Nhandu chromatus

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
Nhandu chromatus

Príspevok od užívateľa HnnbL » 11. Novembra 2007, 11:07

Mám v terarku konar a je duty zvnutra.A chromatus je tam vždy zalezený.sem tam vykukne a ked ho dačo vyruší tak zaleze tam.neviete prečo sa vždy tam skrýva ? to je taký plachy ? a hodil som mu aj predelenu zochovu a 2 dni sa jej ani nedotkol.len si tam čupi vtom kmeni.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: Nhandu chromatus

Príspevok od užívateľa FoXo » 11. Novembra 2007, 11:51

HnnbL napísal:Mám v terarku konar a je duty zvnutra.A chromatus je tam vždy zalezený.sem tam vykukne a ked ho dačo vyruší tak zaleze tam.neviete prečo sa vždy tam skrýva ? to je taký plachy ? a hodil som mu aj predelenu zochovu a 2 dni sa jej ani nedotkol.len si tam čupi vtom kmeni.
Je to normalna reakcia nemas sa coho bat a ak si mu to tam dal len prednedavnom tak si zvyka a hlavne N. chromatus to je psycho pavuk :) Som zvedavy co budes robit ked ti daky aj dva mesiace nevykukne :)

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 11. Novembra 2007, 12:29

no vyborne :D len jednej veci sa bojim..mam pavuukova uz 2 tyzdne smithi(3zvlek) chromatus (6zvlek) a sem tam som im hodil predelenu zochovu a ani raz som ich nevidel jest..je možne že im tie zochovy nevonaju ,?

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 11. Novembra 2007, 12:31

len tak na okraj :arrow: co to je zochova??
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 11. Novembra 2007, 14:34

Ak sa nemýlim tak Zochová je obec niekde na východe :idea:

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 11. Novembra 2007, 14:36

myslel som zophobas :)))

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 11. Novembra 2007, 20:51

HnnbL napísal:myslel som zophobas :)))
:lol: :lol: :lol: by zaujimalo, ako si prisiel na nazov "zochova" ? :lol: :lol: :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 12. Novembra 2007, 10:50

Ano je to mozne. A to im hadzes zophobasa ? Nemyslis nahodou tie mensie cervy? Lebo zophobas by som povedal ze je pre nich velky este. Nemusia to primat mozno su lovci a achcu daco zive :) Skus im hodit maleho cerva mucneho ziveho pred ne aak nebudu regovat dake 2 minuty tak ho vybera rozpuc hlavu a nechaj tam a uvidis

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Novembra 2007, 19:57

čauko. Tak na začiatok, zophobas morio ked už myslíš tieto gigantické červy tak sú pre tvoje pavúčiky ozaj na nič ! 3 zv. smithi, ved to je nieco neskutočne bojazlivé, a N. chromatus impulzívne, časom uvidíš, že sa ta nebude báť a smithi sa tiež predvedie. Nemyslíš náhodou múčne červy? To sú menšie a sú ozaj dobré, len zas nie je dobré stále nimi pchať pavúky. Treba skúsiť aj cvrčky a iný hmyz, ktorý dokáže pavúčik chytiť. Neviem načo dávaš 6zv. chromatusovi dutý konár??? však menšie pavúky sa vedia skryť, malé chromatusy zvyknú byť zahrabané, ale od toho 6zv. ich už vidieť lepšie. .Skús zmeniť potravu, ja neviem ale ja zvyknem dávať aj ešte čerstvo vyliahnuté chrobáky z kukiel a v pohodke žerú. Tiež múčne červy dávam len menším druhom, takému dospelcovi je to nič !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 12. Novembra 2007, 20:11

Pripadne ak ho mas vo velkej nadobe ta sa ani necuduj ze sa ti ukryva a neprima potravu tak ako by mal

Milos SK
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 10:33

Príspevok od užívateľa Milos SK » 15. Novembra 2007, 20:05

čaute! Mne ten môj chromatus nechce vôbec žrať. Neviem v kolkom je zvleku, ale má asi tak 3,5cm aj s nohami. Dával som mu múčneho červa - ani sa ho nedotkol a cvrčka tiež nie. Niekedy mám dojem, že keď okolo neho ten cvrček ide, tak sa ho priam bojí! Už ho mám doma 3 týždne a vôbec nič nezožral. Myslíte, že to je normálne???

