Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Septembra 2007, 09:54

ja mam mucne cervy v jednom plastovom vedierku ... a tam mam aj substrat z ovsenych vlociek , struhanky , muky , a granuly pre psa ...., a mnozia sa mi .... a kaslem na to aby som odoberal kukly ..... aj tak mam dost .... a ked mas zabehnuty chov najdes vsetky velkosti ....


a inak kamosovej versine som hadal mucne cervy (male ) na substrat - kedze bol vlhky tak sanezahrabavali .... a versina si ich chodila zbierat kolko potrebovala aby zahnala hlad :) ..
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 10:37

ja tie kukly hádžem geniculate :D A o versinu sa nemusíš báť Tryri, daj jej tam neaké vetvičky z ovocného stromu a ona si spraví hniezdo, ja jej vždy hádžem korysť do hniezda, ale aj ked ujde tak versina si to aj tak chytí, zato, že je náchylná to ešte neznamená, že nevie loviť. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Septembra 2007, 11:35

No, ona je len v 1-2 zvleku, ma tak 8 mm cela aj s nohami .... tak uvidim. Teraz som ju dal do takej malej plastovej krabicky , porobil vsade dierky atd. tak uvidim ci si urobi hniezdo niekde hore. Pretoze co mam A.purpureu ta si urobila hniezdo hned.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 5. Septembra 2007, 11:42

trosku sa vratim k aviculariam.......

avicularie potrebuje k zivotu vyssie terarium, vyssiu vlchkost a dobre vetranie.... ako ich Raqua davnejsie spravne nazval - su to "najstrmovitejsie" vtackare vobec. Mne sa velmi osvecili pri chove mladat vyssie transparentne nadoby s vetsim mnozstvo dierok po bokoch a namiesto plastoveho viecka som nadobu uzavrel kuskom peny (kuva neviem ako sa to presne vola)
vid foto
Uhyn mladat nebol skoro ziadny. Len treba castejsie sledovat substrat aby nevyschol......


Obrázok
Naposledy upravil/-a terno v 5. Septembra 2007, 11:44, upravené celkom 1 krát.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 5. Septembra 2007, 11:44

terno napísal:(kuva neviem ako sa to presne vola)
Molitan. :lol:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Septembra 2007, 12:22

Tak teda v tomto mam momentalne versinu, dufam ze sa zabyva.

Obrázok


A v tomto mam tu purpureu, hore ma uz urobene to hniezdo ...akurat bola na vychadzke a obiehala celu krabicku dokoliecka ...

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 5. Septembra 2007, 12:30

Tryri napísal:Tak teda v tomto mam momentalne versinu, dufam ze sa zabyva.

Obrázok


A v tomto mam tu purpureu, hore ma uz urobene to hniezdo ...akurat bola na vychadzke a obiehala celu krabicku dokoliecka ...

Obrázok
Neviem ci to nie je pre nich velmi nizke a siroke ja mam versinu v 2 zv. a mam ju v niecom ako filmovka vlastne to site sa da povedat len podstavu to ma stvorcovu a p vyssie uz je okhruhly obvod a je priesvitna tak mozem pozorovat ahniezdo si spravila hned. V tej salatovke co mas tak je siroka a neviem ci si tak rychlo spravy hniezdo mozno sa jej podari po boku steny ale ja by som ju dal do nieco mensieho a uzsieho a purpureu takisto :) Ale to je moj nazor necham na skusenejsych :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 13:20

Ahojjte, ja mám presne v takom istom versinu no po celom obvode krabičky dierky i na vrchnáku, dal som jej tam list umelého brečtanu a pár vetvičiek z ovocného stromu, má fakt pekné hniezdo. Tam kde máš purpureu ja v tom mám irminie, a nie je to pre ne nízke, ked im tam dáš listy umelej rastliny, urobia si tam fakt úchvatné hniezda. V tých väčších 0,33 l miskách držím aj odrasenejšie zemné druhy vtáčkarov.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Septembra 2007, 13:36

Hmmm, skusim jej do toho dat nejake tie listy, lebo prekladat ju uz chudatko 4ty krat nechcem :D A uvidim co na to povie, aj tej purpurei tam dam nejake tie listy ...

