Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Septembra 2007, 15:08

dovolim si nesuhlasit ...., s tym ze striomaky zeru menej ......,

napr : Cambredgei je pazravy ako hladne tela ...., Maculata by mi zozrala aj 2 cvrcky naraz keby mohla ..... a mal som chvylku kamosovu versinu a ta lovila skoro kazdy den ,..... maximalne vsak kazdy druhy az do zvleku ......,

mne skor nezerie lividumka ......,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Septembra 2007, 13:55

Hi. nechápete ma? Nežerú toľko ako zemné druhy, som to písal vyššie, že nie sú na to prispôsobené. Irminie od jedného do daľšieho zvleku zožerú cca 6 cvrčkov potom im stačí. Maculata cez 12 cvrčkov a napr. taký zemný 2 zv. Phormictopus zožere 15 cvrčkov. Mám to spočítané. Samozrejme počet ukorystených cvrčkov sa rastom zvyšuje. Moja 2 zv. versina zožrala 3 cvrčky a išla do zvleku. Taký norový crawshayi 6 zv. čo som mal tak zjedol až neuveriteľných 20 cvrčkov. Adi lividum je výnimka, pavúk ktorý má dosť často hladovky. Cambridgei je možno pažravejší ako irminia, ale určite nie viac ako zemná geniculata !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Septembra 2007, 14:55

Off topic:
Razor napísal: ps. ak ma chcete skritizovať tak prosím súkromná pošta, nepíšem to sem preto aby ma zhadzovali, že to nie je pravda ako sa stalo v príspevku C. crawshayi. (Terno) Viem čo píšem, a hoci sa niekedy pomýlim stane sa no čo už aj ja som len človek. Opraviť ma môžete, ale prosím zbytočné trápne poznámky, že to tak nie je nepíšte !
Ak ta chce niekto skritizovat v ramci prispevku a nie ako osobu moze to kludne spravit, konstruktivne s argumentami v prispevku. To, ze niekto nesuhlasi s tvojimi prispevkami je v poriadku. Vies, preto sa to vola diskusne forum, pretoze sa tu ma diskutovat. Niektore tvoje jednostranne nedotknutelne nazory su naozaj diskutabilne. Ked mas z kazdeho druhu jedneho pavuka a mozno sa pritrafia aj 3 kusy stale to podla mna nie je dostatok aby si robil zo seba majstra sveta. Terna si ako prispievatela vazim a patri medzi to najlepsie co na SK mame. Jeho nazory maju vahu aj ked netvrdim, ze sa s nimi musi kazdy stotoznovat. Mas sa este od neho co ucit, zatial si len: Razor ... kto je kto? Nedavam vsetky tvoje prispevky do jedneho vreca urcite kopec z nich pomohlo zaciatocnikom, nebol by som spravodlivy keby som tvrdil, ze pises len nezmysli.
Razor napísal:Viem čo píšem
Trochu sebareflexie. Odkial si si isty, ze prave tvoje nazory su tie spravne a pravdive a mozme z nich cerpat? Z pozorovanie toho jedneho C.crawshayi? Naozaj odvazne. Asi by si mal vydavat knizne a publikovat a publikovat.
Razor napísal: ...zbytočné trápne poznámky, že to tak nie je nepíšte !
Preco by nemali pisat, ze to tak nie je?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 15:10

s tym jedenim je to take ...., kamosova versina zjedla pokial bola umna asi 10 malych mucnych cervou (nie vsak miniaturnych) a zhruba 5 vecsich nymf cvrckov ......,

chut pavuka zalezi aj od podmienok v akych sa chova ...... a to je podla mna dost vazny faktor na urcovanie pazravosti .....

ja svoje krmim casto mensimi davkami ....., a funguje to ....., rastu ako dive a nie su prezrate .....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Septembra 2007, 16:03

adi napísal:chut pavuka zalezi aj od podmienok v akych sa chova ...... a to je podla mna dost vazny faktor na urcovanie pazravosti .....

ja svoje krmim casto mensimi davkami ....., a funguje to ....., rastu ako dive a nie su prezrate .....,
Tým chceš povedať, že ja do svojich pavúkov tlačím a nemajú dobré podmienky?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Septembra 2007, 19:16

adi napísal:
Razor napísal:
adi napísal:chut pavuka zalezi aj od podmienok v akych sa chova ...... a to je podla mna dost vazny faktor na urcovanie pazravosti .....

