Caribena versicolor (ex Avicularia versicolor)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Jacob » 29. Januára 2013, 20:28

Pri akych podmienkach ju drzis? Teplota, vlhkost...

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Discobijec » 30. Januára 2013, 19:02

Jsem provizorně přestěhovanej a teplota je tu smrtících 22°C :mrgreen: , v noci tak 20°C.
Vlhkost odhaduju že má tak kolem 70% až 80%. Oproti paneláku to je rozdíl jako ďas.
Obrázok

Subfusca6
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22. Augusta 2012, 12:18
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Subfusca6 » 18. Marca 2013, 15:38

Obrázok
Samica 9zvl.

Empty
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26. Marca 2013, 21:22
avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Empty » 26. Marca 2013, 21:31

Práve som si kúpil tohoto pavúčika v piatom zvleku a rád by som požiadal o nejaké začiatočnícke rady keďže je to môj prvý pavúk vôbec.
Zatiaľ ho kŕmim 2x do týždňa a to cvrčkami, zavlažujem cca 2x krát denne teplotu udržujem na cca 25/28 C cez deň a v noci okolo 22.
Mám ale problém s tým že od kedy je v teráriu tak sa jej moc nechce zliezať zo skla jedine pri love a to aj tak hneď vylezie hore.
Možno to je len novým prostredím keďže ju tam mám len druhý deň.
Ale neurobila si ani úkryt nič a ani nepavučinuje.

Uvítal by som rád nejaké rady. :D

Empty

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Sturm » 26. Marca 2013, 22:37

A.versicolor je stromový pavúk takže sa celý život zdržuje vo výškach a ani nečakaj že bude liezť na zem :) hniezdo si určite spraví len jej treba dať pokoj nestresovať ju. Napríklad keď jej striekaš vodu predpokladam rozprašovačom tak určite nie na ňu ale tam kde nieje.

ZAGGA
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24. Apríla 2008, 18:22
Bydlisko: Handlova
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa ZAGGA » 30. Marca 2013, 21:39

Jacob napísal:Avicularia versicolor mating :wink:
To máš korok, to drevo?

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Jacob » 30. Marca 2013, 23:13

ZAGGA napísal:
Jacob napísal:Avicularia versicolor mating :wink:
To máš korok, to drevo?
Ano, je to kôra z korkoveho dubu

miro911
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24. Apríla 2013, 00:21
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa miro911 » 24. Apríla 2013, 00:25

zdravim mam aviculariu versicolor 9zvlek a vytovirla si sama kokon pritom som jej samca nedal :) stalo sa to niekomu ?

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Sturm » 24. Apríla 2013, 00:54

jj s času na čas sa to stane ... mne sa to nestalo ale ja by som jej ho zobral nech sa s ním nevyčerpáva :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 24. Apríla 2013, 09:54

kludne jej ho nechaj... ked z neho nebude citit ziadnu odozvu aj tak ho zozerie a aspon sa jej vratia latky ktore vynalozila do jeho tvorby :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

miro911
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24. Apríla 2013, 00:21
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa miro911 » 24. Apríla 2013, 17:05

dikes,ma ho cca 2 den az teraz som si vsimol jej zadocek mala ho mega velky a teraz ako samec ked umiera :(

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Jacob » 29. Apríla 2013, 20:11

Na základe požiadania našich administrátorov stránky ( Sceptic-a a Blondi-ho), som sa rozhodol napísať menší článok o mojom úspešnom odchove tohto pre mňa jedného z top pavúkov Avicularia versicolor :P

Tohto vtáčkara, som mal záujem rozmnožiť už v mojich chovateľských začiatkoch .... Keď mi dospela moja samica, začal som zháňať samca čo nebolo veľmi ľahké, no po čase akurát keď som sa vrátil zo zahraničia sa mi pošťastilo si jedného požičať za pol kokóna od Blondi-ho...nakoľko samica bola po zvleku už dosť dlhú dobu, rozhodol som sa ju i tak spáriť so samcom čo sa aj podarilo niekoľko krát.. ....no po mesiaci a pol sa mi samica napokon zvliekla.... nakoľko som už samca nemal k dispozícii, párenie som nezopakoval.....po istom čase som našiel inzerát kde jednému chovateľovi dospeli dva samce....jedného som si zaobstaral, no bol veľmi malého vzrastu a bojazliví na čo aj doplatil.......hneď pri prvom dotyku ho samica zabila aj keď pred párením dostala dospelého švába B. dubia ( bola to pekne drahá večera :evil: ) .... po asi dvojmesačnom rozmýšľaní či odkúpiť aj druhého samca, ktorého mal chovateľ zabitého samca ešte k dispozícii, som sa ho odhodlal odkúpiť....


