Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa ophiel » 19. Júna 2013, 16:15

mrkverko napísal:Dneska som jej vyberal cerva ktoreho som jej hodil predvcerom do hniezda a nezozrala ho ale pri tom ako som ho vyberal tak sa mi podarilo jej to hniezdo ponicit rozmyslam ze ci neni pre nu lepsie ked ma tie odpady v tom hniezde ako ked jej ho kompletne znicim
Vyberaj tak aby si jej nezrušil celé hniezdo :!: , inak potravu jej nehádž do hniezda ale tak, že ked si nezoberie aby si mohol v pohode vybrať, a ešte ked si nezoberie tak vyberám do 24h a potom dlhšie nekrmim.
no PAIN
no GAIN

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 21. Júna 2013, 13:34

myslite ze je na 2 zvlekoveho pavuka zivy mucny cerv prilis velka potrava ktoru nezozerie ?

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa joky77 » 21. Júna 2013, 13:49

zalezi od velkosti toho cerva a aj akeho pavuka mas na mysli.... velky mucny cerv zivy pre 2zv. versicolorku je velky , daky polcentimetrovi mucnak je v pohode . Pre 2zv. Theraphosu to neni problem :D

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 21. Júna 2013, 13:53

mam 2 zvlekovu versicolorku a skusil som jej dat ziveho velke mucnaka a ani sa nepokusala ... :( aka je najvhodnejsia strava pre tak male pavuky ?

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa joky77 » 21. Júna 2013, 13:55

tak odstrihni z mucnaka kusok daky maly a to jej daj. Ale ja co mam skusenost tak mne versiny male nechceli bastit cervy. Potom mi falus poradil,ze nohu z cvrcka. A to mi bastili bez problemov krpce. Tak ak ti mozem poradit, skus jej davat nohu z cvrcka

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 21. Júna 2013, 13:56

mrkverko napísal:mam 2 zvlekovu versicolorku a skusil som jej dat ziveho velke mucnaka a ani sa nepokusala ... :( aka je najvhodnejsia strava pre tak male pavuky ?
ja kŕmim malými tartarami...vpohode kúsok väčší šváb, než je samotný pavúk....kŕmim tak mláďatá Avín, Poeciek, Brachypeliem, Ceratogyrusov.....
žiadne strihanie červov :D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 23. Júna 2013, 12:36

Ako napriklad zistim ci ma dostatocnu vlhkost v salatovke ? Mozno zvlastna otazka ale neviem urcit kedy tam ma okolo 75 % vlhkosti od oka :)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Júna 2013, 12:52

mrkverko napísal:Ako napriklad zistim ci ma dostatocnu vlhkost v salatovke ? Mozno zvlastna otazka ale neviem urcit kedy tam ma okolo 75 % vlhkosti od oka :)
dával si tu tuším fotku krabičiky, v ktorej avinu chováš.... tak vlhký substrát jej stačí..možno trošku suchší :) ....
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 23. Júna 2013, 14:35

okej diki za informacie :) a este otazka dneska som jej hadzal maleho cvcrcka ale vybehol jej z hniezda a nestihla ho ulovit ... mozem to nehat tak ? alebo ho mam chytat a pokusit sa ho dat zase do hnizeda

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 23. Júna 2013, 15:13

mrkverko napísal:okej diki za informacie :) a este otazka dneska som jej hadzal maleho cvcrcka ale vybehol jej z hniezda a nestihla ho ulovit ... mozem to nehat tak ? alebo ho mam chytat a pokusit sa ho dat zase do hnizeda
nie je to malé dieťa, ktoré by si musel kŕmiť až do úst :P
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 23. Júna 2013, 20:06

Blondi :) napísal:
mrkverko napísal:okej diki za informacie :) a este otazka dneska som jej hadzal maleho cvcrcka ale vybehol jej z hniezda a nestihla ho ulovit ... mozem to nehat tak ? alebo ho mam chytat a pokusit sa ho dat zase do hnizeda
nie je to malé dieťa, ktoré by si musel kŕmiť až do úst :P
to viem :D ale ide mi o to ze ci 2 zvlekova avina vylezie a pojde ho lovit dole na substrat ?! ... nechcem aby tam len tak zbytocne pobehoval :)

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 18. Júla 2013, 10:50

Caute mal by som takú otázku že koľko sa približne maximálne môže zvliekat 3 zv. Versicolorka? Časovo myslím od začatia zvliekania

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 18. Júla 2013, 10:54

mrkverko napísal:Caute mal by som takú otázku že koľko sa približne maximálne môže zvliekat 3 zv. Versicolorka? Časovo myslím od začatia zvliekania
ak začiatkom myslíš to, že sa otočí "hore nohami" ,tak pri takto malo pavúčikovi by to malo byť do pár minút
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 18. Júla 2013, 11:02

