Poecilotheria rufilata

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Júna 2013, 00:07

Obrázok
Obrázok

Obrázok
Stridulacny aparat na pedipalpe - modra sipka ukazuje na silnejsi vyrastok "maxillary tubercle", cervena sipka ukazuje na skupinu stetin, ktore vytvaraju lyriformne zoskupenie - "maxillary lyra". "Maxillary tubercle" su unikatne prave pre rod Poecilotheria.

Obrázok
Pekny priklad rozdelenej scopulae, tentokrat pasom stetin.

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa falus » 30. Júla 2013, 17:23

Parenie
Obrázok
Obrázok
Kokon
Obrázok
L1
Obrázok
L2
Obrázok
Zvliekanie do 1zvl
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 30. Júla 2013, 20:53

v prvom rade gratulujem.....v druhom sa chcem opýtať, kedy bolo párenie, kedy urobila kokón..ako dlho bol kokón pri samici..kedy bol odobraný....ako dlho trvalo zvliekanie do prvých zvlekov..aká bola cca teplota atď :P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa falus » 30. Júla 2013, 22:45

Dakujem, nakolko sa s jokym77 snazime pracovat na stranke, snazim sa parenia zaznamenavat v podobe clankov, teda:

Samicu som kúpil ako neurčeného jedinca 17.10. 2009. Keď som neskôr v júli 2012 uvidel inzerát na samca rozhodol som sa ho zaobstarať nakoľko sa mi moja samica zdala byť už dostatočne veľká. Po vložení do terária ku samici bola samica vždy agresívna, po porade so známym (áno s Tebou Filip) som sa rozhodol ich oboch nahnať do 22L Samla boxu z Ikei o rozmere 39x28x28 no ani po opakovaných pokusoch nejavila samica záujem aj napriek samcovému bubnovaniu. Usúdil som teda že samica asi nebude ešte dospelá, takže som ju vykŕmil a terárium presunul na ohrev.
29.11.2012 sa samica zvliekla. Samca aj samicu som par týždňov nato nahnal opäť do boxu, samec začal bubnovať na čo samica reagovala, keďže som box nezavrel tak námluvy pokračovali po celej vani asi 30 minút po ktorých samica z mne neznámych príčin stratila o párenie záujem. Ešte možno stojí za spomenutie že samec počas tohto pokusu mal problém s pohybom nakoľko sa mu neustále šmýkalo. V ďalších dňoch následovalo ešte pár pokusov pri ktorých na seba pavúky nereagovali.
Rovnako aj podvečer 14.1.2013 asi o 19:00, samca aj samicu som nahnal do boxu, ale asi po 45minútach bez bubnovania a aktivity som ich oddelil. V tu istú noc niečo po tretej som sa zobudil a samec bubnoval ako o život, pričom samica behala hore dole po teráriu a triasla sa s prednými končatinami zodvihnutými vo vzduchu, takže som sa premohol a zavrel samicu aj samca do Samla boxu, samec po necelej minúte začal opäť začal bubnovať, na čo samica začala ihneď reagovať a po asi 20 minútovej predohre počas ktorej samec bubnoval a samica chodila za ním hore dole po boxe, samec na pár sekúnd vystriedal oba bulbusi. Samica sa neprejavovala útočne a ani samec sa nedal na útek ale za pár sekúnd začal opäť bubnovať. Toto bubnovanie však samica ani po pár minútach neopätovala a tak som ich oddelil do svojich ubikácií. Predošlé nereagovanie pavúkov na seba pripisujem skorým večerným hodinám počas ktorých pavúky ešte neprejavujú dostatočnú aktivitu.
Samica 10.5.2013 vytvorila kokón ktorý jej bol 15.6.2013 dobratý a boli v ňom L1. Tie sa do druhého larvárneho štádia zvliekli 5.7.2013 a následne 29.7.2013 do 1zvl. Počas párenia, držania kokónu, aj inkubácie som teplotu nijak nezvyšoval.

Zaujímavosť je že samec nebol najmladší, asi týždeň - dva po odpárení začal prejavovať známky staroby a blížiaceho sa úhynu, tak ma napadlo ho nahnať k samici aby poslúžil ako kvalitná potrava, no po pár dňoch samec v teráriu u samici skonal prirodzenou smrťou.

Samec po smrti
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
kovboj
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 28. Septembra 2012, 21:23
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa kovboj » 1. Augusta 2013, 10:28

Gratuluju k úspěchu!!! Jinak perfektně zdokumentováno ;-)
Spiders:
Araneomorphae: Phoneutria fera, Latrodectus spp., Heteropoda spp.
Mygalomorphae: Therapohosa stirmi, Xenesthis immanis, Poecilotheria formosa, Poecilotheria ornata, Pelinobius muticus, Megaphobema robustum, Linothele megatheloides, Macrothele gigas, Heteroscodra maculata, Psalmopoeus irminia, Lasiodora parahybana, Brachypelma smithi, Phormictopus platus atd.

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa falus » 1. Augusta 2013, 16:24

Dakujem pekne :wink:

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa falus » 12. Septembra 2014, 13:07

Poecilotheria rufilata 0.1
Obrázok
Obrázok
Obrázok

voMacK
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2014, 17:43
Bydlisko: TN
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa voMacK » 23. Februára 2015, 11:50

Hosi mam otazku. Mam jedneho neurceneho jedinca. Zvlecku sa mu/jej podari vzdy po zvleceni zdecimovat, cize urcit z nej pohlavie je prakticky nemozne.
Teraz po miernom vykrmeni ma uz v tele 6cm. Myslite, ze keby to bol samcek, bol by uz adult a teda dalo by sa urcit pohlavie na zaklade zfarbenia?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Poecilotheria rufilata

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Februára 2015, 19:10

voMacK napísal:Hosi mam otazku. Mam jedneho neurceneho jedinca. Zvlecku sa mu/jej podari vzdy po zvleceni zdecimovat, cize urcit z nej pohlavie je prakticky nemozne.
Teraz po miernom vykrmeni ma uz v tele 6cm. Myslite, ze keby to bol samcek, bol by uz adult a teda dalo by sa urcit pohlavie na zaklade zfarbenia?
TAkto veľký jedine môže byť aj nedospelý samec..sfarbenie je rozdielne až v adulte
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď