Brachypelma emilia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 1. Augusta 2007, 21:32

takze zvliekol sa 30.7 :-) uplne v pohode, netrvalo to vobec dlho

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 1. Augusta 2007, 22:10

mozno blba otazka ale co uz :)

dakedy moja b.emilia vylezie na bocnu stenu teraria skoro celkom hore, cital som ze daktore to robia a preto sa im aj dava nizke terarium, ale nemoze to byt aj dacim inym ze napriklad sa jej nepaci substrat, alebo jeho vhlkost ?

lignocel mierne zapacha ked ho vlhcim to je normalne nie ? (prevaral som aj a bol aj v mikrovlnke par minut po tom chladol den - dva )

viem su to dost blbe otazky ale radsej sa opytam ako by na to mal doplatit pavuk :oops: :oops: :oops:

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 2. Augusta 2007, 08:10

diss napísal:mozno blba otazka ale co uz :)

dakedy moja b.emilia vylezie na bocnu stenu teraria skoro celkom hore, cital som ze daktore to robia a preto sa im aj dava nizke terarium, ale nemoze to byt aj dacim inym ze napriklad sa jej nepaci substrat, alebo jeho vhlkost ?

lignocel mierne zapacha ked ho vlhcim to je normalne nie ? (prevaral som aj a bol aj v mikrovlnke par minut po tom chladol den - dva )

viem su to dost blbe otazky ale radsej sa opytam ako by na to mal doplatit pavuk :oops: :oops: :oops:
u b emilia to s vlchkostou vobec nemusis prehanat. Uplne staci miska s cerstvou vodou a len "mierne" navlhcit jeden roh teraria.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 2. Augusta 2007, 12:48

cvabo napísal:nj ved brachypelmy su z puste ....
z puste priamo nie skor sa jedna suchsie oblasti a aj to nie vsetky
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 4. Augusta 2007, 17:28

cvabo napísal:ale prevazna vacsina ano ...
ale to,že sú zo suchších oblastí neznamená, že nepotrebujú vlhkosť....pavúky sa stiahnu do úkritu kte ju vlhkosť väčšia....

...púštny vzduch je iba s minimálnym podielom vlhkosti...keď dáš emilií len misku s vodou tak je to oveľa viac ako je v púšti....aj keď trebars brachypelmy obývajú tento priestor

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 4. Augusta 2007, 23:13

myslim si ze jej bohate staci miska s vodou a par naroseny kut tera...

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 5. Augusta 2007, 00:41

ja sa o moju emiliu neskutocne bojim ze sa jej daco stane(ze zrobim chybu), je to moj prvy pavuk :oops: :oops:

dik za info zacnem trochu menej vlhcit hoci aj do teraz to nemala az tak vlhke, mne jeden chovatel povedal ze ked sa zvlecie pavuk bez problemov tak je v podstate vsetko spravne a ma sa dobre, takze neskutocne stastny som pri kazdom zvleku :D

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 21. Augusta 2007, 11:36

tu su foto :D
Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 23. Augusta 2007, 08:52

cvabo napísal:cudne ze sa zvlieka tam ...
emilie maju radi skor sucho ako vlchko. V terariu uplne staci vzdy plna miska s vodou - teda ak je dobre riesene odvetranie.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Augusta 2007, 09:11

no hej ale ked tam mas tak 50% vlhkost nesekne ju vo zvleku ? viem ze tam je tekutina ale predsa ....

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 23. Augusta 2007, 10:00

bezna vlhkost v panelovych bytoch je priemerne okolo 50% (pocas vykurovania menej, v lete o cosi viac.) Ak v terariu dobre riesene vetranie a udrzi nejaku vlchkost tak obycajna miska s vodou zvysi vlhkost min. o 10-15% co si myslim ze musi byt pre emiliu uplne dostacujuce. Ja sam pre istotu u emilii vlchcim jeden roh teraria ale robim to skor "instinktivne " ako preto ze je to potrebne. Vo volnej prirode ziju tieto druhy v oblastiach s nizkou vlhkostou i ked je pravda ze svoje zvliekanie si nacasuju na pomerne kratke obdobie ked sa vlhkost zvysuje (ale ta aj tak 60-70% neprekracuje). To moze byt raz za rok ale aj raz za dva roky. Preto sa podla mna moze v zajati stat nieco take ako mne, ked sa dospela emilia zvliekala po 2,5 roku a dalsi zvlek absolvovala za 8 mesiacov. Pritom teplota bola rovnaka a nespozoraval som u nej ani ziadne zranenie. Mnoho zacinajucich chovatelov robi chybu prave s vlhkostou ked si mylne mysli za mokry substrat je to co potrebuje pavuk na prezitie. Je to omyl. Pavuky potrebuje vzdusnu vlhkost. A to sa da dosiahnut prave miskou s vodov a vlhkym (nie mokrym) substratom. A netreba zabudat ze v terariu je potrebne nechavat aspon jeden roh teraria suchy. U mna paradoxne najviac malych pavukov uhynie nie kvoli nizkej vlhkosti (vysusenie) ale naopak kvoli premocenemu substratu. Je to sposobene ze vo takom malom priestore sa da velmi tazko odhadnut vlhkost. Ak k tomu este treba skontrolovat niekolko stoviek filmoviek naraz, tak sa to potom robi ako na beziacom pase. Staci par kvapiek navyse a substrat je premoceni a nasledne vznika vhodne prostredie pre plesne, bakterie atd. V takom malom prostredi ako je filmovka dokazeme takto zabit pavuka za 1-2 dni.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Augusta 2007, 10:08

