Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 23. Júna 2008, 18:07

awojiik ja ma jednu podla man ost zaujmavu otazku : v ktorom zvlku cca menia versiny sfarbenie zo zelenej na tu peknu dospelacku ? :shock:

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 23. Júna 2008, 21:29

mne osobne sa velmi pacia aj male modrozelene jedince :)
na rozdiel napr. od takej malej B.smithi ktora ked je prtava vyzera jak hajzlovy pavucik :)

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 19. Júla 2008, 21:46

hojky... dnes som nasla moju versinku zvlecenu.. kedze som nebola cely tyzden doma a nemala skoro vobec vlhkost tak som sa zlakla ze je Death ....ale nastastie bola iba na zvlecke a vyzeralo to dost zle ale nastastie je v uplnom poriadku.. je troska viac vyfarbena a pekne vyrastla... takze som rada ....inak mala by mat napajacku alebo este jej staci pit kvapky s pavuciny _? napajacku ma ale nikdy z nej nic neubudlo tak ci by jej nestacili zatial tie kvapky s pavuciny ... teraz je v 8 zvleku...

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 19. Júla 2008, 22:07

Emka napísal:hojky... dnes som nasla moju versinku zvlecenu.. kedze som nebola cely tyzden doma a nemala skoro vobec vlhkost tak som sa zlakla ze je Death ....ale nastastie bola iba na zvlecke a vyzeralo to dost zle ale nastastie je v uplnom poriadku.. je troska viac vyfarbena a pekne vyrastla... takze som rada ....inak mala by mat napajacku alebo este jej staci pit kvapky s pavuciny _? napajacku ma ale nikdy z nej nic neubudlo tak ci by jej nestacili zatial tie kvapky s pavuciny ... teraz je v 8 zvleku...
Miskou v terariu, nikdy nic nepokazis... takze sup jej tam misku s vodou

katka
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 21. Marca 2008, 18:49
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa katka » 19. Júla 2008, 22:34

myslíš že pavúk vypije toľko že z nej ubudne? napájačka pomáha držať vlhkosť a určite vieš,že A.versicolor ju potrbuje vysokú, tak pokial nehrozí utopenie nieje dôvod ju odstrániť...

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 21. Júla 2008, 19:00

myslism ze utopenie u uvicularii nehrozi...

zviretom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19. Októbra 2007, 14:59
Bydlisko: Mosty u Jablunkova-Czech Republic
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zviretom » 21. Júla 2008, 19:34

ja si myslim že pavouky jako versicolor by se nemnel utopit,žije nekde v paralese tak si myslim že v přirodě mněl vetší styk z vodou tak proto asi utopení nehrazí-muj nazor

Užívateľov profilový obrázok
meo
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 13. Júna 2008, 15:14
Bydlisko: NR, BA, ST
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa meo » 21. Júla 2008, 19:43

zviretom napísal:ja si myslim že pavouky jako versicolor by se nemnel utopit,žije nekde v paralese tak si myslim že v pøirodì mnìl vetší styk z vodou tak proto asi utopení nehrazí-muj nazor
to je pravda a tiez som pocul, ze avicularie dokazu plavat...

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 22. Júla 2008, 08:27

noo ved aj ja a na youtube je video ako vraj versina pláva tak tu je link :

http://www.youtube.com/watch?v=5i-pQ78UCik


neviem či to je zrovna versina a či zrovna pláva ale toto som našla... :D

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Júla 2008, 10:18

Kedže pavúky rodu Avicularia žijú vysoko v korunách stromov, niekedy sa stane že spadnú dole, a pod nimi zvykne byť v období daždov všade voda - Amazonas sa vyleje. Pavúk je husto ochlpený, no skutočnú schopnosť vznášať sa mu dáva kutikula, ktorá neprepúšta vodu von ani dnu do tela. Či dopláva do bezpečia nevieme, všade okolo pod pavúkom žijú dravé ryby.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 10. Decembra 2008, 16:22

Taka otazocka mam odstranit zvlecku z hniezda?lebo mam take mensie obavy zeby so mohlo to hniezdo poskodit

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 10. Decembra 2008, 16:56

oblHis napísal:Taka otazocka mam odstranit zvlecku z hniezda?lebo mam take mensie obavy zeby so mohlo to hniezdo poskodit
Bez obáv tu zvlečku vyber.Hniezdo poškodiť môžeš ale ona si ho časom opraví je to avicularia a tie dosť pavučinujú.
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 21. Decembra 2008, 11:03