Ako ta purpurea si bez problemov spravila hniezdo hned po par dnoch, ale tej versine sa do toho moc nechce.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 14:06

tak a tu by bol môj krpec, akurát, že je už o zvlek väčší. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 5. Septembra 2007, 22:49

Moje riešenie:
na fotografiách to nie je dostatočne vidieť ale krabička je skrz naskrz prederavená, komplet na každej strane niekolko desiatok dierok, vetranie je myslím dostatočné, versinka (6. zvlek) si spravila hniezdo v hornej časti (kde inde) kde som aj spravil ešte niekoľko dodatočných otvorov na vetranie.
Substrat je premočený a vždy ho nechám vyschnúť a potom opäť "prilejem" vody.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 11:01

Fakt, pekné už sa nemôžem dočkať kedy bude môj prcek taký veľký, snáť ešte 3 mesiace a bude taká ako tovja bebe.
Tryri, ešte ti tu ponúkam 2 fotografie ako má moja versina hniezdo, aj s úlovkom.
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 11:13

ako tak na to pozeram je to celkom uchvatne ako taky maly drobec dokaze upriast taku rozsiahlu siet ......, priroda je mocna a vynaliezava :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Septembra 2007, 12:39

asi to bude zniet ako nezmysel (a asi to aj je) ale mne Avicularie pripadaju niecim vynimocne, nemozem si pomoct ale prijdu mi "inteligentnejšie" ako ostatne pavuky co chovam. Ide z nich taký dojem.

ešte pár postrehov:
Ak ste niekto mali na ruke dáku maličku versinu (alebo aj velkú, ale bezpečnejšie je to s maličkou 1.-3. zvlek) skúste dvihnút ruku smerom hore nad hlavu a versinka automaticky pôjde smerom k prstom, ak však bude už pri dlani, dajte ruku dolu k telu a versinka sa automaticky otoči a pojde hore k ramenu. Je to sposobene tym, ze obyva horne etáže stromových porastov a automaticky hľadá úkryt tam. Je to presne naopak ako u rodu Psalmopoeus, kde "šialené" cambridgei skáču rovno z ruky na zem a rýchlo utekajú pod koberec alebo niekam do káblov (u mňa).

Tento rozdiel medzi oboma stromákmi je najmä preto, že cambridgei (a aj celý rod Psalmopoeus) obýva spodné etáže stromových porastov, najmä husté nadzemné koreňové systémy a práchnivejúce deravé stromy. Avicularie sa usadzajú hore a ak si aj dáte vedľa seba dve terária s týmito pavúkmi, versina bude mať hniezdo hore a Psalmopoeus na zemi. Preto rodu Psalmopoeus dávam aj viac substrátu ako podklad. Niektorý chovatelia tento rod dokonca zaraďujú k zemným resp. zemno-stromovým (smiešne pomenovanie).

Mám aj dáke otázky na vás. Zaujímalo by ma napr. či ste niekde nečítali, či Avicularie versicolor preferuje nejaké konkrétne druhy stromov a takisto v akej výške nad zemou boli nachádzané. Nestretol sa niekto s takýmito poznatkami?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Septembra 2007, 12:45

je to taka dost neuplna inf. ale ja som rad (davnejsie) narazil na clanok z nejakej expedicie a tam bolo popisane v akej nadmorskej vyske ake teploty a vlhkosti vzduchu ....., sa nachadzali jednotlive druhy vtackarov ... a boli tam aj avicularie ... amyslim ze versina alebo metallica .....,

clanok bol bud slovensky alebo skor cesky ... takze niekde musi byt ....., len neviem kde :-(
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 12:46

Viem len, že Avicularie Versicolor obývajú husté pralesy v Severných Antilách a v Martiniku. Viac ti nepomôžem. Napr. Taká A. minatrix a P. irminia sa kľudne môžu v prírode stretnúť a niekde som čítal, že ak sa stretnú 2 Avicularie, obýdu sa bubnovaním pedipálb, a tak sa vyhnú zbytočným bojom, ktoré pri zemných a norových pavúkoch prebiehajú dosť často.