Ostal som smutný práve mojej to trvá od včera od 17tej a dneska ráno bola stále na chrbte a len abdomen vonku :(

Užívateľov profilový obrázok
Ladislav Vasil
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 9. Septembra 2011, 21:36
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Ladislav Vasil » 5. Septembra 2013, 18:54

Avicularia versicolor 0.1, požierajúca švába B. dubia
Obrázok
Detail karapaxu
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
panikudlanka.cz
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 8. Októbra 2013, 13:37
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa panikudlanka.cz » 8. Októbra 2013, 13:54

Dobry den.

avicularky chovam jiz dlouho a chtel bych vam tak trosku poradit. Hodne chovatelu si stezuje na "nahodnou umrtnost avicularek" ve 1-3 svleku. Potykal jsem se stim take ale jiz v podstate rok je uhyn minimalni az zadny a to u vice druhu avicularek. Figl je urcite v teplote. kazdy druh ma svoji oblibenou teplotu, pokud ji udrzujete opravdu na celem cisle a nejsou tam rozdily trema +-5c mladatum to hodne prospeje. Ale ten figl ktery se musi spojit s teplotou je potrava. Kdyz jsem krmil cvrcky z jinych chovu mel jsem problemy s umrtnosti. od doby co krmim micro cvrcky z vlastniho chovu (cvrcek bananovej) umrtnost je tatam a v poslednich mesicich jedine mrtve kusy co mam jsou utekari co narazili na kocku:)

cvrcky jsem si hodne nastudoval a podle toho zvolil potravu z cca 8-9slozek kde pridavam i vitaminy + bilkoviny. Tuto smes rozemelu na prasek aby se dobre mensim jedincum kolem 3mm jedla. samozdrejme ze obcas dam cerstvej salat + nejake ovoce. Umrtnost cvrcku v mem chovu pokud se nejedna o nehodu je nulova. kdyz prodavam cvrcky tak presne na kusy. (kdyz pridam zabalene krmeni chovatelum vydrzi po celou dobu nez je zkrmi)

tak a ted trosku k te potrave:

nebudu vam psat cele slozeni, kdo ma zajem muze me kontaktovat emailem ale zacal jsem do potrav pridavat napriklad krmeni pro rybky, micro garnaty, kvalitni kocici granule a jeste par veci. Pokud si prectete nejake studio o tomto krmnem hmyzu hned vas trkne co potrebuji. navrch doporucuji pridat vitaminy i bilkoviny. cvrckum to neuveritelne chutna a rostou jako z vody. Dlouho jsem cekal zda kvalitni potrava bude mit vliv i na kvalitu zivota pavouka. svete div se mela obrovskou. Proto doporucuji vsem nesetrit na krmeni. Velke farmy ktere chovaji cvrcky po tisicich a vice hodne setri na krmeni/pestrosti. Pokud mate radi svuj chov a mate nato prostory doporucuji vlastni chov cvrcku urcite se vam to vyplati zvlaste pokud cekate mlade.

osobne teda jeste avicularkam upravuji fotoperiodu. pres leto pouzivam sodikovou vybojku s vykonem kolem 250w+ (testoval jsem i 2kw) pres zimu zase pouzivam upravene zarivky na modre svetlo 200w+. pokud problematice svetla nerozumite doporucuji si precist neco o umelem hydroponickem pestovani zeleniny. hodne tam vysvetli vyznam svetla na zive organismy. krmnemu hmyzu ttot svetlo dopravam take. samozdrejmosti je ze v lete a zime se upravuje delka sviceni na potrebnou deni dobu.

jako treti sloup maleho uhynu povazuji klasicke veci co vsichni znate vlhkost/vzdusnost a v neposledni rade i spravne velky box. Pokud zvolite box umerne veliky sklipkanovi tak nebude ve stresu. preci jen vetsi prostor se hure brani. Mam to otestovane na brachypelmach kterym napriklad davam az 15cm raseliny kdyz se jedna o subadulty. velice rady se zahrabavaji stejne jako se rady sluni na slunicku. hodne ldii si mysli ze pavouk miluje tmu ale divili by jste se jak casto jsou rady na primem slunci. Hodne znich si udelalo regulerni nory a pri naznaku nebezpeci jsou v klidu schovane. je pravda ze pavouky vidite jen kdyz se jim chce ale zadecky maji krasne nevycesane. stress jako takovej ma podle me hodne vliv na pavouka. bohuzel to neni pes ze by vam to dal vedet.

