Brachypelma emilia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 6. Apríla 2010, 09:39

noo.. to je parada za 2r 11 zv. :) neviem este aku teplotu ma a ako castu ju krmil chovatel - inak u B emilia ako casto odporucas krmit taku 10 zv. samicu ? teplotu mam v byte tych 25 C a vlhkost bude riesit ked mi dojde akvarium a vlhkomer (emilia vraj nemusi az tak vlhko ako ine B. zhruba 60%-70% ??)

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 6. Apríla 2010, 18:03

Takze moja 12zv. samica sa zvliekla po 18mes. u adultu to moze byt aj 2 roky,pokial bude prijimat potravu tak ju krm.Mne samec v 10 zv. nezerie vyse pol roka :) Z brachypelm najpomalsie rastuci druh,ale zato pekne sfarbeny.Vlhkost okolo 50-60 %, v podstate sko izbova,nemyslim v zime ak mas prekurene

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 7. Apríla 2010, 09:09

s tou vlhkostou som sa stretol ze iba okolo 60% tznamena ze nieje nutne vobec rosit jeden roh? asi bude stacit odpar z misky z vodou.. respektive si to odsledujem ako mi bude ukazovat vlhkomer a tak sa zariadim..

-keby som sa vratil k lignocelu: ked kupim prevari vypeciem a dam do teraria, ale neviem ci mam dat do teraria po vypeceni suchy alebo aspon torska navlhcit ? u B. smithi by sim mozno dal tocha vlhci nech sa odparuje a zvisuje vlhkost vzduchu ale u Emilie to asi nebude nutne


viem ze lignocel sa ma kupovat z akvaristiky alebo teraristiky - no unas to nemaju ale poslali ma do nedalekeho kvetinarstva a tam maju tento http://www.webyshopping.sk/webyshopping ... arch.xhtml na obale som cital ze je EKOLOGICKY NEZAVADNY a 100% prirodny :roll: :?: tak teraz neviem co moze byt tento -- ona mi sice povedala (aj v akvaristike aj v kvetinarstve) ze si ho chodia kupovat k "zvieratkam" :) no pavuk je citlyvi na chemikalie..

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Apríla 2010, 15:38

je to ten isty
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 7. Apríla 2010, 20:18

tak som ho kupil - uz som ho aj vyvaril a vypiekol a uz aj vyschol.
-tosku som neodhadol vlastnosty toho lignocelu - kusok som ho odlomil (tehla 500g) a navlhcil vodou... narobil som substrat pre 5 teraria :D ale uz budem vediet.
-kupil som si provizorne akvarko D-S-V 35-17-25 dlzka sa mi zda v pohode ale sirka iba 17 chcel som aspon 20 (no ked ine nemali a v piatok ide pre pavuka) vyska je sice 25 cm no dam viacej substratu cca7 cm a nebude to az tak vysoke, aby sa nezranila
-uz sa tesim na mojho prveho pavuka :)

inak som bol v tom kvetinarstve a mali tam aj take mini palmicky v jednom kvetinaciku cca 5 ks vysoke 8 cm -Chamedorea povod maju v mexiku ako Brachypelm celkom by sa hodily do teraria len tie ppalmi rastu na niekolko metrov :(

Užívateľov profilový obrázok
soky
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22. Októbra 2009, 20:29
Kontaktovať užívateľa:
Trucovka

Príspevok od užívateľa soky » 7. Apríla 2010, 20:34

Moja emilia je taky dost divny pavuk. Kupil som ju od Adiho 22.10.2009 v cca 8.-9. zvleku, vraj vhodna pre zaciatocnika. A potom to zacalo. Ked padol prvy konik bol som uneseny, potom este jeden, nasledovala 54 dnova hladovka. Potom zase 2, 3 koniky a zase hladovka 40 dni. Proste masaker, bol som velmi z toho smutny... No a za pol roka sa nezvliekla ani raz :D . Ak by som mohol ja odporucit niekomu pavuka na zaciatok, (pri mojich pol rocnych skusenostiach s chovom ), tak jednoznacnou volbou je Acanthoscurria geniculata. Mam ju od Adiho od 2. zv, teraz je v 5. Zerie jak diva, lozi po terarku, tancuje, ked jej kvapkam vodu striekackou, architekt sama si upratala v terarku, proste krasa. Druhy uzasny pavuk je Chromatopelma. Ta mi chodi v kuse po tera, robi pavuciny, s zranim ziaden problem...

