Orphnaecus sp. "Negros"

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Askalator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Februára 2008, 15:25
Orphnaecus sp. "Negros"

Príspevok od užívateľa Askalator » 21. Marca 2008, 18:25

Ahojte,na nete som o tomto druhu nenašiel skoro nič,akurat to že je citlivejši na nižšiu vlhkosť.Ak ho niekto chova,alebo choval,ake ma snim skusenosti a ake su podmienky jeho chovu.Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Marca 2008, 12:23


Askalator
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Februára 2008, 15:25

Príspevok od užívateľa Askalator » 23. Marca 2008, 11:29

toto som čital ešte predtym ako som sem napisal,v tomto članku o jeho chove nieje skoro nič...Mal som na mysli konkretnejšie podmienky chovu

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2009, 20:58

Hi ...

mno .. ja mam doma teraz tiez neake prcky ...., a kedze nieto veci co by ulahcili chov ( veeela info na webe ... :P ) tak budem postupovat ako ked som si kupil ephebopusa .....

najjdnoduchsie je asi vytvorit podmienky velmi podobne ake ma v prirodzenom prostredi ....

Takze len hladat povod .... lokalitu ...., kuknut tam neake meteorologicke zaznamy .... a podobne ...


Vela zdaru ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2009, 21:35

neaka pomocka ...

http://czech.wunderground.com/global/PH.html?MR=1 a na http://maps.google.com/ si najdes ostrov .... lokaciu a podla toho mesto ak chces ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 4. Februára 2009, 22:05

Obrázok

Trosicka zbrkly a dost rychly. Na fotke asi 4. zv. jedince. Zravy, stavia pekne norove systemi. Podla mojho nazoru bude patrit k toxicky vyznamnym druhom. Na fotke su asi pred zvlekom.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Februára 2009, 00:36

Tak krasavce sa mi zvliekly. Ani by som nepovedal, ze tak razantne zmenia sfarbenie. Momentalne su uplne tmavy. Je to takmer cierna farba. Su krasne. Na zvlek sa pripravovali cca 3 tyzdne. pri teplote 26*C a vysokej vlhkosti - aj podnej.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Februára 2009, 00:35

Znova sa s vami chcem podelit o male pozorovanie. Jeden z mojich chovancov tohto druhu si urobil noru. Vchod ma umiestneny horizontalne pozdlz steny krabicky - je nad urovnou substratu , navysil si tam lignocel a spevnil to pavucinou. Dalej chodba pokracuje smerom dole, kde ma obytnu komorku. A prave v tej horizontalnej chodbe som si vsimol na opacnom konci ako ma vstup do nory, ze tam vyhodil zvlecku. Je to zaujimave, ze ju nevyhodil z hlavneho vchodu, ale z jeho protilahlej strany. Nie, ze nou len zakryl druhy koniec, ale ju pretlacil von.

Myslim si, ze to moze pouzivat taktiez v prirode na oklamanie potencionalnych predatorov. Je to vsak len domnienka.

U druheho jedinca kt. si vytvoril ukryt rovno pod leziacim listom som vybral zvlecku este skor ako ju stihol sam zahodit. Takze neviem , ci by opakoval to co jeho kolega :).

Pekny den ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 26. Februára 2009, 07:44

moyno ju vyhodil von z hlavneho vchodu, len povazuje za hlavny iny vchod ako ty...... :lol:
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Februára 2009, 11:53

ee ... to by som ti musel asi sfotit .,... lebo ten druhy vychod nemal pristupny - teda vzdy bol zapradeny , tak jemne, ale zapradeny ....

to bola iba uvaha ... no co uz ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Júla 2009, 15:21

Cwvte

Mala otazocka - mam uz tieto krasavce doma neaky ten mesiac. A zvlecku som nasiel asi iba raz. Podla velkosti sa mi museli zvliect zopar krat. Ale zvlecku nemozem nikde najst.

Ani som ich moc nekrmil a rastu celkom v pohode.

A zaujima ma jedna vec - je mozne, aby svoju zvlecku zjedly ? Nie ako rozkuskovat a odlozit ale celu ju skonzumovat. Ide o to, ze ziadne zvysky zvlecky som nenasiel. A verte mi, ze viem hladat aj u norakov. Ukryt maju tak urobeny ze ich vidim vzdy ked chcem, aj ich chodby ( na krabicku su uz moc velky ...)

Je to mozne , aby ju zjedly celu ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 31. Júla 2009, 17:24

mate nekdo na sklade fotky odrostlejsich jedincu sp. bobatomi a sp. cebu?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 15. Júna 2010, 11:15

Moja samicka ma dnes potesila peknou bielou gulkou. Kt. starostlivo drzi.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 20. Novembra 2010, 14:28

doufam ze samicka :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Novembra 2010, 14:34

S-Ljuke napísal:doufam ze samicka :)

Obrázok
uz dospela ... mam samca doma ... a vsetko naparene a odchovane. Ak mas zaujem ss.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 20. Novembra 2010, 14:37

dospela urcite neni.. a urcena jeste take ne, posledni svlecku zkusene zahrabala takze si zas musim pockat ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Novembra 2010, 14:45

S-Ljuke napísal:dospela urcite neni.. a urcena jeste take ne, posledni svlecku zkusene zahrabala takze si zas musim pockat ...
O co sa stavime, ze je dospela ? Vsadim T. blondi :) samicku ....,

Mam doma 2 samice, mal som 2 kokony s toho 1 uspesne odchovany a od mojej samice som videl v zivote iba 2-3zvlecky ...,

Pohlavne dospelostny zvlek sa u nich prejavuje, aj tym, ze sa im vyfarbi telo pekne do hneda - 2 oddtiene ale dolezity je karpax. Zvlek predtym ako je pavuk dospely je nevyrazny, potom zmeni farbu na takuto pekne oranzovo-hnedu, alebo ako to nazvat.

Ale ako chces.

Inak, parenie tohto pavuka je pecka. Robia to tak inak, a je bezproblemove.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 20. Novembra 2010, 15:03

no vsazet se nebudu i kdyz t. blondi bych bral :wink: haha ... ocividne mas vis informaci, ja odhaduji podle velikosti, zkusim ji premerit, ale porad je dost mala na adulta...jen muj nazor...zkusim ji premerit, popr. se muzem domluvit na samce ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Novembra 2010, 16:11

tieto pavuky niesu velke :)

Pred minutou zmerane - naparena samicka 3cm v tele , kaparax 1cm na sirku :) A to uz je velka, lebo jej narastol abdomen.

:)

Zmeraj, zmeraj :) Samec uz ma neaky ten mesiac, ale vyzera, ze by zvladol neaku tu samicku este :) Ja svoju po druhom kokone prepaovat nebudem. Nech si vydychne ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
S-Ljuke
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16. Októbra 2007, 19:51
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa S-Ljuke » 20. Novembra 2010, 17:51

takkarpax cca 2.5 cm ... z nejakyho duvodu sem mel vsugerovany ze je to vetsi pavouk ... na arachnomanii pisou 4-5cm v tele...bude to moje prvni pareni... mas SS :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Novembra 2010, 17:54

Parenie je bomba !

Samci nemaju haky, ale nepodliezaju samicku ako napr Hysterocrates ...,

Sak uvisis

Parenie - nakrm samicku a oba pavuky zavri spolu do vacsej krabice .... oni aj ked sa budu nahanat, tak by mao byt setko OK Tak som zatial paril oba. "normalnym" sposobom to nesko ... bolo to na dlho a potrebuju absolutny pokoj.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)



Napísať odpoveď