podla teba je lepsie pavuky prelozit cim skor do vacsej krabice alebo nechat vo flakonoch ?

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 23. Augusta 2007, 10:44

to netvrdim, vravil len ze pri filmovkach treba davat trosku vetsi pozor pri vlchceni ako napr. pri vetsej plastovej krabicke. Tam ma clovek urcite lepsi prehlad ako vo filmovke. Ja pavuky prekladam podla velkosti niektore uz v 2-3 zvleku niektore 5-6. A niektore nedavam do filmoviek vobec
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 23. Augusta 2007, 10:47

Ja dávam pavúky z filmoviek von hneď, ako sa dá, nemám filmovky rád. Ja ale pavúky chovám len pre svoju radosť, ešte som ani nemal odchov, takže pri počte dvadsať kusov sa to dá s prehľadom zvládať ako časovo, tak priestorovo.

Krabičky majú viacero výhod - pavúky majú viac miesta, dajú sa rýchlejšie kontrolovať (pokiaľ sa nezahrabú), lebo cez ne vidno dovnútra (spravidla), no nie je to vždy zvládnuteľné :-).
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Augusta 2007, 10:52

ja nechavam vo flakonoch ... davam ich vonku az neskor ... ved keby som dal do nejakej salatovky malu /1zv/ bicoloratum tak ju nenajdem :D a metriopelmu ani tolko :D....

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 25. Augusta 2007, 17:58

tu je este jedna fotka :D celkom dobre vysla

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 31. Augusta 2007, 17:11

pred dvoma dňami sa mi zvliekol 11zvlekový samec a z nohy mu vytekala Hemolymfa....preto som ho preložil na suchý substrát...avšak neprestávala po 7hod tiecť tak som mu to zalepil sekundovým lepidlom a je už tretí deň v pohode....snáť to prežije :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 31. Augusta 2007, 19:41

neviem prečo.....je možné, že je to tak ale pavúk už bol vyslabnutý a ak by som mu zobral nohu tak by to asi určite "nerozchodil".....niekde som čítal ,že sekundovým lepidlo sa už lepili aj prasknuté abdomeny a toto bola iba povrchovka na nohe a lepidlo uschlo skorej ako by mu ublížilo...
....sa idete pototo ako keby som tak týral zdravé pavúky.....skrátka to bolo buď-alebo.....ak by som to nechal tak už by som ho pripínal o polistyrén špendlíkmi

ps: noha mu nechýbala len bola na nej prasklinka

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Novembra 2007, 18:32

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 13. Novembra 2007, 23:44

Zdravim moja 3 zvl. emilia sa spravala tak trochu cudne stale sa snazila akoby dostat z filmaca ked som ju otvoril, no ked substrat trocha preschol, lebo som spravil viac otvorov do filmoviek tak sa zacala spravat o cosi kludnejsie, skoro akoby jej ten prevhlceny substrat vadil. Inak s tym rosenim ci prelievanim substratu to tiez moc nemusim skor sa snazim odsledovat spravanie pavuka cim blizsie sa zdrziava pri nadobe s vodou v terariu ta viac okolo nadoby rosim substrat a ak zalezie do ukrytu tak nerosim. Vyzera to tak ze ak sa im clovek dokaze venovat dokladne tak zisti co ktoremu druhu a konkret. jedincovi vyhovuje viac.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 15. Novembra 2007, 19:32

Ako tu uz bolo povedane Brachypelma emilia ma naozaj radsej suchsie prostredie (zapad Sierra Madres), savany, suchie avsak da sa najst aj vo vlhsich habitoch, hlavne tam kde ma dostatok potravy ako su mensie plazy, hmyz. Hlbi si nory od 20 do 100 cm podla toho ake tvrde je podlozie.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 27. Novembra 2007, 03:07

prichyteny pri zvliekani

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 16. Decembra 2007, 17:56

Hi

Brachypelma emilia
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 4. Januára 2008, 12:02

prichyteny pri "milovani" :) :oops: :)

Obrázok

Obrázok
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 18. Januára 2008, 20:04

Samec, 1-2 zvleky do dospelosti

Obrázok


Napísať odpoveď