Cyrtopholis ramsi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:
Cyrtopholis ramsi

Príspevok od užívateľa cruelty » 26. Októbra 2007, 15:12

Rudloff, 1995

Tento druh pochází ze severní Kuby a ze zalidněné oblasti hlavně z provincie Las Tunas a Holguin. Jeho zbarvení je velmi kontrastní, jsou velmi ochlupení. V přírodě obydlují, pro Kubu typickou, suchou rostlinu "cuabales" a "charascales". Dorůstá malých rozměrů(v těle do 4cm) jeho růst je velmi pomalý, pohlavně dospělí jsou až za několik let(3-5 let).V dnešní době lze tento druh nalézt uprostřed velkých měst. Preferují pobyt na slunci(slunění), na otevřených místech, kde můžeme nalézt opravdu velké kolonie. Hloubí si až 30cm hluboké nory. Jedná se o hojně rozšířeného sklípkana(dle německých zdrojů, podle mého názoru je tento sklípkan u nás víceméně rarita!), ale co je podivuhodné, je to, že tento druh byl ještě donedávna neznámý. Informací o tomto druhu i rodu je velmi poskromnu. Rod Cyrtopholis sdružuje mnoho druhů, kteří mají velmi podobné znaky a nikdy není stoprocentně jisté, zda se jedná pravě o ten či onen druh.
Naposledy upravil/-a cruelty v 26. Októbra 2007, 16:40, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 20. Mája 2008, 10:44

tiež ho mám a ak ho ešte niekto mám na slovensku mohol by sa ozvať... ja viem o ďalších dvoch ľuďoch u nás ale mám strach ,že to je asi všetko...

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 9. Júna 2008, 10:41

Já vím v česku o pár lidech co ho mají, vím, kdo stojí za mnoha odchovama v Německu a vím i o pár lidech co ho mají v sk.
Já osobně mám více kusů tohoto druhu.


Napísať odpoveď