj mansia zalezi od viacerych faktorov - ja len preto ze som zaciatocnik v tomto smere a zhanam co najviac info do buducna pre moj uspesny nasledujuci chov :) dakujem
ps: ak mate niekto nejake info navyse budem rad ked sa podelite

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 5. Apríla 2010, 18:35

Smerodajna je velkost v tele,pocitaj ze emilia ma do 6cm v dospelosti a velmi pomaly rastie/u mna 18 mes. pri 11zv./ten 10zv. by mohol odpovedat tak 4,5cm jedincovi,ale je to individualne. :)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 5. Apríla 2010, 19:11

no je to individualne, to je jasne

-tu mam este nejake info od chovatela: takze ma cca 4 roky - 10 zv. on ju kupil ako 2 rocnu 6zv za dobu 2 rokou co ju ma sa mu zvliekla 4 krat teda do 10zv

-inak moj pocit - za dva roky (od 6zv do 10 zv) presla 4. zvlek. (cize24mes. 4zvleky tj. kazdych 6mesiacov) to sa mi zda dost rychlo.. ale zaroven naznacovalo by to ze je skutocne mlada..

..neviem no, nebudem robyt s toho vedu (ja len zacinam :) a som toroska opatrno-informacno chtivy :D )
a tiez nechcem obvinovat toho typka ze ma ide klamat! to vobec nie!

-ja len nechcem kupit stareho resp.dospeleho jedinca ktory ma uz toho riadne za sebou a dlho my nevydrzi, s tym ze predajca uvadz len 10 zv a praktycki cely zivot pred sebou-- iba som si to chcel overit :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Apríla 2010, 20:56

Pri dobrej starostlivosti sa Brachypelmi dozivaju vela rokov. Stale mozes kupit macku vo vreci, hold musis verit predavajucemu. Urcit vek vtackara je podla mna mimoriadne obtiazne a faktory, ktore ho ovplyvnuju nemas ako zistit:

-prijem potravy
-teplota
-predchadzajuca strarostlivost, ktoru pavukovi chovatel venoval

Pri zlej starostlivosti, teplote ti napr: pavuk za par rokov urobi par zvlekov a narast je mininalny.
pby napísal: -inak moj pocit - za dva roky (od 6zv do 10 zv) presla 4. zvlek. (cize24mes. 4zvleky tj. kazdych 6mesiacov) to sa mi zda dost rychlo.. ale zaroven naznacovalo by to ze je skutocne mlada..
Pozrel som moje zaznami, ktore som si niekedy dosledne spracovaval. Od roku 2005 do roku 2007 sa mi moja B. emilia zvliekla cca 11x. Zacinal som na 2-3 zvleku. 6-10 zvlek mi spravila za 6,5 mesiaca. To len na margo tvojej poznamky o rychlosti rastu, je to strasne individualne a zalezi to aj od hore uvedenych podmienok.

Takze co z toho pre teba vyplyva:
-bud je to pavukom a jeho pomalsi rast ma "zakodovany"
-majitel nedodrzal podmienky chovu
-jedna sa o starsieho jedinca u, ktoreho je sekvencia zvliekania prirodzene o nieco dlhsia

Prijemne rozhodovanie.


Napísať odpoveď