Brachypelma boehmei

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 11. Augusta 2008, 09:20

bebe ak by si mohol trochu ho pribrzdiť tak by sm bol fakt happy lebo nevie o veľa samcoch :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2008, 12:49

Nechapem :(

Pred 2 dnami sa mi zvliekol tento pavucik asi do 6-7 zvleku, vyzeral ze je v pohode, uplne krasne vyfarbeny ... a vcera vecer uz bol taky schuleny v rohu terarka (myslel som ze sa este vystiera po zvleku) a dnes rano som ho nasiel mrtveho :(

Nechapem o co mu ide, aj som mu hodil cervika, ze ci nahodou nie je hladny, mal aj vlhkost aj vsetko a predsa umrel :( Skoda, taky bol krasny.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Septembra 2008, 13:07

Tryri napísal:Nechapem :(

Pred 2 dnami sa mi zvliekol tento pavucik asi do 6-7 zvleku, vyzeral ze je v pohode, uplne krasne vyfarbeny ... a vcera vecer uz bol taky schuleny v rohu terarka (myslel som ze sa este vystiera po zvleku) a dnes rano som ho nasiel mrtveho :(

Nechapem o co mu ide, aj som mu hodil cervika, ze ci nahodou nie je hladny, mal aj vlhkost aj vsetko a predsa umrel :( Skoda, taky bol krasny.
Ahoj po 2 dňoch od zvleku dávať pavúkovi žrať ? :shock: Akú mal vlhkosť ???
Mne pavúky dosť často po zvleku pijú. Najskôr vysávajú exuviálnu tekutinu zo vlečky ktorú im ponechám. A po 3-4 dňoch hlavne pavúky suchších oblastí veľa krát pijú. Brachypelmy, Grammostoly, Chromatopelma, Pterinochilus aj stromáky častokrát...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2008, 14:15

No vsak som skusal vselico ked som videl ze je taky nejaky nehybny .... jasne ze im nedavam bezne zrat tak kratko po zvleku, ale ked uz tam dlhsie sedi .... teraz som prisiel domov a este vidim ze pavucik sa ako tak trosku hybe, tak som mu este nalial trochu vody prinho ... nemam tam misku, len mu vlhcim lignocel ... vlhkost ma dobru, presne neviem, nemam tu ten merac na to.

Mam ho skusit prelozit niekde inde ? Alebo ako mu mozem teraz pomoct ? Staci len pockat ci sa z toho dostane sam ?

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 10. Septembra 2008, 14:19

ahoj
ma nohy pod sebou?ak ano tak mu uz asi velmi nepomozes mozes to len zrychlit a to mraznickou :?
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2008, 14:58

Hej, ma ich pod sebou ... nie uplne, tak napoly :)

Ja radsej nepomaham, lebo jedneho casu som bol dlho mimo domov, a ked som prisiel domov tak tiez bol jeden pavucik tak ze mal nohy pod sebou, ale ked som mu dal vody tak sa z toho dostal, takze verim do poslednej chvilky. Len vtedy som vedel ze je vysuseny, ale teraz netusim .... Zvlek prebehol v pohode, vlhkost ma, zrat nepotrebuje .... no neviem :(

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Septembra 2008, 15:35

Jáj tu je potkan zakopaný... Už niekde som písal, že pavúk po zv. nohy pod seba vsúva aby sa ponaťahoval poriadne...Nechaj pavúka napokoji.....

Tu je moja G. grossa 3 dni po zv. a vidíš tie posledné 2 nohy pod telom ? Pavúk nie je mŕtvy len si naťahuje kĺby.
Obrázok
Dúfam, že som už pomohol....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2008, 16:19

No ja som to uz tiez videl, ale sa mi zda ze to trva dlho, vsak uvidim neskor ... budem informovat :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2008, 23:48

Plany poplach :) Uz je rozcapena po celom terarku :) takze je to v pohode, uff

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 11. Septembra 2008, 13:03

Tryri napísal:Plany poplach :) Uz je rozcapena po celom terarku :) takze je to v pohode, uff
Tak je dobre :D , moja regaliska tiez davala nohy pod seba, ale to bolo uz naozaj... :( je mi jej luto

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 11. Septembra 2008, 13:46

Tak moja B.smithi to takto robi tiez. :P ale setko je v pohode.
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 11. Septembra 2008, 13:50

Tak neviem, som zmateny :)

Prave som dosiel domov a pozeram ... zase stara poza, ale na inom mieste ... tak dufam ze to uz za par dni rozchodi uplne, som z toho trochu nesvoj :) Lebo 3 dni predtym sa mi zvliekli dve shmitky a tie sa stihli uz aj nazrat.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 13. Septembra 2008, 23:55

Tak uz neviem, je to niekolko dni a pavucik je stale taky nejaky nijaky. Teraz je napriklad tak ze lezi na jednej strane ktoru ma pod telom, druhu ma normalne .... proste raz je v pohode, ze sa vystrie na sklo a potom je zase taky nejaky dokrceny a nohy tak trochu stiahnute pod seba ... este stale nechce zrat, tak ja uz neviem.

