Phormictopus cancerides cancerides

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

timy
Phormictopus cancerides cancerides

Príspevok od užívateľa timy » 15. Februára 2006, 15:39

Neviete mi povedat nieco o tomto druhy....
Som pozeral na nete a nic podstatne tam neni...
napr..ci je agrasivny,ci je jedovaty, atd...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 15. Februára 2006, 19:51

Phormictopus cancerides cancerides je typovy poddruh P. cancerides a pochadza z Haity( Kovarik ).

Nejake obrazky:
http://www.spidy.goliathus.com/foto/0503_pcc.jpg.jpg
http://www.reptarium.cz/foto/phormictop ... des_01.jpg
http://www.spidy.goliathus.com/phormict ... id212.html

Ďalej sa udáva, že je pomerne rýchly a agresívny. Bráni sa obranným postojom, niekedy aj uhryznutím a vyčesávaním obranných chlpkov. Jedna sa o mohutný druh. Ma krásne sfarbenie carapaxu, často až do fialova a modra.
Nedisponuje velmi silným jedom, stačí terárko 30x20x20 a teploty 24-26 stupňov. vlhkost okolo 70 percent.
Dorastá do veľkosti okolo 18-20 cm v nohách a 7cm v tele.
Naposledy upravil/-a bebekexxx v 3. Marca 2006, 21:39, upravené celkom 1 krát.

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 25. Februára 2006, 12:51

Caute.P.c.c. su fakt krasne pavuky,mam 2 samice pred dospelostnym zvlekom(dufam...),maju krasny fialovy nadych.Co sa tyka manipulacie,tak su dost agresivne-sposob je individualny(jedna viac vycesava,druha zase hryzie..),treba si davat pozor :)

hybatel
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 8. Marca 2006, 07:58
Bydlisko: Dubnica nad Vahom
Phormictopus cancerides can.

Príspevok od užívateľa hybatel » 15. Marca 2006, 08:59

Mam jeden kus z tohto druhu,je uz pomerne velky(6cm v tele)Zatial som sa nikde nedocital ze jeho jed nejak moc nebezpecny ale velmi agresivny a utoci na vsetko co sa pohne v terariu.Aj ked nema silny jed treba davat pozor pri manipulacii s tymto druhom,pretoze jeho chelicery su naozaj velke a uhryznutie musi byt ozaj bolestive.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Marca 2006, 08:23

no pocul som ze nezvyknu kusnut , ale su dost nervozne ...

Desteros
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21. Februára 2006, 17:46
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Desteros » 23. Marca 2006, 16:00

Ahoj,je to trochu impulzivnější a agresivnější sklípkan,ale není to ,tak hrozný.Dnes se mi tento pavouk svlíkl,úplně změnil barvu-z hnědé na fialový nadech na hlavohrudi.

Lukas P.
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Apríla 2006, 21:54
Bydlisko: Pezinok, Slovensko

Príspevok od užívateľa Lukas P. » 13. Apríla 2006, 23:04

je fakt velmi pekny - isty cas ho predaval M.SEstak za tusim 250 skk ??
- nemate ho niekto na predaj ,???
- a nieje teda nejak toxicky vyznamny ze ?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Apríla 2006, 08:38

Ahoj

Celý rod Phormictopus sp. nepatrí medzi toxicky významné druhy. Ich jed nie je nebezbečný ani moc silný. Jedina mozna hrozba je mechanicke poskodenie pri uhryznutí. Phormictopus cancerides can. je o niečo agresívnejší ako napr: P. platus.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Februára 2007, 19:11

mam subadult samca ak by niekto potreboval ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 29. Júna 2007, 12:19

Zdravím, pred niekoľkými dňami som si zohnal tohto nádrehného pavúka, mám zatial len 1 zv. ale už teraz je poriadne velký, som moc zvedaví na jeho správanie v budúcnosti....
Už ako 1 zv je tak veľký, že mu je filmovka malá :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 29. Júna 2007, 17:59

ano su dost velke, ja mam asi od toho isteho co ty, v 3. zvleku su teraz a su pekny, velky. Spravanie mi pride prchke, nieco ako nhandu chromatus ked je vacsi, akurat tieto by nevedeli kade od samej radosti ujst.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Júna 2007, 14:53

bebekexxx napísal:ano su dost velke, ja mam asi od toho isteho co ty, v 3. zvleku su teraz a su pekny, velky. Spravanie mi pride prchke, nieco ako nhandu chromatus ked je vacsi, akurat tieto by nevedeli kade od samej radosti ujst.
no jo maš pravdu chromatusy aspon zdrhajú do nory, Diki za odpoved
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 30. Júna 2007, 23:26

inac som sa stretol s miernym problemom co sa tyka prijimania potravy, neda sa povedat ze by boli nejako extra zrave, teda moje jedince nie. Krmim nastrihanymi mucnakmi.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Júla 2007, 14:49

bebekexxx napísal:inac som sa stretol s miernym problemom co sa tyka prijimania potravy, neda sa povedat ze by boli nejako extra zrave, teda moje jedince nie. Krmim nastrihanymi mucnakmi.
ja krmim malymi cvrckami, a v pohodke papa, zatial vsak uvidime potom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Júla 2007, 22:58

v mensiej miere ho mozem porovnat s blondi :) mam samca po zvleku a je obrovsky ale stale nie dospely :) mam aj jedneho prcka a ten isiel za mesiac a par dni z 1 zv do 3 zv :) .. rastu super su pekne a dobre jedia :) :) :) ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Septembra 2007, 12:11

