Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2011, 12:16

co je to dobre prostredie ? :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
zaciatocnik
Príspevky: 890
Dátum registrácie: 14. Marca 2010, 14:31

Príspevok od užívateľa zaciatocnik » 9. Januára 2011, 13:14

Cakal som ze budes reagovat na moj koment... :)
To sa spytaj tych co im zgegla ako ju chovali...
ja som zatial s mojimi dvoma avinami problem nemal ziaden.
Obrázok

moja skupina ktorá je zameraná čisto len na Poecilotherie .

http://www.facebook.com/groups/115582828528632/

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 9. Januára 2011, 18:49

detailne mi sfot v jakom prostredi ich chovas.. nech vidno :)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2011, 22:50

diZZy napísal:Cakal som ze budes reagovat na moj koment... :)
To sa spytaj tych co im zgegla ako ju chovali...
ja som zatial s mojimi dvoma avinami problem nemal ziaden.
Pytal som sa ake su to tie spravne podmienky aby mali dobre prostredie. Ak si s nimi nemal problem. Tak napis ako ich chovas ty. Ake maju podmienky u teba, ake prostredie im vytvaras. Forum je o odovzdavani skusenosti predsa. Ja neviem, chcem sa tiez priucit. Ja som v podstate ani versiny nechoval.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
paterlini
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Decembra 2010, 10:21

Príspevok od užívateľa paterlini » 10. Januára 2011, 10:34

skor by som prijal porovnanie chovatelov, kt sa dari a ktorym nie.
zhanam A. versicolor a B. smithi
(BA)

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Januára 2011, 14:28

Pokud se vám daří chov jednoho jedince, vaše statistická hodnota je naprosto nulová :) Pokud při stejných podmínkách chováte 10,20,50kusů, je to úplně něco jiného. V začátcích jsem měl u versinek dlouhá léta téměř 100% ní úmrtnost, dneska pokud některá cípne, tak je to jen má chyba, většinou zapomenu zalít. Až bych řekl, že jsou to jedni z nejlepších držáků mezi stromákama :lol: jen musí člověk vědět jak na ně :wink:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 10. Januára 2011, 15:06

ja som mal 5 a. versicolor v 3zv. v rovnakých plastových nádobách,rosil som všetkým v rovnakú dobu,kŕmil som ich tiež naraz a 2 to už maju za sebou a ostatné 3 sú zatiaľ v pohode.tak neviem kde je problém.podmienky mali prakticky identické,aj keď si myslím,že je nemožné vytvoriť úplne totožné prostredia.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 10. Januára 2011, 16:05

Nery napísal:jen musí člověk vědět jak na ně :wink:
no prezrad to tajomstvo :P :lol:
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Januára 2011, 17:12

pike: asi máš špatný prostředí a ty co ještě žijou jsou prostě jen o něco odolnější než ostatní.
jednasest: už jsem to několikrát psal...extrémní vlhkost(bahno), suché místo a hodně, hodně větrání.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 10. Januára 2011, 18:45

Nerry podľa mňa nemusí ísť o menej odolnejšie jedince.Akurát im možno nesadlo to čo ostatným áno.Nemyslím,že v prírode si všetky versicolorky robia hniezda v úplne rovnakom prostredí a to čo môže vyhovovať jednej,tak druhej nemusí.Tie ,,optimálne,, podmienky,ktoré má asi každý chovateľ iné a každý si ich bude zastávať nemusia byť vôbec vhodné,akurát môžu stačiť na prežitie.

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 10. Januára 2011, 21:11

Máš to nějaké popletené, vezmi to logicky. Pokud jsou to vhodné podmínky, nemůžou jim nesednout, pokud jsou nevhodné, můžou je silní jedinci přežít.
Absolutní optimum neexistuje, ale pokud dochováváš dejme tomu 50ks a máš prakticky nulovou úmrtnost, o něčem to vypovídá. Já jsem to "odkoukal" od člověka co je odchovává již mnoho generací a prostě to funguje.
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 10. Januára 2011, 22:34

Veď ja sa s tebou nehádam,že tvoj spôsob chovu alebo podmienky sú nevhodné.Keď vravíš,že sa ti osvedčili tak to tak bude.Len chcem povedať,že keď sem tam čosi ,,z ničoho nič,, (samozrejme vždy to má príčinu) skape tak si človek všeobecne povie,že nemal pavúk vhodné podmienky.Ale čo konkrétne? Vlhkosť,teplota...? to sa človek vždy môže len domnievať a skúšať tie podmienky ďalej prispôsobovať,trebars vyskúšať podľa rád niekoho iného

warsong
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29. Apríla 2008, 23:59
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa warsong » 11. Januára 2011, 19:31