Ani sa nepohybuje extra, ked chytim krabicku tak ignoracia ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 15. Septembra 2008, 22:11

Tak po tyzdni alebo kolko bojovania nakoniec dobojoval .... nech je mu zem lahka a brana do pavucieho neba otvorena.

Ale tak nechapem, mal aj take svetle dni kedy normalne behal a potom sa uz len tak plizil ....

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Samec B.boehmei

Príspevok od užívateľa paint » 11. Decembra 2008, 19:54

Prikladam foto mojho adult. samca:

Obrázok

Pokial by mal o neho niekto zaujem nech napise s.s./adult.zv. 5.12.08/

lubko71
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 21:14
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa lubko71 » 6. Januára 2009, 13:28

cafte ... moja boehmei sa asi pred vcerom zvliekla do 3 zvleku a vcera rano som ju nasiel uz uhinutu ani nechapem preco sa to stalo ... :(

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 6. Januára 2009, 15:15

lubko71 napísal:cafte ... moja boehmei sa asi pred vcerom zvliekla do 3 zvleku a vcera rano som ju nasiel uz uhinutu ani nechapem preco sa to stalo ... :(
Mladým jedincům se tohle někdy stává, nemusí to být příčina, tvojí chyby.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 3. Mája 2009, 13:33

mam zaujem si zaobstarať tuto brachypelmu len neviem či budem vykryvať niejak tu teplotu 28 stupňov ktora by bola fajn pre jej odchov....darilo by sa jej aj izbovej teplote? ja mam v izbe tak v priemere v tomto obdobi teplotu tak 21-22 stupňov, v lete aj 25 + ..... stačilo by jej to?

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 3. Mája 2009, 17:43

samozrejme ze stacilo moje maju tiez 25 stupnov

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 4. Mája 2009, 19:02

takže ak by mala tak 21-22 stupňov bolo by to v pohode?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Mája 2009, 19:58

Jacob napísal:takže ak by mala tak 21-22 stupňov bolo by to v pohode?
21 - 22 stupnov je poddimenzovana teplota ale na tie 3 zimne mesiace by to mala prezit. Z dlhodobeho hladiska su to nepriaznive podmienky - dlhsie intervali zvlekov, mozno znizeny prijem potravy adt. Ak mas len par pavukov skus lokalne vyhrievanie.

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 4. Mája 2009, 21:18

Sceptic..............cez zimne mesiace je to v pohode to by som vyhrieval tak aj na 25-27 stupňov.........v zime nie je problem to vyhrejem ja len čo sa tyka tej zimy a jary, vtedy mam taku menšiu izbovu teplotu okolo 20 stupňov...........ja len nechcel by som vyhrievať zbytočne ked nemusim no okrem zimnych mesiacov to by som určite vyhrieval................chcem si kupit niejaku dalšiu brachypelmu ktorej by stačila taka izbova teplota, ale ako vidim boehmeike by veľmi tato teplota neprospela na jej vyvin, do adultu by to asi riadne naťahovala však pri takychto podmienkach? asi sa rozhodnem pre tu albiceps tej by teplota do tych 25stupňov asi mala stačiť však?

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 4. Mája 2009, 21:35

Nevím zrovna jak boehmeiky(jsou to jediný Brachypelmy který nemam moc rád) ale pro velkou většinu druhů bude zimování při nižší teplotě jen příznivé.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 4. Mája 2009, 21:51

Já mám všechny pavouky v pokoji kde je v tuto dobu 19 stupňů a pavouky chovám dost dlouho, nikdy sem jim nepřitápěl a myslím, že jim to jen prospívá, sice mi pomaleji rostou, ale rostou. Řekl bych, že je to lepší než vytápět na nějakých 28 stupňů a krmit je obden a hnát je do rychlích svleků.

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 5. Mája 2009, 20:42

No ja chovam pavuky uz tiez niekolko rokov ( aj Brachypelmy) a mam ich pri teplote 20 az 22 stupnov cize izbovej a nikdy s tym nebol problem.....jediny problem s teplotou som mal pri Imperatorovi a ten nato aj doplatil.....škorpikom treba teplotu vyssiu..... :roll:


Napísať odpoveď