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 16. Novembra 2007, 09:22

nhandu vo 4. zvleku - podkopal si cele dno krabicky, ma tam normalne chodbovy system, ked mu dam velkeho mrtveho cvrcka tak ten lapaj si ho stiahne dole, problem je ze ziadne zvysky som doteraz nenasiel, podla zistenych info by mal zvysky vyniest pred noru ale je mozne ze ich tam niekde v nejakom odlahlom kute svojej bane skladuje? vcera som vymienal substrat a nenasiel som nic plesnive tak neviem kam to strka vsetko :?: este by som chcel vediet ci sa v prirode stava ze pavuk umrie na plesen?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Novembra 2007, 09:35

frcatko napísal:nhandu vo 4. zvleku - podkopal si cele dno krabicky, ma tam normalne chodbovy system, ked mu dam velkeho mrtveho cvrcka tak ten lapaj si ho stiahne dole, problem je ze ziadne zvysky som doteraz nenasiel, podla zistenych info by mal zvysky vyniest pred noru ale je mozne ze ich tam niekde v nejakom odlahlom kute svojej bane skladuje? vcera som vymienal substrat a nenasiel som nic plesnive tak neviem kam to strka vsetko :?: este by som chcel vediet ci sa v prirode stava ze pavuk umrie na plesen?
Ano stava, mladata aj velke jedince, vsade tam kde obyvaju vlhke biotopy a podobne. Nemam poznaky v akom velkom rozsahu je uhyn vo volnej prirode. Pavuka vieme plesne zbavit ale v prirode mu nema kto pomoct.

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 16. Novembra 2007, 14:47

FoXo napísal:Pripadne ak ho mas vo velkej nadobe ta sa ani necuduj ze sa ti ukryva a neprima potravu tak ako by mal

To fakt? Moze velkost zivotneho priestoru vplyvat na to ako pavuk prospieva? Ja mam 3zv.chromatusov a Brachypelmu v pixlickach cca 5x10cm. Jeden chromat. zerie ako divy ale druhemu sa velmi nechce a brachypelmie tiez nie.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Novembra 2007, 14:57

Janett napísal:
FoXo napísal:Pripadne ak ho mas vo velkej nadobe ta sa ani necuduj ze sa ti ukryva a neprima potravu tak ako by mal

To fakt? Moze velkost zivotneho priestoru vplyvat na to ako pavuk prospieva? Ja mam 3zv.chromatusov a Brachypelmu v pixlickach cca 5x10cm. Jeden chromat. zerie ako divy ale druhemu sa velmi nechce a brachypelmie tiez nie.
Moj nazor je, ze je to mozne zalezi od velkosti druhu. Mohla si ich kludne nechat do 5 zvleku este vo filmovke, kde lespie zaistis potrebnu klimu - vlhkost, teplotu ako vo vacsej krabicke. Tak isto ani pavuk nema problem s hladam potravy.

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 16. Novembra 2007, 15:01

O.K. tak ich prelozim do mensieho.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Novembra 2007, 15:03

Milos SK napísal:čaute! Mne ten môj chromatus nechce vôbec žrať. Neviem v kolkom je zvleku, ale má asi tak 3,5cm aj s nohami. Dával som mu múčneho červa - ani sa ho nedotkol a cvrčka tiež nie. Niekedy mám dojem, že keď okolo neho ten cvrček ide, tak sa ho priam bojí! Už ho mám doma 3 týždne a vôbec nič nezožral. Myslíte, že to je normálne???
čauko no 3,5cm aj s nohami? niečo cez 6zv môže byť. ale neviem na isto ! Ked nechce nič žrať to je normálne, pavúky nežerú stále a chromatus nie je daaký žrútko zase. Ked má veľký abdomen tak sa ani nečuduj že ti nič nezoberie. Nechaj pavúka v kľude. Možno sa bude zvliekať a možno má zlé podmienky chovu ! Možné je predsa všetko :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 17. Novembra 2007, 10:29

tak neaká tá pomoc pre začiatočníkov, ked si nie ste istý, že sa váš pavúk ide zvliecť
N. chromatus pred zvlekom asi 2 týždne vyšúchané chlpky znamená to, že sa chystá na zvlek, no nie vždy je to pravda.
Obrázok

