Acanthoscurria antillensis

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Acanthoscurria antillensis

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Januára 2008, 11:53

Zaobstaral som si tieto neobyčajne obyčajné pavúky. Sú dosť impulzívne a na svetlo reagujú vyplašene. Hlbia si nory, ako väčšina mládat Acanthoscurrií a väčšinu času trávia v nej. Sú nesmierne žravé a už v prvých zvlekoch vidieť krásne bledo-hnedé nôžky.
Ponúkam foto 2-3zv. Acantoscurrie.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Januára 2008, 11:56

Obrázok
Malý žravý diabol :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 16. Marca 2008, 11:00

Tieto Acanthoscurrie sú neobyčajne agresívne už v takýchto nízkych zvlekoch. Takýto malý jedinec už používa svoje obranné chlpky k aktívnemu vykopávaniu na nepriatela. U iných druhoch som si to nejak extra nevšimol, no nič nie je vylúčené. Potravu prijíma bez menších problémov, a zatiaľ nevidím žiadne problémy, ktoré by tento pavúčik spôsoboval. Kto sa nebojí diablov vrelo ho odporúčam :)
Obrázok
Vyzerá nevinne, no prvý dojem môže značne klamať !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Decembra 2008, 14:32

Tak prešiel čas a keď si tohoto pavúka už neviete predstaviť ponúkam vám fotku semiadultnej samice.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2009, 21:03

Musim povedat .... ze mam doma parik ... ale pocas mojej nepritomnosti sa mi onho starali kamarati ...

Samicu mal jeden menej skuseny, ale nadseny chovatel. A musim povdat ze tento pavucik vydrzi vela ...., je dost huzevnaty a celkom pekne podrastol aj ri nizzsej teplote kt. ma kamos v izbe.

Tesim sa ked budu obaja adult.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Januára 2009, 11:46

Este jedno ozorovanie. Uz mam svoj parik doma tyzden aj nieco.

Mno a samica je pekne agresivna a nervozna. Samec sa mi pred vcerom zvliekol a uz je tiez nervoznejsi. Pri sebemensom buchnuti do krabicky samica urobi vypad. Smerom kde ucitila rozruch. A pri otvoreni krabicky nedava na javo svoju nervozitu obrannym postojom, ale hned sa zaprie zadnymi nohami o podklad. To znamena ze sa pripravuje na vypad. Toto pozorovanie mam potvrdene u mojej samicky murinusky, kt. je agresivnejsia ale aspon ten obranny postoj.

To ze antillensis nie tak casto dava na javo svoju nervozitu a hned sa pripravuje na utok, moze byt nebezepecne pre neskusenych chovatelov. Bude sa im zdat ze je to miernejsi druh a ze je pokojny. A po uhryznuti ich silny jed nemusi mat blahodarny ucinok na cievnu sustavu chovatela. :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Februára 2009, 19:46

Obrázok


Ako je vidiet na fotke samca, ze tento druh parti k agresivnejsim. Pocas fotenia mi 3X zautocil na palicku, pouzil jedove uhryznutie. V jednom pripade sa mi chcelicera aj zaborila do materialu. Na dolnych fotkach samice je zretelne vidiet, ze si naozaj rady hlbia nory. Cely substrat nahazala na jednu stranu a spevnila pavucinou. Neskor do spodnej casti vyhlbila noru. Pekne temperamentne, avsak toxicky vyznamne vtackare.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 7. Marca 2009, 14:40

Obrázok
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Januára 2011, 19:16

Obrázok

Po 6tich tyzdnoch len vajcia ...., priznavam, nizka teplota, ale aj tak som prekvapeny.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď