Psednocnemis brachyramosa(ex Selenocosmiinae Gunung Ledang)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Psednocnemis brachyramosa(ex Selenocosmiinae Gunung Ledang)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Februára 2008, 20:46

Chcel by som vas popri nudnej Poecilotheria metallica ukazat, dovolim si povedat jej "pozemnu" alternativu. Podla nazvu mozte vydedukovat len nazov jej lokality nalezu a priradenie k podceladi Selenocosmiinae. O tomto pavukovi neviem nic, takze na vase pripadne otazky momentalne nemozem zodpovedat.


Obrázok


Za fotografiu Selenocosmiinae sp.Gunung Ledang by som chcel podakovat B. Fidrovi. Cena tohto pavuka je len 300 kc - 2 zvlek.

Update 1-2013

1. Selenocosmiinae Gunung Ledang
2. Coremiocnemis brachyramosa
3. Psednocnemis brachyramosa

Psednocnemis brachyramosa je momentalny novy platny nazov.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 10. Februára 2008, 21:46

No .. ehm .. nudnu ... ehm.. super mat modreho pavuka, z ktoreho vidno max. par noh ked mas stastie. :)
Inak takychto 'modrych' pavukov je vela, som zvedavy, ci je naozaj modry, alebo ako lividum, len 'par dni po zvleku pri spravnom svetle'.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 10. Februára 2008, 22:07

Krasa, ano je to pavuk toho typu ze len vytahujes zvlecky, hadzes tam cvrcky a len ten pocit mas ze ho mas, len ho nikdy nevidis ako Columbovho manzelka.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

xenesthis
skúsený chovateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 24. Decembra 2006, 01:59
Bydlisko: Bratislava/Šurany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa xenesthis » 12. Februára 2008, 19:34

Brachy sklanam sa nad tvojim humorom :D

Par kuskov tohto fesaka som si kupil tak mozem priebezne informovat o spravani. Zatial ich mam v 3tom zvleku a farba je hneda

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Februára 2008, 10:05

Nalezisko tohto pavuka Gunung Ledang lezi v Malajzii. V tele ma okolo 4 cm a rozpatie 8 cm avsak tieto merania boli uskutovnene na mladej samici. Rozpatie adult samca sa pochybovalo u dvoch kusov v rozmedzi 9 cm.

Ta modra nie je az taka uniformna. Hnede sfarbenie maju vsetky casti koncatin (kde tu s jemnym modrastym nadychom) okrem femura. Chelicery maju sedomodrasty nadych. Naproti tomu adult samec je hnedy, mozem to prirovnat k H. lividum. Jej naroky nie su nijako velke, staci mensie alebo stredne terarium s dobrym vetranim a teplotou do 25 stupnov - zapriada terarium. Potrebna bude asi vyssia vrstva substratu a vlhkost okolo 70 percent. V kokone byva do 100 pavukov. Parenie nie je problematicke.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Selenocosmiinae sp.Gunung Ledang

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 19. Februára 2011, 21:05

da sa k tomuto pavukovi dostat? popripade ma nejake "nove" meno pod ktorim sa predava dnes?
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Selenocosmiinae sp.Gunung Ledang

Príspevok od užívateľa Sturm » 19. Februára 2011, 22:34

takisto ma hneď zaujal :) ... hmm dosť zaujímavý si myslím

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Selenocosmiinae sp.Gunung Ledang

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Februára 2011, 23:58

Ide o Coremiocnemis brachyramosa.

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 20. Februára 2011, 02:20

Raqua napísal:No .. ehm .. nudnu ... ehm.. super mat modreho pavuka, z ktoreho vidno max. par noh ked mas stastie. :)
Inak takychto 'modrych' pavukov je vela, som zvedavy, ci je naozaj modry, alebo ako lividum, len 'par dni po zvleku pri spravnom svetle'.

prepáč, no to máš odkiaľ, že lividumka je modrá len pár dní po zvleku a aj to len pri správnom svetle???
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Re:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Februára 2011, 16:47

Blondi :) napísal:
Raqua napísal:No .. ehm .. nudnu ... ehm.. super mat modreho pavuka, z ktoreho vidno max. par noh ked mas stastie. :)
Inak takychto 'modrych' pavukov je vela, som zvedavy, ci je naozaj modry, alebo ako lividum, len 'par dni po zvleku pri spravnom svetle'.

prepáč, no to máš odkiaľ, že lividumka je modrá len pár dní po zvleku a aj to len pri správnom svetle???
Neviem ci sa opati riesit 3 roky stare prispevky ale Raqua ako vtedajsi chovatel len stromovych vtackarov si neodpustil pre neho typicke sarkasticko-vtipne reakcie.

Co sa tyka tohto pavuka prechadza pocas ontogenezy farebnymi zmenami. U tohto druhu je aj pohlavny dimorfizmus.


Napísať odpoveď