N. chromatus tesne pred zvlekom cca 2-3dni. Už sa to chystá... nová kutikula je na ceste.
Obrázok
Sčernenie abdomenu a celého tela má za následok jeden hormon, ktorý sa nazýva ,,ekdison,, Chitín hlavná zložka kutikuly nedovolí rásť telu, preto musia pavúky rásť týmto spôsobom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 17. Novembra 2007, 13:19

Razor napísal:N. chromatus pred zvlekom asi 2 týždne vyšúchané chlpky znamená to, že sa chystá na zvlek, no nie vždy je to pravda.
Vykopat chlpky moze kludne mesiac po poslednom zvleku a holy abdomen bude mat x mesiacov kym sa mu obnovia dalsie po zvleku. To, ze ich ma vykopane pred zlekom nema priamu umeru s tym, ze sa ide zvliekat. Skor by som to pripisal tomu aky je tento druh impulzivny a vykopava aj pri mensom vyruseni.

Je pravda, ze napr: Brachypelmi si tesne pred zvlekom osetria okolie pavucinoveho lozka obrannymi chlpkami a nepriatel si dobre rozmysli ci da pavukovi pri zvliekani pokoj, kedze okolie je nimi doslova bombardovane. Ak pavuk ostava v tom istom ukryte dlhsiu dobu viete si predstavit kolko tam toho musi byt.

Ale inak pekny prispevok.

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 17. Novembra 2007, 14:03

Sceptic napísal:
Razor napísal:N. chromatus pred zvlekom asi 2 týždne vyšúchané chlpky znamená to, že sa chystá na zvlek, no nie vždy je to pravda.
Vykopat chlpky moze kludne mesiac po poslednom zvleku a holy abdomen bude mat x mesiacov kym sa mu obnovia dalsie po zvleku. To, ze ich ma vykopane pred zlekom nema priamu umeru s tym, ze sa ide zvliekat. Skor by som to pripisal tomu aky je tento druh impulzivny a vykopava aj pri mensom vyruseni.

Je pravda, ze napr: Brachypelmi si tesne pred zvlekom osetria okolie pavucinoveho lozka obrannymi chlpkami a nepriatel si dobre rozmysli ci da pavukovi pri zvliekani pokoj, kedze okolie je nimi doslova bombardovane. Ak pavuk ostava v tom istom ukryte dlhsiu dobu viete si predstavit kolko tam toho musi byt.

Ale inak pekny prispevok.
Moja adult samica toto robi pred zvlekom pravidelne zasype to vsade obrannymi chlpkami[dovtedi ma brusko peknee,nevicesane] a za par dni sa zvlecie.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:
zvliekol sa :)

Príspevok od užívateľa HnnbL » 18. Novembra 2007, 14:24

no chromatus preto zaliezol do stromu a zapavučinoval si vchod bo sa zvliekol.a očividne sa mu ten konar pačí vkuse nanom beha .takže mu to určite nevyberem stadial

Užívateľov profilový obrázok
vestar
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 5. Marca 2008, 21:38
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vestar » 27. Marca 2008, 15:44

Ja mam momentalne dvoch chromatov, jeden je taky kludnejsi, jeden je naspeedovany. momentalne su v 2-3 zvleku, presnejsie neviem, ale presunul som ich do salatovky, takej nizsej...snad si na to zvyknu....Ako zaciatocnik - dufam ze som nespravil priliz bl bo, ked som ich dal do takejto misky v tak mladom zvleku...
Zaciatocnik - pozorovatel

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 27. Marca 2008, 16:33

ja som dal chromatusa do salatovky v 3. zvleku a par dni po otm sa mi zvliekol ... aspon si tam moze kopat vela ne jak vo filmovkach :P

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 27. Marca 2008, 16:43

Pato napísal:ja som dal chromatusa do salatovky v 3. zvleku a par dni po otm sa mi zvliekol ... aspon si tam moze kopat vela ne jak vo filmovkach :P
filmovky neodporucam, je milion dovodov preco nie. Maximalne 1 zvlek.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 27. Marca 2008, 17:43

PiXeL napísal: filmovky neodporucam, je milion dovodov preco nie. Maximalne 1 zvlek.
no schvalne aspon 10......
facebook: Marek Terno
Obrázok


Napísať odpoveď