Theraphosa blondi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Novembra 2007, 17:07

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 25. Novembra 2007, 02:21

no,napriklad ja chovam viacej vykopavajucich pavukov a za tych 5rokov co sa tomu venujem som este nikdy nemal problem s chlpkami.pokial nemusim tak ich zbytocne nedrazdim a chlpky si drzia pekne tam kde maju,na brusku.a ani pri cisteni terarii som sa nestretol este s nejakym svrbenim ani s nicim podobnym.a teraz konkretne k t.blondi.mam adultny parik (a na to som hrdy).blondi patria k mojim najoblubenejsim pavukom.pacia sa mi hlavne koli velkosti a brutalnej sile.len by nemuseli byt take agresivne...ja s nimi inac problemy nemam.a podla mna je blbost ked niekto vaha ci si kupi pavuka ci nie len koli chlpkom.ked si budes davat pozor,nedrazdit ich a pouzivat ochranne pomocky tak s chlpkami problem mat nebudes.moj nazor...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 25. Novembra 2007, 12:27

sklipo napísal:no,napriklad ja chovam viacej vykopavajucich pavukov a za tych 5rokov co sa tomu venujem som este nikdy nemal problem s chlpkami.pokial nemusim tak ich zbytocne nedrazdim a chlpky si drzia pekne tam kde maju,na brusku.a ani pri cisteni terarii som sa nestretol este s nejakym svrbenim ani s nicim podobnym.a teraz konkretne k t.blondi.mam adultny parik (a na to som hrdy).blondi patria k mojim najoblubenejsim pavukom.pacia sa mi hlavne koli velkosti a brutalnej sile.len by nemuseli byt take agresivne...ja s nimi inac problemy nemam.a podla mna je blbost ked niekto vaha ci si kupi pavuka ci nie len koli chlpkom.ked si budes davat pozor,nedrazdit ich a pouzivat ochranne pomocky tak s chlpkami problem mat nebudes.moj nazor...
Mylis sa, to ze ich nedrazis neznamena ze v terariu obranne chlpky nevykopava. Ja ked otvorim terarium a vyberam co len necisotu alebo pridavam substrat atd. stale to citim na rukach a podobne. To ze su v klude neznamena ze mas od chlpkov pokoj. Su tam stale poletuju tam pri vetre a je ich aj kvantum na substrate. KEd mas adultne kusky mal by si to vediet ...

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 25. Novembra 2007, 12:35

PiXeL napísal: Mylis sa, to ze ich nedrazis neznamena ze v terariu obranne chlpky nevykopava. Ja ked otvorim terarium a vyberam co len necisotu alebo pridavam substrat atd. stale to citim na rukach a podobne. To ze su v klude neznamena ze mas od chlpkov pokoj. Su tam stale poletuju tam pri vetre a je ich aj kvantum na substrate. KEd mas adultne kusky mal by si to vediet ...

mam adultne kusy,chovam ich uz asi vyse roka a este som nemal problemy pri cisteni ani nikdy...ja nehovorim ze tam niesu tie chlpky,jasne ze su ja len vravim ze ja som este s nimi problem nemal.neviem ci som proti tym chlpkom nejak imunny alebo co ale je to tak...ale ked ich drazdis tak je v terariu x krat viac tych chlpkov.o to ide...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 25. Novembra 2007, 12:36

sklipo napísal:no,napriklad ja chovam viacej vykopavajucich pavukov a za tych 5rokov co sa tomu venujem som este nikdy nemal problem s chlpkami.pokial nemusim tak ich zbytocne nedrazdim a chlpky si drzia pekne tam kde maju,na brusku.a ani pri cisteni terarii som sa nestretol este s nejakym svrbenim ani s nicim podobnym.a teraz konkretne k t.blondi.mam adultny parik (a na to som hrdy).blondi patria k mojim najoblubenejsim pavukom.pacia sa mi hlavne koli velkosti a brutalnej sile.len by nemuseli byt take agresivne...ja s nimi inac problemy nemam.a podla mna je blbost ked niekto vaha ci si kupi pavuka ci nie len koli chlpkom.ked si budes davat pozor,nedrazdit ich a pouzivat ochranne pomocky tak s chlpkami problem mat nebudes.moj nazor...
Ako hovori Pixel, oni sa uvolnuju aj samovolne, casom uvidis .. :wink:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 25. Novembra 2007, 18:21

Caute.Kamosovi sa vcera zvliekla th.blondi samica.Zvlek neviem no v nohach ma cca 20cm.Problem je ze nema ani jednu cheliceru celu.Dokaze z takymato cheliceramy natravit potravu?Kamos uz mysli na najhorsie :cry:

tu je foto.Je to fotene mobilom..
Obrázok

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 25. Novembra 2007, 19:09

myslim ze by to vedel neak natravit ale nesom odbornik takze moj nazor neber vazne ale ja si myslim ze hej ...
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Novembra 2007, 14:56

mrhyde napísal:Caute.Kamosovi sa vcera zvliekla th.blondi samica.Zvlek neviem no v nohach ma cca 20cm.Problem je ze nema ani jednu cheliceru celu.Dokaze z takymato cheliceramy natravit potravu?Kamos uz mysli na najhorsie :cry:

tu je foto.Je to fotene mobilom..
Neviem ale vyzera to ako samec ... nema na koncoch makadiel bulbusi? Tie pedipalpi su nejake zvlastne.