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 7. Apríla 2010, 21:46

No ako pre koho divny pavuk....to je normálne správanie pavúkov...ak si chcel nejaké živé zvieratá čo ti behajú hore dole tak si si mal kúpiť hlodavce alebo rybičky. Zato že pavúk drží hladovky a pomaly rastie nieje vhodný pre začiatočníkov? čo taká G. Rosea? Máš divný pohľad na chov. Možno sa časom zmení a uvedomíš si o čom to je....

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 9. Apríla 2010, 18:19

akurat som doniesol mou novu Emiliu - ma zriesiene provizorne terarium 35x17x25 lignocel a kokosovy orech, len nechce byt na zemi ani v ukrye ib ana skle ? je to zo stresu alebo mu vadi vlhkost lignocelu ( na dotyk je suchy ale sfarbenie ma take tmavsie hnede-nie take pieskovo zlte akokeby bol uplne suchy)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Apríla 2010, 20:03

Neviem ci som spominal ale tento druh ma tiez tvz. nizinnu a horsku formu. Rozlisuje sa na zaklade "sfarbenia". Niekomu rastu rychlo inemu pomali. Tak ma napadlo, ci nie je ich pomali rast podmieneny prave horskou formou. Nemusi to byt teda sposobene zlymi podmienkami chovu. Vieme, ze horske druhy pavukov rastu asi vdaka inemu? metabolizmu pomalsie. To su ale len moje domnienky. Kto aku formu doma chova Vam nepovie nikto.

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 10. Apríla 2010, 21:50

no v piatok som ho priniesol hned som mu hodil cvrcka a vecer ho uz konzumoval tak som mu hodil este jednoeho rano v sobotu aj toho zjedol-- necakal som ze bude taky hladny a este v novom prostredi tak rychle..
nevieto mi poradit ako ho mam krmit aby to bolo najspravnejsie ? cize z vecera na rano zjedol dvoch dospelych cvrckov a neviem kedy dat dalsieho? - pravidelnost a mnozstvo jednorazovej davky?
-je to 10 zv samica
diky

ps: este jedna vec (som zaciatocnik:) nesfajcujte ma) ked toho cvrcka zkonzumoval nenasiel som ponom ani makke F to nemalo ponom aspon nieco zostat ? vsade citam ze vybrat zvisky potravy - ale ked moj nic nenechava:)
Naposledy upravil/-a pby v 10. Apríla 2010, 21:53, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 10. Apríla 2010, 21:52

2-4x do tyzdna, to musis ty uznat za vhodne, podla bruska zistis :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Apríla 2010, 23:00

1x za měsíc až dva...zbytky zůstat nemusí, hladovej babouk zpracuje skoro vše :) Nebo můžou být zbytky zahrabané(většinou v rohu).
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 10. Apríla 2010, 23:11

všetky pozemné pavúky čo mám doma dávajú zvyšky na jedno špecificke miesto (každý má to svoje).... stromový to hádžu kam sa im zachce :)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 11. Apríla 2010, 12:32

moment s tym krmenim sa to dost lisi.. Jednasest 2-4 x do tyzdna cize to je zhruba kazdych 2 - 3 dni a Nery 1 x za mesiac az dva,
-keby bol adlut tak ten mesiac az dva prestavka to beriem, len ci to nebude na 10 zv vela? dal by som zlatu strednu cestu 1x za tyzden..
[/u]

