Tliltocatl epicureanum (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Tliltocatl epicureanum (ex Brachypelma)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Októbra 2007, 11:37

Po dlhsom vahani som si zaobstaral dalsiu Brachypemu vo farebnom prevedeni B. vagans. Som zvedavy co stoho vyrastie. Podla mojho nazoru jedna z Brachypeliem pri, ktorej si nemozem byt isty co vlastne kupim. Starostlivost podobna ako u B. vagans. Malo by sa jednat o endemit z oblasti Yucatan Peninsula.

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 19. Apríla 2008, 13:19

:wink: :arrow:
Obrázok
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 31. Októbra 2008, 12:18

ahojte prave som si domov donuiesol B.epicureanum ... bolo my povedane ze je v 6 zvl. ale mne sa to moc nezda bo je este vo filmovke ... a tak by som sa chcel spytat v kolko by asy tak mohla byt podal vas .. som zaciatocnik a tak neviem ma asy tak 0,5 cm ... a .. chcel by sopm sa spyat dokedy moze byt vo filmovke ?? bo ja som ju dal uz do salatovky ... ktora jepre nu trochu velka ale ja jej potravu davam do jej blizkosti.. dakujem ... za odpovede o chcvilu hodim aj foto

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 31. Októbra 2008, 13:00

no tak to ta niekto pekne obalamutil, brachypelma v šiestom zvleku nemôže mať v žiadnom prípade veľkosť 0.5cm, ja mám vagans a v šiestom zvleku mala cca 4 - 4.5cm, čo je na skoro nerozoznanie podobný druh. ja tipujem že ju máš tak v 1.až 3.zvleku. Vo filmovke ju maj kludne aj do piateho.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 31. Októbra 2008, 20:40

Obrázok

OSPRAVEDLNUJEM SA ZA KVALITU ..ale dufam ze mi pomozete ,... ked budem mat cas tak pofotim a dam lepsie foto .... prepacte




a v tomto ich momentalne mam ... (ale nie obidvoch )

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 31. Októbra 2008, 21:39

to je prvy max. druhy zvlek...

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 31. Októbra 2008, 21:49

jo, aj ja si myslim - 1. alebo 2.zvlek. Kde si to kúpil? Aby som sa takému miestu vyhýbal...
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 31. Októbra 2008, 23:41

Dotyčného nepoznám a nechcem robiť zlú reklamu,ale pokial ti dá pol cm pavúka a povie že je to 6 zvlek....mno,ide viacmenej sam proti sebe.A pokial sa takto skutočne zachoval,tak som na 99% presvedcený ze si sa stal hrdým majitelom krasnej B.albovagans , v lepsom pripade B.vagans (resp.niecoho neskrizeneho).Začiatky sú tažké,nabudúce už budeš vediet :wink:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Novembra 2008, 08:47

patmos napísal:no tak to ta niekto pekne obalamutil, brachypelma v šiestom zvleku nemôže mať v žiadnom prípade veľkosť 0.5cm, ja mám vagans a v šiestom zvleku mala cca 4 - 4.5cm, čo je na skoro nerozoznanie podobný druh. ja tipujem že ju máš tak v 1.až 3.zvleku. Vo filmovke ju maj kludne aj do piateho.
s tou velkostou si to prehnal ..... 6. zv urcite nebude mat 4-4.5 cm telo ... mozno slabych 2-2.5cm ..... a potom zacnu velke narasty ...

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 1. Novembra 2008, 11:34

cvabo napísal:
patmos napísal:no tak to ta niekto pekne obalamutil, brachypelma v šiestom zvleku nemôže mať v žiadnom prípade veľkosť 0.5cm, ja mám vagans a v šiestom zvleku mala cca 4 - 4.5cm, čo je na skoro nerozoznanie podobný druh. ja tipujem že ju máš tak v 1.až 3.zvleku. Vo filmovke ju maj kludne aj do piateho.
s tou velkostou si to prehnal ..... 6. zv urcite nebude mat 4-4.5 cm telo ... mozno slabych 2-2.5cm ..... a potom zacnu velke narasty ...
no ja som mal na mysli aj s rozpatim nôh.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 1. Novembra 2008, 11:52

ja si myslím že ta moja Brachypelma epicureanum neni daka pokrižena....verím predajcovi že vie čo predáva :)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 1. Novembra 2008, 12:06

HnnbL napísal:ja si myslím že ta moja Brachypelma epicureanum neni daka pokrižena....verím predajcovi že vie čo predáva :)
preco si si taky isty ? :D