Ja som odchoval 3 versiny a 3 metalicy od 1 zv. do adultu ( nevravim ze je to vela) a choval som ich rovnako ako psalmopoeusy....nič špecialne...raz tyzdenne som rosil. Potrava podla toho či som doma mal nejake cvrky or mučnaky. Momentalne mam doma už len 1 adult samicu A.V. v terariu o rozmeroch 40x40x40.....rosim občasne....ked je na prednom skle viem že chce vodu a nastriekam rovno pred nu a pije...krmim navalovo....5 dospelych cvrkov a potom aj 1 az 2 mesiace hladovka.
Naposledy upravil/-a warsong v 11. Januára 2011, 21:00, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 11. Januára 2011, 19:58

Warsong-ova samička :) A.versicolor

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Jacob » 17. Februára 2011, 19:04

zdravim.....mam versinu, samičku v 8 zvleku.....chcem sa spytať či sa vaše chovaju taktiež podobne.....už x-krat som ju načapal ako si len tak leži na chrbte s natiahnutymi nohami a len si tak leži jak na plaži....ako pri zvleku len ide o to že zvliekať sa nechysta lebo sa mi cca pred 2 týždňami zvliekla....robia taketo podobne kusky aj vaši chovanci ? či to len môj si tak rad poleži hore pupkom? :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Nery » 18. Februára 2011, 00:28

Nečteš, tenhle dotaz má asi 15. místo mezi nejčastějšími otázkami :)
A odpověď je: "vše co pavouk dělá, je naprosto normální". Mezi "normální" chování řadíme i náhlou smrt :wink:
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa rey_619 » 2. Marca 2011, 14:52

tak teda mozte niekto zalozit temu Zaujimave spravanie pavukov....uz tu mame oddychovanie hore pupkom, niekde bolo tancovanie, mozno ma este niekto v pamati nejake zaujimave momenty :)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa pby » 11. Apríla 2011, 20:06

Chystam sa na stomoveho vtackara a vybral som si Avicularia vericolor - zaujima ma jedna vec pomaly tak po nete citam (kym si ho zaobstaram) a docital som sa ze je ho vhodne chovat aj v skupinkach (zvlast mladata) ale podmienkou je dostatok priestoru. Cize ak mam dostatocne velke (pevedzme 60x25x70 D-S-V) terarium a dostatok miesta na lozenie a tvorbu hniezd mozem kludne chovat spolu dva ci tri dospele kusy?

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa jony » 12. Apríla 2011, 08:57

pby napísal:Chystam sa na stomoveho vtackara a vybral som si Avicularia vericolor - zaujima ma jedna vec pomaly tak po nete citam (kym si ho zaobstaram) a docital som sa ze je ho vhodne chovat aj v skupinkach (zvlast mladata) ale podmienkou je dostatok priestoru. Cize ak mam dostatocne velke (pevedzme 60x25x70 D-S-V) terarium a dostatok miesta na lozenie a tvorbu hniezd mozem kludne chovat spolu dva ci tri dospele kusy?
pokúsiť sa môžeš...no nechcem Ťa odrádzať ale pár pokusov tu už bolo a vždy bol na konci len jeden...čo mám poznatky vydržali spolu do 6-teho zv. potom si tá väčšia pochutnala na súrodencovi v nižšom zv.....ono to chce dosť priestoru a cielené kŕmenie atď....ak sa o to pokúsiš tak držím prsty....

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa pby » 12. Apríla 2011, 20:05

Tak to radsej nebudem riskovat a na jedno terarko jeden pavuk. Som zvedavy na toho pekneho stromaka, uz len spravim terarko a kupit pavuka

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa adi » 13. Apríla 2011, 10:30

Daju sa chovat spolu neake samice. Mali by byt z jedneho kokona. Ale uz davnejsie som kdesi cital sposob socializacie ked umiestnujeme 3 samice , roznych kokonov do jedneho tera.

Davaju sa postupne a pokial sa nezabyva jedna, druhu do tera nedavame. Atd atd atd :)

A vraj to funguje.

Dolezite je vsak aj dobre a ucelne usporiadane terarko. A nie tak, ze tam smarime jede koren a trocha umelych listov :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
pby
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 4. Apríla 2010, 14:46
Bydlisko: Sabinov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa pby » 14. Apríla 2011, 09:18

No ked je to tak mozno to skusim.. jasne ze nebudu velmi priatelsky ked budu musiet traja zdielat jeden koren/konar na ktorom chcem mat kazdy svoje hniezdo. Rozmyslal som aj o takej variante kdy spravim ploche terarko cca 30 cm siroke, dlhe 90 a vysoke 60 cm pre troch pavukov.

Užívateľov profilový obrázok
RAE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 23. Marca 2007, 13:50
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa RAE » 5. Júna 2011, 14:00

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Discobijec » 14. Augusta 2011, 17:41

Dalo by se říct obecně, po kolikátym svleku se dá(samice) versicolor pářit ?
Obrázok

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa kurec » 15. Augusta 2011, 12:37

Discobijec napísal:Dalo by se říct obecně, po kolikátym svleku se dá(samice) versicolor pářit ?
ne.


Napísať odpoveď