Obrázok

Obrázok


Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 30. Decembra 2008, 13:03

Tak toto je fotka mojej versinky 2-3 zvlek.Od toho casu sa uz aj zvliekla ale zial fotka este nieje hotova.Snad neskor
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 3. Januára 2009, 14:24

tak aj ja sa pochvalim s mojou versicolorkou tesne po 5.zvleku...kvalita fotky nic moc,strasne sa mi trasu ruky :D

Obrázok
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Januára 2009, 10:46

Včera keď som konečne dorazil domov zo skúšok sa mi stala jedna vec. Kontroloval som pavúky a zbadal som pri mláďatách A. versicolor, že niečo nie je v poriadku. Pavúk už ledva chodil a zalamovali sa mu nohy. Ihneď som konal. Po jemnom poprášení vodou pavúk okamžite začal piť vodu. Trošku som si vydýchol a dnes po opätovnom kontrolovaní už pavúk v pohode žral. Nikdy, ak je pavúk vysilený nepodávame ako prvú potravu ! Môže dôsť k úmrtiu z nadmerného vysilenia. Chyba z mojej strany nebol som doma... Príčina - nadmerné preschnutie substrátu. Bol som preč 2 týždne. Keby som preč ešte 1-2 dni pavúka nezachránim.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 6. Februára 2009, 11:19

Obrázok
Obrázok

Adult samec najkrajsej z avicularii, pri foteni som mal problem udrzat ho na mieste, aktivny jedinec dokonca vyuzil jednu zo svojich zbrani - vystrek trusu (fekálií) :? (hnus!)

marduk
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:29
Bydlisko: Turcianske Teplice

Príspevok od užívateľa marduk » 23. Marca 2009, 11:59

Tak po 39 dnoch od posledneho parenia tu mam dalsi kokon od mojej versiny 8)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 24. Marca 2009, 09:26

na slovensku sa im dari
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 7. Júna 2009, 18:10

Dnes som rosil vsetkym svojim pavukom a dostal som sa ku skupinke A.versicolor , vsetky asi 4.zv, je bezne ze mi pri roseni alebo krmeni bezne vybiehaju z ich nadobok . Dnes mi vybehla na ruku len jedna a nevenoval som tomu pozornost a rosil som jej obydlie zrazu som pocitil pichnutie - nie silne a pavucik odbehol nejakych 5 cm smerom ku laktu a znovu ma tam kde bol pichlo :roll: zda sa mi nepravdepodobne ze by taketo krpce uz hryzli pretoze som u avicularii co mam nikdy nevidel ziadny naznak agresie.
Ale tie dve ´´pichnutia´´ si neviem inak vysvetlit...inak nieco ako opuch alebo bolest v mieste v pichu vobec nemam.

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 21. Júna 2009, 17:28

5zv. :
Obrázok
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 23. Októbra 2009, 08:06

Tak vcera sa mi zvliekla z 2 na 3zvl. Zaujmave bolo, ze 6 tyzdnov neprimala potravu. Na takyto nizky zvlek sa mi to zda dlho. Myslel som si, ze je zle a "pude" no nakoniec vsetko dobre dopadlo :)

Pokial chcem vybrat zvlecku budem jej musiet znicit/poskodit hniezdo. Ako je to prosim pri tomto druhu. Vynesie ju von ci budem musiet zakrocit ja a vybrat ju?
moj chov: 2x B. smithi, 2x P. irminia, B. emilia, A. versicolor, L. parahybana, G. rosea RCF, Ch. cyaneopubescens
Vymenim za iny druh: B. smithi 7zvl, P. irminia 9zvl, - neurcene, Ak je zaujem tak SS.
Zhanam: Ch. cyaneopubescens - Ponuknite

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 23. Októbra 2009, 09:14

Tiež som sa predtým divil, že im to tak dlho trvá - moje nežerú už 8 týždňov a sú v treťom...asi je to normálne...ale záleží aj od teploty.

Zvlečku vyber ak chceš - hniezdo si opravia.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
M4tuSh
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 6. Októbra 2007, 10:59
Bydlisko: Kazachstan/PO

Príspevok od užívateľa M4tuSh » 6. Novembra 2009, 19:21

:arrow:
Obrázok
\\//_
( (:B
//\\¯

>~, \\ / /
3): )))))=====Q
>~' // \ \

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:
moja samica :)

Príspevok od užívateľa warsong » 15. Marca 2010, 21:24

Ahojte cchel by som sa opýtať či už môže byť moja samica adult... je v 10 možno 11 zvleku v tele ma cca 5 cm a z noahmi asi 11cm približne. Zvliekala sa asi pred rokom......počkať na zvlek a vyskúšať ju páriť ? dik za rady. :wink:


Napísať odpoveď