Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 2. Septembra 2006, 22:03

Akoze Avicularia versicolor..Super pavucik...Tu svoju mam uz asi 2 roky...Este som mal aj A. metalicu a neaku ekvadorsku Aviculariu ale :(Zdechli....Tieto Avicularie
mru ako na beziacom pase

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 4. Septembra 2006, 15:17

Nechci tu virit prach, ale vetsinou se uvadi (i z vlastni zkusenosti vim), ze daleko castejsi umrti jsou u A. versicolor, nez u ostatnich zastupcu rodu. Nikdo nevi, jestli je to tak vysokymi naroky, nebo jestli to tak chodi i v prirode. V zajeti se stava, ze az 50% neprezije 1. svlek.
Hodne lidi dojizdi na nepresne subjektivni rady z literatury, kde se uvadi velmi vysoka vlhkost a teplota, coz povazuji prinejmensim za zavadejici. Chov je totiz podle meho mozny pri nizsi teplote resp. vlhkosti (22°C resp 60-70%). Lepsi, nez mit premokreny substrat plny bujicich plisni, je stredne vlhky lignocel a pravidelne roseni hnizda. Klicove je i dostatecne vetrani, jak uz se tu psalo, ale tady to zase mnozi prehaneji a pavouk muze byt stresovan znacnym pruvanem, ktery narusuje mikroklima chovne nardzky... samozrejme kazdy ma ty "svoje" zkusenosti a "svoje" doporuceni .-)))

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Septembra 2006, 14:00

ja napr. nechavam sem tam substrat prescnut , nie uplne ale tak na 60-70% vlhkost a potom to znova narosim .. a pavukom to nevadi ...

Zetor
skúsený chovateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 5. Septembra 2006, 17:54
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zetor » 7. Septembra 2006, 18:12

Zdravim,
já všechny svoje Avicularie chovam při cca 60% vlhkosti. Větrání mam stejné jako u ostatních terárií asi 5 cm široký pás a musim říct, že zatim bez nějakých problémů.
Zetor

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 4. Augusta 2007, 23:23

KOLEKTOER napísal:Nechci tu virit prach, ale vetsinou se uvadi (i z vlastni zkusenosti vim), ze daleko castejsi umrti jsou u A. versicolor, nez u ostatnich zastupcu rodu. Nikdo nevi, jestli je to tak vysokymi naroky, nebo jestli to tak chodi i v prirode. V zajeti se stava, ze az 50% neprezije 1. svlek.
Hodne lidi dojizdi na nepresne subjektivni rady z literatury, kde se uvadi velmi vysoka vlhkost a teplota, coz povazuji prinejmensim za zavadejici. Chov je totiz podle meho mozny pri nizsi teplote resp. vlhkosti (22°C resp 60-70%). Lepsi, nez mit premokreny substrat plny bujicich plisni, je stredne vlhky lignocel a pravidelne roseni hnizda. Klicove je i dostatecne vetrani, jak uz se tu psalo, ale tady to zase mnozi prehaneji a pavouk muze byt stresovan znacnym pruvanem, ktery narusuje mikroklima chovne nardzky... samozrejme kazdy ma ty "svoje" zkusenosti a "svoje" doporuceni .-)))
máš totálnu pravdu s tým vetraním....všetci kladú dôraz len na vlhkosť a potom zabúdajú na vetranie......keď dáš pavúkovi premočený súbstrát a potom ho hodíš ku žiarovke voda sa viacej odparuje a ak je aj slabé vetranie tak je tam velmi vysoká vlhkosť.....v takomto prostredí stačí vzniku plesní niekolko hodín a môžeš sa s verzinou rozlúčiť...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 4. Augusta 2007, 23:25

k avicluariam patri vysoka vzdusnost ... im davam vzdy 2-3x viac dier ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Augusta 2007, 00:28

ano vlhkost okolo 60 percent, teplota izbova a vetranie tak 2/3 nadrze teda teraria z hora.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 5. Augusta 2007, 08:01

ja davam vyssiu vlhkost ... okolo 80% ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Augusta 2007, 13:24

ano diki hoši, ja chcem dat tiež väčšie vetranie a tak že vyrežem na šalatovke urcitu plochu a na prazdne miesto neak pripevním neaké lahsie sito, bude to dobre? či stací len viac dier? aj na boku?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Augusta 2007, 16:11

to sito nie je zly napad, videl som to uz. Ja osobne drzim mlade v tegliku na spodku servitka po obvode dierky a to iste aj hore ... ked su odrastenejsie 3-4 zvlek davam uz lignocel ako substrat a okolo 7-8 zvleku uz ich umiestnujem do terarii kde maju dobre vertanie aj podmienky.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Augusta 2007, 17:45

aha diki, tak čo ja viem, radšej skúsim to sito, nejdem riskovať, príde mi 2 zv. jedinec. Tak mu dám lignocel, poriadne ho navlhčím a urobím mu to mini terárko s tým sitom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 5. Augusta 2007, 22:38

sito je vzdusnejsie takze je idealnejsie ....

