Ornithoctonus sp. "Malthai"

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:
Ornithoctonus sp. "Malthai"

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 17. Októbra 2007, 10:32

Zdravim mam drobca tohto druhu uz asi 2 mesiace a raz sa mi zvliekol, ma take cudne spravanie je stale zakopany a ak ho nahodou vykopem robi "mrtveho chrobaka". Zvliekol sa mi este len raz a potravu prijma bez problemov ak mate niekto skusenosti s tymto druhom napiste.
:roll:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Októbra 2007, 19:55

SKUUUUUBI napísal:ma take cudne spravanie je stale zakopany a ak ho nahodou vykopem robi "mrtveho chrobaka".
Tvoj pavuk sa zakopal, hmm naozaj "nezvycajne" hlavne ak to Haplopelma co je pribuzny rod s Ornithoctonus robi. Tiez ma zaujalo, ze ked ju nahodu vykopes. Co keby si jej dal pokoj? Kupis si relativne narocnejsi druh o, ktorom nemas ani zakladne poznatky, ktore sa daju najst a potom sa cudujes, ked svojim zasahovanim do jeho priestoru robi pavuk "mrtveho chrobaka".

Co som pisal s jednym skusenym Ceskym chovatelom povedal mi, ze nevie o ziadnych specifikach chovu. Starostlivost ako u podceledi Ornithocotninae. Dolezita je avsak vyska substratu a to minimalne 15 cm u dospeleho jedinca.


http://www.arachnoboards.com/ab/showthr ... ht=Malthai

http://www.the-t-store.co.uk/forum/inde ... hl=malthai

http://www.the-t-store.co.uk/forum/inde ... topic=9169

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 18. Októbra 2007, 09:41

Dakujem za radu, to ze je to pribuzny haplopeliem to viem , len som chcel vediet nieco viac od skusenejsieho chovatela. A nerozumiem niekedy tomuto foru ak sa clovek slusne nieco spyta tak hned kazdy utoci a potom sa to tu cele maze tak neviem naco to sluzi to forum. A nevykopavam pavuka len pre zabavu ale je niekedy nutna kontra napr. ci namal problem pri zvleku atd.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Októbra 2007, 10:06

SKUUUUUBI napísal:Dakujem za radu, to ze je to pribuzny haplopeliem to viem , len som chcel vediet nieco viac od skusenejsieho chovatela. A nerozumiem niekedy tomuto foru ak sa clovek slusne nieco spyta tak hned kazdy utoci a potom sa to tu cele maze tak neviem naco to sluzi to forum. A nevykopavam pavuka len pre zabavu ale je niekedy nutna kontra napr. ci namal problem pri zvleku atd.
Najprv si musis uvedomit na ake otazky musim casto odpovedat. Ja si nedovolim nieco kupit pokial nemam o danom druhu dostatok informacii.

Zamysli sa napises, ze ma cudne spravanie lebo sa zakopava? Co je na tom cudne, ked vies ze je pribuzny Haplopelmi a tie sa zakopavaju. Ako ti mam odpovedat?

Nezvliekal sa dva mesiace. Ja nevidim ziadny problem, kde je napisane, ze sa musi zvliekat v mesacnych intervaloch. Skus zvysit teplotu a podobne, tieto rady su tu napisane x krat.
SKUUUUUBI napísal: A nevykopavam pavuka len pre zabavu ale je niekedy nutna kontra napr. ci namal problem pri zvleku atd.
Ako zistis ci mal problem pri zvleku ked bude zvleceny? Ak sa zle zvlecie neprezije. Uviazne v nej urcite mu nepomozes.


Napísať odpoveď