ja svoje krmim casto mensimi davkami ....., a funguje to ....., rastu ako dive a nie su prezrate .....,
Tým chceš povedať, že ja do svojich pavúkov tlačím a nemajú dobré podmienky?

ako fakt sorry !!!! ja niesom niekto kto by kritizoval ked neviem co a ako .....


tak ta poprosim nevztahuj to hned na seba, ja som vyslovil len svoj nazor .....,
nenarazal som na nikoho a nic ....., ak by sa mi nieco nepacilo tak ti to poviem priamo a nemusim sa krutit ako nejaky *****,
tot vse
adi ukľudni sa dobre. Ja som napísal to čo vidím a mám odskúšané, to že kamošova versina zožrala toľko a tolko cvrčkov je zaujímavé, ale ja trvám na svojom, že stromové pavúk žerú vskutku menej ako zemné či norové. Však si pozri dynamiku tela irminie a porovnaj to s geniculatinou dynamikou tela. Aký veľký je medzi tým rozdiel !?! A to je len jeden príklad.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 19:31

ok .... koncime ...., ja netvrdim ze to tak nie je ....., ale ze si to trosicka zglobalizoval ... ako keby si ich hodil do jedneho vreca ...., tu ked porovnas jeden extrem od stromovych a jeden od zemnych vindu ti obrovske rozdiely ...., ale napr taka bicoloratka a cambredgei .... myslim ze na pocet a rychlost zrania by vyhral ten stromat ....


taze tak ...., a uz skoncime s tym ....., uz ani neviem o com bola povodne tema ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 2. Septembra 2007, 22:37

To ze zeru stromaky menej kvoli tomu ze budu mat vacsie brusko sa mi celkom nezda ved maju predsa na to prisposobene telo nie ? I ked je pravda ze tazsiemu s horsie lozi :) ale neviem nezda sa mi to u mna praveze stromak zozere viac zalezi fakt od jedinca

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Septembra 2007, 22:52

tak ze napisem to takto a myslim ze to je urcite vysvetlenie na tuto problematiku:

Malo by to byt tak ze stromaky zeru pomenej koli ich schopnosti splhat a rychleho pohybu po clenitom terene. Podotykam malo by to tak byt.

Pozemne pavuky zeru viacej ? preco ? Ano zeru viacej o5 by to tak len malo byt vo vseobecnosti. Je to logicke ale vsetko ma vyniku. Napr. : Psalmopoeus irminia zere nonstop aj vtedy ked nezere nic ine :D / mam ich 7 kuskov a kazdy je na tom dost podobne / a mam aj blondi ktora nezere absolutne a abdomen ma svetly / to su tie vynimky a pritom blondi je povazovana za pavuka ktory sa neustale preziera ! Je nebezpecne prezrat pavuka moze mu prasknut abdomen pri neopatrnosti a to bude stat vasho chovanca zivot.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 3. Septembra 2007, 00:43

Hm ...
Pani dam Vam jednu otazku .. Napr. taka G.rosea je znama tym, ze casto hladuje aj 3/4 roka. Poznate nejakeho stromoveho pavuka, ktory toto robi, ked sa bavime o tom, ktore menej zeru ?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Septembra 2007, 10:19

Pravdaže sú výnimky G. rosea, H. lividum, C crawshayi, ktorý zvykne mať hladovky. Aspoň tak som sa dozvedel. Pixel to isté som písal vyššie, že kôli tomu nežerú viac, lebo nemajú na to telo. Adi, Nemôžeš predsa porovnávať Mexického pavúka s Venezuelským. Uplne iná klíma, to je jasné, že A. bicoloratum, žere pomenej, lebo má spomalený metabolizmus, nedokáže toľko prijať ako stromové pavúky. Pretože stromáky majú oveľa rýchlejší metabolizmus ako zemné a norové. Si všimni hned ako niečo zožere, všade poostrekuje svoje výkaly, ale pri zemných je to pomenej. Menej starostí mám s takým smithim ako napr. s irminiu či maculatou, ktoré vždy pošpinia celú nádobu od výkalov.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Septembra 2007, 11:20

razor nebral by som to tak ze ci zeru viac a ci menej, ked uz tak ze stromovym druhom staci na naplnenie energetickych zasob mensi objem potravy co je dane anatomicky, kvoli vahe tela pavuka a skutocne, raqua mal dobry postreh s tou roseou, lebo napr. moja rosea zozrala za rok 2006 asi 10 cvrckov kdezto samica P. irminia asi 30.