Ahoj bebe, no nestretol som sa s tým, ,ale chcem ti niečo ešte napísať, pamätáš na to čo som voľakedy napísal v téme Psalmopoeus irminia, že sú to inteligentné pavúky, a skoro mi zožrali hlavu ostatní, že aký som blbec a, že nech nepíšem hovadiny, ale podľa mna v tom niečo bude, sú určite rafinovanejšie, ako zemné druhy, a od vtedy ako mám versinu, aj mne to pripadá, že je niečím výnimočná. Prikláňam sa k tvojmu názoru.
Naposledy upravil/-a Razor v 6. Septembra 2007, 12:49, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Septembra 2007, 13:01

ono to nie je podla mna inteligencia ako taka, tak som to nemyslel, skor najviac rozvinuty subor reflexov a odlisne reakcie na podnety. V entomologii musis s nazvami a pomenovaniami opatrne ;-) radsej pouzi pri vsetkom uvodzovky :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 6. Septembra 2007, 13:02

Mne sa ta mala versina strasne lubi, ona tak bohovsky pobehuje vsade ... myslim ked jej nieco upravujem tak vzdy vybehne von ... a este sa min estalo ze by nejkao chcelo utiect. .. aj teraz ked som jej tam daval tie umele listy ... otvoril som skatulku, a ona zacala pobehovat dokoliecka po tej hornej hrane skatulky, ale nepohla sa nikde inde, len po tej hrane behala, a to som si aj na chvilku odskocil vedla zobrat poprasovac ... :D

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 6. Septembra 2007, 14:01

Tryri napísal:Mne sa ta mala versina strasne lubi, ona tak bohovsky pobehuje vsade ... myslim ked jej nieco upravujem tak vzdy vybehne von ... a este sa min estalo ze by nejkao chcelo utiect. .. aj teraz ked som jej tam daval tie umele listy ... otvoril som skatulku, a ona zacala pobehovat dokoliecka po tej hornej hrane skatulky, ale nepohla sa nikde inde, len po tej hrane behala, a to som si aj na chvilku odskocil vedla zobrat poprasovac ... :D
Moju versinu 2 zv. mam v priesvitnej filmovke a hore si spravila hniezdo ale ked jej vlhcim alebo davam potravu by sim byt vzdy opatrny lebo sa rada prechadza po mojej ruke :) Buduci tyzden by mi mali prost dalsie dve tak sa uz neviem dockat :) Budem pozorovat a uvidim ze ci sa budu spravat podobne alebo raovnako ci uplne odlisne :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Septembra 2007, 14:26

Podla mna sa budú správať podobne, určite nie rovnako každý pavúk je svojský. Ci sa budú správať odlišne to záleží len na chovných podmienkach.
good luck.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Septembra 2007, 15:20

od koľkého zvleku sa vám podarilo určit versinky? ja čakám u mojej na 7. zvlek, každý deň pozerám ako je na tom, lebo doteraz sa mi k zvlečke vobec nepodarilo dostať, resp. nikdy sa mi nepodarilo ju rozprestieť.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Septembra 2007, 23:55

V 7.zvleku uz by si mal mat celkom jasno.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Septembra 2007, 00:49

bebe tvoj poznatok je uplne presny. Stale idu hore , behaju len hore ja ked ich chcem dat do nadobky bez toho aby som pouzil nejaku pomoc otocim nadobu hore dnom a sama po ruke vlezie hore :) Moja je presne v takom stadiu ako tvoja / modre nohy a telo , abdomen uz cereneje :) Tak sa tesim, pavucika mam od jedneho znameho :) zacina na "R" a konci na "A" - poznate ho ?l

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 7. Septembra 2007, 14:02

Razor napísal:Fakt, pekné už sa nemôžem dočkať kedy bude môj prcek taký veľký, snáť ešte 3 mesiace a bude taká ako tovja bebe.
Tryri, ešte ti tu ponúkam 2 fotografie ako má moja versina hniezdo, aj s úlovkom.
Obrázok

Obrázok
razor to tam mas nejaky umely list ze?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 7. Septembra 2007, 14:14

ten biely povlak na liste nie je nejaka plesen? ak ano, bolo by ho treba odstranit.


Napísať odpoveď