v rukavu mam jeste par veci ale ty nejsou overene takze az nekdy priste:) doufam ze jsem alespon nekomu pomohl kdo ceka mlade avicularky popripade chce chovat pavouky v co nejprirozenejsim prostredi pro dany druh.

edit: pridam vam nekolik tipu

mate problem s plesniv substratem? zkuste pouzit kvalitni kyselou raselinu. Houbam se daleko vice dari v kokosu nez v raseline diky kyselosti. Osobne raselinu jeste trosku upravuji a problem s houbama ktery jsem kdysi mel absolutne vymizel. Nekupujte substraty v obchodacich to je snad to nejhorsi. Nebudu zde uvadet znacku raseliny kterou beru, nevim zda to neni proti pravidlum ale pokud ma nekdo zajem rad mu na email poslu par eshopu kde se da koupit.

pozorovanim se pokuste zjistit zda vas chovany jedinec je spise svetloplachej nebo slunny "typ". pavouk ma rad pokud mu date moznost se schovat coz znamena velka vrstva substratu s domeckem ktery ma jeden vchod a neprosakuje pres steny svetlo. kdyz ma pavouk naladu vyleze si na slunicko a kdyz ne tak odpociva. samozdrejme avicularky jsou v drtive vetsine u stropu teraria v jejich siti ale zazil jsem uz i jedince kteri se zahrabali do zeme a toto byl stromovej pavouk:) tim jsem chtel rict ze i kdyz pavouk nema inteligenci jako kocka nebo papousek, je kazdy kus jedinecny bud v drobnych rozdilech nebo opravdu velkych.
Chovatel kudlanek a sklipkanu zijici v Ceske Republice. Muj chov , fotky a videa naleznete na webu www.panikudlanka.cz

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Jacob » 16. Októbra 2013, 16:39

pár dní zvlečená adult samica po úspešnom kokóne, článok o odchove na predošlej strane :wink: cca. 5,5cm v tele 13cm v rozpätí nôh

Obrázok


Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Jacob » 27. Novembra 2013, 12:34

Adult samec A. versicolor....konečne sa prečerpal, uvidíme ako dopadne večerne párenie...no je veľmi bojazlivý len láka moje samice a po priblíženi hodi spiatočku a vábi dalej...samica príde opäť k nemu a zas sa vybodne na to...

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa joky77 » 24. Februára 2014, 06:53

A.versicolor - samica s kokónom
Obrázok
Obrázok
Obrázok

A.versicolor - kokón
Obrázok
Obrázok

A. versicolor - L2ky
Obrázok
Obrázok

A.versicolor - L2ky stmavnuté
Obrázok

A.versicolor - 1zv.
Obrázok
:)

Užívateľov profilový obrázok
Ysoph
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 6. Novembra 2012, 10:47
Bydlisko: Bratislava
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Ysoph » 10. Marca 2014, 12:25

Zdravim pani - dufam ze mi budete vediet pomoct.

Mam 6zvlekovu versicolorku a od posledneho zvleku (November) nieje schopna sa nazrat. Ked jej hodim do terarka cvrcka vsetko vyzera ok, skoci nanho, na prvy pohlad sa zahryzne ale v skutocnosti na druhy den vytahujem cvrcka neposkodeneho, dokonca ziveho.. Pritom si dokaze takto cvrcka drzat aj cele hodiny.

Nemate napad co moze byt vo veci ? Chelicery vyzeraju byt na prvy pohlad v poriadku..

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Jacob » 6. Apríla 2014, 16:02

tohtoročný odchov A.versicolor, tentokrát od druhej samice cca 4,5 cm telo...všetky vajcia oplodnené a všetky uspešne zvlečene do 1 zv....po spočítaní pekných 125 ks :)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa joky77 » 4. Júla 2014, 09:36

A.versicolor mladá samička 4cm telo

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Skippy » 24. Júla 2014, 20:30

A.versicolor párenie

Obrázok

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Ahdul » 3. Novembra 2014, 18:09

Ahojte... precital som si temu z dovodu ze by som si rad zaobstaral tiez jedneho... Bol som aj na burze teraz co bola v BA, kde som nasiel tiez len uplne drobce a mam z toho trocha obavy.Napriek tomu cim viac o tom citam a zistujem verim ze by som to zvladol :)...Bol by to moj druhy pavuk prveho som kupoval pred cca pol rokom a to B.smithi ktora bola tiez drobec ale nie zase uplny teda nejaky 2,3 zv.... Otazky na Vas ci nemate nahodou niekto na predaj pripadne niekoho nepoznate kto predava?? a mozno trocha podporit :D

Diky za odpovede :)


Napísať odpoveď