adult samica a adult samec
Obrázok


Po príchode samca som ho umiestnil do plastového boxu vedľa tera samice...bol oveľa väčší ako som mal predchádzajúce samce, veľkosťou sa vyrovnal veľkosti samice.......asi po pol hodine začala samica silno bubnovať spoza kôry, počas ktorého vyliezla von z hniezda....rozhodol som sa teda, že samca pustím k samici.....po vpustení samca k samici samec sa začal triasť a bubnovať, čo samica mu opätovala ..... následne po krátkom čase samec ukážkovo odparil samicu niekoľkokrát oboma bulbusmi.........párenie som opakoval 4x ako sa samec prečerpal....prvé párenie 20.1.2013


párenie
Obrázok

Po odparení som sa snažil samici pripraviť čo najlepšie podmienky pre tvorbu kokóna ..... pred párením som jej terárko udržiaval suchšie a držal som ju pri izbovej teplote....následne po odparení dostala asi 4 malých švábov B. dubia.....začal som vytápať výhrevnou podložkou ktorá mi udržiavala teplotu v tera 28-30 stupňov, taktiež som zvýšil vlhkosť......po 29 dňoch, v obedňajších hodinách som spozoroval pohyb v hniezde....samica začala stavať pavučinový podklad, ktorý stavala pomaly do polnoci do ktorého následne nakládla vajcia .....ráno ma úž čakal pekný pohľad, ako si drží snehobiely kokón :P


samica asi týždeň pred vytvorením kokóna a fotka po vytvorení
Obrázok


kokón som sa rozhodol odobrať 4 týždne od vytvorenia.....samica pri odoberaní bola trochu agresívna, na po troške bojovania sa mi podarilo kokón odobrať...kokón mal v priemere okolo 4-5 cm.....skladal sa z dvoch vrstiev pavučiny, jednoduchšie povedané akoby kokón v kokóne :D......po otvorení kokóna, som v ňom našiel pekne vyvinuté L1 - 117 ks, 1 vysušené vajce a 16 vajec ktoré neboli oplodnené.....na druhý deň sa mi začali zvliekal L1 do L2 čo im trvolo 3 dni.....po 3 týždňoch začali černieť a o týždeň na to sa začali zvliekať do prvého zvleku.....konečný stav 117 zdravím pekne vyvinutých pavúčikov :D .... inkuboval som dvoma spôsobmi .... na vlhkej servítke a na vlhkom lignoceli nad ktorou bola umiestnená vzdušná tkanina


Obrázok


:arrow: 1-4 párenie 20.1.2013 - 31.1.2013
:arrow: teplota 28-30 stupňov, vlhkosť 80%
:arrow: kokón 21.2.2013
:arrow: odobraný 21.3.2013 L1
:arrow: do L2 21.3.2013 - 24.3.2013
:arrow: zvliekanie do 1 zvleku 20.4.2013 - 27.4.2013
:arrow: celkovo nakladených 134 vajec
1ks vysušene vajce
16ks vajec neoplodnených
celkovo úspešne zvlečených 117 ks jednozvlekových pavúčikov

Dúfam že tento článok niekomu dopomôže k úspešnému odchovu, nakoľko veľa článkov o odchove na internete nie je....prajem úspešný odchov a veľa trpezlivosti !

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 13. Júna 2013, 19:54

Obrázok
Obrázok

Caute prosim vas myslite ze taketo vetranie bude stacit pre moju A. versicolor ?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 13. Júna 2013, 21:39

mrkverko napísal:Caute prosim vas myslite ze taketo vetranie bude stacit pre moju A. versicolor ?
bohato...len jej toľko nepremáčaj substrát :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 14. Júna 2013, 19:05

a este jedna otazocka myslite ze jej nevadi ked je cely den v tme ? mam ju v sufliku tak ze ci ju netreba davat pod ziarovku :)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa oblHis » 14. Júna 2013, 19:43

Tma jej vadiť vôbec nebude
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Júna 2013, 21:47

mrkverko napísal:a este jedna otazocka myslite ze jej nevadi ked je cely den v tme ? mam ju v sufliku tak ze ci ju netreba davat pod ziarovku :)
Pointa dobreho vetrania je hlavne v jeho cirkulacii. Mam taky pocit, ze v supliku sa to diat nebude. Prave dobre vetranie Avicularia potrebuje aby ti prosperovala.