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 1. Novembra 2008, 16:41

Sceptic napísal:
lipo napísal:bolo mi to poslane z kosic ... a bolo my povedane ze je to 6 zvl. emial tojo cloveka je ans4@azet.sk a vola sa miso
Podobny ludia sa uverejnuju sem:

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=841



Spat k teme Brachypelma epicureanum. Pred vyberom pavuka si sa mohol spytat pozname tu vacsinu predajcov. Brachypelma epicureanum je podla mojho nazoru jeden z "najzahadnejsich" vtackarov vobec. Osobne si myslim, ze cisty kus tu nekupite od nikoho. Ak to niekto predava chce len zarobit.

nie kazdy nosi pavuky zo zahranicia v igelitkach... :!: a nevie co predava.... aj ked som toho nazaru ze b.epicureanum je diskutabilny pavuk ako to uz bolo povedane....tak isto to mozem povedaj aj o inych ...lividum ..albopilosum.. vagans..irminia..atd...v dnesnej dobe ide vela ludom len o zisk..a uz len malo je chovatelov...odstupom casu to vidiet...kto sa tomu venuje..a odchovava...a zbiera nove druhy..ja mam vacsinupavukov z vlastnych odchovov takze viem co predavam...vela krat aj menim takze stat sa moze vselico..a seriozny chovatel napravu s prehladom vyriesi...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Novembra 2008, 17:11

Hmm a tie od, ktorych sa odchovava chodia v igelitke priamo z Mexika :) . Taxonomia sa nerobi na Slovensku na lasiodora.sk ale v zahranici. Chybicka sa obcas pritrafi, teraz hovorim vseobecne. To, ze niekto robi odchovy to neznamena, ze mam zaruku toho co kupujem. Mam na mysli diskutabilne rody. Sam vies ako to tu vyzera a moj nazor je, ze B. epic je velmi velmi diskutabilna. K tym co si vymenoval by som este pridal zastupcov rodu Euathlus - truculentus, vulpinus, pulcherimaklaasi, Homoeomma spp a ine. Sorry ale tu mi nikto nezaruci co a co je bez original popisu. Samozrejme trepem ja lebo som spochybnil nedotknutelne.

Priklad zo zahranicia:
To je ako ked niekto predava odchytovku Paraphysa spp., ktora hodi kokon lebo bola naparena v prirode ako ciste mladata Euathlus truculentus. O Euathlus truculentus vie velke gulove pretoze vascina materialov su podpultaky a v anglictine. Vsak co videl som to na obrazu a "podobalo" sa to. Tento druh je problemicke determinovat, original popis ani holotyp asi ani nie je. Dostane sa to na SK niekto to opat napari a predava dalej ako Euathlus truculentus a kolotoc sa pekne toci. Bezni chovatel si nezistuje podrobnosti je mu to fuk. Staci mu zozrat oblozenu zemlu predavajuceho. Nevidim dovod preco by mala mat B. epi. cistejsie pozadie, ked sa natom nevedia dohodnut trosku iny odbornici.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 1. Novembra 2008, 18:07

Sceptic napísal:. Taxonomia sa nerobi na Slovensku na lasiodora.sk ale v zahranici.....to mi je jasne....a preto nie je moc na mieste tvrdit ze ak niekto predava b.epicureanum su ISTO neni...a ide len o zisk...50 sk myslim moc velky busines neni..... Chybicka sa obcas pritrafi, teraz hovorim vseobecne...To, ze niekto robi odchovy to neznamena, ze mam zaruku toho co kupujem.........ale predavajuci ma zaruku ze nepredava mix a vie co predava.........toto je pohlad predavajuceho vs kupujuceho...Mam na mysli diskutabilne rody. Sam vies ako to tu vyzera a moj nazor je, ze B. epic je velmi velmi diskutabilna......to som potvrdil aj ja....... K tym co si vymenoval by som este pridal zastupcov rodu Euathlus - truculentus, vulpinus, pulcherimaklaasi, Homoeomma spp a...........ano je toho dost...... Sorry ale tu mi nikto nezaruci co a co je bez original popisu. Samozrejme trepem ja lebo som spochybnil nedotknutelne.

skor by som povedal ze to je vztahove...ak niekto sa snazi a ma mladata myslim si ze ma k tomu vacsi vstah a rozumie sa tomu ako ten co nie... to bolo k tomu Mexiku....fuu paraphysa a ine spp...to neriesim to ani v chove nemam... :lol:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Novembra 2008, 18:24

Ako myslis :) . Pockam si na original popis. Dufam, ze ho niekto spravi a potom sa tu budem strasne smiat.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 1. Novembra 2008, 19:16

