Phormictopus cancerides cancerides

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 2. Mája 2010, 22:10

Přehlídneš ji snadno, já to neřešim a u prcků většinou ani nekoukám...
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa metalkohol » 21. Novembra 2011, 18:18

Len tak BTW, neviete niekto o odchove tohto druhu? v poslednom čase som ho v ponukách nevidel,a teda dal by som si povedať :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa ophiel » 21. Novembra 2011, 19:05

P.cancerides 1,0 10zv? keby mal niekto záujem (ss)
Prílohy
samsung 248.jpg
samsung 248.jpg (88.13 KiB) 5030 zobrazení
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Novembra 2011, 13:20

ophiel:

Ak predavas Phormictopus cancerides (o ktorom si myslim, ze je na SK prekrizeny, jeho ID od vyzorovo podobnych Phormictopus je obtiazny) potom to nepatri do tejto temy.

Ak si svojho pavuka kupil ako Phormictopus cancerides cancerides - tento druh neexistuje a je to vymysel predavajucich.

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa ophiel » 23. Novembra 2011, 18:46

Sceptic napísal:ophiel:

Ak predavas Phormictopus cancerides (o ktorom si myslim, ze je na SK prekrizeny, jeho ID od vyzorovo podobnych Phormictopus je obtiazny) potom to nepatri do tejto temy.

Ak si svojho pavuka kupil ako Phormictopus cancerides cancerides - tento druh neexistuje a je to vymysel predavajucich.
nepredávam :!: to len ak by mal niekto záujem na párenie (aj ked nieje ešte adult), ale kedže je tak prekrížený ako hovoríš v tom prípade ho nikto nebude chcieť, tak kludne ten moj príspevok vymaž a vtáčkara neviem akého druhu si nechám u seba bez toho aby okúsil niaku "holku" :wink:
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa AAA » 23. Novembra 2011, 20:40

A sme doma, to je este horsie ako ho predavat, kedze budu zase v chovoch zase bastardy
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa metalkohol » 23. Novembra 2011, 23:26

toto kríženie mi fakt lezie na nervy.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa ophiel » 24. Novembra 2011, 17:03

AAA napísal:A sme doma, to je este horsie ako ho predavat, kedze budu zase v chovoch zase bastardy
... nechápem o čom hovoríš :?: to ako ja za to možem že niekto ich kríži... kúpil som ho ako P.cancerides a to že ho niekto prekrížil o čom ja nemám ani potuchy tak ho mám teraz zašlápnuť :?: mám samca L.violaceopes a ked aj toho tu dám či niekto nechce na párenie aj za to budem ukamenovaný alebo čo... :?: :?: :?:
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa AAA » 24. Novembra 2011, 22:10

Comu nechapes? Nemusis ho hned zaslapovat, dochovaj ho ale neposuvaj jeho geneticky material dalej. Cize nema zmysel parit ak nechces aby naparil a parit s pavukom o ktorom si niesi uplne isty neroby dobru krv v chovoch.

Samozrejme ze nemozes za to ze si ho kupil prekrizeneho, ale mozes za to ze ho chces nechat parit.
Canis familiaris ( dogo canario ) 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens? /

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Novembra 2011, 22:41

niečo mi asi ušlo..neviem, kde zmieňoval, že je to krížené....i keď.....celé to krížené je....90 % jedincov sú krížence...málokto má úplne "čisté" jedince ....ani vagansy nie sú čisté a množia sa vpoho ďalej :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa metalkohol » 24. Novembra 2011, 23:21

ja čo som tu čítal, tak sú najviac albovagansky, H. hercules a teraz tento phormictopus. ale aj ked si človek pozrie fotky parahyban tak niesu všetky rovnaké,takisto to bolo aj z blondínami, a ako to prasklo.Aj niektoré acanthoscurrie sú si podobné,grammostoly.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Novembra 2011, 17:39

kludne moze toho pavuka poslat dalej pretoze prekrizeny chov sa uz viac poskodit neda, jedine zeby konecne nastupila zodpovedna generacia chovatelov ktora by zacinala s cistym stitom a presne urcenymi jedincami z prirody ... avsak vdaka velkemu obchodnemu duchu nasich otcov ci starych otcov :D su teraz na celom svete podmienky take ze nieco podobne sa uz asi nezrealizuje ... ps.: nechcel som urazit nikoho zo starsich chovatelov taktiez ani oni pravdepodobne neurcovali pavuky z pameti podla katalogu v lietadle cestou domov
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Novembra 2011, 18:13

Milan.svk napísal:kludne moze toho pavuka poslat dalej pretoze prekrizeny chov sa uz viac poskodit neda

No praveze da, napr: spominany Phormictopus cancerides sa predaval v CZ, urceny, myslim tym skutocna ID.

Dalsim prikladom v tomto rode moze byt aj P. auratus, ktory sa predaval cisty priamo z lokality vyskytu, sa mi zda, ze bol urcovany priamo popisovatelom tohto druhu. Tu istu dobu tu podnikavci predavali P .platus (ziadna ID, proste len lacno nakupili, vymenili), ktory moze byt P. auratus (nemusi) moze ist o nejaky uplne iny druh, krizence atd.. Podnikavci urychlene zacali predavat P .platus ako P. auratus, ludia posuvali tento druh so zmenenymi menami.

Konkretne dva priklady, kde svojim laxnym prezentujucim pristupom znicis chov celeho druhu.

OT
Zovseobecnenie mudrosti typu - ved nie je co pokazit, veselo prekrizte co sa na seba podoba nie su opodstatnene. Ak sa o chov skutocne zaujimate a hlavne vidite do problemov najdete si cesticky ako im predchadzat aj za cenu kokona, mladych, par eur za predaj. Mozete byt tou nastupujucou generaciou vytvarajucou skutocne hodnoty v chove, to by natom muselo niektomu zalezat.


Milan.svk napísal:ps.: nechcel som urazit nikoho zo starsich chovatelov taktiez ani oni pravdepodobne neurcovali pavuky z pameti podla katalogu v lietadle cestou domov
Zato, si nebol ofenzivny dostanes od "starsich chovatelov" vianocnu zlavu napr: na nejakeho albovagansa :D , tam uz nie je co pokazit, doslovne.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 26. Novembra 2011, 20:15

ale ak ho kupil ako P. cancerides cancerides a nasledne ho chovatel bude parit s pavukom co kupil s rovnakim neexistujucim menom tak to nevadi ... skor si myslym ze ak ma clovek overene odkial ma svojho jedinca pri vedomi v akom stave su chovi vo svete? minimalne teda v SR tak si rozmysli co ktomu pripusti (dufam)

ale aj taky H. hercules sa bezne mnozi a predava pritom je celosvetovo zname ze v chovoch sa vobec nevyskytuje ...
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Apríla 2013, 19:01

Obrázok

spermateka - Phormictopus "cancerides cancerides" - samica kupovana par rokov dozadu od Rehaka.


Napísať odpoveď