Abdomegaphobema mesomelas (ex Megaphobema)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA
Abdomegaphobema mesomelas (ex Megaphobema)

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Apríla 2008, 23:31

ma niekto tohto chovanca ? A co o nom viete. VIdel som fotku a vyzera fakt dobre. Ma cervenkave "kolena" a mohutnu stavbu.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 2. Apríla 2008, 10:08

Toho pavuka je zohanť umenie, hoci už som ho videl v ponukách, ale neriskol by som to, pretože som počul, že často padajú kôli zlým podmienkam. Je to horský druh, ktorý nemá rád moc prevlhčenú pôdu. (dufam že netrepem). Viem, že pavúk pochádza z Kostariky a žije pri dosť studených podmienkach z čoho mi vychádza, že môže ísť o veľmi pomaly rastúceho pavúka.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 2. Apríla 2008, 10:20

ja som ich mal v ponuke ale bohuzial na slovensku sa nepredal ani jeden kus. Je to naozaj tassie chovatelny druh. Nemas pravdu s tou vlchkostou. Vlkost potrebuje okolo 65-75%-nu akurat je problem s teplotov pretoze neznasa teploty nad 20 stupnov. V tom je aj nejvetsi problem s jeho uspesnym chovom
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Apríla 2008, 13:21

Minuly rok sa v CZ podaril prvy odchov od Slavu Honsa . Cena bola 1000 kc. Na SK sa predavali ze nieco nizsiu cenu tiez cca pred rokom. Teplota nad 20 stupnov v dlhsom casom rozpati byva smrtelna. Ak udrzite teplotu okolo 20 stupnov nemal by byt problem vychovat mladata do adultu. V lokalite vyskytu, vacsie uzemie Kostariky (nad 600 nm) kde byva teplota okolo 17 stupnov. Poznam pripady kde si tieto pavuky odrovnali od 25 stupnov hore.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Megaphobema mesomelas

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Apríla 2017, 13:20

Par kusov v druhom zvleku mam prvykrat v chove. Desim sa hlavne v lete dodrziavania teploty pod 25 stupnov. Mladata maju v tele v 2 zvleku okolo 6 mm.

Obrázok
http://www.mikebasictarantula.com/Megaphobema.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Megaphobema mesomelas

Príspevok od užívateľa Sceptic » 11. Februára 2018, 19:48

Pavuky pekne rastu a pomaly dostavaju konturu dospeleho jedinca. Kazdy kus sa zvliekol minimalne 5x a problemom neboli ani vysoke letne teploty. Celkovo su zrave a aktivne, ubikaciu nezapriadaju avsak ochotne "skumaju" moznosti ako sa z nej dostat :) .


Napísať odpoveď