Sceptic napísal:Ako myslis :) . Pockam si na original popis. Dufam, ze ho niekto spravi a potom sa tu budem strasne smiat.
aj ja si to rad pozrem... :wink:
Obrázok

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 21. Novembra 2008, 01:41

cafte.... tak ja ny som tiez ako sa rad dozvedel aky je vlastne rozdiel medzi vagans a epicureanum ... lebo z toho co sledujem tak tam nevidim ziaden rozdiel,mam totis brachypelmu epicureanum po 7 zvleku a tak ma to dost zaujima

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 21. Novembra 2008, 09:14

lubko71 napísal:cafte.... tak ja ny som tiez ako sa rad dozvedel aky je vlastne rozdiel medzi vagans a epicureanum ... lebo z toho co sledujem tak tam nevidim ziaden rozdiel,mam totis brachypelmu epicureanum po 7 zvleku a tak ma to dost zaujima

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php ... ght=#19339

:wink:
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:
B.Epicureanum

Príspevok od užívateľa warsong » 21. Novembra 2008, 09:46

Cavte mne sa podaril odchov B.Epicureanum ( mal som ich poslane z čiech tak snad to boli ony :) ) a cely kokon som predal jednemu 15 rocnemu chlapcovi z Košíc neviem či to neposunul ďalej a či sa jedná o týchto pavúkov. Ako tu už písali odhadujem tu epicureanku na fotke na 2 zvlek a stačí jej ešte filmovka. Samca pri párení samica usmrtila a samicu som predal o pár mesiacov tiež.... pekný deň

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Novembra 2008, 13:46

Niekedy som vychadzal z predpokladu, ze krizenci mat mlade nemozu pretoze samce su neplodne. Momentalne podla info. co mam moze mat krizenec mlade aj viacej generacii, co je odsledovane. Aby som Vas nezavadzal moje info, nemusia byt pravdive a kopec inych zastava nazor o neplodnosti (ako sa komu hodi :) ). Takze odporucam to brat z rezervou ale ja tomu verim. Nejake rozlisovanie podla lemu a podobne su bludy. Z foto sa to neda. Na jednom zahranicom fore je vyborna debata ohladne B.ep. daju sa tam najst aj starsie orig. popis. B.ep.

Neviem ci sem chodite mate tu pekny clanok o Brachypelmach:
http://www.theraphosidae.cz/articles/artbramex.htm
Na tej B. vagans su zaujimave napr. pekne rovne a ziadne kucerave chlpky na abdomene. Mozno, ze tie kucerave v SK chovoch pouzivaju iny sampon :) .


Osobne ma hlavne zaujima roznorodost sfarbenie, ktora moze byt podmienena lokalitou - Mexiko, Juz. Ameriky, tak isto poddruhmi, pripadne su to uplne ine druhy.

Robia sa DNA vyskumy - do tejto chvile sa este stale neprisli na urcovaci kluc tvz, vagans "group".

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
B.epicureanum vs. B.vagans

Príspevok od užívateľa paint » 21. Novembra 2008, 15:33

Foto pre porovnanie mojich adultnych samic:

1. B.epicureanum
Obrázok

2. B.vagans
Obrázok

Musim vsak dodat ,ze B.epicureanum je po zvleku asi 10 mesiacov a B.vagans asi 2 mesiace./Znamena to,ze aj B.epicureanum by mala po zvleku urcite sytejsiu ciernu farbu/.I ked mam obidve samice od doveryhodnych chovatelov, ruku do ohna by som za to, ze to su 2 rozne druhy nedal. :P

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Novembra 2008, 16:59

Moja B. vagans tesne po zvleku:

Obrázok

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 21. Novembra 2008, 17:00

Sceptic napísal: Robia sa DNA vyskumy - do tejto chvile sa este stale neprisli na urcovaci kluc tvz, vagans "group".
Aj ja sem před nějakým tím rokem posílal přes kamaráda malé křížence B.albopilosa x B. vagans na testování DNA, které by mohlo hodně pomoct s určováním vagans "group". Ale zatím nejsou žádné výsledky, testy stále probíhají.

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 24. Novembra 2008, 15:05

Sceptic napísal:Moja B. vagans tesne po zvleku:

Obrázok
Když se tak dlouho nikdo nehlásí tak se musím ozvat aspoň já, na fotce není B. vagans, ale kříženec B.vagans x albopilosa . Pokud ste si toho nevšimli, tak se opravdu podívejte co máte doma. Sceptic sem, tu fotku dal úmyslně, jestli to někdo pozná, ale jak se zdá, tak se v tom nikdo z Vás nevyzná :evil: , což je dost velká chyba. A mrzí mě, že to nepoznají ani zkušení chovatelé :(


Napísať odpoveď