HI
Konečne sa už aj 2x zvliekol a musím povedať , že je to poriadny kus pavúka, zvliekal sa zo 15. na 16.9. od 23:00 do 0:40. Na 3 zv. pavúka je to celkom pekný výkon. Je veľký ako 5 zv. áno 5 zv. smithi ! Žerie veľmi pekne a nemám s ním problémy. Doba na prípravy na zvlek však trvá dosť dlho aj 2 týždne. Oplatí sa však čakať je to pekný doplnok každej zbierky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 20. Septembra 2007, 12:44

Hi all. Tento vtáčkar ma čím daľej tým viac prekvapuje, je dosť impulzívny, a rýchly, obranné chlpky vykopáva hned pri vyrušení, (ak ich ešte má) :D Korisť prepadá behom niekoľkých sekúnd a je to ozajstný lovec.
Pre inšpiráciu fotka 3zv. jedinca.
Obrázok
Good luck :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 30. Septembra 2007, 22:16

4. zvlek:
Obrázok
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Októbra 2007, 20:03

tak ze sa pripajam aj ja , od dnes mi tento Phormictopus cancerides cancerides pribudol do mojho skromneho chovu. Je v 4 zvleku / samica / je krasne tmavomodrocierny a prchky a impulzivny. Vdaka L. Rehorovi :)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Októbra 2007, 20:10

Razor napísal:Hi all. Tento vtáčkar ma čím daľej tým viac prekvapuje, je dosť impulzívny, a rýchly, obranné chlpky vykopáva hned pri vyrušení, (ak ich ešte má) :D Korisť prepadá behom niekoľkých sekúnd a je to ozajstný lovec.
Pre inšpiráciu fotka 3zv. jedinca.
Obrázok
Good luck :wink:
Abdomen ma vztyceny smerom hore co je jasny znak toho, ze pri foteni sa necitil vo svojej kozi.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 18. Októbra 2007, 20:23

PiXeL napísal:tak ze sa pripajam aj ja , od dnes mi tento Phormictopus cancerides cancerides pribudol do mojho skromneho chovu. Je v 4 zvleku / samica / je krasne tmavomodrocierny a prchky a impulzivny. Vdaka L. Rehorovi :)
Ja som ho kedysi davno mal od M.Sestaka ale neviem preco mi uhynul. Mas nejaky kontakt na L.Rehora (pana, neviem :) ) Velmi sa mi tento pavuk paci.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Októbra 2007, 23:27

Tryri napísal:
PiXeL napísal:tak ze sa pripajam aj ja , od dnes mi tento Phormictopus cancerides cancerides pribudol do mojho skromneho chovu. Je v 4 zvleku / samica / je krasne tmavomodrocierny a prchky a impulzivny. Vdaka L. Rehorovi :)
Ja som ho kedysi davno mal od M.Sestaka ale neviem preco mi uhynul. Mas nejaky kontakt na L.Rehora (pana, neviem :) ) Velmi sa mi tento pavuk paci.
jasne ze mam, najdes ho aj na ifaune a aj tu v sekcii inzercia. Len neviem ci ho este ma ... ked nenajdes na neho kontakt napis mi PM a poslem ti cislo ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 19. Októbra 2007, 00:34

Tak uz som ho zohnal, diky moc ... a uz som si aj objednal kedze mal posledny parik .... tak to vyzera ze sa budem snazit o parenie :) ale su iba v 5 a 4 zvl, takze mam este cas .... nebojte sa, ked sa to bude blizit to zistite, budem to tu bombardovat dotazmi :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 19. Októbra 2007, 09:52

Sceptic napísal:Abdomen ma vztyceny smerom hore co je jasny znak toho, ze pri foteni sa necitil vo svojej kozi.
Prosím??? a na to si ako prišiel?? že necítil sa vo vlastnej koži, som si myslel že pavúky nevedia cítiť čo sú mačky !!!!
Akože sory Sceptic, ale veľmi si ma sklamal ! Ako má hore abdomen? ja vidím, že je normálne dole, a ako sa pämatám, mal ho normálne položený, akurát, tento pavúk je dosť impulzívny a neznáša svetlo. Tá fotka je fotená kolmo tak asi sa ti zdá VIEŠ! A čo si s tým chcel zase dosiahnuť, že má hore abdomen, znova ma vyprovokovať ? :evil:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 19. Októbra 2007, 09:56

Razor napísal:
Sceptic napísal:Abdomen ma vztyceny smerom hore co je jasny znak toho, ze pri foteni sa necitil vo svojej kozi.
Prosím??? a na to si ako prišiel?? že necítil sa vo vlastnej koži, som si myslel že pavúky nevedia cítiť čo sú mačky !!!!
Akože sory Sceptic, ale veľmi si ma sklamal ! Ako má hore abdomen? ja vidím, že je normálne dole, a ako sa pämatám, mal ho normálne položený, akurát, tento pavúk je dosť impulzívny a neznáša svetlo. Tá fotka je fotená kolmo tak asi sa ti zdá VIEŠ! A čo si s tým chcel zase dosiahnuť, že má hore abdomen, znova ma vyprovokovať ? :evil:
- kamo, klud :) to bola len pooznamka a myslim si ze ti tym chcel povedat co si vsimol a postrehol. Ma pravdu , to vobec neries. Ber to ako poznamku nie ako kririku :shock:


Napísať odpoveď