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 16. Júna 2013, 11:40

dakujem za odpovede... a este myslite ze treba vlhcit celu plochu substratu alebo staci len jednu cast lebo si spravila hniezdo v hornej casti na vrchnaku takze to mozem otvarat len z polovice a jak casto by ste doporucovali vlhcenie ? :)

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa ophiel » 16. Júna 2013, 12:23

mrkverko napísal:dakujem za odpovede... a este myslite ze treba vlhcit celu plochu substratu alebo staci len jednu cast lebo si spravila hniezdo v hornej casti na vrchnaku takze to mozem otvarat len z polovice a jak casto by ste doporucovali vlhcenie ? :)
treba si čo to prečítať kým si kúpiš "avinu" http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... versicolor avini si robia hniezda na vrchu nádobky, celú plochu určite nie podla mna stačí 1/3 a rosiť 1x za týžden, ale na to už prídeš sám podla toho ako rýchlo ti to vysychá. a hlavne to vetranie :!: aby ti to neplesnelo.
no PAIN
no GAIN

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 16. Júna 2013, 12:32

ophiel napísal:
mrkverko napísal:dakujem za odpovede... a este myslite ze treba vlhcit celu plochu substratu alebo staci len jednu cast lebo si spravila hniezdo v hornej casti na vrchnaku takze to mozem otvarat len z polovice a jak casto by ste doporucovali vlhcenie ? :)
treba si čo to prečítať kým si kúpiš "avinu" http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... versicolor avini si robia hniezda na vrchu nádobky, celú plochu určite nie podla mna stačí 1/3 a rosiť 1x za týžden, ale na to už prídeš sám podla toho ako rýchlo ti to vysychá. a hlavne to vetranie :!: aby ti to neplesnelo.
Mam to v tej nadobke od salatu co som sem daval fotky ... myslim ze vetranie je dobre na tom a neviem urcovat vlhkost od oka a vlhkomer do salatovky davat sa asi ani neda :) ...dal som jej mucneho cerva prepoleneho a aj ho zrala ale nezozrala celeho len polku z tej polky ma to v tom hniezde zamotane tak rozmyslam ci to vybrat alebo nechat tak este hlavne aby nezacalo plesniviet co myslis ty ?

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa ophiel » 16. Júna 2013, 12:45

mrkverko napísal:Mam to v tej nadobke od salatu co som sem daval fotky ... myslim ze vetranie je dobre na tom a neviem urcovat vlhkost od oka a vlhkomer do salatovky davat sa asi ani neda :) ...dal som jej mucneho cerva prepoleneho a aj ho zrala ale nezozrala celeho len polku z tej polky ma to v tom hniezde zamotane tak rozmyslam ci to vybrat alebo nechat tak este hlavne aby nezacalo plesniviet co myslis ty ?
hej videl som, ja by som urobil dierky aj smerom dole na prednej strane ale to je len môj názor (ked ju tam máš tak už ju nevyrušuj) substrát nepremáčaj to už ti pisal aj blondi stačí rosiť niekde mimo hniezda tak aby ti to uplne nepreschlo a aby si to nemal mokré, zvyšky potravy vyberaj .
no PAIN
no GAIN

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 17. Júna 2013, 20:02

ako casto davate zrat 2zvlekovym pavukom ? napr. aj a.versicolor ?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 17. Júna 2013, 20:17

mrkverko napísal:ako casto davate zrat 2zvlekovym pavukom ? napr. aj a.versicolor ?
Písal som tu už viackrát na túto tému -> netreba mať v tom žiadnu periodiku..proste kŕm, kým nebude mať abdomen cca 2krát taká ako hlavohruď..potom jej daj pokoj a začni kŕmiť zase vtedy, keď bude abdomen menší :-) ..popr. ani nemusíš kŕmiť, kým bude 2x väčší abdomen..ale proste kŕm tak, aby abdomen nebol príliš malý voči hlavohrudi :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

mrkverko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13. Júna 2013, 19:43
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa mrkverko » 19. Júna 2013, 09:26

Dneska som jej vyberal cerva ktoreho som jej hodil predvcerom do hniezda a nezozrala ho ale pri tom ako som ho vyberal tak sa mi podarilo jej to hniezdo ponicit rozmyslam ze ci neni pre nu lepsie ked ma tie odpady v tom hniezde ako ked jej ho kompletne znicim

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Avicularia versicolor

Príspevok od užívateľa joky77 » 19. Júna 2013, 10:28

mrkverko napísal:Dneska som jej vyberal cerva ktoreho som jej hodil predvcerom do hniezda a nezozrala ho ale pri tom ako som ho vyberal tak sa mi podarilo jej to hniezdo ponicit rozmyslam ze ci neni pre nu lepsie ked ma tie odpady v tom hniezde ako ked jej ho kompletne znicim

no to urcite nie , kedze Avicularie potrebuju pomerne vysoku vlhkost tak to zacne plesniviet rychlo. Urcite by nebolo lepsie nechavat jej to tam


Napísať odpoveď