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Apríla 2010, 12:39

pby napísal:moment s tym krmenim sa to dost lisi.. Jednasest 2-4 x do tyzdna cize to je zhruba kazdych 2 - 3 dni a Nery 1 x za mesiac az dva,
-keby bol adlut tak ten mesiac az dva prestavka to beriem, len ci to nebude na 10 zv vela? dal by som zlatu strednu cestu 1x za tyzden..
[/u]
no vidis ze sa to da ked trochu pouvazujes :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Apríla 2010, 13:28

Ja krmim podobne ako Nery - teda drobce. Jednak koly nedostatku casu a jednak, koly pokusu. ( Bola tu raz taka debata o rychlosti rastu ...) A pokial ma pavuk dost vody - hlavne po zvleku, nie je nutne aby jedol tak casto. :-)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 11. Apríla 2010, 16:56

Obrázok
tu je moj zatial najoblubenejsi pavuk:)

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa paint » 11. Apríla 2010, 18:45

Kolko ma v tele cm?/podla mna tak 4cm/ Krm ju raz za 2 tyzdne, vtedy ked bude chciet,emilie sa neprezieraju.Mohol si si kupit ako prveho pavuka L.parahybanu al. A.geniculatu, to by si mal co pozorovat ked zeru a hlavne rychlejsie rastu :lol:

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pby » 11. Apríla 2010, 19:00

v tele 5 cm takze cca spravny typ :) no viem otom ze su to pomaly rastuce pavuky ale mne to nevadi :) mne sa velmi paci aj ked nieje casto hladna :D a povacsine presedi cely den na tom kokosovom orechu :D mam v plane rozsirit chov a na zozname ma aj tebou spominanu L.parahybanu potom Acanthoscurria geniculata, B. smithi, B boehmei a mozno est enejake ine..

sa chcem opytat ako napajacka staci (nielen pre moju 10zv samicu ale aj pre adult jedinca) AL kelimok od cajovej sviecky? alebo nieco vacsie zriesit

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Apríla 2010, 20:33

hmm ked mas len jedneho skus investovat a pouzi plastovy vrchnak z horcice :P :P :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 18. Mája 2010, 23:31

pby napísal:v tele 5 cm takze cca spravny typ :) no viem otom ze su to pomaly rastuce pavuky ale mne to nevadi :) mne sa velmi paci aj ked nieje casto hladna :D a povacsine presedi cely den na tom kokosovom orechu :D mam v plane rozsirit chov a na zozname ma aj tebou spominanu L.parahybanu potom Acanthoscurria geniculata, B. smithi, B boehmei a mozno est enejake ine..

sa chcem opytat ako napajacka staci (nielen pre moju 10zv samicu ale aj pre adult jedinca) AL kelimok od cajovej sviecky? alebo nieco vacsie zriesit
ja pouzivam klasicke hlinene misky :D

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 19. Mája 2010, 21:53

Obrázok moja emilka pave po fajnom cvrckovi (fuuale jej to brusko narastlo )..v kolkom zv moze bit ?
Obrázok
ObrázokObrázok
z tohot dd
Obrázok
z tohto sa asi neda urcit pohlavie vsak ?:(
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 19. Mája 2010, 22:51

cca 8-11sv a asi samec
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
hopko21587
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21. Januára 2010, 22:15
Bydlisko: brezno

Príspevok od užívateľa hopko21587 » 25. Mája 2010, 15:08

Nery napísal:cca 8-11sv a asi samec
no tak ja nevemale kupoval som hu v 5zv a nezvliekol sa mi ani raz .:D takze nevem mozno na tej foto tak vyzera ale pokial viem 8 az 11 zv samec je trosku krajsie sfarben ynie ?
trpezlivost je prvorada

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 25. Mája 2010, 15:14

mne to tiež pripadá ako samec 8)


Napísať odpoveď