Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Novembra 2014, 19:16

Urcite sa neboj a 1-2 kusy si kup. Skusenosti mas a nic ti nebrani postupit o stupienok vyssie. Neskor mozes napisat postrehy pre tych, ktori maju podobne dilema.

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Ahdul » 19. Novembra 2014, 17:56

Tak nakoniec som si kupil 2 zv. versinu :)... snad sa jej bude darit ale mam este jednu otazku ked jej dam kus mucnaka nevadi ze padol na dno a neostal jej na pavucine?? lebo ju stale vidim iba v pavucine teda ze ci si najde potravu aj na dne??

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Novembra 2014, 18:42

Zabiteho mucneho cerva jej mozes dat rovno do hniezda. Uvidis ci si ho zoberie lebo nie. Hlavne ju zbytocne nerus a daj priestor pre zivot :).

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Ahdul » 21. Novembra 2014, 16:32

Neboj pokoj aj cas som jej dal ale radsej na dalsi den som vybral ten kusok cerva aby sa tam nechytila nejaka plesen pri tej vlhkosti... ale nasiel som medzi cvrckami co je pre smithinu jedneho prtaveho a zivu potravu chytil hned :)

alexacint
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 3. Septembra 2016, 15:37
Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa alexacint » 6. Septembra 2016, 19:27

Zdravím plánujem si zaobstarať ďalšieho vtáčkara, zaujala ma avicularia versicolor keďže som ešte začiatočník. Čítala som o nich na Vašej stránke že sú mierne dajú sa brať na ruku..... Ale nieje tam nič písané o obranných chĺpkoch. Má ich? nemá ich? Ďakujem za odpoveď.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Septembra 2016, 20:46

Ahoj viz viewtopic.php?p=21464#p21464 ma obranne chlpky typu 2. Pavuky sa NEBERU na ruku, nie je to ich primarna funkcia chovu.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 6. Septembra 2016, 21:49

alexacint napísal:Zdravím plánujem si zaobstarať ďalšieho vtáčkara, zaujala ma avicularia versicolor keďže som ešte začiatočník. Čítala som o nich na Vašej stránke že sú mierne dajú sa brať na ruku..... Ale nieje tam nič písané o obranných chĺpkoch. Má ich? nemá ich? Ďakujem za odpoveď.
avicularie su super pavuky. treba vsak drzat vlhkost lebo ak sa to zanedba nizke zveky velmi rychlo padnu. obranne chlpky maju ale takmer ich nepouzivaju. skor vyuzivaju striekanie fekalii.
a k druhej casti otazky... pavuky na ruky nepatria zober si ze ani akvaristi necitia potrebu osahavat svoje gupky a prisavniky :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

alexacint
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 3. Septembra 2016, 15:37
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa alexacint » 10. Septembra 2016, 17:46

Nikde som nepísala, že ich chcem brať na ruku alebo niečo podobné, citovala som sa píše na vašej stránke že sa dajú brať na ruku... pýtala som sa na obranné chĺpky načo som dostala odpoveď ale unavuje ma to rýpanie. Každý chovateľ podľa mňa skúsi aké to je mať ,,pavúka na ruke.,,

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 13. Septembra 2016, 21:59

alexacint napísal:Nikde som nepísala, že ich chcem brať na ruku alebo niečo podobné, citovala som sa píše na vašej stránke že sa dajú brať na ruku... pýtala som sa na obranné chĺpky načo som dostala odpoveď ale unavuje ma to rýpanie. Každý chovateľ podľa mňa skúsi aké to je mať ,,pavúka na ruke.,,
nechcel som sa ta nijak dotknut ani nijak rypnut. citala si najskor starsie clanky zo stranky a fora na ktore sa vztahuje amnestia :D
to co robis so svojim pavukom je samozrejme tvoja vec a nik ti nemoze nic zakazat ani nariadit. my ti tu len poskytneme rady, tipy, triky, skusenosti a vedomosti ktore mame. a to ako s nimi nalozis vo svojich podmienkach je len a len na tebe :wink: PEACE
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Príspevok od užívateľa the_zako » 27. Mája 2018, 13:30

Pár rokov potom ako som rozpredal chov som sa šiel pozrieť na Terrabazar a odniesol som si odtiaľ tri 1zv versicolorky. Tiež som sa tam dozvedel že už dávno to niesu Avicularie :D Chov klasika, vysoká vlhkosť / dobré vetranie. Zatiaľ sa im ako tak darí...prerobil som im trocha krabičky, predtým tam mali len opretú drevenú kôru, teraz to je všetko napevno, vymenil som drevo za korok a majú viac možností sa ukryť.

Obrázok

Obrázok

Obrázok


Napísať odpoveď