S rychlostou metabolizmu je to pomerne otazne, ja by som si nic v tomto ohlade tvrdit nedovolil, lebo som nikdy nijake pramene o tomto necital. Su to len dohady a pochybujem ze bol robeny nejaky seriozny porovnavaci vyskum.
Dovolim si tvrdit ze kazdy druh pavuka zerie v prirode tolko, kolko mu dovoluju energeticke zdroje svojho prostredia.
Poznam chovatelov ktory pavuky "rychlia" teda pchaju do nich co to da a potom sa im aj A. bicoloratum zvlieka ako vaganska.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 3. Septembra 2007, 17:40

Razor napísal: ps. ak ma chcete skritizovať tak prosím súkromná pošta, nepíšem to sem preto aby ma zhadzovali, že to nie je pravda ako sa stalo v príspevku C. crawshayi. (Terno) Viem čo píšem, a hoci sa niekedy pomýlim stane sa no čo už aj ja som len človek. Opraviť ma môžete, ale prosím zbytočné trápne poznámky, že to tak nie je nepíšte !
nikdy som ta nekritizoval - nemam preco - nepoznam ta - len som opravil blbosti co si napisal na fore (nie je ich malo). Mimochodom v tejto teme si ich napisal zasa niekolko. Spravidla sa nezapajam do tem tipu - brat ci nabrat na ruku - ktory je najlepsi/najkrajsi - alebo akeho velkeho cvrcka mu mam dat. Tieto temy sa neustale opakuju stale dokola - nevadia mi, skor ich ignorujem (ja som sa tiez pytal). V inom ak viem snazim sa poradit prip. opravit nepresnosti (co je aj tvoj pripad). Forum je nato aby pomohlo, poradilo ale nie aby dezinformovalo. Ak neznesies kritiku - pripadne iny nazor niekoho ineho neviem naco prispievas na toto forum. Forum nie je o tom, kto ma viac prispevkov.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Septembra 2007, 18:51

mne sa niektore tvoje prispevky razor pacili, napr. ten maly vyskum co si robil, to bolo fajn. Ale priklanam sa na ternovu stranu, ma pravdu ze reagujes prehnane a velmi sa osocujes.
Nikdo ti nezakazuje pisat ale snaz sa kritiku a rady prijimat trochu pokojnesie a nehadat sa za kazdu drobnost do nekonecna.
Viem ze to nie je lahke priznat si chybu a uznat pravdu druhemu a napriklad sa mu len podakovat za to ze ta uviedol do spravnych kolaji. Mozes mi verit ze Ternovi tieto temy na fore uz vela novych informacii az na vynimky nedaju a je to prave on kto dava a pomaha formovat dalsiu generaciu chovatelov, co je nesmierne dolezite.
Preto si zasluhuje uctu a nie sa s nim natahovat o detaily a slovicka.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Septembra 2007, 09:09

Ok budem sa snažiť krotiť sa.
A späť k versine, ako často rosíte prostredie tomuto kovovo modrému skokanovi? Ja každý druhý deň a v tých horúčavách čo boli aj každý deň. Darí sa jej celkom dobre.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Septembra 2007, 09:34

ja som v horucavach rosil tak kazdy druhy - treti den ....., ale aby som vysvetlil system v akom bola .....:

predstavte si 0,5L flasu ...., do spodku urobite dierku aby presla stonka rastlinky ....., na spodok date mysku z dalsej flase(to na vodu) potom substrat ..... a vrch je zalozeny opacne ako lievyk a vrchnak je dierkovany(stamad sa leje voda - v podstate ako rosenie ...) ako aj cela flasa ...., to vymyslel kamos a nema s tym problemy ... a je to jeho patent .... :D

takze rastlinky ziva udrzuje vlhkost ako sa patri ....., a substrat je mierne vlhky ....., a zije si tam ako kralovna ....., :P
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 4. Septembra 2007, 09:43