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Augusta 2007, 11:30

:roll:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Augusta 2007, 13:48

podla mňa ked urobim vela dierok vedla seba tak sa to môže prirovnat k situ, neviem dám dierky aj na bok aj na vrchnák, nejdem riskovať stratu najkrajšieho chovanca.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Augusta 2007, 18:03

Tak versina ma veľmi prekvapila. Ako som otvoril filmovku hned mi začala utekať po ruke :D a vyskúšal som jeden trik či mi skočí z jedného prsta na druhý a vydarilo sa. Pavúčik sa ako keby napružil a skočil mi na druhý prst. :) Odrazil sa zadnými nohami :)
Je ozaj pekný a tiež pohyblivý pavúčik. Vždy ked mu dám papať vybehne von a pobehuje okolo vrchnáka misky, prezrel si už aj menovku :D Už má aj hniezdo a spapal cvrčka. Rosím každý deň, takže by nemal byť problém. A vetranie som spravil tak, že dal som dierky na vrchnák asi 30 a po celom obvode misky.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 25. Augusta 2007, 16:33

Hi all
Tak versina sa úspešne zvliekla a vyčerpaná čerpala exuviálnu tekutinu zo zvlečky. O niekoľko dní bude zase pobehovať, šaškovať a hlavne loviť tak ako vie. Odporúčam skúsenejším chovateľom fakt krása. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 26. Augusta 2007, 10:37

Chcel by som sa opýtať, akú úmrtnosť u tohto druhu (ak nejaká bola) ste mali u tohto druhu, v koľkom zvleku a pri akých podmienkach. Díkes ;)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Augusta 2007, 10:44

Chruno napísal:Chcel by som sa opýtať, akú úmrtnosť u tohto druhu (ak nejaká bola) ste mali u tohto druhu, v koľkom zvleku a pri akých podmienkach. Díkes ;)
Ahoj, kludne mi tykaj. Vieš čo mám len jedného jedinca a celkom impulzívny čo sa týka potravy prijíma veľmi dobre, ale nepatrí medzi žrútov. Mám 3 zv jedinca a základ chovu je dobré vetranie a vysoká vlhkost 80-85 % udržiavať. Mám ju v malej 230 ml šalátvoke a má nízku vrstvu lignocelu, umelý list od brečtanu a niekoľko vetvičiek z ovocného stromu, ktoré jej slúžia na tvorbu hniezda v ktorom sa zvlieka a trávi veľa času. Je to krásny pavúk, odporúčam :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 26. Augusta 2007, 10:48

Razor napísal:
Chruno napísal:Chcel by som sa opýtať, akú úmrtnosť u tohto druhu (ak nejaká bola) ste mali u tohto druhu, v koľkom zvleku a pri akých podmienkach. Díkes ;)
Ahoj, kludne mi tykaj. Vieš čo mám len jedného jedinca a celkom impulzívny čo sa týka potravy prijíma veľmi dobre, ale nepatrí medzi žrútov. Mám 3 zv jedinca a základ chovu je dobré vetranie a vysoká vlhkost 80-85 % udržiavať. Mám ju v malej 230 ml šalátvoke a má nízku vrstvu lignocelu, umelý list od brečtanu a niekoľko vetvičiek z ovocného stromu, ktoré jej slúžia na tvorbu hniezda v ktorom sa zvlieka a trávi veľa času. Je to krásny pavúk, odporúčam :wink:
Nemyslel som len teba ,ale vseobecne, teda všetkých, ktorí majú s týmto druhom skúsenosti a mohli by mi poradiť. Chcel by som si nejakú versinu kúpiť ale zatiaľ som sa na to neodhodlal, keďže som počul o ich úmrtnosti a nechcem aby mi len tak pošiel pavúk za 200 korún, lebo každá koruna sa pridá :D...

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 26. Augusta 2007, 22:53

no irminia a avicularia je paradny rozdiel ... z avicularii sa nemusis bat versiniek a minatrix ... tie su odolne :) ... :) kludne si ich mozes kupit :) ..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Augusta 2007, 12:16

podla mna Avicularie a Psalmopoeusy majú niečo podobné, pretože oba rody patria do podčeľade Avicularinae, dokonca i rod Ephebopus sem patrí a má úplne iný spôsob života. Aj ked Psalmopoeusy a Avicularie sú podobné sú tam určité rozdiely. Psalmopoeusy, ked sú mladé žijú v akýchsi pavučinových trúbkach pod zemou, pričom Avicularie si už ako malé krpce stavajú hniezda vysoko nad zemou. Tu je zhoda Psalmopoeusa a Ephebopusa, pretože aj Ephebopusy žijú v akýchsi pavučinových trúbkach, pod zemou. Zase dalšíí rozdiel je v tom, že Dospelý Ephebopus je zemný druh a Psalmopoeusy a Avicularie sú čisto stromové druhy. Našiel by som ešte kopu rozdielov a zhôd pri týchto rodoch...
Ale na začiatok je určite lepší Psalmopoeus ako Avicularia. Skúsenejší to môžu skúsiť i s Ephebopusmi.
Good luck
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 30. Augusta 2007, 17:27