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 26. Novembra 2007, 15:14

Sceptic: no veľmi si tomu chlapcovi nepomohol :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 26. Novembra 2007, 15:21

ja si myslim, ze to asi nedopadne dobre kdyz nema ani jednu plne funkcni...

to cingular14: Kdyby to byl samec, tak to ma celkem fuk :D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Novembra 2007, 15:26

cingular14 napísal:Sceptic: no veľmi si tomu chlapcovi nepomohol :roll:
Dalsi z tych mudrych, zatial som si tu od teba neprecital ziadnu radu o chove. Rad nejaku uvidim.

Podla mna je to samec. Ak mi to vyvrati potom mu napisem co ma robit aj ked je to tu uz spominane od Terna.

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=434

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 26. Novembra 2007, 15:53

Sceptic napísal:
cingular14 napísal:Sceptic: no veľmi si tomu chlapcovi nepomohol :roll:
Dalsi s tych mudrych, zatial som si tu od teba neprecital ziadnu radu o chove. Rad nejaku uvidim.

Podla mna je to samec. Ak mi to vyvrati potom mu napisem co ma robit aj ked je to tu uz spominane od Terna.

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=434
Je to mozne ze to je samec.Moj pavuk to neni ani som ho poriadne nevidel,je kamosov.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Novembra 2007, 16:03

tiez sa by som povedal podla obrazku ze je to adult samec ale ked sa lepsie pozeram na toho pavuka tak sa mi zda nejaky "pokrceny". Spolu s tymi chelicerami by som typoval na nejaky "fatal error" pri zvliekani. Hold aj to sa stava. Vec cislo dva: tym ze ho chyta tvoj kamos hned po zvleku mu urcite tak isto neprospieva.
facebook: Marek Terno
Obrázok

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 26. Novembra 2007, 16:15

Tak tak.Bohuzial blizsie info o tomto konkretnom pavukovi a o zvleku nemam.Zistim ako sa to vlastne stalo pri zvleku a dam vediet ci ho neako nevyrusil alebo tak...

Užívateľov profilový obrázok
shivaling
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 20:22
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa shivaling » 28. Novembra 2007, 20:06

Zdar. Asi 3 roky dozadu som choval T.b. od prvneho zvleku az po smrt.Bol to samcek. Ale naramne krasny pavuk je tato T.b. Ta mohutnost-pripomina mi nemecku dogu medzi psami-uvedomuje si svoju velkost a silu.
Co sa tyka tych prejavov svrbenia- moja skusenost -chovam pavuky od r.2002, viac-menej americke a svrbenie mam asi na tej istej urovni ako na zaciatku. Zato moj kamarat sa musel vzdat kopajucich pavukov prave pre neprijemne svrbenie az zacervenanie celej pokozky...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 1. Decembra 2007, 20:22

Ahoj


Adultna samicka
Obrázok
Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Decembra 2007, 21:34

a moj ? ( fotene cez sklo)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 1. Decembra 2007, 22:58

pekna :) a to z coho ma ten ukryt?
btw to sklo si predtym lestil ? :lol:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Decembra 2007, 23:19

ukryt je plast ... robene domacky :D a to sklo bolo uuuplne spinave , hladal som v nom priestor a CVAK :D

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 17. Decembra 2007, 15:13

1 zvlek :shock:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 17. Decembra 2007, 15:50

cafko, excel mas pekneho blondaka, kolik ma rozpeti?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 20. Decembra 2007, 18:13

>raDex< napísal:cafko, excel mas pekneho blondaka, kolik ma rozpeti?
Ked ti mam pravdu povedať ani som ho ešte nemeral :wink: ale asik ma 3 cm

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 29. Decembra 2007, 20:05

Theraphosa blondi 2 zvlek .

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 9. Januára 2008, 23:52

ma tu niekto skusenosti s parenim a odchovom tohto druhu???budem vdacny za kazdu radu...

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 10. Januára 2008, 12:44

sklipo napísal:ma tu niekto skusenosti s parenim a odchovom tohto druhu???budem vdacny za kazdu radu...


s párením veľa ludí ale odchovom nik....všetky mladé sú z kokonov z prírody alebo dovoz zo zahraničia.... velmi ťažko odchovatelný druh čo som počul už od x-ludí ...


Napísať odpoveď