Skúsil by si prosím ťa nejakú ilustráciu adi? Lebo popis sa mi dosť ponáša na bongo
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Septembra 2007, 09:45

no ... neviem ci mozem :D opytam sa kamosa ... ci to pofoti ... a nehodi napr na moju stranku alebo tu ....., tento system je este v stadiu vyskumu .... tak jeho ucinky nie su 100% overene :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 4. Septembra 2007, 10:29

ja rosim skor sporadicky, tak raz za tyzden. Mam dost vysoku vlhkost v miestnosti (60 percent) a nechavam dost prevlhceny substrat.
Zatial to staci a nikdy som nevidel problemy. Inac moja najvacsia versinka je akurat v stadiu ze zacina menit sfarbenie (od nasledujuceho zvleku). Medzizvlekove morfologicke zmeny u tohto druhu su vskutku pozoruhodne :-)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Septembra 2007, 10:37

bomba fotto .... respect bebe ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 4. Septembra 2007, 11:04

vdaka adi, kto chce, je volne siritelne pre ucely pozadia na plochu ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 4. Septembra 2007, 11:40

Pecka foto, v koľkom zvleku je tá versina? Ja ju mám zatiaľ v 3 zv.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Septembra 2007, 01:04

Ja mam teraz dost strah o tu moju versinu, pretoze som bol nuteny jej uz treti krat menit krabicku ... jedna mi praskla uplne a dalsia bola nevyhovujuca (moc velka, nevedela sa tam zabyvat) tak sa teraz bojim aby ,,neumrela hladom,, pretoze hadzat jej cerva na substrat je zbytocne, kedze som versinu na zemi videl asi tak raz za celu dobu co ju mam, a aj to vtedy ked som ju prelozil :D

Tak jej teraz vlhcim a cakam kedy si spravi hniezdo, nech viem kam mam naservirovat cervov :D

Ozaj, offtopic trosku, ale nie som si isty ci tu je uz taka tema .... mam tych klasickych mucnych cervov .... ale nejako extra ich nekrmim, mam skusenost ze vydrzia bez jedla aj mesiac v pohode :D Len sa chcem spytat ... je lepsie ich mat vyzratych alebo to je jedno ? Sa mi zda niekedy ako keby tie cervy boli skoro ,,dute,, :D Ja ich nekrmim lebo ked su vyzrate su moc velke a ja davam cervy hlavne mladym ... a taky velky mi je na dve veci ked sa nim ani neprehryze (sice ich rezem, ale aj tak).

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 5. Septembra 2007, 03:12

Tryri napísal:Ja mam teraz dost strah o tu moju versinu, pretoze som bol nuteny jej uz treti krat menit krabicku ... jedna mi praskla uplne a dalsia bola nevyhovujuca (moc velka, nevedela sa tam zabyvat) tak sa teraz bojim aby ,,neumrela hladom,, pretoze hadzat jej cerva na substrat je zbytocne, kedze som versinu na zemi videl asi tak raz za celu dobu co ju mam, a aj to vtedy ked som ju prelozil :D

Tak jej teraz vlhcim a cakam kedy si spravi hniezdo, nech viem kam mam naservirovat cervov :D

Ozaj, offtopic trosku, ale nie som si isty ci tu je uz taka tema .... mam tych klasickych mucnych cervov .... ale nejako extra ich nekrmim, mam skusenost ze vydrzia bez jedla aj mesiac v pohode :D Len sa chcem spytat ... je lepsie ich mat vyzratych alebo to je jedno ? Sa mi zda niekedy ako keby tie cervy boli skoro ,,dute,, :D Ja ich nekrmim lebo ked su vyzrate su moc velke a ja davam cervy hlavne mladym ... a taky velky mi je na dve veci ked sa nim ani neprehryze (sice ich rezem, ale aj tak).
Ja im zrat nedavam raz za cas hodim mozno psiu granulu alebo daco take. A radsej som ked su mensie lebo ako vravis pre male pavuky musim potom krajat nenormalne male kusy ked su vlke a to vzdy sa nepodari tak len hlavy striham a hadzem :) Neviem ci je zle ked ich nekrmim alebo naopak ci je dobre ich krmit dakou normalnou potravou. A ak to bude offtopic neboj Admini to prelozia tam kde ma byt :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Septembra 2007, 09:24

Ja som im tam normalne hodil kus jablka, alebo chleba, proste co sa mi tam valal nejaky zbytok jedla a vzdy to pekne vsetko zozrali ... len ten velky cerv ma taku hrubu kozu, a ked ho chces nakrajat tak z neho ,,vytecie,, ten vnutrajsok a ostane mi len ta jeho koza, a to je myslim pre pavuka dost nedostatocna strava .... (sorry ze odborne vyrazy vytecie, atd. :D )


Napísať odpoveď