ja suhlasim stromove vtackare su skratka prchke a impulzivne, urcite poznas pripad ze otvoris krabicku a kym sa polozis veko na stol tak pavuk stihne spravit 4 "kolečka" okolo krabičky a zaliezť alebo vybehnuť.
To by začiatočnik asi nezvladal a potom ho nahanať... radšej nech sa naučia zaklady na ultra-pokojnych druhoch a potom postupia o level vyššie.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Augusta 2007, 18:12

Tak tak, ale späť k versine. Ako zistiť u tohto chúlostivého pavúčika, kedy sa ide zvliekať ? Určite niektorí neviete, ale dá sa na to prísť. Ked je versina pred zvlekom má určite veľké bruško, ale kedže je modrá, ťažko zbadať kedy sčernie. Aby ste boli istý či sa ide zvliekať, laik nezistí, ale profík, alebo pokročilí zistí už voľným okom. Pavúk sa menej hýbe, alebo sa hýbe len minimálne a je zalezený v pavučinovom hniezde, to je práve ten okamih, kedy netreba versinu rušiť a dopriať jej pokoj a dostatočnú vzdušnú vlhkosť. Ked absolvuje zvlek, znova pobehuje ako šalená a vždy vylezie z krabičky. Po niekoľkých dňoch podáme potravu. Netreba však veľa stromové pavúky nežerú až také množstvo ako napr. zemné či norové.
good luck pri chove :wink:

ps. ak ma chcete skritizovať tak prosím súkromná pošta, nepíšem to sem preto aby ma zhadzovali, že to nie je pravda ako sa stalo v príspevku C. crawshayi. (Terno) Viem čo píšem, a hoci sa niekedy pomýlim stane sa no čo už aj ja som len človek. Opraviť ma môžete, ale prosím zbytočné trápne poznámky, že to tak nie je nepíšte !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Augusta 2007, 18:51

Razor napísal:Tak tak, ale späť k versine. Ako zistiť u tohto chúlostivého pavúčika, kedy sa ide zvliekať ? Určite niektorí neviete, ale dá sa na to prísť. Ked je versina pred zvlekom má určite veľké bruško, ale kedže je modrá, ťažko zbadať kedy sčernie. Aby ste boli istý či sa ide zvliekať, laik nezistí, ale profík, alebo pokročilí zistí už voľným okom. Pavúk sa menej hýbe, alebo sa hýbe len minimálne a je zalezený v pavučinovom hniezde, to je práve ten okamih, kedy netreba versinu rušiť a dopriať jej pokoj a dostatočnú vzdušnú vlhkosť. Ked absolvuje zvlek, znova pobehuje ako šalená a vždy vylezie z krabičky. Po niekoľkých dňoch podáme potravu. Netreba však veľa stromové pavúky nežerú až také množstvo ako napr. zemné či norové.
good luck pri chove :wink:

ps. ak ma chcete skritizovať tak prosím súkromná pošta, nepíšem to sem preto aby ma zhadzovali, že to nie je pravda ako sa stalo v príspevku C. crawshayi. (Terno) Viem čo píšem, a hoci sa niekedy pomýlim stane sa no čo už aj ja som len človek. Opraviť ma môžete, ale prosím zbytočné trápne poznámky, že to tak nie je nepíšte !
napisal si to dobre AZ NA : " Netreba však veľa stromové pavúky nežerú až také množstvo ako napr. zemné či norové. " - AKO SI NA TO PRISIEL ???

ina fajn - ano versinka pred zvlekom zalezie do pavucinky. Ak si chces byt isty staci ze jej ku pribytku das cvrcka ak sa bude zvliekat boji sa a neutoci ... :) mas to hned jasne

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Augusta 2007, 19:14

Hi Pixel, nemusim davať cvrčka stačí do versiny ťuknúk a ked sa hýbe minimálne bude zvlek. Prišiel som na to tak, že chovám aj stromové, aj norové a dokonca aj zemné a ked si to zoberiem, tak stromové žerú omnoho menej ako tie norové či zemné. Majú tiež menší abdomen, keby mali taký ako má A. geniculata nevedeli by šplhať a skákať. Veľmi často by dochádzalo k úmrtiam, aj pavúk sa môže pomýliť, a nie vždy mu vyjde to čo chce.
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď